Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā sadzīvot ar vecu cilvēku un nesajukt prātā?

Smalka_zemniece

Belle
Par rīcībspējas ierobežošanu neesat domājuši?

Jums ir personīga pieredze, kā rīcībspējas ierobežošanu vai 1.grupas invaliditāti kārtot cilvēkam tik cienījamā vecumā? Varu pateikt, ka attieksme no attiecīgo institūciju pārstāvju puses ir apmēram "Priekš kam? Cik tad nu ilgi vairs..."

Monta, arī fakts!

Janne, nē, mēs neesam runājuši ar omi par pansionātu, jo šis risinājums, lai arī cik grūti ir sadzīvē, mums pašlaik morāli nav pieņemams, kā arī es uzreiz zinu, ka tas būs milzīgs trieciens omei. Turklāt, jau minēju, ka mums rados ir bijuši divi gadījumi, kad vecīši tiešām ieslīguši dziļā "jaunībā", bet bija staigājoši un, tos pieskatot, sevi prata aprūpēt. Abos gadījumos pansionātā nedēļas laikā tie bija uz gultas un otrajā nomira. Jā, viegls risinājums, bet mēs nespējam šo risinājumu pieņemt, lai gan saprotam, ka tas nav akmenī kalts, ka tā būs un arī grūti ir aptvert, ka nebūs kā agrāk. Es šobrīd domāju par to, ka mums vajag pat ne kopēju, bet kompanjoni un psiholoģisko palīdzību tiem, kas ar viņu dzīvo.

Kurmata, ir zāles sirdsdarbībai, spiedienam, miegazāles, nu viss attiecīgi, bet, jā, šeit izskanēja ĻOTI labs padoms - pārņemt kontroli par to kā viņa šīs zāles lieto. Par intrigām, piezīmēm agrāk tas nebija TIK izteikti, es saku, es laižu gar ausīm, bet viņa prot atrast tās jutīgās ausis, kas nespēj kā pīle nopurināties un iet tālāk. Šeit viņa ļoti smalki prot izvēlēties upuri.

Belle, šobrīd neredzu kā tieši tas spēs palīdzēt mums kopdzīvē. Kā jau minēju, mēs nevaram pieņemt lēmumu par pansionātu, kur, atņemot rīcībspēju mēs varētu viņu ievietot bez piekrišanas, bet citās jomās - nekustamais īpašums, pensija, naudas - tur viss ir sakārtots. Varbūt es šai jautājumā neesmu pietiekoši informēta.

šeit izskanēja ĻOTI labs padoms - pārņemt kontroli par to kā viņa šīs zāles lieto

Kontroles pārņemšana tikai novērsīs risku, ka ome pati sevi nozāļo. Visticamāk, ka esošā stāvokļa iemesls tomēr nav zāļu nepareiza lietošana. Cilvēkiem, kas gadiem ilgi (5+) lieto šāda veida medikamentus, organisms pie tiem pierod un līdz ar to komplekts teorētiski būtu regulāri jāpārskata. Kā ir praksē, tas jau ir cits stāsts. Pēc būtības - tuviniekiem nereti jākļūst gandrīz tikpat kompetentiem kā mediķiem.

skabārdis, piekrītu, bet te ir arī liels jautājums gan par ārstu kompetenci, gan par attieksmi pret veciem cilvēkiem - "nu ko jūs no manis gribat, viņai ir 90"... vienkārši wtf...

Un vēl kas ir, nemaz nav viegli tādā vecumā mainīt devu vai zāles vai kā, jo tas cilvēks sevi pats tā noskaņo, ka, vot, es nomainīju zāles,man uzreiz palika slikti, bet ar tām vecajām nebija, es iedzēru par vienu tableti mazāk- nevaru vairs paelpot - un, ej, sazini, tā ir šantāža, cilvēks tiešām nejūtas labi vai viņš sev ir ieskaidrojies, ka, re, šitās jaunās zāles viņam nepalīdzēšot.

Deizy

1.grupas invaliditāti kārtot cilvēkam tik cienījamā vecumā? Varu pateikt, ka attieksme no attiecīgo institūciju pārstāvju puses ir apmēram "Priekš kam? Cik tad nu ilgi vairs..."

tikko kārtoju 1.grupu mammai, neko tādu nejutu. vienīgi škrobe, ka grupu iedeva tikai uz gadu, varētu domāt, ka sagaida brīnumainu atjaunošanos

Papildināts 26.04.2017 13:41:

Es šobrīd domāju par to, ka mums vajag pat ne kopēju, bet kompanjoni un psiholoģisko palīdzību tiem, kas ar viņu dzīvo.

