Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ūdens filtri privātmājai

Abolitis0202

Man šoreiz būtu svarīgāk dabūt to dzelzi prom lai nav visa santehnika brūna un lai var pirkt baltu apģērbu.

Jautājums par ūdens attīrīšanu privātmājā aktuāls. Vai pa šiem gadiem nav kādas jaunas atziņas? Būtu labi iztikt bez n-tiem filtriem vai vismaz risinājumu, lai ūdens ir dzerams no visiem krāniem.

Godfather

Tiem kas plāno urbumu, ieteiktu spici, nevis dziļurbumu. Problēmu būs mazāk.

Celt ūdeni no ~ 100+ m un pēc tam dzīt cauri filtriem ? Kāda tam jēga ?

~ 80-90% Latvijas teritorijā ir pietiekami labs grunsūdens 10-15 m spice var nodrošināt privātmājas ūdens apgādi. Protams analīzes vajag. Cetība, visticamāk būs liela, bet tas ietekmē tikai sildierīces, pirms tiem vajag filtru. Pārtikai un citām vajadzībām grunsūdens ir OK.

Ja kāds fano par dziļurbuma minerālūdeni, to pašu var panākt ar minerilācijas filtru, jebkuram ūdenim.

TrakaAnna

Liela daļa patiesības par dziļurbumiem. Manā galā visiem kaimiņiem, kam tie ir, ir nācies likt filtrus.

It`s a Mad Mad Mad Mad World

AuraAura

Es esmu dzirdējusi gadījumus, kad pietrukst un nav ūdens. Parasti, kam ir tās šprices. Es par dziļurbumu un filtriem. Nav tur nekā sarežģīta un nenormāli dārga. Ūdens jautājums mājai ir globāls, manuprāt, viena no svarīgākajām lietām, kas jāatrisina jau sākumā un uz visiem laikiem.

Cik saprotu spice ir lētāka nekā dziļurbums. Tas priecē

Par filtriem. Vai ir jēga likt reversās osmozes ūdens filtru, lai ūdens būtu pavisam tīrs vai pietiek ar parastajiem? Te - https://www.waterfilters.lv/udens-filtri/ aprakstīti dažādi filtri un viss skan labi, bet kāda ir reālā pieredze? Gribētos, lai nebūtu jāiet uz avotiem vai jāuztraucas par ūdens tīrību mājās.

Godfather

Ja grib visu ideāli, tad vajag ūdens analīzes. Reversā osmoze ir paredzēta tikai dzeramajam ūdenim, kas virtuvē tek pa atsevišķu krānu, tikai ko padzerties. Vārīšanai parasti to neizmanto.

Ja analīzes normālas, ūdens bez nevēlamām piegaršām, tad ozmozi var nelikt. Parasti liek mehānisko, uz visu māju, mīkstināšanas un vai atdzelžošanas – pirms sildierīcēm.

AuraAura

Mums ir mīkstināšana, osmoze un vēl. Taisīja analīzes, bija ciets ūdens, smiltis, kaut kādi nitrāti pārsniedza normu. Sataisīja visu tā, lai ūdens ir labs un derīgs. Mazgāties un dzert. Vienreiz gadā, atbrauc cilvēks, visu apkopt, un nomainīt, ko vajag.

Paldies, Godfather, AuraAura, vienreiz gadā var pieciest arī, ka atbrauc speciālists, ja ūdens ideāls. Veikšu ūdens analīzes un tad jau tālāk redzēs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18352623