Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šogad reformācijai 500.

nothing_special

RXEI

„Tiem vecākiem, kuri zaudējuši mazuļus ..”/c

Pie smagās bēdu nastas kristietim nākas piesummēt līdz absurdam nežēlīgo Dieva rīcību, kurai nav skaidra pamatojuma. Bet ar to vēl par maz. Kristietim tiek dāsni solīts, ka mazulis nonāks „daudz labākā vietā”. Necik sen Tu rakstīji „nupat dzimis bērns ir tik grēcīgs, ka Dievam tas ir garīgi miris”. Tātad reliģija šajā gadījumā sola nevis „labāku vietu”, bet vissliktāko no vietām, kuru kristietis spēj iedomāties. To kopā Tu sauc par mierinājumu...

Tirgot mūžīgo dzīvošanu paradīzē – uz to mācītāju kungi ir naski. Šādā reizē tā ir ne vien apkrāpšana, bet arī ciniska cietēju izsmiešana.


ggff1_ "ticiiba protams noderiiga, bet tas nenoziimee ka nav maldiiga."
Vēl viens solis pareizajā virzienā. Ticība patiešām cilvēkam ir noderīga un veselīga, ja tiek prātīgi pielietota. Tā nav pret veselo saprātu, bet tieši otrādi - daudzās dzīves situācijās palīdz veselo saprātu saglabāt, jo nepieciešamība pēc ticības un cerības ir iebūvēta mūsu smadzenēs. Ja labi, bet neticīgi cilvēki tik tālu aizdomājas, un cenšas dzīvot tā, itkā Dievs un viņa garīgie likumi eksistētu, tad tas ir vēl viens liels solis pareizajā virzienā. Pēdējais solis būs apskaidrība, ka tā arī ir patiesība. Blēza Paskāla metode:

“Men despise religion. They hate it and are afraid it may be true. The cure for this is first to show that religion is not contrary to reason, but worthy of reverence and respect. Next make it attractive, make good men wish it were true, and then show that it is.”

Papildināts 26.07.2019 16:25:

nothing_special
Par bērnu nāvi - smaga tēma. Cilvēks jau piedzimst, mantojis grēku tāpat kā savu vecāku gēnus. Tā nav bērna izvēle. Bet Dievam attiecībā uz bērniem ir īpaša attieksme.

Mat 18:3 ""Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā..."

Mat 19:14 Bet Jēzus sacīja: "Laidiet bērniņus un neliedziet tiem pie Manis nākt, jo tādiem pieder Debesu valstība."

Ja tu atzīsti savu bezspēcību kā bērns, tu nonāc šajā pašā kategorijā, un brīnumainās pārvērtības var sākt notikt. Diemžēl lepnais cilvēks drīzāk nolēks no tilta, nekā atzīs savu bezspēcību, un tieši tas iedzen viņu postā.

To, kāpēc mirst bērni, ir grūti atbildēt. Visbiežāk tā ir mūsu pašu bezatbildība un nolaidība, tāpēc novelt vainu uz Dievu par paša cilvēka izdarītās izvēles sekām ir bezatbildīgi. Biķu ģimenes gadījumā redzam, ka ar lūgšanām un neatlaidību situāciju tomēr var glābt pat šķietami bezcerīgā situācijā.

Tikai pašam Dievam varēšu uzdot jautājumu, kāpēc daži bērni jau piedzimst ar smagām slimībām un agri mirst. Vai tā arī ir senču grēku cena? Tiek paglābti no lielāka ļaunuma? Katrā ziņā dzīvot ar apziņu, ka viņiem pieder Debesu valstība, ir vieglāk, nekā mocīt sevi visu dzīvi ar bezjēdzīgā un sāpīgā zaudējuma nastu. Tur kādreiz vēl tiksimies.

To, kāpēc mirst bērni, ir grūti atbildēt

kas tur gruuts personai, kas sarunaajas ar Dievu?

Visbiežāk tā ir mūsu pašu bezatbildība un nolaidīb

nu bet cik tur taa darba Dievam iejaukties un izglaabt?

Biķu ģimenes gadījumā redzam, ka ar lūgšanām un neatlaidību situāciju tomēr var glābt pat šķietami bezcerīgā situācijā

gribi teikt ka ja Dievu neluugtu, shis beernu buutu panjeemis daudz aatraak?

a taa apzeelojaas shoreiz.

