Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tuvojas bērnudārza laiks. Mammai panika!

picka

picka

Meita (2.4 gadi) septembrī sāks apmeklēt bērnudārzu. Pirmo reizi. Es jūtos līdzīgi kā pirms dzemdībām - kas ir jāsagatavo? Kas jānopērk? Kas ir svarīgs un kas - bezjēdzīgs? Cik drēbes un kādas jādod līdzi katru dienu? Vai tās dejošanas čības (par tādām izlasīju bērnudārza sarakstā) jānopērk jau uzreiz?

Varat, lūdzu, padalīties pieredzē?! Paldies!

Zemenīte

Galvenais elpo! Tāpat kā dzemdībās!

Es neko speciāli nepirku. Mugurā velc ērtas drēbes (nevis ciku caku, bet lai viegli pašai uzvilkt/novilkt), skapītī viena rezervju drēbju kārta no A-Z skatoties pēc sezonas. T.i. zeķītes, apakšbikses(labāk vairākas), kādas zeķbikses, bikses, krekliņš (īsām rokām, garām rokām), pidžama, ja nav karts telpās. (Mums piemēram nevajag) Drēbes tā lai nepieciešamības gadījumā ir ko samainīt. Nodarbībām laikam vajag češkas uzreiz. Nu un sandales ko staigāt iekšā. Mums vēl stāv viens gumijas zābaku pāris tieši dārziņam, lai vienmēr ir, ja vajag.

Vēl ķemme matiem, kāds maisiņš netīrām drēbēm, salvešu paciņa un ūdens pudele vasaraā. Viss.

Adaptācija- tā jau ir cita lieta!

Neaizraujies ar dzīves plānošanu– visskaistākās lietas notiek pašas no sevis! 

Ja mazs, tad visas drēbes tādas, lai skolotājām vieglāk. Piemēram, ja vēl autiņbikses, tad tās, kuras kā bikšeles. Apavi tādi, kuri ar klipšiem, nevis sprādzītēm.

picka

Sandeles ir un, protams, tiks dotas līdzi, bet vai viņa tajās staigās, ja pieradusi pa māju plikām kājām staigāt, nezinu. B/d tiešām visi sandelītēs staigā?

Papildināts 01.08.2017 15:24:

Modra

Nav vairs autiņbikses. Prot prasīties uz podiņa. Vai pratīs arī audzinātājai paprasīt - nezinu, bet nu mājās prasa vai zin, kur ir podiņš un pati aiziet.

Cooper

picka

Sandeles ir un, protams, tiks dotas līdzi, bet vai viņa tajās staigās, ja pieradusi pa māju plikām kājām staigāt, nezinu. B/d tiešām visi sandelītēs staigā?

Mana meita, kad sāka iet pašvaldības dārziņā (pirms tam gāja privātā pieskatīšanas vietā un tur vai nu vilka čībiņas vai ar zeķēm), sākumā nevilka sandales. Audzinātājas gan teica, ka tā viņa no rīta grib vecākiem izrādīties, jo pēc kāda laiciņa pati aiziet un uzvelk sandales

skolotāja

Sandalītēs obligāti, visiem vieni noteikumi. Un vissbūs labi mammīt

Mums sandalēs reti kurš staigā, lielākā daļa zeķitēs ar zoliti apakšā.

Drēbes glv lai ērtas, ziemai vislabāk kopējo kombinezonu, ķivercepuri, iemaucamos zābakus un dūraiņus. Rudeņos un pavasaros arī forši, ja ir planāks kopējais kombītis, ko ārā iet - bērnam vieglāk. Grupai drēbes pietiekamā daudzumā rezervei, lai var pārģērbties, piem, ja aplejas, saslapinās utt. Drēbes samarķē, lai vieglāk atpazīt, kam tās pieder.

Gan jau ka jums būs kāda sapulce sakumā, kur visu izstāstīs.

Zanniii

Atsevišķi pirkām tikai sandales iekštelpām, lai būtu, češkas. Viss pārējais jau parastas drēbes ar kurām pa māju arī dzīvojas. Ā, un zobu birsti un pastu arī pirkām seciāli sātziņam vēl vienu.

Grupiņas skapītī rezerves drēbes, jā. Bai nu ar zupu aplejas vai nejauši sanāk piečutāties. Nekas cits kā krekls+trusenes+zeķbikses/bikses, papildu tur nestāvēja.

Kombimezonu ērtāk gan man liekas atsevišķo. Vieglāk uzvilkt, var nevilkt jaku kamēr pārējie piņģeroti ģētbjas. Bet tas jau pēc gaumes.

maarchiits

Iesaku pagaidīt sapulci- tad uzzinasiet... es jau gatavojos češkas meklēt, drēbes marķēt, sporta tērpu domāju.. bet tā kā mans divgadnieks tika jaunākajā grupā- neko no tā nevajadzēja- paši īpaši neģērbās, tapēc viss bij skapītī un audzinātājas redzēja, kas kam ir.. češkas šogad vispār nevajadzēja, arī sporta tērpu ne.. šogad ies uz citu grupu, tad arī pirksim to, ko vajadzēs! Mums noderēja 2 rezerves apģērbu kārtas- jo 2 paspēja reizēm nošmucēt, tad bija vismaz ko uz mājām sausu uzvilkt.

IceCream

Mums, piemēram, češkas pirmajā gada nevajadzēja. Lieki biju laicīgi nopirkusi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18358107