Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelties uz dzīvi Stokholmā

Stokholma

Stāsts - viens no daudziem. Vīrs tur, es un 2 bērni (tikko kā padsmitnieki) šeit. Tā jau 5 gadus. Šeit - māja (kur bija prāts celt?), mans darbs (priekš LV gana labs), bērniem - skola un ārpusskolas nodarbes - trenniņi, mūzikas skolas, dejošanas un vēl šis tas. Tur - vīram lielisks, perspektīvs amats un cilvēka cienīga alga par ko nosegt hipotekāro maksājumu LV (kas nav mazs) un vēl pāri paliek lielākajiem rēķiniem šeit un viņa dzīvošanai tur, kopējiem ārzemju braucieniem u.c. sadzīviskām vajadzībām. Mana alga aiziet 3 cilvēku ikdienas vajadzībām - pārtikai, higiēnas precēm, pulciņiem, degvielai, auto apdrošināšanai, telefoniem, bērnu ekskursijām, teātra izrādēm skolā, kabatas naudai, mājas saimnieciskajai uzturēšanai, dārzam un visiem citiem 1000 sīkumiem, kas vajadzīgi ikdienā. (Manikīra, vaksācijas un citi cacu izgājieni uz kuriem ietaupīt nav). Bet tā dzīvot ir pie-grie-zies! Es viena. Vīrs viens. Abiem besis. Lidinamies šurpu turpu, bet vairāk par 2 x mēnesī tāpat nesanāk. Airbaltic cenas - kosmoss. Norwegian lido ceturtdienās, darbu kavēt tā kā nav forši kā man, tā arī vīram.

Ko tik neesam domājuši, rēķinājuši un shēmojuši. Šeit LV viņam darīt nav ko. Nē - nu darīt jau būtu ko - kā intereses pēc aizsūta kur CV savā jomā - tā zvans un ņem darbā (bet par kādu algu). Manuprāt, diezgan daudziem ir tā - ka atrast darbu var un par algu, kas LV apstākļos skaitās "laba", bet pie nosacījuma - ja nav jāmaksā hipotēka. Mums ir jāmaksā. Un ne maza. Tas arī ir visu bēdu cēlonis. Neieslīgšu detaļās, jo nav jēgas kādam pierādīt un klārēt - "nafig tad cēlāt māju, ja nevarat to atļauties". Kad cēlām, tad varējām to atļauties, rēķinājām līdzi, bet nu daudzi, kas piedzīvojušin krīzes gadus un to sekas - sapratīs. Pārdot varētu, bet ne par tādu summu, kāds ir atlikušais kredīts. Atdodu bankai visus ieņēmumus no pārdošanas un vēl paliktu parādā. Maksātu par tukšu vietu. Vietā nopirkt varētu apaļu 0. Tā arī dzīvojam. Parādā (tfu tfu tfu) nevienam neesam - viss ir laikā samaksāts, visam primārajam pietiek. Tik tā ģimenes dzīve.... kas, patiesībā, vairs nav nekāda ģimenes dzīve. Laiks iet un tā apjausma, ka patiesībā labākos dzīves gadus pavadam pilnīgi sviestaini. Viņš katru dienu besās tur un skandina, lai pārvācamies pie viņa. Es atkal besos un lūdzos, lai brauc mājās, kaut gan ar prātu saprotu, ka tad "sūkāsim ķepu". Jau vairāk kā gadu nopietni spirinājos pretī un nekādas runas par pārvākšanos uz turieni negribēju dzirdēt. Bērni arī negrib braukt prom. Paciemoties pie tēta tur vienmēr ir forši, bet te tak ir skola un viss pārējais! Bet nu arvien vairāk saprotu, ka mums ir atlikuši tikai 2 varianti. 1. Vīrs brauc atpakaļ, visi laimīgi dzīvojamies, bet bez naudas. Un līdz ko bez naudas, tā vīriešiem uznāk depresijas un kašķi un beši un strīdi utt. un rezultātā - visi nelaimīgi. 2. Mēs tur - viņš laimīgs, mēs 3 nelaimīgi, noskumuši pēc mājām un sākas kašķi, beši, strīdi, drūmums un rezultātā visi nelaimīgi, bet ar naudu.

Nezinu... arvien vēl nevaru pieņemt galīgo lēmumu.

Tātad... jautājumi TIKAI zinātājām un meitenēm, kam ir pieredze.

