Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā sadzīvot ar vecu cilvēku un nesajukt prātā?

Smalka_zemniece

Princa
Cilvēku 90 gados NEVAR ar bildēm, apmeklējumu vai ko pārliecināt, ka maksas PANSIONĀTĀ ir laba dzīve. Ar labu pārliecināt viņu nevarēs, tas vienkārši tādā vecumā nav reāli, viņai ir sava ikdienas rutīna, savi uzskati par pasauli un tos tā vienkārši nevar grozīt. Pasakot, ka iesi šā ka tā, pat uz labu pansionātu - tā ir iedzīšana kapā, būsim godīgi...

Jā. Vecu cilvēku vispār nevar ne pārliecināt, ne pierunāt. Ne sarunāt, ka pie šiem uz mājām nāktu aprūpētājs-palīgs (jo dzīvo paši savā dzīvoklī 200 km attālumā no tuviniekiem). Nevar sarunāt, ka vienam no guļošajiem iedos slimnīcas gultu (kur var normāli pacelt sēdus, pieturēties un paēst)- nevis krist un aizmugurē saliktiem spilveniem.

nu ko jūs no manis gribat, viņai ir 90"... vienkārši wtf...

Tagad jau vispār...īstenībā gribētos, lai ir tāda diagnoze vecums. Nu tad lai pārbauda un uzliek! Nevis paskatās sejā - tu esi vecs, neko nepārbaudīsim, nav tak vērts! Jo piemēram man radieniekam izsauca ātro palīdzību, jo pēkšņi sāka sāpēt visas malas, ka ne no gultas ārā neko. Atbrauca, sašpricēja un viss. Kas kait pat netaisas pārbaudīt. Vecs tak (82). Beigās aizrāva tomēr ar lielu traci uz slimnīcu. A tur Cilvēks sāka aplam runāt, pampers virsū. Automātā, lai nav jākrāmējas. A mājās cilvēks pats uz poda gāja. Tas nozīmē ar garantu, ka mājās vedīs jau kopjamu A mēģini ko teikt - nevar pielikt nevienu kas vadā uz ateju pie pakaļas!!! Ko daris tālāk nav saprotams... Pansionātu neatbalsta, pie sevis paņemt ar īsti vietas nav. Es piemēram lielam cilvēkam pamperu nomainīt vienkārši nevaru. Nevaru un cauri. Ne tik tuvas attiecības bijušas, ne kā.

Tas viss ir vienkārši pī... kapēc nevarētu tā vienkārši sēžot pie sava mīļā seriāla aiziet vai miegā. Kapēc ir šīs necilvēcīgās beigas?! Jautājums retorisks protams.

Nu kamēr " cilvēks pats uz poda gāja", tikmēr jau to slimnīcu nevajadzēja. Bet situācijā "sāp visas malas, ka ne no gultas ārā neko" un vēl uz nakti - kā Tu to bezpamperu saldo dzīvi iedomājies?

Ja nezini situāciju nerauj ārā kaut ko no konteksta un nemurgo. Cilvēkam sašpricēja pretsāpju potes un nesāp, pats var piecelties un iet, tikai vajag, lai kāds pavada, zem rokas, jo galva drusku reibst.. Bija slimnīcā piecēlies sēdus, saucis māsiņu lai palīdz aiziet, tā atskrējusi, izlamājusi, nogāzusi gar zemi gultā, iedevusi nomierinošas zāles un gultai uzlikta mala, lai pats nemaz nedomā sēdus stutēties. Pat istabas beidri šausminājas. Skaidrs, ka tā guļot aŗi iegulēsies.

Pati esmu gulējusi slimnīcā un redzējusi kā neļauj uz poda iet, ērtāk uzvilkt pampēru, nolamā, ka katram te stute līdz neies un iepūt.

Tāpt ir rados piemērs, kur ar varu un lamāšanos no pampera dabūja ārā. Kādus 2 mēnešus pamperi gulēja, bet kā neviens nav tā ceļas un saigā vai sēž (istabā parkartotas lietas utt) tikai neiet tālāk par 1 istabu.  Neauklējās. Un tagad omīts pie 90 pats sprinģo un apkopj sevi, būtu ļauts gulēt būtu ar tā palicis. Jo sākumā psiholoģiska kaite, vēlāk jau muskuļi atrofējas... Cita lieta, ja nevar tiešām, paralīze, vēzis utt. Bet ir situācijas, kurās nedrīkst ļaut iegulēties.

