Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šogad reformācijai 500.

nothing_special

malacis

RXEI Tāda atbilde neliek man censties kļūt labākam un noderīgam sabiedrībai.

Tieši tāpēc ir vajadzīgas reliğijas, lai šādus kritiski domātnespējīgus cilvēciņus turētu rāmjos un tie kļūtu labāki un noderīgi sabiedrībai.

malacis - prieks par tevi, ka esi kritiski domātspējīgs cilvēks, kurš pats ar sevi un savām domām vienmēr tiek galā. Varbūt padalīsies, kas tevi ieliek rāmjos? Nopietni. Likumdošana? Aprēķins? Jeb tomēr sirdsbalss, kura rāda robežas?

malacis

Man ir neticama pašdisciplīna

Pat, ja neviens neskatās, es mēğinu nevienu nenosist un neapzagt

RXEI

„Kas bauda Jēzus miesu un dzer Jēzus asinis, tam ir mūžīgā dzīvība”

Kanibālisma slavēšana Tev šķiet nepieņemama? Toties šī Jēzus komanda dod atbildi uz svarīgu kristiešiem neatbildētu jautājumu par Jēzus ķermeņa dislokāciju. Kur Jēzus ķermenis ir šobrīd – elementāri – to apēda kristieši. Citu vērā ņemamu variantu nav. Pret šo loģisko spriedumu Tavi skaidrojumi būs kā vārgi šļupsti.

Ja no šīs ļaunuma pasakas izkāpjam realitātē, tad drīzāk šo pantu autori ir kādi piedzērušies mūki, kuri uzdzīves kulminācijā šādi uzslavēja mielastu. Šī kanibāliski/gastronomiskā dimensija ir primitīvo Bībeles sacerētāju poētisma izpausme. Uz šāda Bībeles stulbuma bāzes mūsdienās glumi skribenti cep doktora disertācijas teoloģijā. Diemžēl LU teoloģijas fakultāte tiek finansēta no visu nodokļu maksātāju makiem. Es par to, lai nodokļi tiktu tērēti nevis melu vairošanai, bet patiesu zinību sasniegšanai.

nothing_special
Ak, Dievs, cik tu sekli izproti Bībeles vēsti, ja Svētā Vakarēdiena rituālā saskati kanibālismu. Vai tiešām visu saproti tikai tieši un neienāk pat prātā, ka Bībele ir pilna simbolismu un salīdzinājumu? Nu neticu, ka tu varētu būt tāds, par kādu iztaisies. Bet visvairāk nesaprotu, kāpēc tu to žulti nepārtraukti lej. Ja nespēj saskatīt atšķirību starp patiesās ticības augļiem un tevis tik nīsto reliģiju, kura nesusi cilvēkiem ciešanas, pasakties filmu "The Book of Eli". Tu un es esam pret tādiem cilvēkiem kā Kārengijs, kurš cenšas iegūt Bībeli, lai kontrolētu cilvēkus pēc apokalipses. Bet ir cilvēki, kuriem Bībele ir ceļš uz ticības dzīvi, kurā ir daudz labu augļu, jo šīs ticības pamatā ir mīlēt citus kā sevi pašu un dot citiem vairāk, nekā sev. Škietami pretdabisks process egoistiskajā pasaulē, bet tas dod piepildījumu un dzīves jēgu.

malacis

"Man ir neticama pašdisciplīna Pat, ja neviens neskatās, es mēğinu nevienu nenosist un neapzagt "

Bet no kurienes tev tāda pašdisciplīna? Vai bailes no policijas? Vai vari ar savu pašdisciplīnu, piemēram, pilnībā atteikties no alkohola vai kādas citas atkarības, kura zog tavu laiku vai veselību? Neuztver šo kā uzbrukumu, bet kā aicinājumu aizdomāties, kas ticīgaiem ir tāds, ka pat bezcerīgs un ārstu norakstīts narkomāns spēj kļūt par derīgu sabiedrības dalībnieku. Turpretī atbilstoši evolūcijas teorijai un džungļu likumiem mums dēļ resursiem nemitīgi vienam otru būtu jāslaktē un jāaplaupa. Tas, protams, notiek un notiks, un pat Bībele par to brīdina, bet ikdienā Latvijā mēs to taču neredzam? Dievs manuprāt ir kā sabiedrības līme un katrā ieliek šīs sarkanās līnijas, kuras pat neapzināti cenšamies nepārkāpt, kaut arī bieži vien tam nav racionāla un praktiska pamata.

