Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šogad reformācijai 500.

nothing_special

RXEI

nothing_special

"Dieva/Jēzus viedoklis ir labvēlīgs noziedzniekiem, kuri nodarbojas ar cilvēku tirdzniecību. Ir pienācis laiks Bībeli aizliegt"

Tas, ka Bībele tapa laikā, kad verdzība pastāvēja, un tā tur ir pieminēta, nenozīmē, ka Bībele verdzību attaisnoja. Vergturi gan līdzīgi tev Bībelē saskatīja kaut ko citu, bet tieši kristieši bija tie, kuri veicināja verdzības atcelšanu. Tas ir vēstures fakts.

Man interesē tavs domu gājiens, ko tu biji domājis ar pasaulē visvairāk drukātās un pieprasītās grāmatas aizliegšanu. Pieņemsim, ka savāksi domubiedrus, kuri arī domā, ka visa ļaunuma sakne ir Bībele, un panāksiet tās aizliegšanu. Ko darīsiet ar ticīgajiem, kuri šo vēsti jau būs lasījuši un no savas ticības neatteiksies? Rīkos pagrīdes sapulces kā tagad Ķīnā, drukās Bībeli slepeni. Ko ar tādiem darīsiet?


WWJD


RXEI

c/„Tas, ka Bībele tapa laikā, kad verdzība pastāvēja, un tā tur ir pieminēta, nenozīmē, ka Bībele verdzību attaisnoja.”/c

Atkal Tavi kārtējie „ekvilibristikas” vingrinājumi! Pasaulē visvairāk drukātajā Bībeles versijā verdzība ir atbalstāma un likumīga. Gar latvisko interneta versiju ir nogramstījušies „Dieva vārdu uzlabotāji”. Piemēram, Efeziešiem 6: 5-8 „vergi” ir aizstāti ar „kalpi”. Daži reliģiskie funkcionāri ir iejutušies kristiešu dieva lomā. https://www.bibele.lv/bibele/bibele.php

Sākot ar Romas impērijas norietu, līdz pat 1865. g. — daudzu gadsimtu garumā kristīgā ideoloģija tika izmantota kā verdzības balsts. Kolonizatori no Eiropas bija vergturi un pārliecināti kristieši. Reālu verdzības izbeigšanu aizsāka ASV Konstitūcijas pamatlicējs un ASV prezidents T. Džefersons (1743—1826). Viņš kategoriski iestājās par baznīcas un valsts atdalītību (šķirtību).

c/„Ir pienācis laiks Bībeli aizliegt”/c

Sākumā pietiktu ar Bībeles satura nosodījumu un kristiešu izglītošanu par Bībeles faktisko saturu. Sākotnējo „Dieva vēsti” kristieši nemaz nav lasījuši. Kā jau teicu, Bībeles pēdējie latviskie varianti ir falsifikācija. Vienīgais, no kā kristietis var atteikties, — no apkrāptās avs statusa.

Kādi konkrēti iebildumi pret verdzību?

RXEI

nothing_special
Nu nezinu - pirmajā lapā, kas izlec pēc atslēgas vārdiem "why slavery was abolished" es lasu par kustību, kuras pamatā bija kristieši:

"most of the leaders of the movement—especially in Britain—were actually evangelical Christians who found new freedoms to reread these texts. Noting that the gospel called for "goodwill towards all men," they argued that slavery went against the spirit of Christianity."

Tas, ka brāļi Bībeles stāstā Jāzepu pārdeva verdzībā, nenozīmē to, ka Bībele tādu rīcību attaisno. Tieši otrādi - Bībele parādīja, ka ticīgu, pacietīgu un pazemīgu cilvēku Dievs spēja no verga pacelt augstā amatā. Bet stāsta morāle bija par to, ka atriebības vietā Jāzeps izvēlējās piedošanu, kas apturēja ļaunumu un visiem nesa svētības. Lepnam cilvēkam šo morāli nesaprast, un tas sagaidītu, ka Jāzeps būtu apkāvis nodevējus. Bet vai tas būtu pareizi?

