Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā sadzīvot ar vecu cilvēku un nesajukt prātā?

Smalka_zemniece

lutekle
Uz mājām izņēmu un tad lēnām kārtoju invaliditātes grupu.

Nu, ja uz īsu laiku, lai atvilktu elpu var ielikt 6.nodaļā, jo tur var ar psihiatra norīkojumu tikt. Gintermuižā ir arī SAC, bet tiem, kuriem ir I un II invaliditātes grupa.

Ja ir invaliditātes grupa, tad jau daudz kas vieglāks kļūst. Var stāties rindā uz VSAC.

lutekle, uzrakstīšu vēstulīti.


tabidze

LV nav specializācijas uz Alcheimera un demenci

Diemžēl,jo šādu cilvēku ir un būs vairāk

tabidze
LV nav specializācijas uz Alcheimera un demenci
Kā ta nav! Ir SAC, kur ņem demences slimniekus un īpašā rindā var tikt uz VSAC, ja ir I invaliditātes grupa, ko piešķir slimniekiem, kuriem ir demence.

grinna
Paldies!


Ir pietiekoši daudza aprūpes iestāžu, kur ir speciālas nodaļas cilvēkiem ar diagnoze demence, tajā skaitā Alcheimers. Arī rindas gan ir

Sakiet tagad. Kam ir pieredE ar sociāli darbinieku, kas nāk uz māju- ka tas reali darbojas? Tas ir ok pasākums, kā atbalstošs papildus savam kopējam? Vai un ka viņus kāds kontrole?

Man ir zināms gadījums, kur tā darbiniece, kas nāca uz mājām palīdzēt un palīdzēja arī uz veikalu iet, veikalā apzagās. Veikals bija zvanījis, jo vecais cilvēks bija iepircies ar karti un viņi redzēja kamerās, ka abas bija nākušas kopā . Vispār tur gdpr sveicina, bet labi. Gan jau beigās atlaida, jo tālāk jau sazinājās ar domi.

Papildināts 12.02.2021 16:51:

Skaidrs, ka ir arī labi cilvēki, bet tur nav nekādu iespēju personīgi atteikties. Var atnākt arī kāds, kuru tu sava tuvinieka mājā negribētu redzēt. Var arī protams paveikties.

Juneberry
Es jau drusku gaidiju sitadus kapenu stastinus, un tas bez uzbrauciena Tev, protams. (Lai gan esmu optimiste un pati tik godpratigi izdariga, ka liekas, vai tiešam karma butu kuce?)

Bet ok. Kas ir tas launākais,ko tads sociāla dienesta darbinieks, kas nav idealais ,var mazkustigam un padīvainam cilvēkam nodarīt? Tak ne jau apest vina edienu vai iekaustit?

Atstāt bezpalīdzīgu, lai gan tuvinieki domā, ka viss tiek kontrolēts. Īpaši, ja svarīgi, lai visu dienu kāds ir un cilvēks pats ir pilnīgi nespējīgs.

Papildināts 12.02.2021 18:44:

Tas ir vienīgais, par ko uztrauktos. Apzagšana varbūt tad salīdzinoši nav tas briesmīgākais, lai gam arī nepatīkami.


lutekle
Sociālie darbinieki nenāk katru dienu. Mūsu pašvaldība piedāvā tik divas reizes nedēļā, nu izņēmumu kārtā dažiem piedāvā trīs reizes nedēļā. Bet tas ļoti retos gadījumos. Bet, ja cilvēks nav spējīgs sevi apkopt, tad jau katru dienu viņš ir jāapmeklē un tas nozīmē, ka pārējās dienas tuvinieki viņu aprūpēs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18352823