Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šogad reformācijai 500.

nothing_special

RXEI

„Dieva žēlastību nevar izpelnīties ne ar pareizu uzvedību, ne ar labiem darbiem. Tikai, pateicoties Jēzum, varam cerēt uz glābšanu.” RXEI 12.05.2019, 12:14

Tu pareizi uzsver - šāds ir kristietības pamatprincips.

Katru, kurš nav kristietis, Dievs nosūtīs uz elli, arī to, kurš dzīvoja taisnīgu, mīlošu un dāsnu dzīvi. Savukārt uz debesu apartamentiem Dievs nosūtīs sērijveida izvarotāju/slepkavu, kurš tieši pirms nāvessoda izpildīšanas atzīsies savos grēkos un tos nožēlos. Noziedzniekam, kurš visu dzīvi ir darījis tikai ļaunu, mūža nogalē atliek akceptēt Jēzu un Dieva labvēlība, un grēku atlaišana ir garantēta.

Godprātīgs cilvēks teiks – Dieva cūcība. Bet kristietī diemžēl šāds netaisnīgums drīzāk raisa pārākuma un izredzētības jūtas. Kristiešu reliģija izkropļo izpratni par godīgumu un taisnīgumu. Gala rezultātā tas summējas reliģiskajā segregācijā.

Šāds Dieva „taisnīgums” viņu pielīdzina citam literāram tēlam – Sātanam. Krietna cilvēka pienākums ir iznīcināt šādu nelietīgu Dievu. Kā? Protams, ar vārdiem. Izfantazēto Dievu var iznīcināt, kliedējot melus un apkrāptajiem dievlūdzējiem pasakot, ka Bībele ir tikai ļauna pasaka.


Kāpēc baznīcas priekšstāvji ir pret Stambulas konvencijas ratificēšanu? Viņu pamatojums ir svētie raksti. Stambulas konvencija ir pretrunā ar daudziem Bībeles pantiem. Kristiešu reliģijas pamatnostādnes nav saderīgas ar mūsdienu izpratni par taisnīgumu un vienlīdzīgām tiesībām.

Vecā derība sievietei paredz verdzenes lomu. Par to šajā tēmā rakstīju 10.09.2017, 11:36. Piemēram, ja kāds izvaro meiteni, viņa kļūst par izvarotāja īpašumu. Ja šī sieviete no sava varmākas aizmuks pie cita vīrieša, viņai tiek paredzēts baiss sods – būt nomētātai ar akmeņiem līdz nāvei. Vīrietis var atteikties no savas sievas, tāpat kā viņš var rīkoties ar savu īpašumu. Bet sievietei nav tiesību atteikties no vīra – īpašums nevar atbrīvoties no tā īpašnieka.

Jaunajā derībā teikts, ka vīrs sievai ir kā dievs. Sieva nedrīkst iebilst vīram, viņai jāklusē un jāpakļaujas vīra viedoklim. „Jo vīrs nav radīts sievas dēļ, bet sieva vīra dēļ.”(Efeziešiem 5:22, 1. Timotejam 2:12, 1. Korintiešiem 14:34, 1. Korintiešiem 11:9, Kolosiešiem 3:18, Pētera 3:1)

Kristiešu bauslis: Tev nebūs iekārot sava tuvāka sievu, un tev nebūs iekārot sava tuvāka namu, nedz viņa tīrumu, nedz viņa kalpu, nedz viņa kalponi, nedz viņa vērsi, nedz viņa ēzeli, nedz kaut ko, kas pieder tavam tuvākam. Sieva un kalpi, kā vīra īpašums, ir uzskaitīti starp priekšmetiem un mājlopiem. Ne jau iekāre ir tik slikta, cik slikta ir šajā bauslī akceptētā verdzība. Tāda ir kristietības izpratne par ģimeniskām vērtībām.

Un šādas idejas tiek proklamētas kā augstas morāles vēstījums. Dažs par šādu „vērtību” sludināšanu tiek pie Triju Zvaigžņu ordeņa. Valsts prezidents reliģiskos censoņus vēlīgi uzslavē: „Latvijas valsts augstu vērtē baznīcu ciešo iesaisti sabiedrībai būtisku jautājumu risināšanā.”

Ačgārna pasaule! Atliek cerēt, ka kristīgo „vērtību” amorālais saturs neietekmēs Latvijas valsts nostāju Stambulas konvencijas ratificēšanā.

Kāds labums no ratificēšanas?

