Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Veğetatīvā distonija un grūtniecība.

Vijuks87

Man bija VD diezgan smagaa formaa, kadu gadu mocijos ar vinu un palika tik trakak un trakaak. Saaku mekleet paliidziibu jo bija vairs neizturami kkur doties plus vel gribeju nakotnee grutniecibu un zinaaju, ka ar shadu stavokli tas buus ljoti gruuti gan man, gan bernam. Loti paliidzeja Mara Jumeja, gadu dzeru antidepressantus un saaku iet uz masaazhaam un sportot. Un tikai taa tiku valjaa no shiis seergas. Tagad esmu staavokli un paldies dievam VD vairs neliek par sevi maniit un ceru, ka tas murgs kas bija vairs neatkartosies.

Paldies par dalīšanos!

Pulss

Man distonija parādījās, kad pirmajam bērnam bija 3 gadi. Pirms tam par tādu nezināju. Kādu periodu ļoti mocījos, tad likās, ka no tās nu man ir miers. Tad pieteicās mazais, no distonijas ne vēsts. Pirmajā skrīninga uzzināju, ka mazulim diemžēl sirds apstājusies. Tad nu nākošajā grūtniecībā distonija man mieru nelika. Bet pie vainas rūgtā pieredze. Nu...neko. Ik pa laikam padzēru gan sedatif, gan baldriāņus, gan relaxen. Divas nedēļas grūtniecības beigās arī dopegyt asinsspiedienam, jo tieši asinsspiediens man lēkā dēl distonijas. Kā mazā piedzima, distonija man liek mieru atkal.

Papildināts 09.12.2020 16:43:

Distonija noteikti nav iemesls, lai baidītos par grūtniecību. Noteikti var meklēt speciālista palīdzību, ja savādāk ir nedroši.

Pulss, paldies! Laikam, jābeidz baidīties.

Marei

Kāda ar lielāku pieredzi - Vai VD lēkmes nekaitē bēbim?

sodien bija šausmīgi, pulss augšā, likās, ka beigas klāt. Un no domas, ka bēbim tas var kaitēt panika tikai pieaug.

Papildināts 08.03.2021 16:53:

Jo pirms grūtniecības jau biju tikusi galā un viss bija ok. Bet tā ka pa dzīvi uztraucos par visu , tad ar grūtniecību VD saasinājās

Kāda ar lielāku pieredzi - Vai VD lēkmes nekaitē bēbim?

Bērns piedzimstot var būt nemierīgs un maz gulēt. Pirmajā mēnesī var būt nervozs, gribēs daudz pa rokām.

Sveiki!

Esmu priecīga, ka atradu šādu diskusiju, jo esmu iena no VD armijas, pie tam jau gandrīz 7 gadus. Nu jau gandrīz 2 mēnešus esmu stāoklī. Pirms tam lietoju AD apm 1,3 g, kad uztaisīju testu, zvanīju psihiatrei, lai noskaidrotu kā pareizi atmest, pa 3 dienām nometu. Jāpiezīmē, ka visu pirmo grūtniecības mēnesi dzēru AD, jo nezināju vēl. Nezinu cik ļoti tas var radīt negatīvas sekas....? Bet nu jā, ļoti baiļojos, ka neatgriežas vecie stiķi un simptomi, kaut kādas bailes, sirdsklauves, galas reiboņi, sasvīdušas plaukstas un trauksme vēderā. Fui, atcerēties negribas, jo ar AD tā bija pagātne un jutos kā laimīgs, normāls cilvēks. Nedzeru AD jau gandrīz 2 nedēļas, no VD izpausmēm it kā neko nejutu.....līdz šim, jo pēdējo nedēļu ir ļoti liels nelabums/slikta dūša, nav enerģijas, dažbrīd raudulība, emocionalitāte un tgd tas viss kopā sāk miksēties un uzjundīt atmiņas par VD un depresijas stāvokļiem, kuros ietilpa šis nogurums, nomāktība u.t.t Teikšu godīgi-domāju, ka grūtniecības periods būs iespējams smagākais, ko nācies dzīvē piedzīvot. Es jūtu līdzi visiem cilvēkiem, kuri nav vidusmēra stiprie, mums vnk ir grūtāk iziet cauri šīm itkā elementārajām dzīves lietām.

Gribētu dzirdēt vēl kādus pieredzes stāstus ejot cauri grūtniecībai komplektā ar nervu problēmām

Nezinu, vai šāda pieredze baigi noderēs, bet - esmu briesmīgi trauksmaina, ar panikas lēkmēm, sirdsklauvēm, svīšanu, visādām citādām izpausmēm periodiski - te sirds sāp, te rokas tirpst utml. Un ar ļoti nesamērīgu reakciju uz stresa situācijām. BET - grūtniecības laikā esmu pilnīgi cits cilvēks, nervi nostabilizējušies, no panikas lēkmēm ne miņas, visu uztveru mierīgi. Nomierinošās zāles atmetu tāpat kā alkoholu līdz ar grūtniecību. Domāju, ka maniem panikas stāvokļiem un veģetatīvās distonijas izpausmēm ir kāds sakars ar hormoniem, to man gan neviens ārsts nav teicis, bet sajūta tāda.

Papildināts 18.06.2021 23:26:

Mazliet gan biedē pēcdzemdību periods, ar pirmo bērnu biju bedrē, jāsāk jau laikus risināt, varbūt jāmeklē kas nomierinošs, ko var zīdīšanas laikā vai kas tml. Negribu atkal tur nokļūt. Varbūt kādai ir pieredze?

Man kādreiz gan pie AD atcelšanas sindroma,gan VD palīdzēja Baha ziedi, ko var lietot gan grūtniecības,gan pēc grūtniecības (es lietoju visu laiku). Ārsti gan par šo metodi nosmīkņā. Vēl grūtniecības laikā ārsts bija izrakstījis Pavlova mikstūru, ja pareizi atceros nosaukumu. Bet par to neko nevaru teikt,jo izdzēru 2x un nebija vairs vajadzības. Pie vajadzības arī balderjāni. Vēl labi palīdzēja garas pastaigas, 3h un ilgāk. Bet bija ziema,tādā karstumā nu gan neietu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18339981