Vasiks patiesībā uzdeva provokatīvu, bet labu jautājumu. Visu šo Bībeles morāli varētu skatīt arī mūsdienu modernās verdzības kontekstā. Ja cilvēks nekur nevar aizceļot, apkrauts no galvas līdz kājām ar nodokļu slogu, par savu darbu saņem iztikas līdzekļus, ar kuriem knapi sanāk pabarot sevi un nodrošināt elementāras vajadzības, vai tā nav verdzība? Mēs naski nosodīt cilvēkus, kuri dzīvoja pirms 2000 gadiem, bet baļķi savās acīs neredzam. Par pirmdzimto upurēšanu nothing_special kārtējo reizi muļķības sarakstīja, kuras jau vienreiz atmaskoju. Nekā tamlīdzīga Bībele nerosina. Tieši otrādi - pirmdzimtie atbilstoši Bībelei ir ar īpašām tiesībām, kuriem būtu jābūt Dieva kalpiem, lai nestu svētību visai dzimtai. Tieši Bībeles dēļ tika apturēta bērnu upurēšana daudzās pagānu zemēs. Bet vai šodien mēs esam daudz labāki par tiem, kas upurēja dzimušus bērnus, ja šodien aborts ir pieņemts kā normāls kontracepcijas vieds? Domāju, ka pēc 2000 gadiem uz mums skatīsies kā uz mežoņiem dēļ tā, ka mātes miesās sašķaida dzīvu, veselu "augli", kuram jau izveidojies cilvēka veidols un ir nervu sistēma, lai izjustu mežonīgās sāpes, kurām tas procesa laikā pretojas ar savām rociņām un sāpēs plāta muti klusā kliedzienā. Tādi kā nothing_special nopeļ tikumību kā kaut ko arhajisku, bet daudziem vecākiem tas ir vienīgais veids, kā mēģināt pasargāt savus bērnus no sāpīgām kļūdām, kuras tie var izdarīt hormonu vētras dēļ. Jāņos internetā klejoja video, kur labības lauka malā mazpadsmitgadīga meitene bezsamaņā guļ atplestām kājām un virsū tai arī bezsamaņā no alkohola pārdozēšanas guļ čalītis ar pliku pakaļu. Cik zemiski ir cilvēki, kuri par šādu ainu var smieties un ar ko tādu dalīties? Bet tādu progresīvo cilvēku mūsu tautā ir daudz. Visticamāk pasākums beigsies ar kārtējo abortu un sabojātu dzīvi meitenei, jo redz' šodien ir lielā brīvība, skolā jāmāca, ka viss esot jāizmēģina, bet tie vecie purpinātāji moralizētāji ar savu Bībeli esot jāapklusina. Tikumīgie bērni kļūst par mobinga upuriem skolā, ja 16 gadu vecumā vēl nav nokniebušies. Vakar saņēmu ziņu no Familywatch, ka Kalifornijā pieņem likumu, kurš ļaus bērniem no 12 gadu vecuma uzsākt dzimuma maiņas terapiju bez vecāku piekrišanas, izmantojot vecāku veselības apdrošināšanas polises. Arī abortu varēs veikt bez vecāku ziņas. nothing_special dombiedri visā pasaulē var gavilēt, jo tad jau drīzi Kariņš arī pie mums kaut ko tādu progresīvu mēģinās ieviest un rakstīs draudu un nosodījumu vēstules valstīm, kurās neko tādu pieļaut netaisās. Tas nekas, ka dzimuma disforija vairumā gadījumu pāriet līdz ar pubertāti (wikipedia: follow-up studies of children with gender dysphoria until 2013 consistently show that the majority of them will not remain gender dysphoric after puberty), bet hormonu terapija rada nopietnus riskus veselībai un saīsina dzīvi. Transpersonu vidū arī krietni lielāks pašnāvību skaits, jo izmaiņas miesā ne vienmēr atrisina problēmas, kuras ir galvā.