Vai tā arī ir senču grēku cena?

Dievs pats cenu nosaka kaadu grib.

Katrā ziņā dzīvot ar apziņu, ka viņiem pieder Debesu valstība

nevar drosi zinaat vai Debesu. var buut arii elle.

Papildināts 26.07.2019 23:42:

Tā nav pret veselo saprātu

vispaar jau vai nu sapraats nav vesels, vai arii negribas akcepteet to ko sapraats saka.

RXEI

„Bet Dievam attiecībā uz bērniem ir īpaša attieksme.”/c Tu foruma lasītājus vazā aiz deguna. Tevis minētais pants (Mat 18:3) no pieaugušajiem pieprasa pazemību kā bērnam. „4 Tāpēc, kas pats pazemojas kā šis bērns, tas ir lielākais Debesu valstībā.Bet varbūt Tu esi progresējis un būtu gatavs svītrot Bībelisko: „bērns ir tik grēcīgs, ka Dievam tas ir garīgi miris”. Bībelē ir vēl citas idiotiskas vietas. Kopējais nepieciešamo korekciju skaits sniedzas pāri 3000.

„Ja tu atzīsti savu bezspēcību kā bērns, tu nonāc šajā pašā kategorijā, un brīnumainās pārvērtības var sākt notikt.” Protams, tikai tad, jo to, kurš bērna prātā, ir vieglāk apkrāpt un pakļaut. Pie pilna prāta neviens nesaraus saites ar realitāti, lai pārvāktos uz dzīvi pasaku valstībā.

15.07.2019, 13:10 c/„Vai ateistus vairāk apmierina teorija, ka pilnīgi no nekā radās pilnīgi viss?”/c Inteliģenti cilvēki par zinātnes atziņām nedomā kategorijās apmierina/neapmierina. Un arī nestreso par faktu, ka ir daudz neizzinātā. Ar reliģiju ir savādāk. Tur, līdzīgi kā sociālisma laikā, viss ir pakārtots ideoloģijai. Lai būtu Dievam „derīgs”, dievlūdzējam vēlams aprobežoties ar universālo „gudrību” – viss ir Dieva „rokās” un „galvā”. Ja mācītājiem dotu vaļu, mēs nonāktu viduslaikos. Par laimi, viņi nefiltrē zinātnes atziņas un nenosaka politiku un uzvedības normas.


RXEI 15.07.2019, 13:22 „Varētu veselu stipro un vājo pušu izvērtējuma tabulu sagatavot, salīdzinot dzīvi ticībā un ateismā.”/c Zemāk ļoti svarīga tabula.

RXEI

c/“Par bērnu nāvi - smaga tēma. Cilvēks jau piedzimst, mantojis grēku…”/c

Un arī šeit tas pats. Tēmā “Jēzum 2020” Tavi meli tika atmaskoti. Cilvēki nepiedzimst apzīmogoti ar ļaunuma. Ja bērns piedzima ar letālu pataloģiju, kristietim atliek samierināties ar Dieva “roku darbu”. Pieņemt Dieva bezjēdzīgo nežēlību un pazemībā un pateicībā vadīt savas dienas tālāk.

c/“Ticība .. daudzās dzīves situācijās palīdz veselo saprātu saglabāt”/c

Kā redzam no piemēra, kristietim ir jāpielūdz būtne, kurai nav veselā saprāta. Tas vairo mulsumu un izmisumu. Ja ilgstoši ir jāsadzīvo ar Dieva netaisnību un nemotivēto nežēlību, pazemība pārvēršas vienaldzībā un trulumā. Ja tā, tad Tev taisnība. Šādas avis ir arī baznīckunga sapnis.

RXEI

RXEI 06.09.2019, 09:26 „Cilvēkam patīk vainot Dievu paša cilvēka noziegumos, kaut arī pats cilvēks nenormāli grēko.”

RXEI 16.07.2019, 10:22 „Viss bija ielikts Dieva rokās.”

