Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Latvieši Hamburgā

Leila123

Sveiki! Lēnām taisamies pārcelties uz dzīvi Hamburgā. Pirmais tulīt brauks vīrs, kad iekārtosies tad mēs ar bērniem. Kādus ieteikumus varat ieteikt. Kā ar mājokļa cenām, varbūt ir labāk paskatīties kaut ko blakus Hamburgai kur lētāk ir. Kā ar bērnu dārziem tur. Lasiju par latviešu skoliņu kur sagatavo bērnus skolai, vai tur ir viegli tikt?


astora

pimrs cetriem gadiem dzivoju Hamburga. man riebaas. absoluti. dzivosana ljoti dargi un dzivoklju trukst. cenas augstas. es dzivoju piepilseta, braucu gandriz pusstundu uz centru, par dzivokli aptuveni 30 kvadrati- 600 eiro warm. ka nu paveicas. kur doma dzivot??

es velak gan parvacos uz vidusvaciju un esmu apmierinata. Norden nav mans, kaut vai tadelj, ja neesi specialists, tad nepelnisi vairak par 10 eiro stunda, bet cenas milzigas. seviskji iire.

hamburga gan ir labas izklaides iespejas, kultura, joga, dazadiba absolutaka, ja interese arpus majas aktivitates. tada zinja man hamburga patik- bet atpusties vai apciemot draugus, noteikti ne dzivot. ta ir mana personiga pieredze.


tikai milestiba ir muziga ,par mieru un par milestibu, par muzibu.
Ievice

Hamburgā un Hamburgas nomalē ir ļoti jāskatās, kurā rajonā ievākties, jo, kā liela Vācijas pilsēta, tā ir ļoti noslāņojusies. Diezgan vāciski ir daži rajoni Norderstedt, Borstel rajonā. Visur, kur plāno ievākties, jāpastaigā pa dienu un vakarā, lai saprastu vidi. Un Hamburga pēc sajūtām ir viena no iebraucējiem nedraudzīgākājām pilsētām, par "hamburgieti" vietējo izpratnē nekļūst ne ar ievākšanos pilsētā, ne vēl 10 gadus pēc tam. Citādi viss labi, daudz dažādu iespēju. Ja skatās dzīves vietu ārpus Hamburgas, tā pēc iespējas jāpielāgo darba vietai, lai nav jābrauc cauri visai pilsētai vai Elbtunelim. Arī tur jāskatās rajoni.


Tā bija istaba, pilna ar papīra kuģīšiem. Viņa saplēsa tos un teica: Mēs esam divi - mēs visi esam divi.

Ļoti daudz labas informācijas par latviešiem Hamburgā ir laikraksta "Kursas Laiks" (Liepāja un tās apkārtne) 2017.gada 30.marta numurā. Tas - ja tiešām interesē.


astora

Konkrēti mājoklis vēl nav atrast. Vīrs brauks pirmais, padzīvos pie drauga, un meklēs mājokli lai mēs ar bērniem varam braukt. Hamburga tapēc ka vīram darbs Hamburgā. Varbūt varat ieteikt Hamburgas tuvumā kur pameklē mājokli, būs auto, gan man, gan vīram darba auto.... Kā ar bērnu dārziem Hamburgā? Kā vispār tik mazus bērnus kā 2 un 4 gadnieku sagatavot dārziņam Vācijā ja bērni vācu valodu nezin?

Rozete

Latviešu skoliņā nodarbības notiek, ja pareizi atceros, vienreiz mēnesī, tur nēsagatavo skolai. Tā vnk ir tikšanās iespēja latviskā vidē. Tikt tur nav nekādu problēmu. Ir Hamburgas latviešu lapa internetā un fb ir grupa, labāk jautāt tur. Pieteikšanās dārzam visticamāk jau ir nokavēta. Dzīvošana Hamburgā ir dārga, normālu dzīvokli atrast ir ļoti grūti. Cilveki braukā uz Hamburgu uz darbu arī no blakus esošajām pilsētām. Tas viss atkarīgs no tā, kur un kā strādāsiet un cik pelnīsiet.

astora

Hamburga atrast dzivokli ir ljoti ljoti gruti, jo esi konkurents daudziem. Uz viena dzivokla apskatisanu var ierasties ap 20 cilveku un izvelesies vienu.

Saja jautajuma, es ieteiktu pameklet ari piepilsetas, ne pasa Hamburga vai tas tuvuma. Ja Tev ir mazi berni, tad videjas dzivokla izmaksas (kopeja summa) varetu sasniegt lidz 800 eiro (ja velies dzivot tiesi Hamburga).

Bernudarzi? Ja, ja berns ir pirmskolas vecuma, tad bernudarzs bus ar garantiju, ko nosaka valsts, par bernudarziem jainteresejas Jungendamt. Bet nu, janjem vera, ka tas bus Bedarfkindergarten iespejams, tas nozime, ka Hamburga ir tik piebliveta, ka uz labas kvalitates darzinju bus jagaida vai jacer uz veiksmi.

Ja berni nezina vacu valodu, ta nav liela problemu, jo Vacija ir integreativie bernudarzi, berniem ar integracijas hintergrund. Tas nozime, ka berni bus kopa ar dazadako nacionalitasu parstavjiem, tada iespeja ari pastav.

Cita iespeja ir tas, ka berns valodu iemacas, atrodoties bernudarza, berni ir taja vecuma, kur lielas iespejas apgut valodu, piedevam atri.


tikai milestiba ir muziga ,par mieru un par milestibu, par muzibu.
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18349755