Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ārpusdzemdes grūtniecība - mana pieredze

Marta_meitene

Man savas pieredzes nav, bet mana draudzene pēc ĀG, kuras laikā izņēma vienu olvadu ir tikusi pie divām meitiņām Ar pilnīgi normālām grūtniecībā

Lai Jums arī izdodas!

Kriss

Es varu padalīties ar pozitīvu pieredzi ĀG. 2016.g. Sākumā izoperēja olvadu un paliku ar vienu, kur nebija tas labākais,, izgāju olvadu pārbaudi(bija necaurlaidīgs, iztīrīja) un 2018.g sagaidījām mūsu mazo brīnumu. kas tagad čīkstēdams guļ blakus

Ilziite_Ro

Piedalīšos arī es. Piektienas rītā HCG 1500, sāka sāpēt kreisais sāns, aizbraucu uz slimnīcu sestdienas vakarā, ārpusdzemdes grūtniecība, HCG 2500. Iešpricēja metotreksātu sestdien vakarā. Pirmdien un otrdien ļoti sāpēja, bez pretsāpju zālēm nu nekā. Trešdien (vai ceturtdien) paņēma kontroles HCG - 3000 ar kaut ko. Nākamās paņēma šorīt, tie paši 3000 (jābūt vismaz 15% kritumam), nedēļu jau esmu slimnīcā. Piedāvāja 2 variantus - atkal metotreksāts, nedēļa slimnīcā vai operācija un pirmdien mājās. Protams, operācija. Secinājums - būtu uzreiz prasījusi operāciju, nevis indējusi organismu ar metotreksātu, pēc kura pus gadu jāizsargājas un, cik lasīju, arī imunitāti pabojā.

iuz

Varu teikt, ka ĀG var būt bez jebkādām pazīmēm, kas beidzas ar sāpēm un pamošanos pēc operācijas, kurā uzzini, ka bija ĀG un olvads ir izgriezts. Tas no manas pieredzes.

Taču, tas netraucē palikt stāvoklī, ja ar otru olvadu viss ok Tas ar no manas pieredzes.

Ilziite_Ro

iuz
Vari pastāstīt vairāk par pašu operāciju? Kad var atsākt strādāt, piemēram?

Ilziite_Ro

Operācija veikta, olvads izņemts, bija jau sācis plīst. Esot bijuši arī baigie saaugumi, ieteica pārbaudīt otru. Ieteica gan veikt rentgenu, nevis laproskopiju.

iuz

Ilziite_Ro
Par pašu operāciju neko nevarēšu pastāstīt, tā bija akūta. To ka bija uzzināju tik kad pamodos. Jo pēdējais ko pirms atceros ir, ka uzņemšanā mani spīdzināja ar jautājumiem - kādas sāpes (saprotu ka darbs, bet es tās nespēju aprakstīt, jo ik pa laikam izslēdzos). Līdz 16.12 mr bija visu laiku, tā ka pat nenojautu ka kāds kaut kur mājo... Man vēl bija asins pārliešana. Olvads jau bija plīsis un vēdera dobumā jau krājās šķidrums (laikam asinis). Kā rezultātā zaudēju daudz asinis. Iespējams tāpēc man visa atlabšana krietni ilgāka, jo pirms kautkam ļāva sadzīt liekais šķidrums bij jādabon laukā. Bet pēc šī visa kopumā no 16.12 līdz 22.12 slimnīcā un 15.01 biju atpakaļ darbā. Pašas rētiņas sadzija ātri un pretsāpju zāles pēc slimnīcas nelietoju, lai gan deva līdzi.

Teica lai pārbaudu olvadu un 6 mēn pauze.

Ilziite_Ro

iuz
Tev izklausās pavisam traki, man tik ļoti nesāpēja. Vakar taisīja operāciju, biju domājusi, ka otrdien jau uz darbu mierīgi varēšu iet, bet nē, šobrīd fiziski nav pārāk patīkami un kādu nedēļu gribētos mājās pagulēt. Paldies par dalīšanos ar pieredzi!

Dāmas, izturību jums un visu to labāko, lai izdodas sakārtot visu un sapnis par bēbīti kļūst par realitāti!

Vai jums ir kāds info par to, vai ĀG iespējama arī pie IVF procedūras?

picka

ElzaLe
Jā, ir iespējama. Ieliktā šūniņa var arī pārvietoties un iepeldēt olvadā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18342353