Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelties uz dzīvi Stokholmā

Stokholma

Runājot par mājas izīrēšanu, es arī vienubrīdi meklēju māju īrei. Kas mani absolūti atbaidīja, bija tas, ka saimnieki gaidīja, lai nebūtu bērnu, dzīvnieku un tu koptu viņu puķes. Tas jau vien nozīmē, ka tie ir žmogi parastie. Nekad no tādiem neīrētu. Ja tu izīrē, esi gatavs uz dabīgo nolietojumu. Es nesaku, ka mani bērni un dzīvnieki tur kaut ko obligāti noskrambās, bet kamon, visas tās mājas tāpat ir bezgaumības kalngals un ja pat sienām tapetes neļauj nomainīt, tad labāk nesasieties. Nu un tātad es vairs nemeklēju māju, ko īrēt, jo koncepts ir mainījies.

esmu dzirdējusi pretēju viedoklis - ka zviedrijas izglītības sistēma kļuvusi nekonkurētspējīga (uz LV no zviedru skolām nav iespējams pārcelties, jo klibojot mācību kvalitāte). Zviedru valoda ir samērā viegla - domāju, ka bērni to apgūtu ok. Drīz jau par augstāko izglītību jādomā - zviedrijā tā ir bezmaksas. Domāju, ka labāk visiem būtu ģimenes atkalapvienošanās SE.

Vasara un saule

annele18
Tīri fiziski nav iespējams ar prāmi aizbraukt no Rīgas uz Stokholmu 2 vai 4 stundās.
manuprat, rakstiju par Tallinu-Helsinkiem. Tavs apvainojošais "stulbi" nudien nav skandināviska komunikācija. Ar tādu komunikāciju tu saprastos tikai un vienīgi otrā pusē Latvijai. Pirms gadiem Tallina-Helsinki arī kursēja tikai nakts prāmji, bet nu jau sen arī ātrie prāmji :-) Gan jau Latvijā arī pienāks ātro laineru laiks. Kādreiz neaudzināti tipiņi teica "stulbi" par atstarotājiem, bērnu krēsliniem, bet tagad paši aktīvi lieto.

annele18

Vasara un saule
Iesaku pašai palasīt, ko esi iepriekš rakstījusi. Tiešām ieskaties kartē, ja nav izpratnes par attālumiem Rīga- Stokholma un Tallina- Stokholma.Nevar taču gribēt, lai no Rīgas uz Stokholmu arī prāmis nokļutu 2 vai 4 stundās tāpat kā no Tallinas uz Helsinkiem! Tad ir jālido ar lidmašīnu, nokļūsi mega ātri galā- stundas laikā...

Manne

Es izlēmu par labu Latvijai, ..., neuzrunā viņu iekšējā augstrātība (to var sajust ar maņām, kaut viņi to neizrāda atklāti - it kā sirsnīgi, bet ar savu iekšējo lepnumu).
Varu parakstīties.

Starp citu...

Liela dala zviedru veljoprojam ir naivi un zilacaini un viniem skiet, ka jaglab visi pasaules nabadzini, ko sie "nabadzini" ari naski izmanto savaa labaa. Kadreiz skiet, ka visas pasaules miskaste parcelas uz Zviedriju, tikai pasi zviedri ir tik politkorekti, ka neko nedrikst iebilst, jo uzskatiem un uzvedibai ir jaatbilst SE sabiedribas cilvektiesiskajam vertibam un tolerancei.

Nekad netiku slēpusi savu vēlēšanos nepalikt Zviedrijā un atgriezties pastāvīgi dzīvot Latvijā, un ielūgumi uz vīkendiem zviedru vasaras mājiņās man tika piedāvāti visbiežāk, ja salīdzinām ar toreizējo latviešu kopienu. No kā secinu, ka dziļi sirdī zviedri nav tik toleranti pret iebraucējiem, kā izrādās publiski.

Mans kaķis domā, ka es dzīvoju pie viņa. Tas ir saprotami. Taču pēdējā laikā viņa skatienā esmu manījis mājienu, ka vajadzētu dzīvot atsevišķi...

