Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Atsauksmes par 24 collu velosipēdiem

diamond

Lapsēns

Tā ir. Mēs nezinam berna vecumu un cik aktīvi osredzēts startēt Riteņvasarā. Un Specialized nav ar ļoti mazu rāmi. Jālaiko.

kapibara

Observer
Jā bija 16" , bet ir pa mazu un tagad saprotu ka ļoti smags, tāpēc arī sākuma skatījos uz tiem 20" .

Ja startēsim tad Biķerniekos - meita jau prasa kad būs

Ritenim ir jāder uz pirmo braukšanas dienu šo ieverošu viennozimīgi.

Es jau saku ka no veikalu piedāvājumiem un cenam esmu galīgi apmulsusi un nezinu kur skatīties.

pētu arī šos https://www.xsports.lv/vasara/velosipedi/bernu-velosipedi/filter/horizon_1004/20/?dir=asc&order=price

Papildināts 11.03.2020 12:43:

Lapsēns
Laikosim noteiki. bērnam paliek tikai 6 gadi , saprotu ka maza vēl , bet augums liels nu ko ar tādu darīt?

cik aktīvi osredzēts startēt Riteņvasarā
Viņa jau grib, bet noteikti tas nav velo galvēnais mērķis un pielietojums.

Лень возникает в результате нехватки в организме пиздюлей.

Lapsēns

Biķernieki nav Riteņvasara, bet Drošais ātrritenis un tur var būt savādāks iedalījums pa vecumgrupām. Vēl jāskatās, cik labi bērns to riteni pārvalda. Ne katrs ir gatavs pārkekt no 16 uz 20nieku. Bet ja tas 20nieks derēs tikai gadu, atkal slikti. Jādomā, jālaiko. Ja izdomāsiet piedalīties sacensībās ārpus Riteņvasaras, tur izdevīgāk sanāk braukt ar lielakām collām.

Izmēriet labāk tam savam bērnam kāju garumu (inseam) - ķip normāli apstājoties pie cienas, lai starp kājām var ielikt, piem, grāmatu, tad grāmatai augšā, cik cm būs. Tas būtu tas kāju iekšgarums, vai tml. un tad pēc tā arī vadīties, nevis pēc auguma cm. 125 cm var būt ar īsu rumpi garām kājām, var būt otrādi.
Un tad pēc tā jāvadās pērkot to riteni.

Tam sskā 24colniekam mazāk par 55 cm standover height nebūs, bet tur arī labāk uzjautāt, lai izmēra pārdevējs un atsūta mēru.. woom 5 arī nav info. Islabikes ir 57cm, tikpat arī squish (velonet.lv var nopirkt).
Orbeas ir salīdzinoši smagas.Gara ne gara meitene, bet svars kāds? Ja velo svērs vairāk kā 40% no svara, tā būs mocīšanās. 6gadi jau vēl salīdzinoši gana mazs un nav tik spēcīgs tas cilvēkbērns.. Protams, ja velo tādā pat svarā, tad labāk jau pirkt ar lielākiem riteņiem.

_siika_

Autorei nez vai (jo nu 6g meitene, 125cm, pēc 16" - par agru, manuprāt), bet varbūt kādam noder. Sludinājums vēl nav, tad nu bilde arī ir no velo pirmajām dienām mūsu mājās. Ar šo mans puika brauca no 6.4g (~125cm, bet nu.. viņš 2g bija ar 20" braucis un puika) līdz 9.5g (145cm).
Lietots ir gana, cena būs mazliet zem 200, līdzi 2 komplekti riepu (oriģinālās ir visu virsmu tādas ne pārāk "rupjas", tad nu ir asfalta un meža riepas vēl). Nomainīti ir kasete un pārslēdzējs uz 10 ātrumu sistēmu (oriģinālā bij 9), priekšā ovālais zobrats uzlikts.

..lielais brīnums..
..kamolītis..
.. jaunākais..

