Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nepamanītie blakusefekti, cīnoties par savu labumu.

Raimonds1

Vakar bija pēdējā sērija seriālam "Daktere Fostere" https://www.youtube.com/watch?v=3h9-kpiV9X0

http://www.bbc.co.uk/programmes/p02z7zgj/episodes/guide

Kā Jums šķiet, atspēlējoties savam vīram par krāpšanu un iespējamu ģimenes izputināšanu un rūpējoties par savu materiālo labklājību visu nodarīto savācot, dāma "nedaudz" nepārforsēja ar to emocionālo slodzi, ko uzlika savam dēlam, kas tik viss viņam nebija emocionāli jāpārstrādā un ar to, ka vicinoties ar it kā dēlam nogriezto matu šķipsnu un čakarējot vīram nervus ar iespēju, ka piebeigusi viņu abu dēlu, lai tik šis neuzaugtu tāds jāklis, kā vīrs, neierēķināja iespēju, ka tas it kā mierīgais vīrs afektā varētu viņu nosist, pietiktu arī, ka draudzene sveiku un veselu laikā varētu neatvest, pēc tam, kad vīrs jau bija emocionāli noreaģējis/sabrucis.

Kaut kas līdzīgs no dzīves, kad ir pārspēlējušās par daudz?

-------------------------

Ja negrib bojāt pirmo iespaidu - nelasiet!

Kas nav redzējuši seriālu. Vīrs, sieva, apmēram 14 gadi vecs dēls. Sieva labi ieredzēta daktere, vīrs arhitekts, avantūrists biznesā un jāklis. Sieva uzzin par krāpšanu, gatava piedot, piedāvā vairāķas reizes atzīties, bet vecis tik melo. Visādi it kā draugi zin par krāpšanu.

Tad dāma sāk savu spēli - vīra draugs un gŗāmatvedis jau sen viņu iekāro, pārguļ ar šo un nošantažē, lai atklāj vīra biznesa papīrus. Tur viss ir ripā, pietiek neienākt maksājumiem no kaut kādas ārzonas un jaunais projekts un viņu ieķīlātā māja ar viltotu sievas aprakstu uz ķīlas ir prom.

Tad viena viņas draudzene iedraudzējas ar vīra mīļāko un izdibina informāciju par grūtniecību, it kā gribētu, bet neizdarītu abortu. Dēlss it kā nejuši tiek aizsūtīts uz viņu mīlas ligzdiņu un ir spiests saprast, kas un kā.

Visam pa vidu vēl kaut kādas ķengas internetā un sūdzības par dakteri.

Tā mīļākā ir stipri pajauna un ir viņu labu draugu meita, kuri, protams, neko nezina. Pie tam tas ģimenes papus slepeni finansē tos arhitekta projektus. Tas, protams, vēlāk noderēs šantāžai, lai iemainītu atbalstu projektam (un bankrota novēršanu) pret ieķīlātās mājas zaudēšanu.

Tad nu daktere atceras kaut kādu vecu ielūgumu un uzprasās uz ģimenes pusdienām un sarīko šovu. Viŗs jau tā visu vakariņu laiku tāds nemierīgs un tad viņa visu atklāj. Izcils scenārijs, režija un aktieri.

Tad sākas visāda mukšana, pakaļskriešana, skaidrošanās un daktere aizved dēlu prom. Skatītājs tiek turēts neziņā, ko viņa ar dēlu ir izdarījusi, kad ierodas mājās ar matu šķipsnu. Dēls prims tam paspējis izteikties, ka tētis ir foršš, ar viņu var jokot un spēlēties, bet māte tik strādā un strādā.

Tad nu tās šaubas viņa pamanās iedēstīt arī vīra apziņā, kur tas dēls ir, kas ar viņu noticis un uz kādu brīdi piedāvā skaidrojumu - ka viņa negribot, lai viņš izaugtu tāds, kā šis.

Tad nu viņam ir visādi pārdzīvojumi, dēlu draudzene tomēr atved un tad viņs dusmās savu sievu ietriec ar seju durvīs. Asinis šķīst, bet nekas dzīvībai bīstams, par laimi, nav. Pats izsauc(liek izsaukt) policiju un ātros.

Idille pēc dažiem mēnešiem - ar lielu vēderu pie dakteres pienāk vīra jaunā mīla, vīram tuvošanās aizliegums, atved dēlu, abas mierīgi aprunājas. Tie abi dzīvo citur.

Vēlāk mašīnā dēls šķirsta kaut kādu žurnālu, kur redzama apakšveļas reklāma un smukas sievietes un māte drusku par bažīgu jautā - ko tu tur lasi.

-----------------

Un tātad, vēlreiz, vai daktere, cīnoties par maju un atspēle'jeoties vīram, par maz nerēķinās ar dēlu, kuram tas sviests jāpārstrādā kā objektam un par augstu nenovērtē savu iespēju kontrolēt situāciju sev par labu? Kaut kas līdzīgs no dzīves, kad ir pārspēlējušās par daudz?

Pēdējās izmaiņas: Raimonds1, 03.02.2017 12:22.


Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši!


Dzintare


Protams, protams, atkal ļaunās sievietes Sajūta, ka mēs esam atšķirīgus seriālus skatījušies.

