Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ārpusdzemdes grūtniecība - mana pieredze

Marta_meitene

Nu laikam jau nebija mēnešreizes, lai gan kā vēl savādāk nosaukt asiņošanu, kuras laikā noārdās endometrijs? Man liekas, ka mana dzemde nezināja, ka kaut kur citur ir grūtniecība...
Es uzskatu, ka savā ziņā man paveicās, ka es nezināju par grūtniecību, būtu sacerējusies, un rezultātā būtu daudz smagāk emocionāli.

Smaga tema - sevisķi, ja ļoti gaidi mazo sirsniņu. Smagi, ja arī nenojauti par grūtniecību, tad gribas sev pārmest, ka tā notika tāpec, ka mazais domāja, ka viņu te negaida. Biju blakus, kad mana māsa ar šo saskarās. Pirmajā reize māsa priecajās par pozitīvo testu. Nolema, ka pie ārsta dosies pec divam nedeļām. Taču pec aptuveni nedeļas sajuta asas sāpes sānā, kas tikai pastiprinājās. Mes abas par tādu lietu ka ĀG nebijām dzirdejušas un , kad māsa zvanīja, ko lai dara, teicu, ka lai sauc ātros, laikam apendicīts. Slimnīcā māsa pateica, ka ir pozitīvs gr.tests. Izrādījās, ka steidzami jāopere tomer ĀG deļ. Bija smagi. Pagāja tiesi gads un māsa zvana, ko lai dara - ir pozitīvs tests. Uzreiz skreja pie ginekologa. Paskatījas Usg, neko neredzeja. Lika nodot HCG - cipari labi 350. Ginekoloģe teica, ka izskatās labi un janogaida. Tajā pašā vakarā masai sākās smerešanās un viņa atkal jau bija slimnicā. Otraja reize māsai nekas nesāpeja, tikai smerejās. Cerejām, ka būs tomer labi, jo nebija sāpju. Pec dienas tomer izrādījās, ka atkal ĀG un viņu opereja. Līdz ar to arī tālāk stājās rinda uz MA.

Gribeju uzsvert, cik dazādas var būt sajūtas vienam un tam pašam cilvekas pie ĀG. Ā, un vel - lasot informaciju par šo kaut kur pavīdeja info, ka ĀG medz atkartoties viena un tajā pašā laikā+/- pec gada. Nu, es jau apšaubu šo info, bet manai māsai notikumi tomer norisinājās tiesi tā. Tas taču ir dīvaini, vai ne ?!

Papildināts 01.12.2016 10:37:

Vispār, vai vel kādai ir tā bijis ar to atkārtošanos pec gada tai pašā laikā ?

Marta_meitene

ailsha, cik traki Tavai māsai, ka tas jāpiedzīvo divas reizes pēc kārtas, turklāt, abas reizes bija jāoperē

Par to, ka atkārtojas pēc gada, nebiju dzirdējusi. Esmu dzirdējusi tikai to, ka, ja vienreiz iestājas ĀG, tad liela iespēja, ka nākamā grūtniecība arī beigsies tieši tajā pašā punktā. Man viena grūtniecība bija pagājušā gada vasarā, bet tad brīdī, kad jau notika SA, dzemdē neko neredzēja, līdz ar to palika miglā tīts, vai grūtniecība bija dzemdē, vai tomēr kaut kur citur. Un jā, pēc drusku vairāk kā gada bija ĀG.

Esmu jau labi šo visu aizmirsusi jeb pareizāk pārdzīvojusi, bet tas ir dīvaini - abas Āg bija tieši ar gada starpību +/- nedeeļas ietvaros.