kanibaalisma simbolisms vien ir.

kaads tad veel?

tikai kanibaalisms nekad navbijis vienkaarsi kaloriju uznjemsana.

caur galas eesanu, asinju dzersanu muusu senci iedomaajaas ka uznjem dziivnieku veikliibu, ienaidnieku speeku un savu ciltsbraalju garam ljauj palikt dziivam

tas transformeejaas par miltu izstraadaajumu kripatas ieliksanu mutee un to ka viinu dzer tikai priesteris.

Varbūt tāpēc Klusā Okeāna salu maori tik labi un pamatīgi pieņēma kristietību, jo kā bijušie kanibāli dziļāk izprata Svētā Vakarēdiena domu?

Lai vai kā, apēšana Bībelē ne vienmēr nozīmē kaloriju uzņemšanu - to tu pareizi norādīji. Ir fiziskā maize un ir garīgā maize. Tie, kas starp šīm 2 lietām velk vienādības zīmi, droši vien arī iedomājas par kanibālismu šī panta kontekstā. Tie, kas saprot Bībeles vēsti, ka mēs pārtiekam arī no Dieva Vārda, ne tikai no fiziskās maizes, par kanibālismu visticamāk neiedomātos.

Aizliegta augļa piemērs kaut vai - diži daudz kaloriju tajā auglī nebija, bet simbolisms milzīgs. Ādams un Ieva drīkstēja baudīt no visiem kokiem, izņemot vienu. Pilnīgi iespējams, ka arī no citiem kokiem tie ēda nevis tāpēc, lai uzņemtu barības vielas, bet, lai uzzinātu dažādas labas un vajadzīgs lietas viņu attīstībai. Tas, kas bija augļos, kļuva par daļu no viņiem. Instalēja apgreidus Tāpat ar Kristu.

RXEI

Tavi skaidrojumi arī ir kā vārgi šļupsti. Tu kārtējo reizi izliecies par muļķi. Mana norāde bija uz to, ka kristiešiem neatbildēts ir jautājums par Jēzus ķermeņa dislokāciju. Tu sev ierastā manierē aizšmauci no atbildes.

________

c/„Pilnīgi iespējams, ka arī no citiem kokiem tie (Ādams un Ieva) ēda nevis tāpēc, lai uzņemtu barības vielas, bet, lai uzzinātu dažādas labas un vajadzīgs lietas viņu attīstībai.”/c

Bībelē uzsvērts, ka savas zināšanas Ādams un Ieva papildinās, ēdot tieši aizliegto augli. Vienīgi skāde, ka Dievs tik skaudīgs. Divus nevainīgus bērnus noslaktēja par zinātkāri. Un, lai remdētu savas vājprāta dusmas, ar nāvi sodīja visus cilvēkus. Visļaunākā no visām pasakām ir Bībele.

nothing_special
Ko lai saka - žēl, ka tu tik vien no Bībeles esi sapratis. Tajā skaidri un gaiši ir uzrakstīts par Jēzus dislokāciju, bet tev izdevīgāk pataisīt kristiešus un viņu Dievu par briesmoņiem. Kāpēc?

sunusene

Par Jēzus ķermeņa dislokācijas vietu runājot, jāsaka, ka es lasīju Bībelē viņa debesbraukšanas aprakstu, tur diezgan skaidri bija aprakstīts, ka viņš, sudrabotā skafandrā tērpts, tika uzņemts kosmosa kuğī un pacēlās, saceļot putekļu mākoni, kas aizsedza skatu uz zemes palicējiem. Palasiet paši.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18356737