Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzdod jautājumus reproduktoloģei par neauglību

Cāļa redaktore

Cāļa redaktore

Jūnijs klāt un tas nozīmē, ka sākas arī Jāņu gaidīšanas laiks, kad saule zenītā un dabā atmostas maģiski spēki, un, kas to lai zina, vai Jāņu nakts brīnums nav tas pats papardes zieds, par ko visi runā, bet ne visiem izdodas piedzīvot. Arī reproduktologi tic papardes zieda brīnumam. Līdz 22. jūnijam uz sieviešu, vīriešu, pāru jautājumiem par to, ko nozīmē otrreizējā neauglība (pārim viens bērns jau ir), atliktā grūtniecība un ko darīt, ja neizdodas tikt pie bērniņa, atbildēs Auglības klīnikas "Mama Rīga" vadošā reproduktoloģe Viktorija Zaļetova.Jautājumus vari uzdot te, pie komentāriem, vai sūtīt uz epastu calis@delfi.lv Atbildes uz jautājumiem tiks sniegtas aptuveni trīs dienu laikā.

Apkopotā veidā sniegtās atbildes var tikt apkopotas rakstā. Anonimitāti garantējam, tādēļ droši izmanto iespēju!

Pēdējās izmaiņas: Administrācija, 01.06.2017 10:40.

Labdien!

Man ir 37 gadi, ir bērns no pirmās laulības, esmu ginekoloģiski vesela. Vīrs nodeva spermogrammu – tā ir slikta. Ļoti gribētos nokļūt pie Jums uz pieņemšanu, bet IVF priekš manis ir ne visai saprotama procedūra, un jautājumu tik daudz, ka pat grūti noformulēties! Tajā pašā laikā es saprotu, ka gadi iet un procesu nedrīkst vilkt garumā, bet grūti aiziet uz vizīti uz klīniku!

Sakiet lūdzu, ja abi olvadi ir necaurlaidīgi, bet es nekad neesmu bijusi slimnīcā dēļ kaut kāda ginekoloģiska iekaisuma, vai tiešām 100%, ka es nevarēšu pati palikt stāvoklī?

Cāļa redaktore

LieneV

Labdien! Sākumā saplānojam vizīti klīnikā un analīzes, kuras var nodot 1 dienas laikā. Pēc diagnostikas reproduktologs saprotami izskaidros, kura no ārstēšanas metodēm ir vispiemērotākā Jūsu gadījumā.

Papildināts 01.06.2017 11:15:

lidoshka

Labdien! Jā, tā var būt, jo mūsdienās smagi akūti iekaisumi (ar kuriem nonāk slimnīcā) sastopami reti. Visbiežāk iekaisuma process attīstās tik nemanāmi, ka diagnoze olvadu necaurlaidība pacientei un viņas partnerim izsauc šaubas. Šīs “slēptās” infekcijas var izraisīt saaugumus (rētas) sievai, hronisku prostatītu vīram. Arī aborts pagātnē var atstāt sekas. Šajos gadījumos palīdz medicīniskā apaugļošana IVF.

Labdien! Pagājušā gada sākumā griezos pie savas ginekoloģes, lai noskaidrotu kādēļ man pazudušas MR. Viņa lika pārtraukt lietot hormonālo kontracepciju un "tad jau redzēs". Situācija praktiski nemainījās. Pusgada laikā MR bija divas reizes. Jūlijā nodevu hormonu analīzes un tika kontatēts, ka man ir ļoti zems progesterona līmenis un pēc tam arī LH un FSH, kā arī bija paaugstināts testosterons. Cistu nav. Tajā brīdī jau vēlējāmies tikt pie bērniņa. Man izrakstīja Duphaston un Inofem,ko lika dzert 3 mēnešus. Progesterons nedaudz pacēlās, bet ne pietiekami. Tajā pat laikā ārste teica, ka esot jāsāk mēģināt. Lika palielināt devu uz x2 Duphaston un 2x Inofem, un dzert vēl 3 mēnešus. Progesterons vēl nedaudz pacēlās, joprojām ne pietiekami un šķiet ovulācijas arī nebija. Tad papildus lika dzert Clostylbegit 3 mēnešus - 5., 8. un 11. cd . Tika panākta ovulācija trešajā mēnesī (varbūt arī agrāk, taču nepārbaudīja līdz 3.). Šomēness jau bez Clostelbegyt mājas ovu tests bija pozitīvs. Papildus 2x Duphaston izrakstīts Utrogestan 200mg. It kā viss lēnām iet uz priekšu, bet mulsinoši ir tas, ka analīzes tiek veiktas tikai reizi 3 mēnešos, kā arī par olvadu caurlaidības pārbaudi nav bijis runas. Jautājums ir -vai šis ārstēšanas process izskatās normāli vai arī kaut kas netiek darīts? Nepamet sajūta, ka testēt vajadzētu biežāk, kā arī lasot citu sieviešu komentārus šajā forumā, izskatās, ka citam devas bijušas lielākas un progress ātrāks.

Labdien! Ar vīru cenšamies pie mazuļa tikt nepilnu gadu. Drīzumā ir ikgadējā vizīte pie ārsta, tāpēc vēlos jautāt, ar ko vajadzētu sākt,lai noskaidrotu mūsu auglību? Esam 26 un 31 gadu veci, ir viens burvīgs skolbieciņš!

Cāļa redaktore

Jadey
Labdien, Jadey, ja ir zems hormonu un paaugstināts testosterona līmenis, tik tiešām ārstēšanu sāk ar hormonālā fona korekciju. Tajā skaitā tiek veikta stimulācija. Lai precīzi atbildētu uz Jūsu jautājumu, Jūsu situācija ir jāzina labāk, jāveic apskate un USG. Mēs bieži iesakām olvadu izmeklēšanu un paralēli vīram nodot analīzes, lai izslēgtu citus neauglības faktorus. Izmeklēšanu veic reproduktologi ar lielu pieredzi.

Papildināts 04.06.2017 17:43:

kiki1991
Labdien, kiki1991, ja patstāvīgi tikt pie mazuļa neizdodas viena gada laikā, ārsts uzstāda diagnozi otrreizējā neauglība (viens bērns jums ir) un jūs abus jānosūta pie reproduktologa uz izmeklēšanu atbilstoši Eiropas standartiem. Vīram nepieciešams nodot spermogrammu, sievai – jāpārbauda ovulācija un olvadu caurlaidība.

Labdien. Man ir 47 gadi. Mans mīļotais vīrietis vēlas bērnu. Olnīcu funkcija izsīkst. Ir endometrioze. Vai es varu palikt stāvoklī? Man nepieciešams labs reproduktologs.

Pēc otrā ķeizargrieziena pēc mana lūguma tika veikta sterilizācijas procedūra, tagad esmu otrreiz precējusies, ar vīru ļoti gribam bērniņu, vai var atjaunot olvadus?

Ladien...

Pa'slaik no janvara cen'samies tikt pie b'erna,bet bez rezult'atiem.Mr stiepjas garum'a,daktere ieteica dzert dupu un tad gaidit mr un nodot hormonu analizes.Ko var redzet pec hormonu analizu nodosanas?kas t'alak butu jadara ?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18354953