Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Endometrioze un grūtniecība

somnium

Ari iesaku uzreizs iet uz LA. Mana pieredze endometriozes sakara gan nav tik pozitiva. Par berninju saku domat jau pirms pieciem gadiem. Pec gada neizdosanas apmeklejot ginekekologu, vinjsh teica ka nav ko iespringt es vel jauna utt, toreiz man bija 24 gadi. Sapratu, ka nav ta attieksme ko gribejas nomainiju arstu, kas man mekleja vienu vainu pec otras, veicu dargas analizes gan es gan virs, keru ovulaciju utt, bet rezultata ta ari nebija. Daktere gan ultrosonografija redzeja kaut kadas nelielas cistas, bet teica, ka tas jau netraucejot. Ta es turpinaju dzert vitaminu kaudzes un ceret, lidz pagajusaja gada nolemu intereses pec aiziet pie cita arsta, kurs jau pec pirmas apskates pamanija ka ir endometrioze un jau 3-4 stadija...lieki teikt, ka biju soka. Menesreizes visu dzivi bija loti sapigas un stipras, ta ka kaut kadas pazimes jau bija. Ar arsta nosutijumu tiku praktiski bez rindas un LA, un tad 3 menesus poteju zoladex, ar visam mokosajam blaknem. Bet jau pirms LA ginekalogs bridinaja, ka labakais variants tomer butu maksliga apauglosana, jo dabigi diez vai sanaks.

Rozalija
Par ārstiem runājot - tas tiešām nav saprotams kā viens neko nepamana, bet otrs jau pēc 1.apskates. Ja padomā, tad gadu laikā pie tādiem ārstiem ir atstāts tik daudz naudas, par kuru paši tagad varētu apmaksāt mākslīgo apaugļošanu.
Mana ginekoloģe šodien pa tel. stingri noteica, ka uz savu galvu nevienam neļauj taisīt LA, vajag visas analīzes un USG. Ja tur k-ko parāda, tikai tad...
Tagad nezinu ko darīt. Jūtu, ka ja aiziešu pie viņas uz USG - tur neko neredzēs un dos laiku tupināt censonēt.

Ej uz kādu klīniku. Pie privātā dr. Es gaju pie vairakiem valsts dr. Neko neredzēja. Aizgaju uz privāto tur skatoties usg man prasija - kad pēdējo reizi biju uz usg!! Vareja redzet,ka kaut kas tur ir.

Sveikas!
Man arī stāsts par endometriozi. Gadiem ilgi bija sāpīgas mēnešreizes, tā ka līdz ģibonim, neviens ārsts neko nezina, it kā vīriešu hormoni par daudz, tāpēc tā , izraksta tik OK , protams, kuras arī dzēru. Sākuma dzerot OK viss likā baigi labi , MR nesāpīgas, pumpas mazāk viss baigi labi, līdz arī ar OK kļuva neciešamans. Nomainīju ārstu, nākošais vispār pateica, ka nekas tāds nevarot būt un, ka manā stāstītajā kaut kas neejot kopā, ieteica nomainīt citas Ok un viss, kaut gan dzēru viņas jau no 16 gadiem, kādus 6 gadus pēc kārtas. Ar tagadējo domāšanu, vairs nemūžam neko tādu nedarītu. Beigu beigās aizbraucu uz Rīgu, pie Vītola, uzreiz pateica ar to, kas man tur iekšā darās varu aizmirst par bērniem pagaidām, biju iedzīvojusies PCOS un pamatīgā endometriozē, kura pēc daktera domām man jau ir no padsmit gadiem, vārdu sakot, kad sākās pirmās MR. Endometriozi viņš sajuta jau tā teikt "izčamdot" mani. Protams, uzreiz pierakstījos uz LA. Un vispār šokā biju, kā citi ārsti pie kuriem gāju neko tādu nevarēja atklāt, pat PCOS ar sonogrāfiju neredzēja(varbūt tad vēl nebija, nezinu).

Pēc LA vispār ieteica uz gadu apstādināt MR, bet beigās izrakstīja potes uz 4iem mēnešiem, Diphlerine, iziešu kursu un tad varēšot censonēt. Pagaidām pēdējais pošu mēnesis, cīnos un nevaru sagaidīt, kad beigsies

kriish
Un ko ārsts saka - varēsiet mēgināt dabiski?
Man arī tikai OK izrakstīja un likās, ka uz to brīdi ir ok, bet tagad šķiet, ka tā ir lieka organisma mocīšana, jo kamēr tie perēkļi nav izoperēti, var mazināt tikai simptomus, ne pašu cēloni

Meitenes, man USG uztaisija un teica, ka ir aizdomas par endometriozi, jo endometriju slānis kurā tajā dienā bija uzaudzis par daudz. MR neteikšu, ka ir stipras, kā kuru mēnesi un sāpīgas nav. Teica, lai plānojam pēc iespējas ātrāk mazo, man 32 gadi, viens bērns ir. Es īsti nesaprotu kas ir tā endometroze, māsa teica, ka vinai ar tāda ir un viņai ir taisīta tīrīšana, kur visu tā kā izkasa ārā un tad sūta uz analīzēm. Un tad tas endometrijs aug no jauna. Kad tad taisa tīrīšanu un kad LA? Censonējam divus mēnešus, pagaidām bez rezultāta, redzēs kā būs tālāk...

Endometrioze rodas, kad endometrija šūnas, kas ir menstruāciju asinīs, var nonākt olnīcās vai iegurnī un tur sākt augt.
Man tas pats kas Tev - endometrija slānis bija uzaudzis par daudz, bet dr teica, ka tām kurām stipras mr tā var būt (ja iet uz usg drīz pirms mr to visu arī redz) Jautājums cik daudz ir par daudz?!
Tā izkasīšana noteikti domāta abrāzija.

somnium

Jā, varēsim mēģināt dabiski, drīz vizītē, tad jau redzēs, ko teiks, varbūt kaut kas jau atkal ir mainījies. Bet ieteiktu Tev uzreiz iet pie kāda laba ārsta, jo pirmam kārtam, tas nav normāli, ka ir tik neciešamas MR un vēljovairāk, ja gribi mazuli- nav ko garumā vilkt.

Un ar to OK arī man no sākuma, kā jau teicu viss bija labi, tad organisms pierada un pat viņas vairs nelīdzēja, arī trakas sāpes, stipra asiņošana.

Ka jai es arī rakstīju aukstāk par savu gadījumu un lasot citas meitenes stāstus kurad ir ļoti līdzīgas manām syāstam,piekritīšu tam ka varbūt vērts aiziet uz privāto poliklīniku.Es apmeklēju EVG dr Bičevska

Sominum
Man sanaca, ka USG taisija 11. diena pec MR un endometrija slanis bija 133mm tas ir loti daudz??? Atrada ari nelielu cistu kreisaja olnica 2,5 cm. Kad taisa abraziju un kad LA?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18345953