Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ārpusdzemdes grūtniecība - mana pieredze

Marta_meitene

Marta_meitene

Nu jau pagājis kāds laiks, bet bija periods, kad izmisīgi meklēju visas iespējamās pazīmes un sajūtas pie ĀG un pārsvarā citu sieviešu pieredze bija ļoti līdzīga - lēni augošs HCG, zems PG, smērēšanās, sāpes vienā pusē... Diemžēl bažas par ĀG apstiprinājās. Tajā brīdī meklēju pieredzi par Metotrexāta terapiju, bet šādas informācijas bija gaužām maz. Tāpēc nolēmu padalīties ar savu stāstu...

1) Mans HCG dubultošanās laiks lēkāja - analīzes bija jānodod ļoti bieži (ārstes norādījums), jo pagātnē ir bijuši SA. Sākumā HCG dubultojās 33-36 h, pēc tam, kad vienu dienu parādījās sāpes un asiņošana, HCG dubultojās vairs tikai 73 h, tad atkal 36h, 76h. Pēc pēdējā rādītāja diemžēl mana ārste atzina, ka neizskatās cerīgi. Kad ar stiprām sāpēm un asiņošanu nonācu slimnīcā, dzemdē joprojām neko neredzēja. Vienu brīdi HCG nokrita, nākamajā dienā atkal auga un USG arī beidzot ieraudzīja augli - olvadā.

2) Progesterons man bija debesīs, rādītāji bija aptuveni no 110-173. Lietoju Utrogest, bet iepriekš ar 2x mazāku Utrogest devu PG augstāk par 73 neuzkāpa, tāpēc augstais progesterons bija aizdomīgs. Diemžēl slimnīcā apstiprināja, ka pārāk augsts progesterons var liecināt par ĀG.

3) Sāpes - ik pa laikam jutu durošas sāpes labajā pusē (vēl viens iemesls bažām par ĀG), turklāt iepriekšējās GR pierādīja, ka kreisais olvads ir caurlaidīgs (lai arī bija diagnosticēts, ka abi olvadi man necaurlaidīgi), par labo joprojām viss bija miglā tīts. Liels bija mans pārsteigums, kad uzzināju, ka auglis ir kreisajā olvadā, turklāt kreisajā olnīcā bija arī liela cista. Labajā pusē nebija pilnīgi nekā slikta, bet sāpēja labā puse...

3) Ārstēšanas metodes (Gaiļezera variants) - ja nav 100% pārliecības par ĀG (piemēram, kaut ko redz olvadā, bet nav pārliecība, ka tas ir auglis) un HCG krīt, tad pirmais solis - mehāniskā dzemdes tīrīšana narkozē, kam seko HCG kontrole - ja HCG nekrītas vai aug, ir divi varianti - 1.laparoskopija, kuras laikā izņem olvadu vai 2.medikametoza ārstēšana ar Metotrexāta terapiju. Tā kā man HCG krita un auga, tad atlika izvēlēties no šiem 2 variantiem un dzemdes tīrīšana nebija obligāta. Katrai metodei savi plusi, savi mīnusi. Tā kā man jau bija bijusi LA operācija, pēc kuras bija diez gan grūti atkopties, izvēlējos par labu Metotrexāta terapijai.

4) Metotrexāta terapija - vispirms tiek veiktas bioķīmijas analīzes, jābūt kārtībā aknu u.c. rādītājiem - ja kaut kas nav kārtībā, tad šī terapija nav pieļaujama (zāles ir ļoti spēcīgas un nopietnas). Neskatoties uz to, ka man visu mūžu ir palieliniāts bilirubīns, man par pārsteigumu, pirmo reizi mūžā analīzes uzrādīja, ka tas ir normā, līdz ar to varēju izvēlēties šo ārstēšanas veidu. Pirms terapijas uzsākšanas ārsts rūpīgi izstāsta visas iespējamās sekas, iedod garu aprakstu, kur viss sīki smalki aprakstīts. Pacientam ar parakstu jāapliecina, ka ir informēts un apzinās sekas. Iespējamo seku saraksts ir ļoti garš... Tajā ir pat minētas tādas iespējamās sekas kā konjungtivīts (kas ir acu slimība) Tas paredz arī to, ka 15% gadījumu šī terapija neiedarbojas. Tādā gadījumā to vai nu atkārto, vai tik un tā jātaisa LA. Pēc pacienta svara izrēķina devu un iešpricē vienreizēju zāļu devu (lasīju, ka citām sievietēm Metotrexāts bija tablešu veidā). Pēc tam 7 dienas jāpavada slimnīcā (jo pastāv risks, ka var plīst olvads, bet, manuprāt, tas risks ir liels tad, ja pats auglis jau ir liels. Man bija 5,5 mm (metotrexāta terapija pieļauj līdz 3,5cm)). Sajūtas - pilnīgi nekādas. Ne sāpes, ne nelabumu - nekā. Sāpes parādījās tikai ceturtajā dienā, kad sākās dabiska dzemdes tīrīšanās. HCG kontrole tiek veikta 4. un 7.dienā. 7.dienas rezultāts tiek salīdzināts pret 4.dienas rezultātu un jābūt HCG kritumam vismaz par 15% (4.dienā tas pat var būt audzis, salīdzinot ar 1.dienu). Man abās kontroles dienās HCG bija nokrities par 50%, tāpēc varēju atviegloti ieelpot - terapija bija iedarbojusies.