Un tātad, vēlreiz, vai daktere, cīnoties par maju un atspēle'jeoties vīram, par maz nerēķinās ar dēlu

Un kā ar vīrieša lomu un atbildību? Noplenderējot biznesā visus iekrājumus, ieķīlājot ģimenes māju, dēla koledžas naudu un dzīvojot dubulto dzīvi ar mīļāko. Bet sieva, redz, pārspīlē un histēriķe tādā nieka situācijā. Nu nepaveicās puikam nedaudz ar bērnības pieredzi, katram savas traumas.

Man seriāls patika un galvenā varone arī.

Es par pragmatiskām lietām - varēja tik labi nesanākt.

Kad viņa sačakarēja tās pusdienas, es biju starā. Tā viņam vajag.

Bet pēc tam - tāda veča manipulēšana - domā ko gribi, nu ir tā vardarbība.

Smaga emocionāla vardarbība.

Dzintare Nu nepaveicās puikam nedaudz ar bērnības pieredzi, katram savas traumas.

Nu tur arī ir daži riski, kas tur sanāks.


Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši!

Pirmo reizi skatījos tikai vakar. Skatījos, skatījos un kļuva pretīgi. Jā, man šķita krietni par daudz visas tās atriebības.

Tik daudziem izpostīt dzīves... Pārslēdzu brīdī, kad dakteriene ieradās pie saviem draugiem izklāstīt, ka arī šajā ģimenē ieķēzījusi. Kāpēc viņai arī tas bija vajadzīgs, neuzzināju.

To, ko raksti par viņas dēlu - vispār vāks. Kā var kaut vai domās kaut ko tādu ar savu bērnu izspēlēt...

Vai gan krāpšanas fakts ir adekvāts nodarījums iespējamam sava bērna zaudējumam??


De Oro

Seriālu skatījusies neesmu, bet viedoklis ir Nebūtu vecis jāklis un krāpnieks, dzīvotu ģimene laimīgi līdz laika galam. Nu, nevajag speciāli modināt dēmonus savos tuvākajos un tad brīnīties par "neadekvāto" reakciju.

Ko vispār dod tāda milzu atriebība? Kad visu nolīdzina ar zemi.

Kā pašai pēc tam dzīvot? Cik ārprātīgi sevī jākultivē naids, cik pamatīgi un dziļi jāļauj tam sevī augt, iznīcinot sevī jebkuras cilvēcīgas jūtas, lai ilgstoši sētu tādu ļaunumu.

Cik tai galvenajai varonei bija domāts gadu - kādi 40?

Nu un tad iespējamos turpmākos vēl 40 dzīvot kā sagrautai, ļaunuma pilnai vecenei.

Naids dara pāri tikai pašam.

Melissa

Kino parasti ir krietni pārspīlēts sižets, lai būtu interesanti skatīties un, lai skatītājs piedzīvotu dažādu emociju un pārdomu gammu. Tas ir nr. 1. Nr. 2 par atriebību - atriebties vai nē tas ir katra paša ziņā. Klusiņām noiet maliņā vai atriebties ar pompu - katrs dara pēc saviem uzskatiem...

Papildināts 03.02.2017 13:46:

Atriebties var tad, ja tas pašu nesagrauj. Ticu, ka ir aukstās lēdijas, kas atriebjas un jūtas labi nevis ir sagrautas. Katrs dažādi spēj izturēt negatīvās emocijas.

Protams..laikam jau tas ir latviešu "pelēkais"tempetaments,kurš liek tā "nolikt"atmaksu par nekrietnu rīcību(seriāla gadījumā cik noprotu -par krāpšanu)...tiešām,katrs var darīt kā vēlas..cits kauks spilvenā,cits "izārdīs rajonu"..cilvēki dažādi!Es personīgi esmu par to,ka katrai rīcībai ir sekas..un nav ko čīksēt,kad tās iestājās! Protams,žēl,ja tur ir iesaistīti arī bērni,bet gadās visādi. Zinu reālu gadījumu,kad sieva "atriebās"mīļākai caur to,ka panāca,lai viņas vīrs pārtrauc visus kontaktus ar savu ārlaulības bērnu...

Man filma patika, gaidīju ar nepacietību katru sēriju. Es pati tā noteikti nevarētu, būtu uzsprāgusi jau pirmajā vakarā. Tāpat būtu žēl bērnu, bet nu šim sievišķim bija akna.

Atcerējos. Kad beidzās trešā sērija (tā, kur nomira vīra māte), likās, ka būs kārtējais seriāls ar happy end. Es biju nu ļoti priecīga, ka sekoja tāds turpinājums.


Emocionāli var pieņemt, ka tas vīrs bija pelnījis.Tā sieviete viņam bija gatava vairākkārt piedot, ļaut atzīties un pat mēgināja slīcināties jūrā, kad saprata, ka viņš nemainīsies.

Mani šajā gadījumā interesē blakusefekti.

Dēls varēja pusaudža stilā aizmukt no tantes un savlaicīgi neparādīties, ka ir sveiks un vesels.

Vīram pēc tās matu cirtas plivināšanas un teksta, ka viņa negrib, lai dēls izaug tāds pats, kā viņš, varēja nobraukt širmis līdz galam un tur būtu viens vai divi līķi. Un tad ar nokavēšanos atnāktu dēls - sveiks un vesels.

Stāsts ir arī par to, ko var izdarīt ar vārdiem.


Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18346871