Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Luga par vēlētājiem.

Raimonds1

Raimonds1
Kāds ir šādas lugas mērķis?


Izmēģināt, vai varu uzrakstīt garāku tekstu, ko var uzvest uz skatuves.


Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši!

no malas

Nevari. Case closed?


a²+b²=c²

trompete

Izmēģināt, vai varu uzrakstīt garāku tekstu, ko var uzvest uz skatuves
Ar ko plāno to tekstu "uzvest" uz skatuves - ar tanku, pašizgāzēju, ja garāks teksts, moš ar vilcienu?


Kur ir Tava ludziņa? Vismaz pāris fragmenti?

http://calis.delfi.lv/forums/tema/18345083-luga-par-veletajiem/6/

Turpinājums. Kundze ap 50, Pētera sieva, aizgūtnēm stāsta pārējiem, kā darba devējs atlaidis viņas Pēteri: Un tad viņš atskrēja ar savu džipu no Rīgas. Tā mašīna, kas tos dēlīšus viņam taisa, esot muļku droša un šim esot ziņojusi, ka mans Pēteris nepareizu materiālu lieto. Tad tā mašīna ir gudra, un mans Pēteris ir muļķis, ja? Ar Pēteri viņš nemaz sākumā nerunāja, uzreiz pie savas "gudrās" mašīnas, kādus tur datus skatīties. Pēc desmit minūtēm nošņāca, ka, par laimi, nekas nav noticis un manu Pēteri sauc pie sevis uz pārrunām.

Kļaviņa nikni pablenž uz pārējiem, vai tie klausās un saprot viņas sāpi un turpina: Tik tās mašīnas viņu interesē, ne cilvēki! Pēteris nu viņam saka, ka nekas jau nenotika un tad viņs par sazin ko (nesapratne un izbrīns) pārskaitās un sāka atprasīt kaut kādas instrukcijas, kā skolā un pēc katras atbildes kaut ko atzīmēja uz lapas un beigās paziņoja, ka ne tu zini, kas tev jādara, ne tev ir pareiza atteiksme un atlaida!

Reibumā esošais vecis pamostas no pussnaudas, atraugājas un piebilst - tā viņš ir, prasa nezin ko, paši gan jau nezin un cilvēkam nav par ko smēķus nopirkt! Cilvēks ir galvenais, ne mašīna, vot! Atraugājas un apklust.

Sarunā iesaistās vēl viena kundze, apmēram tā paša vecuma: Skolā bija bērniem tikšanās ar uzņēmējiem un tur viņš esot teicis, ka tagad viss tā attīstās, tā attīstās, ka esot jāmacās tehnika un programmēt un ka lielo naudu pelnīšot tie, kas vai nu taisa robotus vai tos apkalpo un ta sesnot nakotne, jo tadam robotam nevajag ne šņabi, ne cigaretes, ne tas streiko, ne nepareizus materiālus izmanto un kļūdas neatzīst un tā esot nākotne. To esot arī viens zinošs cilvēks tv teicis, jā. Ko viņš ar to domāja? Tavu Pēteri?


Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši!

Belle

Raimonds1
Zin', ko, "dramaturg", pa priekšu tomēr vajadzēja teoriju kaut nedaudz pastudēt - kas tā luga tāda ir, kā kopā turās un kā uz priekš virzās.

Drusku pastudēju teoriju. Būs jāpārtaisa tā luga.


Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons.

Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt.

labrencija

- kā labi cilvēki sadomāja iet politikā un izdarīt kaut ko labu un kā viņiem nekas labs nesanāca

Netipisks sižets. Ja rakstītu no dzīves, tad daži viltīgi kūmiņi saaģitētu aitu baru taisīt vienu riktīgu partiju, kas visu tautu vestu labklājībā un visadi citādi saulainajās tālēs. Aitiņas visiem patīk, seko uzvara vēlēšanās, koalīcija ar zirgu partiju, ko vada vilki, jeb pelēkie . Un tālāk kā parasti - lapsām vēders pilns, alas bāztin piebāztas ar labumiem. Aitu bars klīst pa tukšām ganībām un blēj, ka kase tukša, krīze nāk. Un vēļ - tumšās naktīs aitas pa kādai mēdz pazust.

Papildināts 15.09.2019 16:33:

lugas nevar rakstīt kurš katrs, pat dramatizēt kādu prozas gabalu ir jāprot, lai arī jau ir gatavs sižets un varoņi.

Labs režisors un aktieri var pat telefonu grāmatu iestudēt un padarīt par skatuves naglu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18345083