Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Liberālisms un sievietes psiholoģija.

Raimonds1

Padomju laikā, lai varētu dabūt labu raksturojumu un varētu mācīties tālāk pēc vidusskolas, vajadzēja piedomāt, ko runā. Pilnīgi tipisks to laiku teksts varēja būt tāds - tev slikti, ka maize uz galda, ja nu gadījumā pusaudža neapdomībā sanāca aizmuldēties šķērsām par padomju valsts vērtībām, ekonomiku kapitālismā un sociālismā, īstu brīvību un tamlīdzīgām sarežģītām tēmām.Tāda muldēšana varēja parvilkt strīpu pāri studijām un atbildīgas mammas šos procesus monitorēja. Vēlāk jau, brīvā Latvijā, liberālais kapitālisms šos disidentus ātri atšifrēja, kurš ir derīgs vienīgās patiesibas paušanai, kurs nekaitīgs un vismaz netraucē un kuru nekādi nevar izmantot savā labā.Lai vai kā, sievietei padomju laikā bija gana ar ko noņemties gan tīri saimieciski, jo arī toreiz veči bija stipri dažādi un daži nelikās ne zinis par bērniem, daži dzēra vai iekaustīja savas sievas un daži mīlēja vairāk kā vienu sievieti, tiesa, bija gan iespēja pasūdzēties partijas komitejā, bet tā slodze uz sievietes atbildību bija diezgan liela. Nu ja, ja gribēji studēt, vajadzēja iemācīties turēt muti. Dažiem tas izdevās pavisam labi, daži iemācījās burkšķēt virtuvē, daži kā bija disidenti tajā laikā, tā palika arī pie mūsu jaunā , veselīgā liberālā kapitālisma un tagad jau sāk izskatīties, ka atkal ir pienākuši tādi laiki, ka par dažām tēmām varēs tikai burkšķēt klusu virtuvē, citādi ir izredzes neiekļauties konformisma ērtajā vidē un par savu brīvdomību no sākuma saņemt virtuālas lamas, birkas un diagnozes un gan jau arī reālajā pasaulē liberālisms nesnauž un "citādi" domājošo disidentu mazākums tam stipri traucē.

Lai nu kā, liberālā pārvalde rada reālas problēmas gan valstij, gan tās attīstībai, gan indivīdiem katram atsevisķi. taču sievietei kā personai, kas domā par savu un savu bērnu individuālu perspektīvu jārēķinās ar zināmu konformismu, ar to, ka vajadzēs turēt muti, salāgoties, iepatikties, nerunāt pretī, lai vai cik gribētos pieturēties pie jel akdiem loģikas principiem un nemelot vismaz sev par to, kas notiek apkārt.

Tad nu tā - cik lielā mērā šodien sievietei ir jārēķinas ar jauno kārtību un cik lielā mērā vienīgā pareizā ideoloģija līdzinās padomju realitātei?

http://calis.delfi.lv/forums/tema/18352029-peterburga-stokholmanext/35/

http://calis.delfi.lv/forums/tema/18353933/19/

magoņmaizīte Berta

Jo ko vins ļaunu darīja atrodoties attiecibas kuras principa paredz seksu proti laulība un vel pie tam pāris vēlējās ieņemt bērnu!Vins izrādīja gluzi dabisku vēlmi būt seksuālas attiecibas ar savu partneri un gluži dabiskā aizvainojumā un mulsumā,kad tika saja vēlme noraidīts! Jo īpaši ja pati sieva nedz situāciju kā risina nedz ari septiņu gadu laikā no vīra šķiras lai ļautu viņam būt laimīgam ar citu.

Vīrs ir cūka, lai ko viš darītu: grib gulēt ar paša sievu - emocionāls varmāka, negrib - noraida sievas sievišķību, iet pie citām - jāklis, iztiek ar sevi un porno - preteklis, šķiras - bezatbildīgi bēg no problēmām. Vīrietim nav variantu, varbūt vienīgi anihilēties ēterā, pēc pašpasludināto "liberāļu" domām

Kas uz to "liberālismu", fašismu un citiem ismiem attiecas, tad tā terminoloģija un pašpasludināšanās mūsdienu pasaulē ir tāda visai jautra lieta un arvien lielāks jampadracis, kā jau to pierāda, kaut vai ķērcošie babuļi ar savu fašizm ņeproiģot (sorī par sārņošanu), kā arī antisemītiskie ebreji un viņu sabiedrotais aizstāvot free speech pret aitu sakostajām bļāvējām Deivids Rubins (precēts gejs, starp citu, bet noteikti jau ka anti LGBT , kā citādi? ).

