Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Arbūzi - audzējam un rādam kas sanācis!

irisav

Sveiki visi, kas audzē arbūzus vai plāno tos audzēt. Tā otrā esmu es. Plānoju audzēt sākumā tunelī, bet vēlāk noņemt to nost.

Ļoti daudz lasīju un mēģināšu uzpotēt uz Liguāriju - experiments dažas sēklas sēšu tāpat. Galvenie noteikumi:

1. Trekna zeme

2. Aizvējš - vēlama " cepešpanna" karstākā - saulainākā vieta dārzā

3. Arbūzs necieš piķēšanu, tāpēc jāstāda uzreiz lielā tarā vai kūdras podiņā ar kuru arī stāda dobē.

4. Papildus jāmēslo - ar zaļmēslojumu.

5. Ja karsta - sausa vasara - jālaista, kad arbūzs parādījies - laistīšanu pārtrauc.

Lūdzu padalieties ar savu pieredzi...

aqua

Mana pieredze pagājušajā gadā beidzās ar pārstādīšanu - tad arī sapratu un pēc tam izlasīju, ka arbūzs to necieš.
Mēģināšu şogad atkal.
Lasīju,ka pirmie augļi jāatstāj un nākamie jāņem nost,lai arbūzam spēks.

Pesimists redz grūtības pie katras iespējas. Optimists katrās grūtībās redz iespēju. /Vinstons Čērčils/

aqua
Kur un uz kāda seguma plāno audzēt? Tunelī vai siltmnīcā?

aqua

Tā kā dārzu mums aizņem gurķi un to tuneļi, tad mēģināšu vienā siltumnīcas stūrītī.

Pesimists redz grūtības pie katras iespējas. Optimists katrās grūtībās redz iespēju. /Vinstons Čērčils/

Rotuks

Ja nu es pēkšņi ar izdomāju mēģināt ,kad jāsēj ???

varbūt kādu linku var iemest

paldies

Sandrusha

Rotuks
Jāsēj ne ātrāk par aprīļa vidu vai pat 20ajiem datumiem, jo stādam 3-4 nedēļas vajag, lai izaugtu līdz stādāmam lielumam.

Un jāizstāda, kad ir silts!!!

Just keep smiling!

Rotuks

Sandrusha
Super,paldies ... es ar eksperimentēšu

Avene77

Mana pagājušā gada superraža izauga šādi - aprīļa otrajā pusē apmēram plēves siltumnīcā podiņos (1l apmēram) katrā pa 1 arbūza sēkliņai saliku, sadīga visas sēkliņas. Sugar baby un sweet chrimson. Ārā izstādīju maija otrajā pusē, tajā laikā ļoti silts bija. Augsne parasta, ielabota dārza augsne, tieši dobi vēl kā papildus neielaboju jo bija jābrauc prom un lielos tempos tos arbūzus bija jadabū dobē. Pāri sagriezu no krūmiem kā arkas un agrotīklu 1 kārtā. Dārzs man ļoti saulainā vietā, ēnas nav vispār. Toties vēji gan pūš - tas mīnuss. Kamēr bija prom uznāca salnas, ja būtu bijusi mājās uzmestu vairākas kārtas ar agrotīklu uz nakti virsū bet nu kā bija tā bija. Bet salna bija strīpām gājusi un tikai 2 stādus nosaldējusi. Kas interesanti no apakšas tie stādiņi sāka pēc laika parādīt dzīvības pazīmes un arī izauga tikai raža attiecīgi bija mazāka - pa arbūziņam, vairāk nepaguva līdz rudenim. Lēju kā vēlāk izrādījās nepareizi - tieši bedrītē pie stāda kātiņa. Vēlāk izlasīju ka tiesi otrādi pie kātiņa nedrīkst, vajagot kā gravītī aplī ap stādu uztaisīt bet tā lai pats kātiņš sausumā. Nu katrā ziņā arbūziņi par manu nezināšanu neapvainojās un auga. Līdz Jāņiem turēju zem agrotīkla visu cauru dienu, nakti. Ap Jāņiem vai kādu dienu pēc sāka parādīties pirmie ziediņi tad tuneli ņēmu nost. Tā kā man blakus bišu stropi stāv, apputeksnēšanu uzticēju bitītēm. Bet ja nebūtu pati par bitīti piestrādātu obligāti! Jūlija pirmajās dienās vēl šeit skaļi kreņķējos ka nekas man neizaugs, ka tikai ogas lieluma aizmetnīši un tā. Pēc nedēļas ņēmu paplūkt nezāles un atradu vienu tādu pamelo izmērā, vairākus ābola izmēra. Tad jāpārtrauc laistīšana. Un vairāk neko nedarīju, neko nekniebu, nenormēju, arbūzi paši visu izdarīja. Viens Sweet chrimson bija ap 10kg, citi ap 5-6kg. Sweet chrimson pārsvarā pa 2 uz strāda, sugar baby 3-4 kg vidēji, arī vidēji pa 3 uz stāda. Pārējie aizmetņi paši sažuva un tālāk neattīstījās. Drusku visu pabojāja tikai lietavas, mums kādas 2 nedēļas no vietas lija jūlija beigas, augusta pirmo pusi un laksti sāka palēnām pūt nost. Bet ar visiem tiem neglītajiem lakstiem pēdējo ražu novācām septembra beigu pusē.

Ko plānoju darīt šogad - papildus Mārupes sēklās paņēmu agrākas šķirnes ar īsāku veģetācinajs periodu lai jau augustā varētu sākt ēst arbūzus. Pagājušajā gadā praktiski tikai augusta pēdējās dienas pirmos ņēmām. Otrs ko domāju izmeģināt - dobes vietā izrakt grāvīti un salikt no komposta kaudzes īsti nesadalījušos kompostu un tad augsni pa virsu - lasīju ka komposts turpinot dalīties izdala siltumu un silda arbūzam "kājas" un šamam tas ļoti patīk. Un vēl melno plēvi uzlikt pa virsu kādu nedēļu irms stādīšanas - nu to kas laiž mitrumu cauri. Atkal tā melnā plēve pievelkot saulīti un dobe siltāka būs. Pa virsu tāpat agrotiklu. Šoreiz domāju tos lokus uzlikt lielakus un atstāt uz lauka lai, ja atkal lietavas ilgakas sākas vasaras otrajā pusē, parasto plēvi varētu uzmest pa virsu lai tie arbūzi slapji visu laiku nestāv un nesāk pūt atkal.

a b c d e f

Ir kāda pieredze, ir vērts?

Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši!

aqua

Avene77
Bet ja nebūtu pati par bitīti piestrādātu obligāti!

Kā to var izdarīt,ka pati piestrādā par bitīti?

Tavs stāsts motivēja - nemaz tik grūti neliekas un raža varena.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18347951