Kas zina, varbūt labi vien ir, ka krisitieši stāv sardzē par pārbaudītām vērtībām, lai mēs strauji neiebrauktu progresīvo grāvī. Tāpēc nesteidzieties ar Bībeles aizliegšanu, kura māca apklusināt savu ego un vairāk upurēties (kalpot) sabiedrības labā, paciešot to, ka ne visas individuālās vēlmes var transformēt indivīda tiesībās.


WWJD


a cilvēks nekur nevar aizceļot, apkrauts no galvas līdz kājām ar nodokļu slogu, par savu darbu saņem iztikas līdzekļus, ar kuriem knapi sanāk pabarot sevi un nodrošināt elementāras vajadzības, vai tā nav verdzība?

Tā nav nekāda verdzība. Verdzībā vergs pieder vergturim un ak vai vergturis var darīt visu ko. It kā šausmīgi, bet te parādās nianses. Ja vergs būs labs un vergturis bagāts, tad vergam būs labu labā dzīve. Nesalīdzināsi ar to ka cilvēkam pašam jānodrošina sava iztikšana un vēl nodevas jānomaksā.

Ja nu kas vecumu sasniedzot vergi tika brīvlaisti un kļuva brīvi. Pašiem vergiem alternatīva vergošanai bija vienkārša nogalināšana. Bībele ir pilna ar tekstiem par to ka visus pamatiedzīvotājus nogalināja okupējot zemi vai vienkārši aplaupot kādu ciemu. Lopus paņēma verdzībā un par tiem rūpējās, cilvēkus verdzībā neņēma - kāva nost.

Labus vergus neviens nepārdeva, a sūdīgiem vergiem bija sūdīgs liktenis. Pārdodot vergu - jaunais īpašnieks kopā ar vergu saņēma arī dažādus ierobežojumus ko ar vergu noteikti nedrīkst darīt. Piemēram seksuāli izmantot.

Par verdzību mūsu zināšanas ir gaužām vājas un tāpēc nevajadzētu par to daudz negatīvi spriest.

Palielinoties kopējam humānismam un labklājībai verdzības atjaunošana daudziem būtu vilinoša.

Vergiem bija garantēts darbs, dzīves vieta, pārtika, medicīna, un šāds tāds privāts ienākums naudas veidā. Tāpat augsti stāvošs vergs bija daudz augstākā sociālajā statusā nekā kaut kāds nebags brīvais. Pamēģini nodarīt pāri kādam augstmaņa vergam vai kādam nabadzīgam zemniekam. Būs pamatīga atšķirība.

Pašai verdzībai kā tādai nebija ne vainas. Protams ka bija situācijas visādas, tai skaitā visai nejaukas. Bet jāatcerās ka par vergiem nekļuva tāpat vien. Daļa aizņēmās naudu un nespēja atdot. Tad nu palika vergos ar visiem pēcnācējiem. Daļa vergu siroja laupīja kamēr sakaitināja metropoli un tā nāca ievest kārtību, sodīt un daļu paņēma vergos.

A varēja vienkārši nogalināt.

RXEI

c/” Tādi kā nothing_special nopeļ tikumību kā kaut ko arhajisku” /c

Radīt ienaidnieka tēlu vai (šoreiz) tikumības ienaidnieka tēlu — tas ir viens no Tavas trollēšanas paņēmieniem. Tādi paņēmieni ir reliģisko funkcionāru arsenālā. Jau vairākkārt Tu man piedēvē to, kā nav, — tie ir Tavi netikumīgie meli.

