Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kāršu spēle "Dzērāji" - kurš atceras?

Skye

Spēle kā "dzērāji" - katrs lieks savā gājienā vienu kārti pa apli. Tikko kā uzlikta bilde - notiek specifisks gājiens: nākamajam jāliek 0–3 kārtis, atkarībā no tā - kas bija uzlikts iepriekš.
uz A - 0 kārtis (A īpašnieks savāc "čupu" uzreiz)
uz K - 1 kārts (ja tā nav bilde, tad K īpašnieks savāc visu kaudzi ar to +1 vienu kārti)
uz Q - 2 kārtis (ja nebildes - savāc kaudzi Q īpašnieks)
uz J – 3 kārtis

Nākamo kaudzi galdā sāk nākamais pulksteņa rādītāja virzienā.

Piemērs: Spēlē 4 cilvēki. Es uzlieku 8 (spēlētājs nr 1), nākamais Q (spēlētājs nr 2), spēlētājs nr 3 - 2 kārtis (tur nav bilžu, spēlētājs nr 2 savāc kaudzi), nākamo gājienu izdara spēlētājs nr 4.

Ir divi specifiski momenti:
a) ja pirmā kārts kaudzē ir dūzis (A) - neko neietekmē. Tiek izspēlēta kā maza kārts.
b) ja nejauši kaudzē parādās divas vienādas kārtis pēc kārta: 88, 22, JJ, AA – kurš pirmais uzsit roku uz kaudzes: savāc visu kaudzi.

Vinnē tas, kurš savāc beigās visas kārtis pie sevis.

„Man ir vienalga ko jūs par mani domājat, jo es par jums nedomāju nemaz” (c) Koko Šanele

Okean Elzy – "Така як ти"

Hey! Ja interesē kāršu spēļu noteikumi, tad šī lapa var labi noderēt: https://karsuspeles.lv/dzeraji/ Gan dzērāju, gan ēzeļu un citu kāršu spēļu paskaidrojumi

Vēl Melnais Peteris.

Papildināts 13.03.2023 16:55:

Ēzeļi bija vislabakie, dienam ilgi vareja spēlēt Eh sakārojās uzspelet.

efrekia

Piemirsies, kā spēlēja to Melno Pēteri?

dezavu
Izvēlas melno Pēteri. Parasti Joker, bet ja nav var ņemt piemeram pīķa kalpu. Ja ir pīķa kalps, tad no kavas izņem kreiča kalpu, jo melnajam nevajag pāri. Izdala visa kārtis spēlētājiem. Katrs uzreiz atbrīvo sevi no jau gatavajiem pāriem (pāris ir vienāda skaitļa melnie, vai sarkanie. Piemeram kreča 6 ar pīķa 6, abas sarkanās damas utt.) Čupu, kam nav pāris ieriktējam rokā un ļaujam blakussēdetajam vienu izvilkt. Ja viņam paveicas viņš tiek vaļā no pāra, ja ne, tad rokas pilnākas. Un tā uz apli, kamēr paliek zaudetajs ar melno Pēteri, bet pārejie tukšām rokām.

efrekia
Jā, paldies, ka atgādināji.

Norma Džīna

Mēs arī ar piecgadnieks spēlējam dzērājus.

Ēzeļus spēlējam jau lielajā līgā. Tēvs māte un pacmitgadnieks dēls. Cūkas un cūkas uz padošanu vēl ir topā.

Papildināts 16.03.2023 11:59:

Bet melnā pētera noteikumus gan biju aizmirsusi.

Norma Džīna
Ja spēle trijatā, tad bija jābūt cik kārtīm 12 jeb 16?

teite

Tēmas iedvesmā ar bērniem uzspēlējām vairākas sen aizmirstas spēles patika

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18346991