Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā sadzīvot ar vecu cilvēku un nesajukt prātā?

Smalka_zemniece

Janne, paldies!

Papildināts 25.04.2017 13:34:

grinna, es arī cenšos respektēt, bet lieta ir tāda, ka cilvēks visu laiku meklē, kam iekost krāgā un pateikt ko aizvainojošu un tas otrs, pie kā viņa dzīvo, viņš nespēj turēties tam rpetī un uztvert to kā vienkārši vecu, slimu cilvēku. Tas ir vājprātīgi dzīvot nepārtrauktā psiholoģiskā terorā.

Monta

Tik tiešām lielākā daļa sabiedrības nav gatavi pieņemt pansionātus, vecu ļaužu aprūpes namus.Tiesa, nevienu ar varu tajā nevar ielikt. Jāmēģina atrast pareizo pieeju, rast risinājumu. Tie, kas ir veco ļaužu pretinieki saprot to, ka šāda vecomīte ir pilnībā pieskatāma? Pieskatāma dažādod rakursos. Nekas nebūs kā agrāk, māmuļai ir 90 gadi! Tas kurš teiks, nē, nē viņa ar visu tiek pati galā, meli ! Risks pastāv visulaiku. Risks pārdozēt medikamentus, risks, ka saies tā pa pieskari, ka sakurinās ugunskuru istabā, risks, ka aizbrauks ktkur, nezinās, kas viņa ir, kur viņa ir. Vel un vel ! Šādā vecumā tiešām vienu nevar atstāt'Nu nevar.Tas piederīgiem it jāsaprot.

Risinājums? Vrbūt, ka vecmammai var iedot ko nomierinošu? Ir dažādu medikam.,kas ir pilienos pievienojami terjām, sulām,kompotiem utt. Tad vecome būs mierīgāka,nešiverēs, kur nevajag. Protams viss caur psihiatru.

Lai veicas.

Papildināts 25.04.2017 17:45:

Domāju tekstā, veco ļaužu aprūpes namu pretinieki..sory, par teksta kļūdām.

no malas

Kaimiņiem taču arī traucē.
--------------

Tas jau nu gan nav nekāds iemesls, lai cilvēku ieliktu pansionātā. Bērni varbūt arī kaimiņiem traucē, tad tos uz bērnunamu?

a²+b²=c²

Monta
Vai Tev ir kāds vecs cilvēks ģimenē? Man ir un nav tā, kā apraksti, ka var pārdozēt medikamentus vai vēl sakurt ugunskuru dzīvokli. Kur tādas muļķības var sadomāties? Jā, es arī biju nobijusies sākumā, kā būs, ko ome spēj, ka tik nesalaiž ūdeni vannā, vai gāzi neaizmirst izslēgt. Bet viss ir atrisināms mūsdienās. Zāles salieku dozātorā, gāzes noplūdei ir drošības slēdži, ir dūmu detektori, ir sos poga u.c. lietiņas. Jā, es esmu ieminējusies par pansionātu, bet labāk nebūtu neko teikusi. Ome palika ļoti skumja un sāka raudāt. Nu kādas morālas tiesības ir viņu ielikt pansionātā? Man sirdsapziņa neatļauj. Ja būtu palikusi nekustīga, guloša, tad savādāk būtu.

grinna, nu Montai ir taisnība, tas cilvēks var palikt pēkšņi kā no citas dimensijas atnācis. Ome mums ar etiķi bija puķes aplaistījusi, bet kā Jūs redzējāt aprakstā, tad es neteikšu, ka viņa ir "traka", viņai tiešām var ienākt prātā izdzert 3 miegazāles tabletes vienas vietā, jo it kā nenāk miegs - tur tiešām nevar paļauties uz to, ka cilvēks 100% atbild pats par sevi, vienā brīdī adekvāta uz 100% nākamajā lej etiķi puķupodā vai gatavojot ēst aizmirst, ka uguns gāzes plītij jānogriež....vecums

Par to sos pogu u.tml. Tu nevari paļauties, ka trīsgadnieks to darīs, pareizi? Ar veciem cilvēkiem, manuprāt, ir tieši tāpat, tu it kā māci un stāsti, bet nezini vai tas mazais vai lielais cilvēciņš rīkosies tieši kā teikts.

