Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Filmas, daiļdarbi par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

ingulle

Par Helēnu Kelleri ir uzņemtas vairākas filmas un bija luga "Kas brīnumu rada", kura tika uzvesta arī Jaunatnes teātrī. Šai lugai ir televīzijas ieraksts, tikai nezin, vai kādreiz atkal parādīs. Angļu valodā var skatīties filmu "The Miracle Worker", atrodama internetā,

Pēdējā laikā slaveni kļuvuši vairāki cilvēki bez kājām un rokām - austrālietis Niks Vujicičs, īriete Džoanna O'Riordana. Džoanna nesen viesojās Rīgā. Savulaik pie mums bija arī Deivids Lega no Zviedrijas. Par viņiem daudz video internetā.

Iesaku priekšroku dot biogrāfiskiem romāniem un filmām.

Arī Latvijā ir daudz cilvēku, kuriem bija dažādas nopietnas veselības problēmas, bet kuri ir daudz sasnieguši. Rakstnieces Ivande Kaija, Zenta Mauriņa, Ingrīda Sokolova, tulkotāja Eleonora Tjarve, karikatūristi Edgars Ozoliņš un Juris Nesenbergs, fotogrāfs Jānis Gleizds. Tie jau miruši, bet tagad glezno ratiņnieki Māris Dzelzskalns un Mārtiņš Odumiņš, Mārtiņš Oliņš piedalījās deju šovā, Gunta Anča vada Sustento un bieži Briselē strādā, Dzelzskalns un Žanete Vasaraudze vienu laiku bija Saeimas deputāti. Raksta neredzīgie/ vājredzīgie Franciska Ermlere, Aivars Ikšelis, vājdzirdīgā Rūta Mežavilka. Īpašs temats - sportisti ar invaliditāti. Par viņiem stāstīts Apeirona videostudijas filmās "Trīs ceturtdaļas".


Sarandiels

"Savādais atgadījums ar suni naktī" (Marks Hedons) - romāns, kurā galvenajam varonim ir spilgti izteikts Aspergera sindroms, tas rakstīts no pirmās personas skatupunkta.

Papildināts 27.10.2016 12:41:

Filma - Lorenzo's Oil - https://en.wikipedia.org/wiki/Lorenzo%27s_Oil

Kā arī šis saraksts - https://themighty.com/2015/02/9-oscar-nominated-films-that-got-disease-and-disability-mostly-right/


Ad noctem festinamus!

"Projekts Rozija" - par puisi ar Aspergera sindromu.

My Sister's Keeper
Par meteni, kas slima ar leikēmiju, viņas māsu un māti, kas atsakās padoties.


ingulle

Tagad lasu Apsīšu Jēkabu. Deviņpadsmitā gadsimta 1860.-80.gadi. Stāstā "Bagāti radi" Andra tēvam ir divi pieauguši dēli. Vecākais Andejs ir ar mentāliem traucējumiem, jaunākais Jēcis ar leinām kājām (klibo) un krītamo kaiti. Vecāko iekārto par kalpu, jaunākajam knapi sarunāja skrodera mācekļa vietu, par to vēl paši piemaksādami. Vairāk neko līdzēt vecāki nevar, jo paši ir par kalpiem dažādās mājvietās. Tauta runā, ka bērniem tādas nelaimes, jo vecāki ir brālēns ar māsīcu. Vecāku bagātie radi atkratās, pieslēdzas tikai, rīkojot lepnas bēres, kad nomirst jaunākais Jēcis un vēlāk pats Andra tēvs. Andra tēvs ar māti un Andrejs mūža nogali sagaida nabagmājā.

Sarmozo

Arī Latvijā ir daudz cilvēku, kuriem bija dažādas nopietnas veselības problēmas, bet kuri ir daudz sasnieguši.
Gleznotājs Leo Kokle.

"Melns, balts, pelēks". Dokumentālā filma par Jeti Užāni, cimdu Jetiņu.

1+1


Mans brālis ķer dinozaurus - https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/berniem-un-jaunatnei/dailliteratura-berniem-un-jaunatnei/gramatas-pusaudziem/mans-bralis-ker-dinozaurus.html - svaigi iznākusi. Pirms pāris gadiem noskatījos filmu Rīgas Filmu festivālā, ļoti patika.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18340189