Papildināts 17.05.2017 20:38:

Un tas nepatikamakais jau ir tas, ka cilveks visu muzu ir bijis despots un tirāns. Tacu pecnaceji nespej pienemt, ka pansionata varetu likt. Pasi vēl strādā, veseliba nekada, nav nekadi cilataji, tik veselibu sabojatu vel vairak. Man tiesam rup tikai so cilveku veseliba, kuriem vins paliks uz kakla, jo lugs jau manu palidzibu, bet es to ne varu, ne gribu sniegt. Bet žel cilvēku, kuram vinš jākopj. Jo jau tagad ne zupa pa prātam izvārīta, ne kas cits izdaŗits, sēdēja pie galda un lamāja par visu, nerekinajas ar to, ka cilveki skrien, ved, dara. Kas notiks kad pamperu mainis?!

asdfg
Mans tēvs, tāds tikko no reanimācijas parastajā istabiņā pārlikts, braši aizsoļoja uz tualeti, un pēc 2 dienām es varēju organizēt bēres. Un klausīties "slimnieks pats neadekvāti novērtē situāciju".

Jūsu tuvinieki var sociālajam dienestam lūgt kopēju, vismaz darba dienām. Svešiem bērni un večuki klausa labāk. Untumiņiem ģimenes ārsts var arī kādas zāles piemeklēt. Un paši tuvinieki biezāku ādu uzaudzēt: "Zupa slikta - neēd! Tas un tas nav labi? - Jā, jā, takaja gadosķ mi i jesķ!"

Pēdējās izmaiņas: Žultspūslis, 18.05.2017 10:12.

Kad man pienāca mirklis, ka vecomammu vairs nebija droši vienu atstāt, izlēmām par labu pansionātam. Lai saudzētu nervus visiem! Izvēlējāmies [te bija reklāma].

Laikam jau jāsaka – par laimi izdevās viņu pārliecināt. To gan darījām gudri. Nevis “Re, kur mēs tevi aizvedīsim prom, lai ļauj mums dzīvot”, bet “Re, kur tev jauns, izremontēts vienistabas dzīvoklis, un gadījumā ja vajag steidzami atbalstu, arī personāls”. Vecāmamma atguvusi dzīves sparu, mēs pēc darba dodamies apciemot viņu. Atkalredzēšanās prieks apciemojumu laikā daudz lielāks, nekā kad bijām no mokošās ikdienas kopā nogurdināti.

Personāls draudzīgs (cik nu tas ir iespējams, ņemot vērā, ka viņiem ir vairākas vecāsmammas un vecietēvi, kuriem garastāvoklis tikpat mainīgs kā šī vasara), medmāsas tuvāk, nekā dzīvojot mājās, viss tīrs, vecaimammai kompānija un izklaide.

Viennozīmīgi varu teikt tikai tos labākos vārdus par [te bija reklāma]!

Pēdējās izmaiņas: Vējš vītolos, 09.07.2017 19:07.

Rīgā ir 3 dienas aprūpes centri cilvēkiem ar demenci. No rīta aizved , vakarā atved mājās (kā bērnudārzā). Jāvēršās Rīgas Sociālajā dienestā pēc dzīvesvietas. Centri ir bezmaksas, ietver ēdināšanu, nodarbības, pastaigas utt. Piešķir neatkarīgi no ienākumiem (gan turīgieem, gan ne tik turīgiem).

OgaPoga

Kā padarīt cilvēka mūža nogali kvalitatīvu, bet nedzīvot ellē gaidot, hm, teiksim, stāsta loģisko atrisinājumu?
atsevišķs 1-istabas dzīvoklītis un apmaksāta aprūpētāja. Ja varat atļauties. Finansē visi bērni vienādās daļās vai pati kundze (ja ir iespēja). Bērni uz maiņām pēc grafika katru dienu apmeklē. Zinu, ka tā dara ārzemēs.

Žēl, ka dalīšanās ar manu labo pieredzi tiek uzskatīta par reklāmu. Īpaši jau tādēļ, ka mans komentārs nav vienīgais, kurā tiek pieminēts šis konkrētais pansionāts-rezidence šajā diskusijā.

Komentāri, kuros iesaka atteikties no savas dzīves, upurēt veltāmo laiku maziem bērniem (rezultātā pēc pārdesmit gadiem viņi nesvārstīsies, vai ievietot mūs pašus pansionātā vai upurēt savu dzīvi/karjeru/ģimeni, kā mēs to darām tagad) gan netiek uzskatīta par reklāmu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18352823