Trīne

Ātrais prāmis taču bija. Pirms 15 gadiem. 8h Rīga - Stokh. (Vai Nīneshamne, tagad nearceros, bet tas neko nemaina)

QueenOfHearts

Par skolām - aizbraucot labās zviedru skolās iekšā tikt ļoti grūti, bet viņiem ir jāpieņem bērni tuvākajai skolai, kas ir pēc pieraksta. Ja dzīvoklis tiešām ir centrā, tad bērni tiks paņemti vienā no centra skolām. Starptautiskajā skolā ir ļoti labs līmenis, un arī angļu valodu iemācīs labi pirmā gada laikā dzimtās valodas līmenī. Toties maksā dārgi. Un neiemācīs kārtīgi zviedru valodu. Tur bērni paŗsvarā pēc 3 gadiem aizceļo tāpēc laba līmeņa zviedru valoda būs vienmēr problēma.

Bet neiemācoties zviedru valodu būs grūti piedalīties pulciņos un sportos. Toties pati starptautiskā skolā organzē savus pulciņus agļu valdoā. Jā vīra darbs apmaksā Starptautisko skolu, tad noteikti iesaku. No turienes bernis tājas pat Oksfordā. Un tajaā skolā visi nāk no labām ģimenēm, tāpēc atkritīs bažas par negatīvu ietekmi pusaudžu gados.

Par mūziku - tā ir ekskluzīva lieta un nemāksā lēti. Ir jāiestājas rindā Kulturskolan, tad apmēram pēc gada sāks piedāvāt iespēju mācīties. Līmenis ir daudz daudz zemāks nekā Latvijas mūzikas skolā. Piedāvās instrumentus, solfedžo bērniem māca tikai speciālās skolās, uz kurām piesakās jau no bērnu dārza līmeņa.

Sports maksā dārgi. Lētie un valsts subsidētie sporti ir tādi, uz kuriem piesakās jau no bērnu dārza vecuma. Mēs dzīvojām 6 gadus un mūsu bērniem nepienāca rinda ne uz vingrošanu, ne tenisu, ne futbolu.

Ja nedzīvo Stokholmas centrā, tad nopietni jādomā, kuru rajonu izvelēties. Pēdējos divos gados Zviedrija ir kļuvusi nedroša, īpaši meitenēm. Nevarēs vienas staigāt un justies brīvi kā Latvijā. Diemžēl islama klātbūtne jūtama, īpaši kriminālajā statistikā. Loti daudz izvarošanu visās pilsētās.

Pozitīvais Stokholmā, ka ir arvien vairāk latviešu, latviešu skola ar foršiem cilvēkiem, ir latviešu koris, un pat tautas deju kopa. Ir latviešu draudze.

Kultūra ir dārga, bet pa retam var ko atļauties. Un nav tik saistoša kā Rīgā. Bet arī pati zviedru kultūra ir interesanta, ir vēsture, ir māksla, literatūra, lai gan viņi paši arvien vairāk savas tradīcijas un kultūru labprātīgi noliedz, lai izpatiktu ieceļotājiem.

Ceru, ka šī informācija palīdzēs.

Ģimenes apvienošanas nolūkā ir vērts padzīvot Stokholmā, vismaz dažus gadus. Pamēģināt. Lai gan ilgtermiņā jādomā par to, ka bērniem būs praktiski neispējami atriezties un nobeigt skolas Latvijā pēc mācīšanās IB sistēmā, kas ir pavisam kas cits. Es domāju, ka jārēķinās, ka dzīvosiet tur līdz bērnu skolas beigšanai.

Mācīies zviedru augstskolās var par velti, kas ir lieliski. Bet tikai tad, ja zviedru valoda ir dzimtās valodas līmenī. To nedod starptautiskā skolā, pēc tās būs gadu jāmācās SFI sistēmā, un tad varēs studēt Univesritātē bez maksas.

Lai veicas pieņemt pareizo lēmumu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18349325