Tātad „Dieva rokās” ir „viss” vai „ne viss”? RXEI faktiski sasien „Dieva rokas” un pēc vajadzības maina to saturu. Iepriekš brīvi klāstīja to, kas ir Dieva galvā. Ja kāds to ņem par pilnu, RXEI sajūtas ir dievišķas.

RXEI 12.05.2019, 12:14

„Dieva žēlastību nevar izpelnīties ne ar pareizu uzvedību, ne ar labiem darbiem. Tikai, pateicoties Jēzum, varam cerēt uz glābšanu.”

Paskaidro, ko Tu ar to domāji? Jaunajā derībā teikts: netiesājiet, lai jūs netopat tiesāti [Mateja 7:1]. Tātad – ja esi gana truls un vienaldzīgs, tad „debesu valstība” tev ir garantēta. Vai ir arī citas alternatīvas, kā kristietim nonākt kārotajā penthouse?

RXEI

„Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti.” (Lūkas 6:37) Šī Bībeles „gudrība” ir kā radīta noziedzniekiem. Bībele mudina uz ļaunu un nekrietnu rīcību. Vienīgais nosacījums – akceptē citu sliktos darbus. Varbūt tāpēc sludinātāji ir iecienījuši cietumu auditoriju?

Kā kristietim ievākties „debesu valstībā” – Bībele piedāvā daudzas variācijas.

Lūk, ģimenes saites saraujoša Jēzus recepte: „Un, kas atstājis mājas vai brāļus, vai māsas, vai tēvu, vai māti, vai sievu, vai bērnus, vai tīrumus Mana Vārda dēļ, tas saņems daudzkārt vairāk un iemantos mūžīgu dzīvību.” (Mat. 19:29) „Vienas lietas tev vēl trūkst: pārdod visu, kas tev pieder, un izdali to starp nabagiem, tad tev būs manta debesīs, un tad nāc Man līdzi!” (Lūkas 18:22) „Patiesi Es jums saku: bagātais grūti ieies Debesu valstībā ...” (Mat. 19:23-24)

Vispārējas norādes: „Bet Jēzus tiem sacīja: "Patiesi, patiesi Es jums saku: ja jūs neēdat Cilvēka Dēla miesu un nedzerat Viņa asinis, jums dzīvības nav sevī. Kas bauda Manu miesu un dzer Manas asinis, tam ir mūžīgā dzīvība, un Es to uzcelšu pastarā dienā.” (Jāņa 6:53-54) „Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā.” (Mat. 18:3).

Lai pretendētu uz paradīzes iemītnieka statusu, ir jābūt garīgi degradētam. Pēc Bībelē teiktā, psihenes kontingents ir tie, kuri vislabāk atbilst kritērijiem. Kristiešu reliģija ir indivīdu degradējoša un ir posts sabiedrībai.

Pēdējās izmaiņas: nothing_special, 16.11.2019 17:35.


nothing_special - ko tu ar šo ļauno ņirgāšanos centies panākt? Ja tu patiešām būtu atvērts dažādiem skaidrojumiem, tad būtu jēga atbildēt. Bet, ja tu oponentu jau sākotnēji esi ielicis plauktiņā "idiots, truls, ļauns, nekrietns" u.tml., tad skaidrs, ka neviens no tavas taisnības būrīša tevi neizdabūs ārā. Tu taču negribēsi kļūt kā tavi oponenti?

Bet ko tava taisnība tev atrisina? Tā arī neesi atbildējis uz šo vienkāršo jautājumu. Es redzu, ka cilvēks ir kas vairāk, nekā tikai advancēts pērtiķis. Zinu, ka pasaulē notiek daudz lietu, kuras mūsu acis nevar parādīt. Zinu, ka pareizā atbilde sarežģītajā vienādojumā = dzīves jēga. Atliek piekombinēt saskaitāmos, reizinātājus u.tml., lai iegūtu šo rezultātu. Un Dievs šo formulu padara perfektu. Man neder forumula, kuras rezultāts ir bezjēdzīga lidināšanās pa bezgalīgu visumu uz karstas lodes mežonīgā ātrumā tikai tāpēc, ka no nekā nejauši radās viss un tā nu sanāca, ka mēs uz šīs planētas nejauši radāmies bez jebkādas jēgas un mērķa. Tāda atbilde neliek man censties kļūt labākam un noderīgam sabiedrībai.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18356737