Vasiks

Vēl vienu reizi pateikt, ka Latvija ir par taisnīgumu un vienlīdzīgām tiesībām, – tā ir ziņa pasaulei un mums pašiem. Demokrātija ir dominējoša, un Bībeles sludinātāju arhaisms ir margināla izpausme. Kristiešiem, kuri sludina, ka sieviete ģimenes hierarhijā ir zemāka par vīrieti, tas būs kā aizrādījums.

https://www.huffpost.com/entry/the-marginalization-of-women-biblical-value-we-dont-like-to-talk-about_b_1833648


RXEI

nothing_special, daudz muļķību un naida tavos tekstos. Tu dzīvē esi pozitīvs un laimīgs cilvēks, jeb drūms un sava naida saindēts?

Verdzību atcēla vairāku iemeslu dēļ, un lielu lomu nospēlēja tieši kristieši, kuri uzsvēra, ka Dieva priekšā visi esam līdzīgi.

To, kāda loma sievietei bija ģimenē, ne jau kristieši izdomāja. Vēl ilgi pirms 2000 gadiem sievietēm bija neapskaužama loma sabiedrībā, bet pamazām kristīgajās valstīs situācija ir krietni uzlabojusies. Eiropas vērtības ir būvētas lielā mērā uz kristīgajām vērtībām, un tāpēc uz pasaules fona tomēr esam tālu priekšā pārējiem.

Kas attiecās uz Stambulas konvenciju, tad ne jau tikai baznīcas pret to iestājas, bet liela neticīgo sabiedrības daļa. Baznīcām vispār nav nekādas politiskās teikšanas konvencijas ratificēšanas sakarā. Ja uzbrūc, tad politiķiem, kuri ņem vērā sabiedrības vairākuma gribu. Vai vari atbildēt, ko tieši jaunu šīs konvencijas ratificēšana dotu mūsu sabiedrībai? Vardarbība pret sievieti jau tagad ir sodāma rīcība. Dzimumu līdztiesības jomā daudzos parametros Latvija ir vadošajās vietās pasaulē. https://www.cfr.org/legal-barriers/country-rankings/

Jā, par to pašu darbu bieži vien sievietes saņem mazāk, kas ir nepareizi, bet kristieši tur nebūs vainīgi. Ir arī profesiju iedalījums pēc dzimumiem, bet vīrietis bērnudārza aukle šodien izskatītos dīvaini. Mēģinājumi pilnībā izdzēst atšķirību starp dzimumiem manuprāt ir otrs grāvis, jo grozi kā gribi, abu dzimumu pārstāvji ir atšķirīgi gan fiziski, gan arī domāšanas veidā. Vīrietis ir taisnvirziena domātājs, kurš fokusējas uz vienu lietu, kamēr sieviete spēs vienlaicīgi domāt par daudzām lietām. Abi dzimumi lieliski viens otru papildina, veidojot vienu veselumu, par ko vēsta tevis nīstā Bībele. Feministes labprāt padarītu vīriešus līdzīgākus sievietēm, bet vai no tā galu galā necietīs pašas sievietes?


WWJD

Jā, par to pašu darbu bieži vien sievietes saņem mazāk, kas ir nepareizi

Bieži vien sievietes par to pašu darbu saņem vairāk, kas ir pareizi.

RXEI

Apsaukāšanās — tas ir viss, kas Tev palicis. Ļaunums un vardarbīgas rīcības pamatojums ir Bībelē un uzskaitītajos Dieva likumos. Nejauc! Es neesmu šo perverso likumu pildītājs. Es tos kritizēju. Saprotams, par šo ļaunuma ideoloģiju Tu negribi runāt, jo pats esi tās slavētājs un popularizētājs.

Tu pareizi saki, ka 2000 gadu seni noteikumi proklamē vardarbību pret sievietēm un arī bērniem. Tikai „aizmirsti” piebilst, ka tie ir tie paši kristiešu svētie raksti. Tos pats debesu valdnieks kristiešiem esot nodiktējis. Tie ir nemainīgi un kristietim ir kā likums.

Pretēji tevis teiktajam — kristietības noliegums mums ir devis demokrātiju. Sekulārie likumi noliedz Bībeles lielāko daļu. Pateicoties tam, vardarbība ģimenē iet mazumā. Daudzu Bībeles normu realizēšana ir krimināli sodāma un arī tiek sodīta. Kristietības noliegums ir iemesls, kāpēc uz pasaules fona mēs esam priekšā monoteisma reliģijās balstītām sabiedrībām.