Diande

Es arī labprāt padalīšos ar pieredzi. Stāvoklī paliku augustā. Hcg uzrādīja grūtniecību tikai nedēļu pēc iztrūkstošajām mr. Dienu pēc tam sākās it kā parastas mr. Daktere nosprieda, ka agrīns sa, lika atkārtot hcg, vai krītas. It kā bija nokrities, jutos labi, dzīvoju mierīgi tālāk 2 nedēļas, līdz atkal sāku justies dīvaini. Uztaisīju katram gadījumam testu, divas treknas ||. Jau sapriecājos atkal. Aizskrēju uz usg, tur neko vēl nevarēja redzēt. Pēc dažām dienām hcg atkal bija krities. Atkal smērēšanās. Nodzīvoju vēl nedēļu līdz atkārtotam usg, gaidot, kad tur kaut ko varēs redzēt. Apstiprināja ĀG. Doka teica, ka neatbilst laikam un izskatās, ka neaug. Atļāva gaidīt vēl nedēļu līdz vizītei pie manas ārstes un atkārtota usg. Cerēja, ka pats iztīrīsies, bet dienu pirms ārstes apmeklējuma hcg bija atkal pieaudzis. Nolēma sūtīt uz to terapiju. Vistrakākais bija tas, ka nācās pārtraukt barot meitiņu ar krūti tā pēkšņi vienā dienā. Viņai tad bija 1.4 . Ārstējos Stradiņos. Diennakti pēc zāļu devas man atļāva padzīvot pa mājām par cik brīvdienas un man mazs bērns viens ar tēti. Nedrīkstēju gan viņu celt. Pirmdien no rīta atpakaļ un tā man katru dienu ļāva doties uz mājām, par cik dzīvoju gandrīz blakus slimnīcai, bet katru rītu bija jāiet atrādīties. Analīzes uzrādīja, ka rādītāji krīt un sestās dienas rītā mani izrakstīja. Vakarā mājās sākās dīvainas sāpes, vēders bija tāds kā uzpūties. Nākamajā dienā devos pie ģimenes ārstes, bet vakarā pēkšņi vēl sākās asiņošana un dīvainajām sāpēm vēl pievienojās stipras sāpes vēdera lejasdaļā un sānā, kur olvads. Izsaucu ātros un atkal uz slimnīcu. Tur iešpricēja pretsāpniekus, paskatījās usg, ka sākusies tīrīšanās un asinis nokļuvušas vēdera dobumā, tāpēc bija dīvainās vēdersāpes un uzpūšanās. Palaida mājās. Pēc kādām divām dienām jutos labi. Pēc tam vispār viss lieliski, bet pēc 6 dienām vakarpusē atkal ļoti stipri sāka sāpēt olvads. Mocījos, gaidīju, kad pāries, jo teica, ka tā var būt. Dzēru ieteiktos pretsāpniekus, nekas nelīdzēja. Ap 3 naktī vairs nevarēju izturēt un atkal saucu ātros. Usg parādīja asins kukuļus olvadā, kas spieda un radīja sāpes. Šoreiz atstāja mani slimnīcā, bet aiznākamajā dienā, kad beidzot atkal jūtos normāli, izrakstīja. Beidzot pēc 2 mēnešu mocībām tas murgs bija beidzies. Stulbākais, ka ar nepacietību gaidu, kad paies tie 6 mēneši, lai sāktu mēģināt atkal, bet baidos no atkārtošanās. Olvads it kā vesels, jo meitiņa tika ieņemta ar šo pašu olvadu. Lv par metotreksātu info maz. Ārzemēs ļauj sākt mēģināt arī agrāk. Iznākumi gan dažādi, vairums pozitīvi, sliktākais, ko lasīju, bija sa, kad bērniņš ieņemts jau 3 mēnešus pēc terapijas. Svarīgākais, ko uzzināju, ka uzsākot terapiju, jāpārtrauc dzert folijskābe un grūtnieču vitamīni, kas to satur, jo metotreksāts izvada no organisma folijskābi. Bet pēc tam, kad cikls atjaunojas, jāatsāk to dzert, lai atjaunotu rezerves. Tāpēc arī laikam ir svarīgi nogaidīt tos mēnešus, lai būtu drošība, ka ir pietiekamas rezerves. Man gan to, protams, te LV neviens neteica. Tagad prātoju, ko vēl darīt, lai būtu droša, ka tas neatkārtosies. Daktere it kā vainu novēla uz ģenētisku kļūmi auglītim.