Reliģiskie sludinātāji uzdodas par tikumības aizstāvjiem. Tai pat laikā starp „dieva kalpiem” ir pedofilijas noziedznieki. Šos noziegumus baznīcas vadība piesedz ilgstoši un daudzās valstīs. Par mācītāju dubultmorāli zina gan draudzēs, gan upuru vecāki. Kristietība neveicina tikumību.

c/” Likums .. ļaus bērniem no 12 gadu vecuma uzsākt dzimuma maiņas terapiju” /c

Neatradu! Tas ir medicīniskās informācijas konfidencialitātes likums. Norādi precīzi, kura likuma daļa atbilst Taviem apgalvojumiem!

c/ „mātes miesās sašķaida dzīvu ..” /c

Legāli aborti ir ierobežoti ar pamatotiem noteikumiem. Tavs tēlainais apraksts ir fantāzija. Ziņās lasām par zīdaiņu masu kapiem pie klosteriem. Par šīm nereģistrētajām nāvēm ir atbildīgi kristīgie tikumības sargi. Par šīm slepkavībām Tu nekreņķējies, jo tas ir noticis ar svēto tēvu ziņu. Kristieši uz kristietības amorālajām izpausmēm piever acis. Tātad viņu acīs ir liels daudzums „koksnes” (baļķu un skabargu). Jādomā — pauris tādiem ir pilns ar skaidām. To es saku, sekojot arhibīskapa Z. Stankeviča priekšstatam par priekšzīmīgu kristieti: “Ja tu sāksi pats noteikt, kas ir labs un kas ļauns, tad tu saindēsies, tu saslimsi pašā dziļākajā nozīmē.” Mācītāja sapnis ir kristietis kā domāt nespējīga avs.

RXEI

nothing_special
Radīt ienaidnieka tēlu — tas ir viens no Tavas trollēšanas paņēmieniem. Tādi paņēmieni ir liberālo funkcionāru arsenālā. Jau vairākkārt Tu man piedēvē to, kā nav, — tie ir Tavi netikumīgie meli

Es neatbalstu un nekad neesmu atbalstījis noziegumus, kurus pastrādājuši cilvēki, kuri sevi saukuši par kristiešiem, kaut arī dziļi dvēselē tādi nemaz nav bijuši. Tie cilvēki, kurus tu sauc par kristiešiem, ir vajājuši un slepkavojuši tos, kurus es saucu par kristiešiem.


WWJD

RXEI
Norobežojies no naivu ļautiņu reliģiskās apkrāpšanas! Atrodi cilvēka cienīgu nodarbošanos!

RXEI

Ar cilvēka cienīgu nodarbošanos esmu aizņemts lielāko daļu man atveltītā laika, bet arī viesošanos šeit uzskatīju par cilvēka cienīgu nodarbi. Cerībā, ka kādam tas ir palīdzējis un devis atbildes uz jautājumiem. Bet, tā kā diskusijā neiesaistās citi dalībnieki, kādu laiciņu atkal laikam iepauzēšu. Nav lielas jēgas malt vienu un to pašu par jau izrunātām tēmām. Katru nothing_special ierakstu arī nav lielas jēgas atspēkot, jo, spriežot pēc mīnusiņiem, šķiet, ka cilvēki paši saredz tajos tendenciozu informācijas pasniegšanu un pat ļaunumu. Piedod par skarbumu, bet man tas bija jāpasaka. Negribu Tevi tiesāt, jo neesmu izdzīvojis Tavu dzīvi un bijis tajās situācijās, kuru dēļ ir bijuši pieņemti dažādi man nesaprotami lēmumi. Novēlu dzīvē visu to labāko. Piedzīvot brīnumus brīžos, kad šķiet, ka palīdzēt var tikai Dievs. Katram mums šādi brīži agri vai vēlu pienāk.

Ja kāds manas aģitācijas dēļ patiešām ir nogājis no ceļa un iekļuvis vēl lielākās problēmās, dodiet ziņu! Tā būtu liela traģēdija. Mans mērķis ir sniegt roku problēmās iekritušajiem un celt, nevis iemīcīt vēl dziļāk dubļos. Pārējiem - mazināt stereotipus par "baisajiem" kristiešiem un viņu reliģiju.

Nobeigumā... tas, ka reliģijas ir bijušas klātesošas visos cilvēces vēstures posmos, norāda, ka cilvēki ir nepārtraukti meklējuši Dievu, un tas nav nekas nosodāms. Tas ir dabīgs process, kurš notiks, par spīti dažādu skeptiķu centieniem.

