Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzdod neskaidros jautājumus par bērna ieņemšanas problēmām

Cāļa redaktore

Cāļa redaktore

Zinātniski pierādīts, ka pavasarim ir ietekme uz bērna ieņemšanu un medicīniskās apaugļošanas IVF efektivitāti. Sākot no šodienas, līdz pat 8. martam uz sieviešu, vīriešu un pāru jautājumiem par to, ko var darīt, ja neizdodas tikt pie bērniņa, par neauglību, tās iemesliem, neauglības ārstēšanas iespējām, sievietes neauglību vīrieša faktora dēļ, otrreizējo neauglību, kā arī auglības saglabāšanas iespējām atbildēs “Auglības klīnikas Mama Rīga” vadošā reproduktoloģe Viktorija Zaļetova.

Jautājumus vari uzdot te, pie komentāriem, vai sūtīt uz epastu: calis@delfi.lv Atbildes uz jautājumiem tiks sniegtas aptuveni trīs dienu laikā. Anonimitāte ir garantēta, taču ņem vērā, ka apkopotā veidā informācija var tikt apkopota arī rakstā.

Monta

Labdien.
Esmu abi ar vīru 38.g.v abi cenšamies tik pie kopēja bērniņa. No iepriekšējām attiecībām, mums katram pa diviem bērniem. Kopš pēdējām dzemdībām ir pagājuši 19 gadi. Līdz šim, apm.8 gadus lietoju hormon.kontracepciju, pēdējos 2 gadus, to vairs nepielietoju. Kopš 2015 gada jūnija piestrādājam pie bērniņa ieņemsanas. 2016.20.01 iestājās grūtniecība, konstatēja tukšu augļa oliņu, veica dzemdes abrāziju.2016.g.septembrī Nezināmas lokalizācijas grūtniecība, veicu nogaidošo taktiku,iztīrījās pats. Š.g.janvāra sākums, iestājas grūtniecība, usg 6/rgr.ned redz augli, sirsniņu neredz, hcg pieaugums neatbilstošs,nepietiekams, lēns,skaidrs atkal nekā, veicu medikam.grūtniecības pārtraukšanu ar Tabl.Cytotex..patreiz viss tīrās...
Ir veiktas horm.analīzes, viss normas robežās, STS bez pataloģijas, dzemdes dobums usg kontrolēs labs, olnīcas funkcionālas, saaugumu nav, olvadi caurelaidīgi, endometriozes,Policistiskās olnīcas nav, cikls regulārs,normālas,regulāras MR 3 dienas.Jāatzīst, pēdējo reizi tika stilulēta folikuļu nobriesana ar Tabl.Clostilbegyt, Duphaston, usg redzējām smuku nibriedušu folikulu, pēc, kuras sekoja Pregnyl.Iestājās plānota grūtniecība, bet kā jau teicu, auglītim nekonstatēja sirdsdarbību, hcg auga ļoti lēni. Ir nodota spermogramma 2016.g.janvārī.A B kustīgums labs, virs 60%,kopējais spermatoz.apjoms ap 400mlj, ejakulāts 5ml, bez aglutinācijas,bez piejaukumiem,bez leikocītiem.Tik 85%galviņas defekts,astes defekts 12%.Kopējā morfoloģija attiecīgi 3%.Vīrietis sportisks,nesmēķētājs, alkohols reti, bet ar augstu ZBL holesterīna līmeni,tas ir virs pueļaujamās normas,patreiz tiek ārstēts ar Atervostatīnu 80mg,Ezetemibu10mg. Mīlēšanās notiek regulāra.
Tik ļoti vēlamies koperju bērniņu, bet kas notiek? Vai esam kā pāris nesaderīgi? Kapēc notiek kautkāds misēklis? Tik daudz kapēc? Mājās vel stāv pāris ampulu Pregnyl, vienkārši riskēt no jauna? Vai tiešām katra nākošā grūtniecība būs ar MA rezultātu? Kā teica man viena kolēģe, Tev katra grūtniecība var būt, kā "Krievu rulete" Esam abi pieraksta rindā pie Ģenētiķa. Ok, nododam Kariotipu, un tālāk? Esmu dzirdējusi, ka arī mākslīgās apaugļošanas metide nefid garantu, ka nenotiks šī augļa hromosomālā pataloģija, kas neļauj auglim normāli attīstīties. Ir daudz dzirdēts,un lasīts, ka pāri veic padziļinātus izmeklējumus, kas tā arī nespēja dot atbildi kapēc. Kāda izeja? Kā mums rīkoties? Esam vidusmēra LV ģimene un mēnešalga mums nav pāris tūkstoši, kredītu ņemt nevēlamies, nevaram atļauties,lai veiktu IVf, u.c mākslīgās apaugļošanas.
Paldies.

Papildināts 10.02.2017 10:38:

Piedodiet, gadi nāk un iet. Esmu 39 g.v sajaucu mazliet.

