Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ārpusdzemdes grūtniecība - mana pieredze

Marta_meitene

sunny droplet

ddnnddnn
Un ko Tev labu būtu devis, ja Tev pirms grūtniecības apkārtējie būtu stāstījuši, kā viņi piedzīvojuši neveiksmes? Vari sev atbildēt uz šo jautājumu?
Es savu pirmo mazuli zaudēju 31. GR nedēļā, trešā GR pārtrūka 7 ned. Otrā un ceturtā veiksmīgas.
Pirmo gaidot, man arī pa lielam viss šķita saulaini. Līdz zaudējumam. Un tad sapratu, cik patiesībā bieži grūtniecības nebeidzas ar raudošu mazuli uz krūtīm.
Un, ja par to, ka pirms mēneša juties tikusi galā, bet tagad ir emocionāls sabrukums - tās sauc par sērām, tām ir vairākas fāzes. Šeit vari palasīt, varbūt tas Tev palīdzēs labāk izprast savas sajūtas.

Alise Meja.

Adrians.

Daniels vienmēr mūsu sirdīs...

sunny droplet
Es zinu ko. Ja pirms Tam, kāds būtu runājis, par to, ka notiek šādi, es noteikti nebūtu darijus to ko darīju pirms tam. T.i gāju uz pārbaudēm pie ginekologa reizi puss gada, kurš saka, ka viss ir ok, tikai gaidi, būs! Būtu gājusi pārbaudīt savus olvadus, ko nemaz nezināju, ka dara citādāk, nevis tikai ginekologa apmeklējums!
sava gadījumā es būtu pārbaudījusi sevi citādāk! Tava gadījumā, es neesmu bijus, nezinu ko darīt! Bet manu radu un draugu pulka ir dažādi stāsti, gan par zaļiem augłūdrņiem bo smēķēšanas kā rezultāta bērns piedzimsts, bet neizdzīvo, gan PR spontanajiem. Ne jau man vanag tiem gadījumiem atbildes. Bet reālus pieredzes stāstus. Nevis kad visi Šie cilvēki stāsta ka viss notiek skaisti, apmēram spraud tikai un ir! Nav tā! Gribēju nevis pēc savas pieredzes dzirdēt kuram tur trešais mēģinājums vai piektais. Bet dzirdēt ka notiek dažādas lietas, ne interneta lasītas, bet reālu cilvēku pieredzes.

Papildināts 11.10.2020 15:47:

sunny droplet
Un, protams sēras, ir katram. Bet es neesmu 30-40 gadniece, kas gaida savu pirmo bērnu. Man ir tikai 23! Es savos 23! Nekad nebūtu iedomājusies, ka tas nav tā "satikās, vīrietis ar sievieti, abi veseli, apprecējās, un piedzima berns". Bet realitāte, apakšas zem katras grūtniecības slēpjas viens vai vairāki neveiksmīgi mēģinājumi! Stāsts par to, ka neviens nerunā par neveiksmēm. Visi tikai parāda? Ka viss ir labi! Bet neviens nesaka, ka var būt arī tā! Nerunà. Mūsu daba. Neteikt, kad neveicas!

Pulss

Manuprāt, sabiedrība nav gatava par šo runāt. Es pati ar to saskāros. Un sapratu, ka tie laimīgie, kuriem dzīve neko tādu nav likusi priekšā, nemaz nesaprot, kā jūtas sieviete, kurai grūtniecība ir pārtrūkusi. Kad gulēju slimnīcā, pēc zaudētas grūtniecības, daudz lasīju par šo. Gan intervijas ar speciālistiem, kuri palīdz sievietēm tikt pāri šim zaudējumam, gan pašu sieviešu pieredzi pēc tam, tad šis aspekts, ka "nerunā, nesaprot" ļoti spilgti parādījās.

Es pati apkārt nestaigāju un nestāstīju savu sāpi, bet bija cilvēki, kas zināja un nācās neprasot neko arī dzirdēt līdzīgus tekstus "nu kam negadās", "Dievs nav mazais bērns, zina, ko dara" utt.

Ilziite_Ro

ddnnddnn
Pilnīgi piekrītu sunny droplet, ka neko labu nebūtu devis, ja zinātu par visiem apkārtējiem, kam kādas problēmas ir bijušas. Jo, ja jau darītu citādi un būtu gājusi pārbaudīt savus olvadus, tad tik pat labi vari šobrīd iet uz histeroskopiju, nodot analīzes uz kariotipu, trombofīliju, uztaisīt ERA testu, pārbaudīt vairogdziedzeri, vīram spermogrammu (starp citu, tas arī var būt par iemeslu ĀG), nodot visas iespējamās hormonu analīzes un ko tik vēl ne.

Iesaku šo vēl piecu mēnešu gaidīšanas laikā veikt olvadu pārbaudi, veikt klasiskās hormonu analīzes attiecīgajās cikla dienās un pārāk neaizrauties ar neizdošanās stāstu vākšanu, ir ļoti daudz pozitīvas pieredzes pēc ārpusdzemdes grūtniecības.

Par dalīšanos ar citiem - ne mani draugi (ar pavisam nelieliem izņēmumiem), ne mani radi, kur nu vēl paziņas, nezin par manām neveiksmēm. Dažas draudzenes un paziņas ar savām neveiksmēm ar mani dalās, katram sava izvēle, tā kā viss ir atkarīgs no cilvēka un situācijas. Visticamāk tagad Tev stāsta, jo ir līdzīga problēma un lai Tevi mierinātu. Pati taču arī tāpat vien nestāsti šo pa labi un pa kreisi, vai ne?