Dažādas reliģijas bija un būs, bet jautājums ir tikai par to, ko kurš šajā Dieva vietā ir ielicis. Vai kalpošana tam, kas ielikts šajā traukā, dzīves kvalitāti uzlabo, vai pasliktina. Kāds Dieva vietā ir ielicis sevi un kalpo savam ego, cits Dieva vietā ielicis citu cilvēku, naudu, mantu u.tml. Problēmas šādos gadījumos būs neizbēgamas kaut vai tāpēc, cerības tiek liktas uz to, kas mainās, un agri vai vēlu nesīs vilšanos un ciešanas par neattaisnotām cerībām.

Daudzi gudri cilvēki ir atbildējuši, ka tic zinātnei, bet tā arī ir reliģija, jo uz daudzu pierādāmu lietu bāzes klāt piekabina teorijas, kuru patiesumu pārbaudīt nav iespējams. Atliek tikai ticēt, ka tā tiešām ir, kā teoriju autori apgalvo. Bet tās teorijas bieži nonāk pretrunā ar citām teorijām, mainās līdz ar katru nākamo atklājumu un lielākā daļa seno teoriju izrādījušās maldīgas. Pēc 500 gadiem cilvēki varbūt smiesies par pusi no mūsdienu teorijām.

Es redzu daudz ticīgo cilvēku, kuri zinātnes sasniegumus nenoliedz, bet grib rakt vēl dziļāk, jo zinātne nespēj ar atkārtotu eksperimentu palīdzību, formulām un teorijām atrisināt vairumu to problēmu, kuras ir garīgajā pasalē. Saukt šos cilvēkus par muļķiem, ka viņi izvēlas tā darīt, nav gudri. Garīgā pasaule nav izmērāma ar instrumentiem un izskaidrojama ar definīcijām. Nav vienotas metodes, kā visiem nonākt pie ticības, bet katram ir savs ceļš. Taču, ja es redzu, ka pēdējais nonarkojies bomzis ticības dēļ ir mainījies un kļuvis par cienījamu kungu, neviens nevarēs man iestāstīt, ka ticība Dievam ir pilnīgas blēņas.

Lieciet centrā Dievu radītāju, kurš ir nemainīgs, suverēns un augstākā autoritāte. Iemācieties veidot attiecības ar Dievu, kurš jūs mīl, un daudzas lietas sāks sakārtoties. Vieglāk būs iziet cauri pārbaudījumiem un daudziem procesiem saskatīt jēgu. Otrajā vietā ģimene un citi cilvēki. Trešajā - darbs, kuram esat kā radīti. Ceturtajā - kalpošana citiem cilvēkiem. Lai Dievs katram vienam palīdz šajā ceļā!


WWJD


RXEI

c/Cerībā, ka kādam tas ir palīdzējis un devis atbildes uz jautājumiem./c

Neatbildēšana uz maniem jautājumiem, gluma aizšmaukšana no atbildes — Tu ar to lepojies? Jaunajā derībā teikts:

1. Jēzus katram kristietim liek evaņģelizēt līdzcilvēkus. Respektīvi, atbildēt uz jautājumiem par kristietību.

2. Jēzus kristieti nodrošina ar visām atbildēm. Uz katru manu jautājumu atbildes un pretargumenti birs kā no pārpilnības raga, un tie visi būs dievišķi perfekti. Jēzus šādā sarunā piedalās, vismaz tā viņš sola.

Tu no dažādiem foruma vārdiem man saliec mīnusus un čāpo prom. Tā ir nekrietna, netikumīga rīcība un neatbilst Jēzus plānam. Šeit vietā atcerēties Tavu izgāšanos diskusijā par kristiešu viltus praviešiem. Toreiz Tu neko jēdzīgu nepateici. Šis ir viltus pravieša tests. Uz maniem jautājumiem ir jāver vaļā mute, un Jēzus inspirētas atbildes birs aizgūtnēm. Ja tā nav, tad Tu esi viltus pravietis vai kristiešu viltus praviešu virziena sekotājs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18356737