Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Endometrioze un grūtniecība

somnium

Sveikas! Radušies daži jautājumi tām, kurām ir šī kaite un kādas ir iespējas tikt pie bērniņa.
Mums jau diezgan ilgi neizdodas. Pēc pēdējā gin.apmeklējuma daktere par iemeslu minēja endometriozi. Pāris mēnešus lietoju OK, stāvoklis itkā uzlabojās, bet rezultāta nebija.
Tagad esmu atsākusi lietot OK nepanesamo sāpju un stipro mr dēļ.
Bet tā kā sapnis par bērniņu nav piepildīts, domāju apmeklēt kādu no neauglības klīnikām un iespējams veikt LA, lai tiešām apstiprinātos šī nelāgā lieta un varētu to likvidēt.
Vai endometrioze OK iedarbībā mazinās un vai dakteris var uzskatīt, ka to nav jāarstē, ja eju uz vizīti tagad?!
Kā pārtraucu lietot OK tā gan sāpes, gan stiprā asiņošana tomēr atgriežas (tas pēc iepriekšējās reizes)
Varbūt labāk iet tad, kad ir atsācies dabiskais cikls?

somnium
Nē, ar dabīgo ciklu endometrioze tikai progresē. Arī OK procesu tikai piebremzē/apstādina un samazina simptomus, bet neārstē tos endometriozes perēkļus,kas jau ir izveidojušies.

Ja gribat bēbi un nesanāk, un ir zināms, ka ir endometrioze, tad jāveic LA un tad jau tālāk neauglības klīnika izlems, ar kuru metodi jūsu gadījumā lielākā iespēja tikt pie mazā

Liliāna

Ja endometrioze, tad dabīgais cikls tikai ļaus tai attīstīties.

Ja ir aizdomas par endometriozi, tad jau tomēr vajadzētu veikt LA, lai noteiktu, cik smagā formā tā ir. Turklāt pēc LA jālieto ir citas zāles, lai nobremzētu / apturētu ciklu.

Man endometriozi 3.stadijā atklāja, veicot LA 2013.gadā, iztīrīja, salaida pretsaaugumu gēlu. Olvadi skarti nebija. Lietoju Visaneti 4 mēnešus, tad deva zaļo gaismu mēģināšanai tikt pie bērna. Otrajā mēģinājuma ciklā sanāca.

Domāju, ka vispirms varētu doties uz kādu no klīnikām un, izstāstot situāciju, LA noteikti tiks piedāvāts, bet tad atkal finansiālā puse (vizītes + izmeklējumi + operācija)
Vai arī pati vienkārši piesakos uz operāciju jebkur, kur ērtāk? Ietaupot izmeklējumu naudu citām zālēm.
Uz LA vajadzīgs nosūtījums?

AYLIE

Man ar endometriozi izdevās ar pirmo reizi 2x. Tagad arī gaidu LA, jo onkomarkieris CA125 jau pārsniedz normu 6x. Skatīsies, kaa, ko. Cik ātri pēc OP var sākt censonet? Pārliecināšos, ka nav nekas ļaundabīgs izveidojies un atteikšos no hormoniem, vēlos pēc iespējas ātrāk ieplānot grūtniecību.
Jums ir zināms, kaa LA veic pie endometriozes - caur vaginu vai griez vēderaa tomēr?

Neesmu dolārs, lai visiem patiktu...

Iegriež nabā un kur olnīcas uz vedera. Rētas maziņas. Ap 1.5 cm.
Bet ja domā,ka iztiksi pec operacijas bez hormoniem tad vari nemaz neiet uz operaciju. Operacija ir veiksmiga tikai ja pec tam lieto hornonus. Man bija 4 men jalieto. Šprices 4.
Man bija 4 stadija. Ari onkomarkieri lieli.

Liliāna

Pēc LA būs hormoni jālieto.. 4 mēnešus lietoju hormonus tablešu veidā un tad ļāva censonēt.

Tiku par valsts kvotām uz LA diezgan ātri un bez rindas, to veica man mana dr. Zāles pēc tam arī valsts apmaksāja 50%, bet tāpat sanāca diezgan dārgi.

Jā. Ja pareizi atceros tad 3. un 4. stadijai 50% apmaksaja hormonus. 1 šprice maksāja 149 eiro. Bez atlaides. Gan jau ka ir kas lētāks.

Papildināts 21.01.2017 16:38:

Diphereline man bija. Skatos,ka cena ir tgd zemāka 98 eiro. Es pirku pirms 3 gadiem.

Kādai varbūt ir pieredze, kad LA taisa dēļ endometriozes, bet operācijas laikā atklājas vēl kas?

AYLIE

Bet kāpēc tas šprices vajadzīgas, kāds mērķis? Man daktere teica, ka arī man šprices k-ko. Un vēl. Vai jums ir pumpas? Cīnos traki - viss pārbaudīts, paliek tikai šis, bet internetam neatrodu info tieši par pinnem. Man jau sen pēc 30, zb, ja godīgi..

Neesmu dolārs, lai visiem patiktu...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18345953