Labdien! Mums ģimenē ir problēma. Man ir 35, vīram 37, pie bērniņa netiekam jau 8 gadus, īstas diagnozes tā arī nav. Uztaisīja LS, atrada miomu un izņēma. Tas bija pirms 2 gadiem. Toreiz ārsts teica, ka tagad visam vajadzētu sanākt… taču laiks iet. Ir 14 gadus liels bērns. Paldies par atbildi jau iepriekš.

Labdien, iesakiet lūdzu, ko mums darīt? Vīram ir obstruktīvā aspermija (noskaidrojās pie punkcijas), pirms 9 gadiem slimoja ar epididimīta infekciju. Bija ivf icsi. Teica, ka iemesls esot nekvalitatīva sperma, nekustīgi spermatozoīdi. Vai mums ir cerības tikt pie bērniņa?

Cāļa redaktore

Monta
Monta, labdien. Noteikti sagaidiet ģenētiķa vizīti un ģenētisko analīzi abiem partneriem. Lai gan samērā reti, taču mēdz būt tādas izmaiņas kariotipā, kas vienmēr noved pie grūtniecības pārtraukšanās. Uzrakstiet tad, kad Jums būs gatavas analīzes. Vissliktākajā gadījumā tiks rekomendēts IVF. Šajā gadījumā Jūs varēsiet prasīt valsts atbalstu bērna dzimšanai. Piemēram, Čehijā valsts apmaksā IVF ar ģenētiķa diagnostiku, ja topošajai mammai vai tētim ir ģenētiskas nobīdes. Otrs variants – Jums pēc atbalsta bērniņa piedzimšanai jāvēršas labdarības organizācijās.

Cāļa redaktore

lapina1980
Labdien, lapina1980! Jā, Jūsu ģimenē ir medicīniskas indikācijas ivf. Pirms ivf man būtu nepieciešams redzēt Jūsu izrakstu par laparoskopiju un miomu. Paņemiet izrakstu līdzi, nākot uz pirmreizējo vizīti pie reproduktologa. Diezgan bieži mioma var būt neauglības iemesls. Tā jāizslēdz ilgtermiņā. Un nepieciešams ar histeroskopiju pārbaudīt, vai tā netraucē bērniņam nostiprināties dzemdē. Vairāk par miomu var lasīt šeit -https://www.ivf.lv/lv/pacienti/raksti/dzemdes-mioma/

Papildināts 13.02.2017 11:37:

Maritika

Labdien, Maritika, jā mēs veiksmīgi ārstējam aspermiju ar ICSI mikro-Tese palīdzību. Patoloģija vīram ir izveidojusies pēc infekcijas. Vairāk var uzzināt šeit - https://www.ivf.lv/lv/pacienti/raksti/infekcijas-un-viriesu-fertilitate/ Vispirms vizītē pie reproduktologa un androloga būtu nepieciešams redzēt visas vecās analīzes, kā arī izrakstu par ICSI.

Mūsu laboratorijā ir speciāla nekustīgos spermatozoīdus atdzīvinoša vide, lai varētu apaugļošanai izvēlēties dzīvus spermatozoīdus (tie var būt dzīvi, bet nekustīgi). Uz vizīti ņemat līdzi vecās analīzes: pilnu spermogrammu un citas (hormonālās, ģenētiskās utt.) Vadoties pēc analīzēm, veidosim ārstēšanas plānu ar ICSI mikro-Tese.

Monta

Labdien.Paldies par sniegto atbildi.
Nav saprotama jūsu sniegtā informācija, par lūgumu valsts atbalstam bērna dzimšanai? Man jau 39 g.v...Saprotu, ka man kā LV pilsonei Čehijā pastāv iespēja veikt IVF? Minējāt arī par labdarības organizācijām, kuras tās būtu?Vai kā, ko neesmu sapratusi?

natalee

Monta, nezinu vai kkas ir mainījies, bet 2016.gada jūnijā vīram kariotipa analīzes kārtojām caur ğā. Respektīvi ginekologs iedeva nosūtījumu pie ğā un ğā uz analīzēm. No sava maka ne centa par analīzēm EGL nemaksājām. Lai izdodas!

Monta

natalee
Pag, viss šitas man tumša bilde.
Caur ko jūs vīram pārbaudījāt kariotipu? Ģenētiķi? Ģin.ārstu? Mans ginekologs ne vārda nemin par nosūtījumu...
Kuru ģenētiķi apmeklējāt? Un vai EGL taisa kariotipēšanu?
Pie kāda rezultāta nonācāt?
Paldies:-)

hermeja

Monta ğimenes ārsts var nosūtīt uz ğenētiskajām analīzēm, bet viņi to dara negribīgi, jo tās ir dārgas. Ja atsaucīgs ĞĀ, vari mēğināt sarunāt. Mēs gājām uz BKUS ğenētikas centru pie Dr. Lienes Korņējevas. Ļoti sakarīga daktere, varu ieteik.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18347297