Bet, piemēram, vai nav jautri, ka tieši pašpasludinātās feministes ir tās, kuras sievietei piešuj Upura lomu, nevis par savu seksualitāti un dzīves mērķiem atbildīgas personas lomu? Vai sievietes tam nebūtu gana stipras, nez?


www.youtube.com/watch?v=zT0Rjc6jKCg Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši!


veči bija stipri dažādi un daži nelikās ne zinis par bērniem, daži dzēra vai iekaustīja savas sievas un daži mīlēja vairāk kā vienu sievieti,

Nekas jau nav mainījies. Tie paši vēži tikai citā kulītē. Un "veči" vietā varētu mierīgi rakstīt arī sievietes. Stipri dažādas. Un?

Kā valsts padomju laikā un liberālā pārvalde, izglītība, politika šodien ietekmē to visu? Kādas ir līdzības motīvos turēt muti, neizlekt, konformistiski pielāgoties?


www.youtube.com/watch?v=zT0Rjc6jKCg Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši!

Manupraat,tagad ir daudz lielaakas iespeejas izpaust savu viedokli. Un, ja es negribu piedaliities taadaa vai shaadaa kustibaa vai tml., es varu atljauties to nedariit. Staajos LU paarejas laikos, kur dabuuju riktiigu lekciju noklausiities par to, ka neesmu komjauniete, un ka gan jau studeejot es kluushot par komjaunieti.

Tagad nevienam nebaazhas virsuu ar partijaam.


Babs

Bet tak nevienam neliek turēt muti. Varbūt problēma ir tā, ka arī otrā puse netur muti (bet tā gribētos, lai viņi, nē, viņas to darītu)


"Es gibt viele Wege zum Glück. Einer davon ist aufhören zu jammern." — Albert Einstein
no malas

Raimi, aiz virsrakstiem komatus neliek.


a²+b²=c²

cik lielā mērā šodien sievietei ir jārēķinas ar jauno kārtību un cik lielā mērā vienīgā pareizā ideoloģija līdzinās padomju realitātei? [..] Kādas ir līdzības motīvos turēt muti, neizlekt, konformistiski pielāgoties?

Necik un nekādas. Salīdzinot ar srano sovoku, manas iespējas un perspektīvas kā sievietei liberālā sabierībā ir progresējušas par gaismas gadiem. Sabiedrība no manis nepaģēr laulības, bēēēēērniņu taisīšanu un ģimenes pavarda kurināšanu. Neviens neatļausies man uzdāvināt zilas zeķes (un, ja atļautos, dabūtu pa muti). Man nav no galvas jāzina grāmata "ģevočki, kņiga dļa vas", kurā skaidrots, kā labāk sagriezt rasolu, stērķelēt apkaklīti vai to, ka zēni vienmēr ir galvenie. Kopumā man pat visai pohuj par apkaklītēm, rasoliem, adītām zeķēm un simtiem citu lietu, jo to visu var nopirkt veikalā, un šo priekšmetu esamība vairs nav atkarīga no tā, cik "pareiza" sieviete es esmu. Neviens uz mani neskatās šķībi, kad eju uz sporta zāli un cilāju smagus svarus, nevis stumju bērnu ratiņus. Gribu – dodu vīriešiem, negribu – nedodu. Laulība ar kaut kādu lohu un kretīnu vairs nav nepieciešams institūts, lai tiktu prom no mājām vai izdzīvotu, pat vēl vairāk – tā tiek atmesta kā arhaisms. Nevienam neko nejūtos parādā. Varu uzdirst jebkuram, kas man nepatīk, arī publiski un oficiāli. Kopumā viss ir zajebis, un, kad mēs novērsīsim atlikušos sieviešu tiesības apdraudošos faktorus (jau nereti pieminētais olšūnu likums, piemēram, vai dekrēta atvaļinājuma iekļaušana darba stāžā), būs vēl labāk.


Bērni, neatkārtojiet šo mājās.

seda

Ko tas dod, ka var muldēt, ja ikviens no mums ir zem lupas. Labi vien ir, ka muld, vismaz zin kas viņš ir un kā viņš domā. Nav jāalgo dienesti.

Papildināts 15.05.2017 23:05:

Made_
Tu baigi pārspīlē. Tu to piedzīvoji uz savas ādas, zini, ka tā bija? Cik man zināms, ja neskāra valsts politiskās intereses, tad gana dumpinieciski varēja izpausties arī tajos laikos.

Pēdējās izmaiņas: seda, 15.05.2017 23:06.

seda
Nu bet par muldeeshanu tevi neviens neiebaaziis cietumaa vai neizsuutiis, vai neieliks pshenee.


seda

lota parastā
Cietumā un traķenē nespundēs, bet ar labiem amatiem un karjeru gan tā pagrūtāk būs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18354097