Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelties uz dzīvi Stokholmā

Stokholma

Trīne

Delfina - protams! Arī mājas īrē. Un nebūt ne maz.

hippo

Zviedri ir loti sportiski, gan tie ,kuri sez pie tv un skataas visus sporta veidus pec kartas, gan tie, kuri pasi aktivi sporto. Skrien un jogo individuali, ir sporta klubi, kur nem pretii ikvienu intresentu, nedelas nogalees var spelet futbolu, handbolu, tenisu utt.

Vel zviedri mil dabu un daudz dzivojas pa meziem, kalniem, iet pargajienos utt.

Varbut, ka kaut kas no si der ari jums, kad visi kulturas pasakumi ir izsmelti un veikali apnikusi.

Tūlīt jau sāksies "loppis" sezona; katrās brīvdienās kādā rajonā ir tirdziņš. Var gan pilsētas rajonus iepazīt, gan kādu lētu šruntiņu iepirkt

1. Zviedru skolām irc augstāka mācību kvalitāte, viņiem nav atzīmju sistēma. Par darbiem liek "ieksaitīts", "neieskaitīts", atbildīgākos darbos nokārtots/nenokārtots/nokārtots ar izcilību/ļoti augstu izcilību. Daudz bēgļu bērnu, migranti ar ļoti necilvēcīgu uzvedību, proti, viņiem viss pienākas.

2. Tavi padsmitgadnieki var mājā uzturēties vieni.

3. Ir skolas, kurās ka izvēles programma papildus ir mūzika.

4. Vasarā bērni spēlē golfu, futbolu, nodarbojas ar saviem hobijiem, lielu daļu laika dzīvo savos ģimenes apartamentos, kādā no siltajām zemēm, iecienītākā vieta zviedriem ir apartamenti Spānijā. Viņi ir ļoti sportiski, visi mazie ķipari ļoti labi jūtas augstos kalnos uz slēpēm.

Es izlēmu par labu Latvijai, Zviedrijas klimats mani neuzrunā, neuzrunā viņu iekšējā augstrātība (to var sajust ar maņām, kaut viņi to neizrāda atklāti - it kā sirsnīgi, bet ar savu iekšējo lepnumu).

Papildināts 17.03.2017 13:02:

Izīrēt māju ir neprāts, vēl lielāks neprāts ir atstāt māju neapdzīvotu. Pēc gadiem, kad jūs atgriezīsies, viss būs jau morāli novecojis. Iespējams, tik liela māja, kāda ir šobrīd jums nebūs vairs vajadzīga, jo bērni būs izauguši - veidos savu dzīvi.

annele18

jau sen ir laiks ieviest lētos ātros kuģīšus Rīga-Staokholma. No Tallinas uz Helsinkiem laineri brauc gan 2 stundu, gan 4 stundas. Cenas arī pieņemamas kā jau regulāram sab. transportam. Daudzi, kas strādā Helsinkos, katru piektdienu brauc mājās uz Igauniju un pirmdien ir atpakaļ darbā. Tagad Rīga-Stokholma tikai izklaides kruīzi - ilgi, dārgi. Vajag ātro, lēto sab transportu!
Ir stulbi salīdzināt attālumus Tallina-Helsinki un Rīga -Stokholma. Tīri fiziski nav iespējams ar prāmi aizbraukt no Rīgas uz Stokholmu 2 vai 4 stundās. Pirms raksta šādu komentāru, derētu mazliet ieskatīties kartē.

Nu es Sundbyberg par centru nesauktu, drīzāk tuvu centram.

Vai esat pārdomājuši šādus jautājumus: Kādas tajā rajonā ir skolas? cik ātrā laikā šobrīd iespējams nokārtot personas numuru? vai tev ir plāns pašai priekš sevis, ko tu tur darīsi?

Par dārziņiem - speciāli šo jautājumu neesmu pētījusi, tāpēc nevaru aprakstīt vispārējo situāciju, bet kad kādu laiku atpakaļ skatījos dārziņu sev interesējošā rajonā, izskatījās šādi - rindā gaidīšanas laiks apmēram 3 gadi, par rindā stāvēšanu jāmaksā, tad jāmaksā par iestāšanos kooperatīvā un tad vēl ikmēneša nomas maksa. Pie tam dārziņi ir nelieli, sevišķi izvērsties nav kur. Bet varbūt citos rajonos savādāk.

Rosalia

Mani atturētu tieši milzīgais imigrantu daudzums, jo Zviedrija ir imirantiem ļoti draudzīga zeme, un tas, ka maniem bērniem būtu jāmācās kopā ar imigrantu bērniem, it sevišķi lielākajās klasēs.

hippo

Rosalia
Taisniba jau ir, bet ja taa objektivi (un ari daudzu zviedru izpratnee) - latviesi, kuri parcelusies uz dzivi SE, ir tadi pasi imigranti/iebrauceji kaa visi parejie.

Rosalia

hippo
Protams, arī mūsējie ir iebraucēji, es biju domājusi imigrantus ar svešu, kareivīgu ticību un vēlmi uzspiest savas tradīcijas. Paši zviedri jau ir daudz no tā cietuši, nesen bija rakstīts, ka Malmes policija atzinusi nespēju kontrolēt situāciju ar imigrantiem, bet varbūt Stokholmā tik traki nav.

hippo

Ar imigrantiem Zviedrijaa ir traki. Liela dala zviedru veljoprojam ir naivi un zilacaini un viniem skiet, ka jaglab visi pasaules nabadzini, ko sie "nabadzini" ari naski izmanto savaa labaa. Kadreiz skiet, ka visas pasaules miskaste parcelas uz Zviedriju, tikai pasi zviedri ir tik politkorekti, ka neko nedrikst iebilst, jo uzskatiem un uzvedibai ir jaatbilst SE sabiedribas cilvektiesiskajam vertibam un tolerancei.

Si visa del esmu nopietni domajusi par parcelsanos dzivot uz Latviju, jo taas vertibas, ko es velos iemacit saviem berniem, isti neatbilst zviedru izpratnei par lietu kartibu.

Pēdējās izmaiņas: hippo, 21.03.2017 16:28.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18349325