Un es tieši par to pašu, neļauj mums sirdsapziņa likt pensionātā it kā "sakarīgu" cilvēku, tad nu jāmeklē kaut kādi paņēmieni kā darīt to dzīvi OK abām pusēm, droši vien mēģināt pie psihiatra + aprūpes personu, par ko es jau tāpat iedomājos karu.

Monta

Grinna

Katrs gadījums ir individuāla rakstura.Tas viens. Otrs- strādāju attiecīgā jomā, zinu par ko runāju. Nesaukšu jomu kurā esmu nav svarīgi.

Katram vecā ļaužu piederīgiem ir jāaprobežojas ar zināmu pacietības mēru, jāpieiet individuāli, jāspēj saglabāt veselais saprāts, jāspēj rast atrisinājuma.

Papildināts 25.04.2017 20:40:

Grinna? Un kā vel pārdozē zāles, kā vel!!! Uz jautājuma piederīgajiem, sakiet, kā jūsu 90gadīgā omīte medik.lieto? Kas? Ko? Nē, nē, nē līdz šim viņa visu pati...pati,pati...man nav ko teikt....Piedodiet lūdzu, ja šai vecmammai prāts ir aizgājis jaunībā, vai aizmirsusi, ka ieņēmusi kardiovaskulārus medikam vai miega zāles.Tad jūsu vecmamma labākā gadījumā gulēs 3 dienas! Nedod Dievs, ja pārdozēs aritmijai domātos medikam.Ni tad viņa arī aizies jums uz saulaināku vietu! Atceraties vienu, ir pienācis brīdis pievaktēt šos sirmos vecļaudis. Nu nevar viņiem ļaut darboties tā, kā pirms 15 gadiem...

Papildināts 25.04.2017 20:41:

Drusku parāva dusmu par tiem, kas savu stāstu pielīdzina uz visiem.

Papildināts 25.04.2017 20:43:

Smalkā zemnieve

Labi, ka to etiķi pati vecmamma vel neiedzēra pilnu vēderu.

Katram vecā ļaužu piederīgiem ir jāaprobežojas ar zināmu pacietības mēru, jāpieiet individuāli, jāspēj saglabāt veselais saprāts, jāspēj rast atrisinājuma.

+1000.

Pēc būtības tas ir kā ar mazu bērnu. Tikai progresa vietā lēnāks vai ātrāks regress. Un piedodiet - labi vēl, ja fiziskās spējas zūd ātrāk par mentālajām...

Man autorei vēl jautājums , varbūt palaidu garām..vecmamma ir arī kategoriski pret viņas likšanu pansionātā? Vai nav tādas lietas pārrunātas?

Jo, protams, nevar likt cilvēku tur, kur viņš nevēlas būt.

Smalka_zemniece
>Mums ārstējošais ārsts pateica, ka tās ir vecuma izmaiņas, ateroskleroze - cilvēkam galvas smadzenēs asinsvadi sašaurinās, atmirst, smadzeņu šūnas iet bojā - realitātes uztveršana mainās

Nu bet kaut ko situācijas uzlabošanai viņš ieteica? Man tantei bija vesela sauja visādu cirkulācijas un atmiņas uzlabošanas un agresijas mazināšanas ripu. Bez tām būtu traki, jo "viss_ir_slikti" ziediņi jau sāka plaukt.

Ja melotāja un intrigante viņa bijusi visu dzīvi (to laikam neārstē), vai tad neesat jau iemācījušies "neņemt galvā"?

Belle

Smalka_zemniece
Par rīcībspējas ierobežošanu neesat domājuši?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18352823