1. Kā tur īsti ir ar zviedru skolām? Vai dikti atšķiras no LV - mājasdarbi, paražas skolā, modelis utt. Saprotu, ka, ja pārvāksimies, tad bērnus nāksies sūtīt "international" skolā, jo zviedru valodu zin tik, cik pašlaik (kad nav ko darīt) mēģina apgūt ar telefona aplikāciju palīdzību.

2. No cik gadiem bērni pa māju var dzīvoties vieni? (Kamēr vecāki strādā, vai aizbrauc līdz veikalam utt.) Cik nav šausmu stāstu lasīts par sociālo dienestu ātro reaģēšanu un kaimiņu stučīšanu, ka bērni atstāti vieni.

3. Vai ir iespēja apmeklēt mūzikas skolu (gan jau, ka ir) un cik vispār maksā kaut kādi pulciņi, radošās nodarbes? LV par mūzikas skolu maksāju 11.50 EUR/mēn. Ja Zviedrijā tas ir kas ekskluzīvs un dārgs, tad skaidrs, ka muzicēšanai būs jāatmet ar roku.

4. Ko bērni dara vasarās, brīvlaikos? Manējie šeit dzīvo pa māju, ar kaimiņu bērniem visi dod vaļā pa āru, braukājas ar riteņiem, peldas piemājas piepūšamajos baseinos, sauļojas un dara visu citu ko vien var.

A tur - dzīvoklis Stokholmas centrā.

Un vispār... man tā negribas prom, jo lai kādi labumi arī nebūtu citur, nekur nav tik labi (cilvēciskajā ziņā ne finansiālajā) kā LV. Te tomēr ir brīvība it visā. Te ir notikumi, pasākumi, kultūras notikumi katrā estrādē, kultūras namā, koncerti, brīvdabas pasākumi, jūra, pludmale... ehh...

Nezinu. Ja spējat - iedrošinat mani dzīvot Zviedrijā, jo pagaidām man no malas šķiet, ka lai arī attīstīta, tā tomēr ir sasodīti garlaicīga un stīva zeme.

Vasara un saule

Vīrs tur, es un 2 bērni (tikko kā padsmitnieki) šeit.

Tici vai nē, bet ir arī zviedrietes, kas var teikt to pašu. Zviedrs vīrs Latvijā ar cilvēka cienīgu vadītāja algu, ar ko segt kredītus, kamēr sieva zviedriete (ar vai bez bērniem) Zviedrijā.

Papildināts 14.03.2017 18:47:

Lidinamies šurpu turpu, bet vairāk par 2 x mēnesī tāpat nesanāk.
jau sen ir laiks ieviest lētos ātros kuģīšus Rīga-Staokholma. No Tallinas uz Helsinkiem laineri brauc gan 2 stundu, gan 4 stundas. Cenas arī pieņemamas kā jau regulāram sab. transportam. Daudzi, kas strādā Helsinkos, katru piektdienu brauc mājās uz Igauniju un pirmdien ir atpakaļ darbā.
Tagad Rīga-Stokholma tikai izklaides kruīzi - ilgi, dārgi. Vajag ātro, lēto sab transportu!

Pēdējās izmaiņas: Vasara un saule, 14.03.2017 18:48.

Rosalia

Aizej pakonsultēties pie laba jurista par fiziskas personas maksātnespēju, varbūt jums der tāds variants.

Trīne

Izīrē māju un brauc uz SE. Par bērniem vsp neuztraucies. Skolas ar mūsējām salīdzināt nevar. Viss bērniem bezmaksas. Padsmitnieki mājās var palikt, tie ir zviedri, ne angļi.

Manne

Es tā dzīvoju 11 gadus. Pēc tam vīrs atgriezās Latvijā.

Mans kaķis domā, ka es dzīvoju pie viņa. Tas ir saprotami. Taču pēdējā laikā viņa skatienā esmu manījis mājienu, ka vajadzētu dzīvot atsevišķi...

Mana kaimiņiene, 5 bērnu mamma, tā dzīvo - tiekas ar vīru reizi pa pāris mēnešiem. Viņu plāns - esošo māju LV izīrēt, paši tikmēr visa ģimene uz Norvēģiju. Kad bērni būs prom no ligzdas, pensijas gados atgriezīšoties savās mājās (kur uz to brīdi hioikredīts būs nomaksāts).

Papildināts 15.03.2017 10:05:

ps.hipokredīts

hippo

Zviedru skolas ir labas. Maciities ir viegli. Vieglak kaa Latvijaa. Valodu berni iemacaas atri. Ja ies internacionalajaa skolaa, bus labi, ari draugus atri atradiis. Pulcini un interesu aktivitates maksaa maz, stipri mazak kaa Latvijaa.

