Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā sadzīvot ar vecu cilvēku un nesajukt prātā?

Smalka_zemniece

Dizspare
Nē, jo rindas, medikamentus parakstīja gimenes ārsts, konsultejoties ar neirologu

Papildināts 05.09.2023 19:07:

Mazmare
netikām līdz tam, bet visur kur var - noformejieties kā papildlietotājs


Dizspare

Jazz_
Ja? Tā notiek?

Mums tas neirologs izstāstīja par trim demences veidiem, katram ir sava ārstēšana, tāpēc tālāk tikai uz atmiņas kabinetu pie dr. Paegles

Pats izrakstīja vispārējus medik. al'a atmiņas uzlabošanai.

Ģim.dr. vispār tanī neiebrauc, un LV esot tikai pāris speciālistu, kuri konsultē demences jautājumos.

Nedēļa ir pagājusi pēc neirologa vizītes, pirms tam uztaisītas vairākas dg, tagad- as.analīzes un jāgaida tas nāk.gada februāris?

Nesaprotu, ko darīt, lai pēc pusgada ārste nenoplātītu rokas un neteiktu, kur bijām ātrāk, jo kkas jau par vēlu

Dizspare
dariet visu, ko iesaka internets demences aizkavēšanai, tāda nu ir valsts medicīna, meklējiet vingrinajumus, rezimu radam, sev nakotnibai. gimenes ārstiem visparēji nezināšu, kamer pensionāru tipiskās vainas un medikamentus vini zin

Papildināts 05.09.2023 21:03:

situaciju stabilizēja, vismaz rindu sagaidisiet

Dizspare

Jazz_

grūti. Dzīvojam dažādās valstīs. Kad biju LV, izvadāju pa visām diagnostikām, neirologu, tagad vairs nevaru sekot ikdienā. Un man tas sl-ks totāli neieinteresēts ko pats darīt. Dzīvesbiedrs tāds pats, bet vismaz ikdienas rūpes pārņēmis uz sevīm. Ehh...


Saprotu, bija līdzīgi, vainoju diagnosi. Nem to sev kā mācību, jo vecums pienaks arī tev, tu sava laba vari vel ko pasākt.

Dizspare

Jazz_
Neko īsti nevar darīt. Jau izprasījos. Demence nav tik daudz izzināta un tā nenododās ģenētiski. Vienīgi turpināt barot savas smadzenes ar jaunām zināšanām, interesēm utt.

Mans slks ir/bija inteliģents cilvēks, padsmit gadus atpakaļ vēl iestājās un pabeidza LU, plus ir muzikāla izglītība. Tas viss pēkšņi sākās covid laikā.

FirstAustria
Kā mammai? Piemetās nelāgas atminas p ar līdzīgiem giboniem, tur aizveda un mājas neparveda.

Purelli

Palasīju forumu, bet identisku scenāriju nepamanīju, varbūt kādam ir pieredze? Situācija sekojoša - vecmammai izskatās, ka demence un halucinācijas ņem virsroku pār veselo saprātu - vienu dienu puslīdz, otru dienu met krustus, slēdzās mājā, nelaiž manu mammu, kas pieskata iekšā, redz visvisādus neesošus cilvēkus utt.

Lieki teikt, ka zāles pret halucinācijam jau nedzer - tad, kad tas notiek. Iedot arī nevar - noindēs! Taču, redz tajās dienās, kad ar viņu var komunicēt, viņa uzskata, ka viss ir kārītbā, visi citi slikti. (Zog naudu, indē utt.)

Ārstam (neirologam) izstāsta visu skaisti - sapnītis bijis, sajaukusi, esot vientuļa (klaji meli). Pie psihiatra neies neparko. Ātrie, protams, saka, ka kamēr nav agresīva, neko nevar iesākt.

Jautājums prakstisks - diez vai šis ir pirmais vecais cilvēks, ar kuru tā notiek. Praktisks risinājums, droši vien, būtu specializēts pansionāts, bet vecmamma, tak tam nekad un nekā nepiekritīs.

Tad ko var darīt? Pret viņas gribu neko... Censties izdzivot līdz brīdim kad, kaut kas reāli slikts notiek? Kāda ir jūsu pieredze?

Pēdējās izmaiņas: Purelli, 18.09.2023 11:54.

es arī nepiekristu iet uz demences nodalju, vai maz šausmu lasītas


Purelli

@Jazz_ Es gan gribēju uzzināt, kā citi līdzīgā situācijā tiek galā. Kā atstāt šo cilvēku vienu mājās? Visticamāk, tas drīz nebūs droši. Utt. Parunāties, par to kā menedžēt sadzīvi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18352823