Ceru, ka dusmas un aizvainojums Tev drīz pāries, izmanto šo gaidīšanas laiku lietderīgi un lai nākamreiz viss izdodas!

Ilziite_Ro
Vouuu. Viss iepriekš Tevis nosauktais man ir svešs! Kaut ko tādu es dzirdu pirmo reizi...

protams, nestāstu kuram katram un neeju klāt ar "čau, klausies man bija..."

vienkārši, sarunas gaitā, draugu pulka, kad stāsta " kā es priecājos, par Jānīša ienākšanu manā pasaulē, tik viegli nenāca, mums bija SA" utt. Tàfi stāsti, lai gan, pirms "Jānītis" piedzima, neviens nelika zināt, ka apakšā ir trīs SA un viens ĀG.

Ilziite_Ro

ddnnddnn
Ļoti labi, ceru, ka tas viss arī paliks svešs! Nevajag domāt, ka būtu rīkojusies citādi, ja zinātu par ārpusdzemdes grūtniecības iespējamību, ir tik daudz faktoru, kas vēl var ietekmēt grūtniecību, sievietes organisms ir ļoti sarežģīts mehānisms. Kā ir sanācis, tā ir, neko ietekmēt un paredzēt Tu nevarēji. Tagad zini, ka ar ovulāciju Tev viss ir kārtībā, stāvokī palikt vari, tagad tikai jāpārbauda olvadus un jāturpina "darboties" pēc noteiktā laika.

sunny droplet

ddnnddnn
Ir tik daudz lietu, kas GR laikā var noiet greizi, Tu nekādi nebūtu varējusi paredzēt, kura no tām var piemeklēt (vai nepiemeklēt) Tevi. Es saprotu, ka Tev gribas atrast vainīgos un bieži mēs sākumā vainojam sevi, jo nepamanījām kaut ko, neizdarījām gana daudz, bet patiesība ir tāda - dzīve ir neparedzama.
Es esmu no tiem cilvēkiem, kas par šīm tēmām runā un runā skaļi. Un jā, esmu daudz negatīvā savā virzienā dzirdējusi šai sakarā. Tas ir iemesls, kāpēc reti kurš saņemas par to runāt. Tam vajag iekšas.

Alise Meja.

Adrians.

Es uzskatu, ka jo mazak zin, jo mieriigaaks praats. Pat arii ar caurlaidigiem olvadiem embrijs var piekjerties ne tur kur vajag, vai var notikt SA vai Misseds. Ir 100 un 1 faktors kapec grutnieciba var paartrukt un to mes nevar ietekmeet pat ja esam labi informetas par visu. Pasai pirmaa grutnieciba beidzas 7 nedelas ar missed kas man arii bija atklaajums,kka taa var notikt, bet taa pat kad paliku staavokli uztraucos par arpus dzemdes grutniecibu vai spontaino jo biju saklausiijusies no draudzemen par vinu pieredzi un neizdevusos grutniecibu. Vienai draudzene arii pirma grutnieciba bija arpus dzemdes,pliisa olvads lidz ar to steidzami aizveda ar atrajiem un opereja, iznema olvadu, tuvu naavei bija,bet pat ar vienu olvadu palika stavoklii un dzemdeja veseligu berninu. Taa kaa, tavaa gadiijumaa viss veel ir labi, jo abi olvadi ir savas vietaas. Saprotu, tavu zaudejumu, galvenais ir nenokart galvu un iet uz priekshu pretim savam meerkim. Viss buus labi

Man nav bijusi ĀG, bet gan MA 10 nedēļā, ja nemaldos, kaut gan auglim attīstība jau bija apstājusies pie 8.nedēļām.. Un man arī bija tikai 23 gadi. Bet reti kurš vispār zin, ka es biju stāvoklī, jo tik īsā laikā nevienam pat to parasti nestāsta. Tas ir - 2 nedēļas vai pat vairāk staigāju ar mirušu augli sevī, par kuru es ilgi nenojautu, kamēr nesāka parādīties nelieli smērējumi. Un es negribētu, lai man tagad visas stāsta, ka viņām arī tā bija, vai man bija jādara tā vai šitā, tad bijis tā vai šitā. Katram ir lemts pa savam. Bērns nāks, kad viņam būs lemts. Šobrīd arī esmu gandrīz 9w stāvoklī un arī uztraucos vai viss būs labi. Bet tas vairāk vai mazāk nav tikai no manis atkarīgs!
Bet galvenais ir nenokārt degunu, visam savs laiks!

sunny droplet

ddnnddnn
Un, protams sēras, ir katram. Bet es neesmu 30-40 gadniece, kas gaida savu pirmo bērnu. Man ir tikai 23! Es savos 23! Nekad nebūtu iedomājusies, ka tas nav tā "satikās, vīrietis ar sievieti, abi veseli, apprecējās, un piedzima berns
Protams, bet vai Tev šķiet, ka Tu būtu bijusi gatavāka, ja būtu zinājusi, ka reizēm tā notiek? Es pirms savām GR zināju gana daudz dažādu stāstu, tas man neko vieglāku nepadarīja. Nekad nevari būt gatavs kam tādam.
Es arī pirmo mazuli zaudēju, kad biju jauna, man bija tikko palikuši 24 gadi. 26 gados bija vēl viens zaudējums.
Man šobrīd ir divi bērni mājās, izcīnīti. Bet ir. Protams, ka katram stāstam apakšā ir ceļš, kādam vieglāks, kādam grūtāks. Bet tas tā ir ar visām lietām, ne tikai grūtniecību sakarā.

Alise Meja.

Adrians.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18342353