Palīdziet saprast uz ko jāskatās, izvēloties riteņa izmēru. Šodien biju ar puiku veikalā, piemērīja gan 20 collu riteni https://www.1a.lv/sports_fitness/velosipedi_piederumi/velosipedi/merida_matts_j20_race_20_orange_green_18, gan 24 collu riteni https://www.1a.lv/sports_fitness/velosipedi_piederumi/velosipedi/merida_matts_j24_race_24_bluered_2019_

20 collu ritenis izskatās, ka drīz būs par mazu, šobrīd derētu, protams, bet sēdekli būtu jāpaceļ, tas gan.

24 collu ritenim pedāļus var pamīt, pašam patīk, var pacelt un uzkāpt, bet mani tomēr mulsina, ka kāja līdz zemei knapi sniedzas. Ja viņš stāv ar riteni starp kājām, starp kājstarpi un stangu ir pāris cm ( lineāls pie rokas nebija, nepateikšu cik tieši, bet nu kādi 3-5cm).

Tad nu domāju tagad un nevaru izdomāt - labāk ņemt 20 collu riteni, ko visticamāk nākamgad, vēlākais aiznākamgad, atkal dabūšu mainīt, vai ņemt uzreiz 24 collu riteni ar domu, ka kājas piedzīsies līdz vasaras beigām?

Bērna augums ap 120cm, tūlīt, tūlīt 7 gadi, brauc droši. Šobrīd ir 14 vai 16 collu ritenis (precīzi neatceros), beņķis jau vasarā bija uzrullēts uz max.

Papildināts 11.03.2020 22:15:

Jā, kā arī 1a.lv mājaslapā norādīts, ka 24 collu ritenis domāts no auguma 130cm, citur no 125cm. Par 20 collu Meridu norādīts vienā vietā, ka max augums 125cm ( kas pēc gada jau varētu būt), citur 135cm. Būtībā sanāk, ka mans puika šobrīd sanāk kaut kur pa vidu tiem izmēriem

Lapsēns

starp kājstarpi un stangu ir pāris cm
Es ņemtu lielo, vai pameklētu nedaudz mazāka rāmja 24"riteni.

Nikere
Ja viņš stāv ar riteni starp kājām, starp kājstarpi un stangu ir pāris cm
Tas ir rāmim pa vidu vai rāmja zemākajā vietā? Jārēķinās, ka nepieciešamības gadījumā nolecot jau nenomērķēs to zemāko vietu, bet trāpīs nu tā apmēram pa vidu. Un ir starpība - 1-2 cm vai gandrīz 5 cm.

Jā, un lēciens no 16" uz 24" būs tāds paliels, var arī atsist brauktprieku vismaz uz kādu laiku. Es laikam ņemtu 20" ar domu pēc gada - diviem nomainīt uz nākamo. Turklāt atceramies, ka 20" ir ratu izmērs, bet ar šādu ratu lielumu rāmja izmēri (kas nosaka piemērotību braucējam) var būt atšķirīgi - ja piemērījāt vienu, tas nenozīmē, ka visi divdesmitnieki ir vienādi.

Rāmja izmērs 20 collām ir 10, 24 collām ir 11.5.

Domājam paņemsim 24 collu riteni un 20 collu riteni uz nomu 1 dienai, lai pabrauc ar abiem un tad izlemsim, kas der un patīk labāk

Es arī tikko savējam "apgreidu" no 20 uz 24 nopirku.

Attiecīgi "veco" varētu notirgot . ORBEA MX 20 DIRT (pirkts jauns Xsports veikalā). https://www.xsports.lv/velosipeds-orbea-mx-20-dirt-blue-red-2020 , sarkanā krāsā. Viegls un labs ritenis. Atšķirībā no 95% ir "normāls" slēdzis uz stūres (kā pieaugušiem), nevis tas "grozāmais" brīnums. Piemērots augumam 115 līdz 135. Ja ir interese sīkāku info, bildes cenas varu nosūtīt cāļa pastā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18350011