Stambulas konvencija ir vēl viens solis, lai attālinātos no pagātnes mēsliem. Tu iepriekš rakstīji, ka „ortodoksālo kristiešu konfesiju izpratne nosaka laulības nepieciešamību pirms tuvības, tomēr, ja jaunieši sagrēkojas, pienākas salaulāties”. Stambulas konvencija tiešā veidā vēršas pret piespiedu laulībām.

Protams, ģimenē katram ir kāda sava loma. Šo lomu gan vīrs, gan sieva izvēlas/atrod paši. Nevienam nav vajadzīgs šmuglaks ar Bībeli azotē, kurš katram uzmācas kā dzīves lomas ierādītājs.

malacis

RXEI, nothing_special

man patīk jūs abus lasīt, bet abi jūs esat grāvji. Tas nav domāts pazemojoši, bet no teiciena "braukt no viena grāvja otrā".

Viens svēti tic un ņem par dzīves vadlīniju cilvēku izdomātu stāstu.

Otrs svēti tic, ka, haotiski klabinot rakstāmmašīnas taustiņus, var uzrakstīties, teiksim, romāns.

Patiesība, jeb īstais ceļš ir grāvjiem kaut kur pa vidu

RXEI

malacis
Tas, ka ir viedokļu dažādība, ir labi. Ja man līdzīgie velk sabiedrību uz vienu pusi, bet nothing_special līdzīgie - uz otru pusi, tad sabiedrība galu galā ir līdzsvarā un virzās pa ceļa vidu. Galvenais šajā un citās cīņās saglabāt cieņu vienam pret otru un nesašķelties mums kā tautai.

nothing_special "Daudzu Bībeles normu realizēšana ir krimināli sodāma un arī tiek sodīta." Nu comon - mīli Dievu un savu tuvāko kā sevi pašu ir krimināli sodāma rīcība? Un kur tu esi redzējis Latvijā, ka jauniešiem kāds piespiedu kārtā liek precēties? "...ja jaunieši sagrēkojas, pienākas salaulāties". Mācīt tikumību saviem bērniem par sliktu gan nenāks, lai sagaida savu īsto un tikai tad rada bērnus, par kuriem abi uzņemas atbildību. Šobrīd mācīt tikumību ir kaut kas arhajisks, bet tad nav jābrīnās, ka jaunās ģimenes izjūk pēc pirmā strīda. Ja "šmuglaks ar Bībeli azotē" kādam pārim var palīdzēt saglabāt attiecības un uzaudzināt laimīgus bērnus, kuriem ir abi vecāki, lai tak viņš darbojas. Tev traucē?


WWJD


RXEI

/c Dieva priekšā visi esam līdzīgi. /c

Viss Bībeles saturs ir pretējs Tavam apgalvojumam. Neticīgos Dievs ir paredzējis nogādāt ellē. Verdzību atcēla — tas ir fakts. Tomēr, sekojot Bībeles nostādnēm, verdzība ir pilnīgi leģitīma. Par Veco Derību šaubu nav! Kas attiecas uz Jauno Derību, Jēzus un apustuļi parāda, ka verdzība ir pieļaujama. Dieva/Jēzus viedoklis ir labvēlīgs noziedzniekiem, kuri nodarbojas ar cilvēku tirdzniecību. Ir pienācis laiks Bībeli aizliegt.

/c Tev būs Dievu, savu Kungu, mīlēt no visas sirds un no visas dvēseles, un no visa sava prāta. Šis ir augstākais un pirmais bauslis./c

To Tu mal vēl un vēl. Pastāsti, kā izpaužas vispārākā Dieva mīlestība? Bībelē saka: savu pirmdzimto upurē Dievam. Lai iegūtu Dieva labvēlību, jāseko Jēzus komandām un jānoslepkavo tuvinieki. Vai Vecās Derības noteikumu skrupuloza pildīšana ir Dieva mīlestības apliecinājums? Cel priekšā Bībeles pantus un ar personīgām fantāzijām neaizraujies!

/c Ja "šmuglaks ar Bībeli azotē" kādam pārim var palīdzēt saglabāt attiecības .. /c

Arī tā ir fikcija! Kristīgā kultūra var radīt nedabisku spiedienu uz attiecībām. Reliģiozi pāri šķiras biežāk. Kristiešu laulību šķiršana — 27 %, ateistu — 21 %. http://www.humanreligions.info/christianity_and_women.html#Witch_Hunts

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18356737