Drīzāk kompanjone un izpalīgs vienā personā, - nedaudz atvieglot arī mājas soli, rūpēties par elementāru kārtību ap veco cilvēku, sekot personiskajai higiēnai.

Dzīvot ir vērts, lai mīlētu, audzinātu bērnus, dejotu un lasītu grāmatas. Pārējais ir tikai līdzekļi mērķa sasniegšanai

Deizy, paldies par viedokli. Attiecībā uz mājas soli, cik nu viņai uztic pienākumus un personīgo higiēnu viss ir ļoti kārtībā, bet ko var zināt...

teite

Smalka_zemniece
kas te pansionātā iesakalikt. var jau likt. bet var gadīties līdzīgi kā manā pieredzē - 2 gadījumi, viens pansionātā, otrs psih.slimnīcā. abi aizgāja pāris nedēļu laikā, kaut iekšā tika ne jau dēļ. mirstamām vainām.

man ir izcili negatīva pieredze ar pansionātu (Bolderājas), mūžā vairs neparakstītos tur kādu iebāzt pat pie vistrakākajiem apstākļiem. var jau būt, ka tagad viss ir mainījies, bet pirms gadiem 10 tās bija šausmas. ja kāds iesaka pansionātu, tad būtu labi, ja pieminētu kādu konkrētu, kur tiešām ir ok, nevis tikai blabla, vecīšiem aprūpe, uzraudzība. taja; bolderāja'2 nedēļu laikā nevienu(!) reizi neaizveda nomazgāties. es pati palātā ar bļodiņu un slapju lupatu kautkā mēģināju apmazgāt pašu un matus sakopt. tur viss personāls bija zem katras kritikas, sākot jau ar pašu vadītāju, kura tad, kad aizbraucu pakaļ miršanas dokumentiem, izbrīnīta sarauca uzacis vai tad es esot taisījusies vest mājās! kolosāls jautājums, kura remteksts bija nepārprotams - ko ta mēs viņai tā ''palīdzējām''.

Princa

Smalka_zemniece

Varbūt ir iespēja omīti ievietot MAKASAS pansionātā,kur vecie ļaudis dzīvo labos apstākļos,kas pielīdzināti ārzemju veco ļaužu aprūpes namiem ? Omītes pensija + jūs vel piemaksājiet.

Labāk pa visiem samaksāt omitei uzturēšanos maksas pansionātā,nekā pēc omītes aiziešanas visiem kompleksi apmeklēt psihiatru un dzīvot uz antidepresantiem.

http://seniorbaltic.lv/lv/

Tu nekad nesapratīsi to, cik patiesi vērti ir Tavi vecāki, kamēr pats nekļūsi par tādu !

teite, tieši tā, mums rados bija tāda pieredze, ka vecīši no pansionātiem ļoti ātri aiziet.

Princa, jā, finansiālā iespēja ir (es šeit minēju tieši šo vietu), morālas uzdrīkstēšanās to izdarīt, noteikti atņemot rīcībspēju - nav, bet fakts, ka tiem kopā dzīvotājiem drīz var nākties lietot antidepresantus arī ir...tāpēc ir grūti

Princa

Smalka_zemniece

jā, finansiālā iespēja ir (es šeit minēju tieši šo vietu), morālas uzdrīkstēšanās to izdarīt, noteikti atņemot rīcībspēju - nav

Es Jūsu vietā iepazīstinātu omi ar maksas pansionāta labumiem,parādītu internetā kā tur reāli cilvēki dzīvo. Liekot uzsvaru uz to,ka viņa būs starp saviem vienaudžiem ar kuriem varētu būt interesantāk komunicēt par jaunību un tagadnes notikumiem.Citādi tam vecajam cilvēkam vārds "pansionāts" tieši saistās ar 'nabagmāju' no viņas jaunības, kur viņu grib ielikt nomiršanai.Valsts pansionātios tas tā arī ir,bet ne privātajos.

Tu nekad nesapratīsi to, cik patiesi vērti ir Tavi vecāki, kamēr pats nekļūsi par tādu !

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18352823