Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Arbūzi - audzējam un rādam kas sanācis!

irisav

Avene77

aqua
kad atveras sievišķais ziediņš (ar augļa aizmetni apakšā) tad nolauž vīrišķo un pati liec klāt putekšņu drūksnas pie sievišķā ziediņa - nu ķip arbūzu ziedu mīlas aktu uztaisi. Vēlams sausā laikā lai lietus nenoskalo tos putekšņus pirms viņi paguvuši "sapriecāties". Drošībai var vakarā, nākamā dienā vēl kādas reizes atkārtot ja lauciņš nav tik liels ka tas rada grūtibas

Bet nu mans stāsts nav profesionāļa stāsts - es pagājušajā gadā vispār pirmo reizi to darīju un arī tikai daļēji savācot kaut kādu info šur tur. Tā kā profesionāļi varat droši mani apstrīdet, pamācīt, es tikai priecāšos. Man bija tā saucamā "iesacēja veiksme" laikam

Avene77

Kas jūsu dārzos šogad notiek ar arbuziem - galīgi nekas vai tomērt aug kaut kas? Man pagaidām uz 30 stādiem tikai 6 liela ābola izmēra arbūzi kas kaut kad pirms Līgo siltajās dienās bija paguvuši aizmesties un uz 10 meloņu stādiem 3 melones.... Bet nu es vēl optimiste, ziedēt jau ta grib, varbūt vēl pagūs gan aizmesties gan nobriest. Atkal ja salīdzina ar pagājušo gadu tad šajos datumos tik pirmo aizmetušos arbūziņu atradu bet rudenī novācu veselu ķerru

Pieļauju, ka arbūzi šogad nemaz nebūs lieli, vismaz man tāda informācija, ka piepalielinātā mitrumā (gaisā) arbūzi sanākot maziņi. Vakardien noplūcu pirmo, greifrūta lielumā. Bet nu nogatavojies un salds bija. Te gan jāatzīst, ka man vispār nekad nav izdevies izaudzēt arbūzu, kas būtu lielāks par pomelo augli. Bet man vispār ir tāda, nedaudz pofigistiska attieksme pret šo kultūru. Neiespringstu. Un arī audzēju caur dēstiem/stādiem, nekas neaiziet bojā, vienīgais, ka jāpārstāda tad nedaudz ikaltējot, tā, lai zeme jau pati atiet nost no poda malām, bet iestādot tad arī salaista.

Avene77

Olga.TT
kad tad tas arbūziņš bija aizmeties ka tagad jau ēdams? Es savus šobrīd greipfrūta un pamelo izmēra ātrāk kā augusta beigas / septembra sākums i nemaz netaisījos provēt

Papildināts 09.07.2017 21:03:

Starp citu vakar / šodien saulīte karstumiņā pa stundām šie izmēros pieņēmās

Nu tak maija mēnesī jau sāka ziedēt. Nezinu, kur tik ilgi gaidīt uz arbūzu, ja arbūziem skaita 40 dienas no aizmešanas (no apmēram valrieksta lieluma), mazajiem vai ļoti agrīnām šķirnēm 33 dienas. Vai arī skatās pēc ūsas un lāpstiņas, kas tajā mezglā pie augļa. Nu vismaz tā vienmēr ir bijis, vismaz man, klasiskais old school.

Man nekas nebūs, pirmo gadu iesēju, kādus jūnija sākimā izstādīju, tādi kroplīši arī ir, lapas palika brūnas nokrita, atmetu ar roku.

Avene77

Olga.TT
es neapstrīdu, es informāciju vācu Jo man Old scool nav saistībā ar šitiem, viss no nulles un tapēc vācu visu info ko tik var. Es pagājušajā gadā sugar baby un chrimson sweet pirmo reizi audzināju. Sāka aizmesties jūlija pirmajā pusē / vidū. Augusta beigu posmā vienu ņēmām garšot - nebija vēl gatavs. Pārējo raž tik ap septembra vidu sākām ēst.

Papildināts 09.07.2017 22:43:

Vai arī skatās pēc ūsas un lāpstiņas, kas tajā mezglā pie augļa.
par ūsu skaidrs teorētiski.... bet kas ir lāpstiņa un kas tur jāskatās?

šogad MS iegādāju arī arbūzus Columbia - sadīga visas, un Huelve - sadīga 6as. 10 sēkliņas iepakojumā. ar arbūziem pati iepazīstos pirmo gadu, bet draugi šos audzē labu laiku..

nolaidu lažu, jo sēklas diedzēju lauku mājā ne rīgā siltumā, ilgi nedīga un zeme šķita vēsa.. tapēc tie 4 domāju neuznāca vispār. šķirnes pēc apraksta agrīnas, pacieš nemākuļus kas jau izklausās daudzsološi! kad pārpodoju šos prātīgi lielākos podos (1l) un aizstiepu uz siltumnīcu, ta šie sāka smuki augt, podošana netraumēja. jūnija pirmā nedēļā iznesu laukā, lai aprod - viss forši, bet - tā kā esmu sapratusi, ka laukos dzīvojot rociņas laikam kļūst īsākas un darbs dzen darbu, tad šie zemītē nonāca tikai pirms pašiem Jāņiem.... podos šie smuki tusēja, stādi smuki, bet varenības nekādas.. tad nu sanāk, ka esmu šos reāli mēnesi no trases nocēlusi bet skaidrs, ka šitos audzēšu nākamgad noteikti, pat ja šogad viss būs cūkām..

Olga, a kur Jums arbuzi aug? Apkurinamajam(pavasari) siltumnicaa?

Par lāpstiņu sauc to mazo lapiņu (lapas aizmetnīti?), savādāk neprotu noraksturot, tur pat pie tās ūsas viņš aug. Nu un tad saka, ka tad, kad šie abi nokalst, tad ir gatavs. Es parasti skatos, lai man tomēr ir izpildījušies abi noteikumi - lai paiet savas 35-40 dienas (bet obligāti jāņem vērā, ka nevis no pašas ziedešanas, bet no valrieksta lieluma) un tie abi štruntiņi ir nokaltuši.

Oliiva
Nē, nē, man uz palodzes tie visi aug sākumā, godīgāk, tur vairs nav vien palodze, tur pamatīgs galds tiek piebīdīts klāt. Tad izstādu siltumnīcā (neapkurināmā), maija sākumā. Bet jā, diemžēl man kļūda kaut kur ir, es protams, nojaušu kur, ka tik maziņi, bet nav ne vainas, kā tik salds un sulīgs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18347951