Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā sadzīvot ar vecu cilvēku un nesajukt prātā?

Smalka_zemniece

Man ar sociālajiem nav pieredze, nezinu, ko viņi dara, bet, kad pati kopu vecu tanti, tad sliktākais, kas, manuprāt, varēja notikt - sajaukt un iedot nepareizās zāles.

Papildināts 14.02.2021 12:07:

Kā piemēru varu minēt - tantei konstatēja paaugstinātu cukura līmeni, ielika slimnīcā un sāka dot zāles, bet nenokontrolēja, ka viņa nepaēd. Tā arī slimnīcā nonāca otrā grāvī - pazemināta cukura komā....

Rīgas pilsētā , ja cilvēkam piešķirts aprūpes mājās pakalpojums, aprūpētājs nāk tik bieži, cik nepieciešams. Pie kāda varbūt 1x nedēļā, pie kāda 3x dienā ( gulošs, piemēram). Jā, ir daudz gulošu, vientuļu cilvēku, kuri atsakās no ilgstošas soc aprūpes institūcijā.

Barbarra
Es tīri tehniski to reālo izpildījumu nevaru aptvert. Cilvēkam piešķirts pakalpojums ar barošanu un apkopšana 3reiz diena. Ka tad reali būtu- tas darbinieks kursē turpu- šurpu??? Cita lieta, protams, ka šo dienesta paziņo, ka viņiem nav vsp darbinieku un lai tuvinieki mekle pasi, tad šie noslēgšot ligumu.

lutekle

Jā, kursē. Katram darbiniekam jau ir vairāki klienti, ar dažādu aprūpes apjomu. Citam tikai no veikala produkti jāatnes, citam 3x dienā pamperi jāmaina.

Reina

Sociālie darbinieki nenāk katru dienu.

Arī mūsu pašvaldībā nenāk katru dienu, jo nav tik daudz darbinieku, cik vajag. Droši vien būtu jācīnās ar Domi, lai darbinieku skaitu palielina, bet algas tādas, ka jau esošās vakances nevar aizpildīt...

FirstAustria

Sveiki!

Kā Jums iet?

Atnācu izkratīt sirdi, laikam..... Nē, nu tikai pateikt, ka mums iet sliktāk un sliktāk. Ne tik ar veslību, kā ar visām izdarībām. Likās, ka kaku smērēšana bus tieši tas, kas ies mums garām, jo nu tik slikti jau nav, bet izrādās, ka ir. Citreiz tādas dusmas, ka esmu gatava ielikt taksī un aizsūtīt uz pansionātu, bet pēc laika emocijas noplok un pat uz sekundi paliek žēl to nabaga veco cilvēku.

Trakākais arī tas, ka arvien grūtāk un grūtāk ir dabūt cilvēku dušā, viņa pati neapzinās, ka ir nomūrējusies ar s@#$%.......Grīda, tapetes (kak na zlo, pirms pāris gadiem ulīmējām baltas tapetes , tagad ir baltas ar pleķīšiem no mazgāšanas.)

Māsa cik var cenšas palīdzēt, brauc pavada kopā ar mammu vienu dienu nedēļā vai vismaz pāris h, apmazgā, apgriež matus, nogriež nagus, apmaina gultasveļu - vismaz mani atbrīvo kādu dienu no pienākumiem. Tikai, protams, ir briži, kad kaut ko man pasaka, kas mani mazliet aizvaino. Pēdējais bija: "Ja mamma dzīvotu ar mani, nav jau teikts, ka Tu tik bieži brauktu ciemos pie mammas, kā es tagad". Dusmu man uzsita, bet kā jau es, noklusēju visu.

Papildināts 03.07.2021 12:12:

Aizvainojums man arī, jo nācās atteikties darbā no komandējuma, jo nav, kas mammu apkops 2 nedēļas no vietas, uztveru to kā nemaināmu faktu, arī te māsa pakomentēja tā, kā es nemaz negribēju dzirdēt - no sērijas: sēdi mājās, tev taču vēl ir vīrs un bērni.

FirstAustria

Pansionāts, un tikai. Jūs esat divas māsas, izdevumi uz pusēm. Meklējiet laukos, novadu pansionātos par pilnu maksu (apm. 20 par dienu) gadās brīvas vietas. Jūs sajuksiet prātā, ja turpināsiet kopt mammu mājās. Pazīstamu tantuku bērni aizveda uz pansionātu, tik traki kā Tev vēl nebija, bet arī uz to pusi. Par tiem 20 eiro dienā tantukam sava istaba ar tualeti, ēdināšana 4 reizes dienā, apkopta, aprūpēta, pieskatīta, zāles laicīgi iedzērusi. Pat tāda kā mundrāka esot kļuvusi. Bērni saka - pansionāts esot labākais, ko viņi savai mammai esot varējuši izdarīt. Un paši sev arī, starp citu.

FirstAustria

Mana pieredze ar dementu mammu ir jau 3 gadus pansionātā. Reizēm arī šaubas vai pareizi darīju. Bet man vēl 3 bērni, darbs arī atsācies.

Tīri praktiski - iesaku apdomāt pansionātu. Pirms tam parunāt ar savas pašvaldības sociālo dienestu. Iespējams, ka ir pieejams lielāks atbalsts uz vietas dzīvesvietā vai pansionāta izmaksām. Sevi jāsaudzē, jo vēl taču ir vīrs un bērni.

Volvic
Tas bija pirms cik gadiem? Sava istaba ar personīgu tualeti par 20€ dienā? Kur? Kaut kā nespēju iedomāties. Man zināms gadījums par 600€ 6vietīgā istabā. Un ļoti slikti tur bija. Cilvēks vairs negribēja ne dzivot, ne lai kāds apmeklē un redz kā tur eksistē. Ja demence vrb savādāk, bet ja pie saprašanas, tad gan ne. Sākumā arī teica, ka būs divvietīga istaba, bet viņi kopjamos sagrūž vienā, lai ērtāk. Un ja nav tuvinieku, kas uzstāj, tā arī paliek.

Papildināts 04.07.2021 12:54:

Es negribu atrunāt, jo izklausās, ka ir pavisam traki, bet manuprāt jārēķinās ar lielākām izmaksām.

Juneberry
Tantuks pansionātā jau trešo gadu. Maksu uzrakstīju aptuvenu, zinu, ka tik daudz maksāja tad, kad iestājās. Demence ir, protams, ja nebūtu, tad uz pansionātu neviens nebūtu vedis, bet vēl jau radus atpazīst un apzinās, kas viņa ir. Taisa pigorus arī pansionātā, bet tur darbinieki zina, kā pareizi reaģēt un ko darīt. Pansionāts dziļos laukos, 200 km no Rīgas, varbūt tāpēc cena zemāka kā ja būtu lielo pilsētu tuvumā. Aprūpe laba, jo aprūpē krietnas lauku sievas, kam pansionāts ir vienīgā vieta kur nopelnīt. Nu, kaut kā tā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18352823