Es arī labprāt padalīšos ar pieredzi. Stāvoklī paliku augustā. Hcg uzrādīja grūtniecību tikai nedēļu pēc iztrūkstošajām mr. Dienu pēc tam sākās it kā parastas mr. Daktere nosprieda, ka agrīns sa, lika atkārtot hcg, vai krītas. It kā bija nokrities, jutos labi, dzīvoju mierīgi tālāk 2 nedēļas, līdz atkal sāku justies dīvaini. Uztaisīju katram gadījumam testu, divas treknas ||. Jau sapriecājos atkal. Aizskrēju uz usg, tur neko vēl nevarēja redzēt. Pēc dažām dienām hcg atkal bija krities. Atkal smērēšanās. Nodzīvoju vēl nedēļu līdz atkārtotam usg, gaidot, kad tur kaut ko varēs redzēt. Apstiprināja ĀG. Doka teica, ka neatbilst laikam un izskatās, ka neaug. Atļāva gaidīt vēl nedēļu līdz vizītei pie manas ārstes un atkārtota usg. Cerēja, ka pats iztīrīsies, bet dienu pirms ārstes apmeklējuma hcg bija atkal pieaudzis. Nolēma sūtīt uz to terapiju. Vistrakākais bija tas, ka nācās pārtraukt barot meitiņu ar krūti tā pēkšņi vienā dienā. Viņai tad bija 1.4 . Ārstējos Stradiņos. Diennakti pēc zāļu devas man atļāva padzīvot pa mājām par cik brīvdienas un man mazs bērns viens ar tēti. Nedrīkstēju gan viņu celt. Pirmdien no rīta atpakaļ un tā man katru dienu ļāva doties uz mājām, par cik dzīvoju gandrīz blakus slimnīcai, bet katru rītu bija jāiet atrādīties. Analīzes uzrādīja, ka rādītāji krīt un sestās dienas rītā mani izrakstīja. Vakarā mājās sākās dīvainas sāpes, vēders bija tāds kā uzpūties. Nākamajā dienā devos pie ģimenes ārstes, bet vakarā pēkšņi vēl sākās asiņošana un dīvainajām sāpēm vēl pievienojās stipras sāpes vēdera lejasdaļā un sānā, kur olvads. Izsaucu ātros un atkal uz slimnīcu. Tur iešpricēja pretsāpniekus, paskatījās usg, ka sākusies tīrīšanās un asinis nokļuvušas vēdera dobumā, tāpēc bija dīvainās vēdersāpes un uzpūšanās. Palaida mājās. Pēc kādām divām dienām jutos labi. Pēc tam vispār viss lieliski, bet pēc 6 dienām vakarpusē atkal ļoti stipri sāka sāpēt olvads. Mocījos, gaidīju, kad pāries, jo teica, ka tā var būt. Dzēru ieteiktos pretsāpniekus, nekas nelīdzēja. Ap 3 naktī vairs nevarēju izturēt un atkal saucu ātros. Usg parādīja asins kukuļus olvadā, kas spieda un radīja sāpes. Šoreiz atstāja mani slimnīcā, bet aiznākamajā dienā, kad beidzot atkal jūtos normāli, izrakstīja. Beidzot pēc 2 mēnešu mocībām tas murgs bija beidzies. Stulbākais, ka ar nepacietību gaidu, kad paies tie 6 mēneši, lai sāktu mēģināt atkal, bet baidos no atkārtošanās. Olvads it kā vesels, jo meitiņa tika ieņemta ar šo pašu olvadu. Lv par metotreksātu info maz. Ārzemēs ļauj sākt mēģināt arī agrāk. Iznākumi gan dažādi, vairums pozitīvi, sliktākais, ko lasīju, bija sa, kad bērniņš ieņemts jau 3 mēnešus pēc terapijas. Svarīgākais, ko uzzināju, ka uzsākot terapiju, jāpārtrauc dzert folijskābe un grūtnieču vitamīni, kas to satur, jo metotreksāts izvada no organisma folijskābi. Bet pēc tam, kad cikls atjaunojas, jāatsāk to dzert, lai atjaunotu rezerves. Tāpēc arī laikam ir svarīgi nogaidīt tos mēnešus, lai būtu drošība, ka ir pietiekamas rezerves. Man gan to, protams, te LV neviens neteica. Tagad prātoju, ko vēl darīt, lai būtu droša, ka tas neatkārtosies. Daktere it kā vainu novēla uz ģenētisku kļūmi auglītim.

Elssa

Man arī bija ĀG. Par to gan uzzināju no rīta, kad pamodos no narkozes. Naktī sākās nenormálas sápes, spēcīga asiņošana. Ar átrajiem tiku nogádāta Gaiļezerā un nekavējoties operēta. Izņēma olvadu. Tieši tad, kad izdomāju, ka gribu palikt stāvoklī, 2.ciklá tas arī izdevās, neskatoties uz to, ka tikai viens olvads. Un tagad atkal esmu stāvoklī.
Jāsaka, ka pirms ĀG mana censonēšanas pieredze bija liela - 5 gadus ar pārtraukumiem. 2 MA (missed), hormonāla stimulēšana utt. Pēc ĀG viss bez piepūles.
Pēc ĀG biju gatava veikt trešo LA, lai párbaudītu, vai palikušais olvads smuks un caurlaidīgs, bet dr teica, ka nevajag.