Berni var palikt vieni pashi, ja vecakiem kur jaiziet. Ne jau trisgadigi, protams, bet normas robezaas.

Stokholmaa ir daudz latviesu, latviesu pasakumi un aktivitates. Pozitivi.

Stokholma kaa pilseta... hmmm. Tiesam dzivosiet pasaa pilsetas centraa? Ja taa, tad super. Ja ne, tomer loti jaapsver kuraa rajonaa, kada bus skola berniem utt. Iebrauceji no Tuvajiem austrumiem/Afrikas Zviedrijaa chum un mudz, rajoni dazadi.

Kvalitativi kulturas pasakumi - operas, laba teatra izrades, koncerti ir padargi, ari prieks zviedru algam.

Ja interesee tikai materialaa puse, tad nebus problemu. Dzivo tik nost un pec hipokredita nomaksanas gan brauciet majaas.

Pēdējās izmaiņas: hippo, 15.03.2017 14:53.

Izīrē māju un brauc uz SE
Šitas vispār ir reāli LV? Kāds īrē māju? Nu labi, varbūt uz kādu sezonu bet vai ilgtermiņā? Taču ārprātīgi finansiāli neizdevīgi un.. stulbi.

Īrēt vispār ir stulbi.

Rajons - Sundbyberg. Skaitās "labais" rajons laikam. Pirms tam ir pieredze arī padzīvošanai "krāsainā" rajonā. Godīgi sakot - man bija bail tur vienai pat uz veikalu iet. Varbūt, ja ne gluži, ka kāds tur bāztos virsū, bet lielākais vairums "iebraucēju " jau nestrādā, bet tusē pie metro stacijām, vietējiem austrumu veikaliem utt, bolās virsū... Gandrīz kā pie mums tie, kas saulespuķu sēklas grauž. Neomolīgi. Un tā mašīnu dedzināšana. Turpat stāvvietā pie mājas. Tas ir briesmīgi. Tie cilvēki, kas atbrauc ar Tallinku kruīzā neko tādu jau neredz. Centrā ir smuki un forši. Īpaši vasarā. Arī mazās pilsētiņas ap Stokholmu ir feinas - Mariefreda, Uppsala, Vaxholma. Ir būts.

Esmu "čekojusi", bet neesmu līdz šim atradusi ko vēl var brīvdienās tur padarīt. Visos centra muzejos ir būts. Visi lielākie tirdzniecības centri arī ir "izņemti cauri".

Vēl mani interesētu tāda lieta kā mazdārziņš. Redzu, ka tādi pilsētā šur tur ir. Es ar labprāt, jo esmu pieradusi pie dārza - patīk man ņemties ar košumkrūmiem, puķēm, cirpt, audzēt, ravēt. Savā dārzā tik daudz darba un naudas esmu ieguldījusi. Viss izpucēts un uztjūnēts. Tik nezin kādi īrnieki pagadītos, ja izdomātu tomēr māju kādam izīrēt. Redzēju, kas notiek ar kaimiņu māju, kad tādā pašā veidā tie devās padzīvot uz ārzemēm. Izīrēja. Īrnieki vispār nerūpējās ne par ko, kaut gan izīrējot bija noruna. Tik vien kā zāli nopļāva un viss. Mājā iekšā arī daudz ko paspēja apskādēt. Cilvēki ir dažādi.

Es pārceltos dzīvot uz Stokholmu. Pirms nepilna gada vīrs sāka strādāt citā valstī. Es viena ar bērniem Latvijā izturēju 2 mēnešus. Tādas atsevišķas dzīvošanas apstākļos pamazām zūd ģimenes sajūta. Visi prakstiskie apstākļi ir risināmi. Dzīvojot uz vietas paveras pavisam cita bilde gan nodarbību, gan brīvā laika pavadīšanas ziņā. Var braukt ar mērķi tur nodzīvot gadu, un tad skatīties, ko darīt tālāk atgriezties vai palikt. Māju var izīrēt, tik tad rūpīgi jāpiestrādā pie īres līguma sastādīšanas.

Zviedrijā ir daudz latviešu, bez tam, tas ir gana tuvu, lai bieži dotos uz Latviju apciemot radus un draugus.

Papildināts 16.03.2017 00:35:

Brīvdienās taču notiek dažādi pasākumi, festivāli vasaras sezonā, lokālie notikumi, par kuriem uzzināsi tikai tad, ja pati būsi tajā vidē. Iespēja izbraukt ārpus Stokholmas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18349325