5) Sekas - 7.dienā tiek atkārtotas bioķīmijs analīzes. Interesanti, ka 7.dienā mans bilirubībs atkal par augstu. Pārējie rezultāti normāli. Nekas no aprakstā minētajām sekām nepiepildījās. Izņemot to, ka visa mana imūnsistēma tika pamatīgi izsista no līdzsvara - pie mazākās piepūles sakāpa temperatūra, smagi saaukstējos, parādījās pilns ar aukstumpumpām uz lūpām u.tml. Sāku dzert vitamīnus un tagad viss ir daudz maz atgriezies sliedēs. Bet tomēr jāņem vērā, ka, izvēloties Metotrexāta terapiju, organisms saņem pamatīgu triecienu.

6) Kas tālāk? Nezinu... Šo es labprāt pajautātu tām sievietēm, kas arī ir piedzīvojušas ĀG. Šobrīd gaidu MA procesu un pārdzīvoju par to, ka daudzu gadu garumā tā arī neizdevās dabiskā ceļā tikt pie bērniņa. Lasīju, ka vairākām sievietēm pēc ĀG iestājas veiksmīga grūtniecība, bet manā gadījumā jau pirms visām grūtniecībām tika diagnosticēts, ka olvadi ir vizuāli kārtībā, bet necaurlaidīgi. Varbūt kādai sievietei ir šāda veida pieredze, kas tomēr pēc kāda laika ir rezultējusies ar veiksmīgu grūtniecību?

Ar šo stāstu es pilnīgi noteikti negribu kādu biedēt un likt meklēt ĀG pazīmes tur, kur tās nav. Bet būsim reāli - shit happens. Jo īpaši, ja sievietei ir diagnosticētas problēmas ar olvadiem, tad pazīmēm ir jāpievērš uzmanība, jo ĀG jācenšas atklāt pēc iespējas ātrāk.

Man šāda informācija būtu ļoti noderējusi, jo īpaši kāda pieredze par Metotrexātu un sekām pēc šī ārstēšana veida izvēles. No sirds novēlu, lai nevienai sievietei nevajadzētu piedzīvot ĀG.

Mazinjaa

Īsā versija-
Man bija MA un tīrīšana. Pēc 3 mēnešiem paliku stāvoklī. Tests pozitīvs, bet tad sākās asiņošana. Uztaisīju hcg un pg. Pg bija 1 un hcg 10. Gāju pie doka. Hcg analīzi taisīju ik pa pāris dienām. Beigās pie hcg 2000 konstatēja ĀG. Biju Stradiņos un dzēru to metotrexātu. Nostrādāja un viss ok. Tikai kādā 4 dienā likās ka nomiršu jo tīk slikti man nebija bijis nekad. Pēc tam 3 mēnešus jutos ļoti vāja un bija zems spiediens, uz ģībienu vilka. 6 mēnešus pēc ĀG paliku atkal stāvoklī un tagad dēliņam 3 mēneši
Lai izdodas

Esenga30

Man šķiet, ka šeit ir katrai sava versija apzīmējumam MA...

...nekas nenotiek tāpat vien...

Mazinjaa

Esenga
par MA ir te-
http://m.delfi.lv/calis/article.php?id=43723506

Papildināts 26.11.2016 19:08:

un neizpratu tava komenta jeegu..jo mans stasts vnk sakas ar MA. viena no versijam kapec bija AG ir tiesi tas ka dzemde vel nebija gatava nakamajai grutniecibai varbut un tapec ta notika. Pieradits protams nekas nav.

Mazinjaa
Esenga30 laikam domāja to,ka Martā_meitene ar MA apzīmēja mākslīgo apaugļošanu, bet Tu - missed abort...

Papildināts 26.11.2016 19:24:

un paldies jums par dalīšanos pieredzē..

Esenga30

cepumins
Jā, tā arī domāju

...nekas nenotiek tāpat vien...

Mazinjaa

Un vēl varu piebilst, ka nejutu pilnīgi nekādas sāpes olvada rajonā. Tāpēc galīgi no sākuma nedomāju,ka tāda ir diagnoze.
Tā jau ir ar to MA..būrti apzīmē vienu un to pašu

Waifu

Mums ir grupiņa izveidota, dažas pieredzes ir ierakstītas
http://calis.delfi.lv/forums/657-dzive-pec-ag-un-izopereta-viena-olvada/

Mana pieredze par ĀG liecina, ka var būt arī tā, ka nav vispār nekādu pazīmju, un pat ne aizdomu vispār par grūtniecību! Pat tad, kad ar drausmīgām vēdersāpēm, ģībstošu, ar ātrajiem aizveda uz slimnīcu, visiem ārstiem apgalvoju, ka es nevaru būt stāvoklī, jo pirms 2ned. bija bijušas absolūti normālas mēnešreizes.

Marta_meitene

odge, bet beigās jau izrādījās, ka tās nemaz nebija mēnešreizes, vai ne?

Patiesībā tas ir traki, ka sieviete mierīgi dzīvo savu dzīvi un pēkšņi hops - slimnīcā un ziņa, ka ĀG, kaut par GR vispār ne mazāko aizdomu. Mēdz teikt, ka katrā lietā jāspēj saskatīt kaut ko pozitīvu, tad jau laikam man jāpriecājas, ka izdevās visu tik ātri atklāt un, diemžēl, mana sievietes intuīcija bija nekļūdīga..

Waifu, paldies, esmu tur un izlasīju. Tas, kas man pietrūka - praktiski nekāda pieredze nav atrodama par Metotrexāta terapiju, sekām utt., izņemot ārzemju forumus (bet katrai valstij sava medicīnas sistēmas specifika, tāpēc uz ārzemju forumiem nevar baigi paļauties).

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18342353