Marta_meitene

Diande, ārprāts, cik daudz Tev bija jāpārdzīvo. Tad jau man tiešām jāpriecājas, ka pietika ar tām teju 2 nedēļām slimnīcā un pēc tam viss bija kārtībā. Man arī tieši caur to olvadu bija iestājusies arī dzemdes grūtniecība, tā ka nav saprotams, vai olvads vesels vai nē.. Varbūt bija, bet vairs nav.

Didika

Man pirmā arī bija ĀG,ar stiprām sāpēm olvada un stipru asiņošanu biju nogādāta Stradiņos,par cik hcg nebija liels ap 600 ja pareizi atceros,tad man piedāvāja nevis operēt bet ar metotrexatu.Iedeva man no rīta iedzert 13 tabletes,bet diemžēl viņas nebija iedarbojušās,tad daktere piedāvāja vēlreiz metotrexatu un ja šoreiz nepalīdzēs tad operāciju,protams piekrītu vēlreiz tabletēm,lai saglabātu olvadu...beigās metotrexats palīdzēja,divas nedēļas nogulēju slimnīcā,tad 6 mēnešus nedrīkstēja ieņemt bērniņu,bet tas labi,jo imunitāte man bija riktīgi sagrauta,pirmos mēnešus visu laiku ar kaut ko slimoju...pēc 6 mēn paliku stāvoklī un bija SA, pēc SA pēc 2 mēn atkal paliku stāvoklī bet bija tukša augļa ola,kuru konstatēja tikai 1.skrininga,bet tagad esmu 4.reizi stāvoklī jau 5.mēnesis un viss ir vislabākajā kārtībā...

Ja lietots metotreksāts, tad ar nakamo grūtniecību nesteidzies. Gan jau, ka ārsts pastāstīja. Patiešām ļoti nopietns preperāts. Jāpagaida, lai ķermenis no tā pilnībā atkratās.

I give it all to you, God, trusting that you'll make something beautiful out of me..

Marta_meitene

Ir pagājuši gandrīz 2 gadi, kopš izveidoju šo tēmu un toreiz jautāju, vai ar šādu diagnozi un pieredzi tomēr ir cerība uz veiksmīgu grūtniecību. Gribu papildināt savu pieredzes stāstu, jo diemžēl ik pa laikam te cālī parādās meiteņu jautājumi un bažas par ārpusdzemdes grūtniecību...

Šo divu gadu laikā es zaudēju savu otru olvadu. Pusotru gadu pēc pirmās ĀG, es piedzīvoju savu otro ĀG un, ņemot vērā savu pieredzi ar metotreksātu un to, ka ĀG atkārtojās, izlēmu par labu operācijai, kurā izgrieza manu labo olvadu. Kreiso gribēju saglabāt, neskatoties uz to, ka man ir augsts ĀG risks. Intuīcija teica, ka jāatstāj. Un reizēm sieviešu intuīciju var apbrīnot, jo šovasar man ar manu vienu necaurlaidīgo olvadu iestājās grūtniecība dzemdē. Diemžēl vēlāk šī grūtniecība beidzās missed abortu, taču kaut kādā ziņā brīnums tomēr notika...

Ārste iesaka turpināt dabiskus centienus tikt pie bērniņa, taču jāatzīst, ka man ir ļoti bail, jo ārpusdzemdes grūtniecība ir ārkārtīgi smaga pieredze.

Ar šo stāstu noteikti nevaru ne iedrošināt meitenes, kas piedzīvojušas ĀG, turpināt mēģināt tikt pie mazulīša, ne arī teikt, ka ĀG nozīmē, ka jāatmet jebkādas cerības. Vienkārši gribu padalīties pieredzē, jo reizēm ļoti gribas palasīt citu sieviešu pieredzi par to, kā var izvērsties dzīve pēc ĀG... No sirds ceru, ka meitenes, kas arī te ir dalījušās ar savu pieredzi, ir piedzīvojušas pozitīvus notikumus un varbūt jau tikušas pie saviem mazulīšiem

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18342353