Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kāršu spēle "Dzērāji" - kurš atceras?

Skye

Labāku sadaļu neatradu, piedodiet!

Spēle daždesmit gadu veca, primitīva. Sadala kārtis uz visiem, katrs no savas čupiņas atklāj virsējo kārti. Kuram stiprāka, tas paņem visas un liek savas čupiņas apakšā. Vinnē tas, kurš savāc visas kārtis.

Problēma ir tajā, ka es vairs no savas bērnības neatceros, kas notiek, ja diviem spēlētājiem ir vienāda stipruma kārtis. Ja uz galda satiekas 3 dūži - kurš paņem? Neviens, katrs savāc savējo? Tad jau sanāk, ka tas, kuram ir dūzis, principā nevar zaudēt? Vai ir mastu dalījums pēc stipruma? Kāds?

Paldies, ja kāds atceras.

Pie viena - kādas primitīvas kāršu spēles vēl jums ir zināmas? Nemācīšu tak piecgadniekam bridžu.

Ir Melnais sivēns [Melnā Pētera analogs, bet ar speciālām kārtīm, nevis no kavas]. Kas vēl? Skatījos Uno - tas vēl par sarežģītu.


Volare

kas notiek, ja diviem spēlētājiem ir vienāda stipruma kārtis.
Liek nākamo no savas čupas slēptu un vēl nākamo atkal atklātu. kam stiprāka - savāc visas. Ja arī šīs vienādas, atkārto. Ja trim vienādas, visi trīs to dara.


Sieviete vienmēr lidos. Bet uz kā? Vai ar spārniem, vai uz slotas, tas ir atkarīgs no vīrieša...

Opā, pilnīgi neatcerējos. Paldies!

Otrs jautājums paliek - varbūt ir vēl kaut kas gana primitīvs?

finese

Dzērājos par dūzi stiprāka bija mazākā kārts- 2 vai 6. Tā vismaz mēs bērnībā spēlējām.
Vēl spēlējām meļus. Spēlējot tiek trenēta melošanas un novērošanas- atmaskošanas māksla. Vecāki, kuriem ir aizspriedumi, nemāciet to saviem bērniem
Visu kavu sadala starp spēlētājiem. Tad viens lika kārti galdā ar muguru uz augšu un teica mastu, piem. ercens. Pārējiem bija jāliek tas pats masts un arī jāsaka- "Ercens!". Tā visi liek pēc kārtas pa kārtij, līdz kādam rodas aizdomas un, tas pirms likt savu kārti, saka "Neticu" un atklāj pēdējo uzlikto kārti. Ja kārts nav īstā, melotājs ceļ augšā visu kaudzi. Ja kārts īstā, kaudzi ņem tas, kurš pārbaudīja. Uzvar tas, kuram pirmajam tukšas rokas. Pēdējā uzliktā kārts arī jāpārbauda, tāpēc pārējie uzmana, kad tas notiks, jo pēdējā uzliktā, visticamāk būs īstā.
Vēl spēlējām Ēzeļus. Detaļas neatceros, bet bija jāsakrāj četras kārtis- dāmas, karaļi utml. un brīdī, kad tas izdevies, jāsit roka galdā, pārējie sita pirmajai rokā virsū, pēdējais, kurš to izdarīja bija ēzelis. Reizēm diezgan sāpīgi


Cooper

Pavisam nesen 6-gadniecei iemācīju duraku. Tagad diezgan bieži spēlējam. Citreiz ir tā, ka viņai jāraud, kad zaudē (jo "nav godīgi" Bet arī tieši iedomājos, ka aizmirsušās visas kāršu spēles, ko bērnībā spēlējām. Ēzeļus un meļus spēlējām, dzērāju arī laikam. Vēl bija kaut kāds "poļu duraks"...to gan neatceros...

siiciitis

Uno noteikti nav par grutu. dels 3 gados redzeja so speli, pats prasija un atri iemacijas

Volare
Jā, tā bija, kā tu aprakstīji!

Skye
varbūt ir vēl kaut kas gana primitīvs?

Ēzeļi!


Nekad neuzticies domājošām lietām, ja tu nezini, kur atrodas to smadzenes.

pēdējais, kurš to izdarīja bija ēzelis
Mēs spēlējām tā, ka pēdējais vispirms dabūja ē. Nākamajā reizē viņam jau tika z. Un tā tālāk, līdz pilnam vārdam. Spriedze īpaši pieauga, kad gandrīz visiem bija ēzel vai tuvu tam.

klēra

Manējiem no jaunajām spēlēm šobrīd topā Sabotieris, bet tur vismaz 3 spēlētājus vajagRirī

Mēs spēlējām bērnībā tā, ka masti arī pēc stipruma, t.i.- pīķis vājākais, tad kreics, kāravs un sirds. Man liekas, ka stiprākais dūzis savāca pārējos


Dzīvē viss beidzas labi; ja kaut kas beidzies slikti, tātad, nekas vēl nav beidzies…

Rirīte

Rirī juniors

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18346991