Vecāki latvieši, ģimenē 1 valoda. Krievu bd

mamamimi

Slēdza sirsnums.
mamamimi

Kādai ir pieredze? Šodien saņēmām aicinājumu uz krievu dārziņu. Tagad māc šaubas, vai būs labi.

Nebūs. Piersonīga pieredze. Kāda mārrutka pēc vispār pieteici krievu dārziņā?

mamamimi
Man pašai nē, bet labākajai draudzenei meita gāja krievu bd. Arī ģimene abi latvieši. Domāja uz gadu, kamēr pienāk rinda, taču bd bija ļoti labs un meita gāja līdz pat skolai. Aizgāja, protams, uz latviešu skolu, pēdējā gadā audzinātājas nedaudz vairāk piestrādāja pie latviešu burtu apguves.

Kas liek domāt, ka nebūs labi?

Es tiešām nesaprotu, kas liek domāt, ka nebūs labi. Un ja galu galā nebūs labi - ņemsi ārā. Man ir ļoti laba pieredze, bērns runā abās valodās. Daudz kas atkarīgs no pedagogiem. Bet tas ir arī dzimtās valodās dārziņā. Es iesaku mēģināt. Bērni ir bērni, un savas problēmas un prieki ir gan latviešu, gan krievu, gan angļu, franču un ķīniešu dārziņos.

Papildināts 02.05.2017 13:33:

Observer
Tas vispār ir apbrīnojami, ka uzreiz ir pārliecība, ka nebūs labi. Man ir ļoti žēl, ka Jums ģimenē nebija laba pieredze...

Papildināts 02.05.2017 13:35:

mamamimi
Kurā dārziņā plānojat laist bērniņu?

Anais

Mana paziņa aizlaida bērnu krievu b/d, bet latviešu grupā. Par problēmām neesmu dzirdējusi, kaut gan bērnu lietas ik pa laikam apspriežam.

Stop chasing shadows, just enjoy the ride /Morcheeba/

ir pozitīva pieredze. vecākā jaunkundze jau sākusi skolas gaitas, jaunākā nupat uzsāka bērnudārza gaitas.

nezinu, kāpēc šķiet, ka būs problēmas? vienīgā problēma, kas bija vecākai meitai pirmajā pusgadā, ka skolā viņai bija pagrūtāk atrast draudzenes, jo lielākā daļa bērnu bija no 3 rajona dārziņiem, attiecīgi savtarpēji pazīstami. citas problēmas neredzēju. tagad tas ir izlīdiznājies.

vienīgi - ko es varu pateikt - manā piemājas krievu dārzsiņā ir super direktore. kā sacīt jāsaka - kāds vadītājs, tāds dārziņš. no manas puses vienīgais kas reizēm uzdzen zosādu ir komunikācija ar citiem vecākiem, bet tas arī ir tikai attiecībā uz dažiem ekZemplāriem.

Dod Dievs man spēku padarīt visu, ko es spēju, drosmi nedarīt to, ko nespēju un saprātu atšķirt šīs lietas.

Orchidea

Draudzene palaida meitiņu krievu bd. Mazā jau otro gadu tur, viss ļoti labi, viss patīk Un meitiņa jau runā 2 valodās!

Papildināts 02.05.2017 16:16:

Observer
Kāpēc tāda pārliecība??

Observer
Kāpēc esat tik ļoti pārliecināta, ka kādam citam bērnam nebūs labi?

Mūsu meita iet krievu bd, mēs latvieši. Viņai ļoti patīk, man arī Pirmo gadu gāja latviešu dārziņā. Vai nu nepaveicās vai kā, bet nepatika.

mamamimi

Observer
Nebūs. Piersonīga pieredze. Kāda mārrutka pēc vispār pieteici krievu dārziņā?

Kāpēc ne? Ar ko viņš sliktāks? Būtu angļu, tad ar visām pekām, rokām būtu par ??

Satraucos tikai par to, ka bērns sākumākaut ko nesapratīs.

Papildināts 02.05.2017 16:23:

ievasievaieva
Kurā dārziņā plānojat laist bērniņu?

Zvaniņš Rīgā

mamamimi
Satraucos tikai par to, ka bērns sākumākaut ko nesapratīs.
Nevis kaut ko, bet - NEKO. Un nav nozīmes, vai tas dārziņš ir krievu, angļu vai ķīniešu. Man pašai bērnībā nācās tam iet cauri, tāpēc zinu to no bērna redzespunkta, nevis pieaugušo "ak, cik viņš jauki valodu iemācījās!". Bērnudārza sākums bērnam jau ir stress pat zināmas valodas vidē, bet te viņš neko nesaprot un citi viņu arī visticamāk ne - stress dubults.

Kāpēc ne? Ar ko viņš sliktāks?
Nu kāpēc tad vērt vaļā tēmu, ja jau skaidri zini, ka nav sliktāks. Varbūt pat ne sliktāks, bet vienkārši nav tas labākais, ko savam bērnam vari vēlēt. (ja nāktos pārcelties uz citu valsti, kur visi runā tajā svešajā valodā, tad neko darīt, jāmācās vien būs, bet Latvijā tā nav bezizeja).

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18353377