Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ar dekrēta sākumu gribu pārcelties uz Vāciju...

komatinjsh

Tāds iespaids rodas dēļ ağentūrām. Jo mazāka priekšapmaksa, jo vairāk saimnieku interesē kur un cik ilgi, par ko strādā. Ja saimnieka cienīts darba devējs iesaka, priekšapmaksa var būt vēl zemāka.

Ja cilvēks samaksā krietnu priekšapmaksu, saimnieka interese mazinās. Tiesa gan tam vajag naudu . Kurš var noskaitīt 5-6mēn īri uz priekšu, tam saimnieks par darbu var nepajautāt. Mēbelēti mitekļi gan ir daudz dārgāki. Un lai dabūtu krītā mēbeles jau vajag kredītvēsturi!

Ar tiem pabalstiem tiešām var nesapņot. Nebūs tā, ka atbrauks un BKA maksās DE. Nekā nebija, pat kindergeld vajadzēs ilgi jo ilgi gaidīt.


komatinjsh

BurkĀ. Hiacinte
justrelax
vitish

Jautājuma būtība bija uzzināt par pabalstiem kā tādiem. Nebraucu uz turieni lai vienkārši sagrabtos pabalstus. Vienkārši ir grūti ja draugs jau septīto gadu dzīvo Vācijā un braukāt šurpu turpu, lai biežāk redzētu bērnu arī nav opcija. Tomēr gribas, lai tētis bērnam visu laiku būtu blakus. Un tas jēlības ko uzreiz izdomājat ir nevietā. Lūdzu informāciju nevis jūsu izdomāta stāsta pārmetumus.

Papildināts 17.10.2017 15:02:

justrelax
Par dzīvokli, kā jau teicu, draugs tur dzīvo septīto gadu un jau sen īre tur dzīvokli, par to nav jāuztraucas.

Zaaza

komatinjsh
Nu bet ja jau vinsh tur dzivo jau septito gadu, tad gan jau ar kadu paspeja kontaktus izveidot, un cerams, ka ar cilvekiem, kas var apgaismot shajos jautajumos? Un, ka jau te teica - ja tas ir tikai draugs, tad ipashi neceri uz lidzapdroshinashanu un ar to saistitajiem labumiem. Neatzist Vacija tadu draudzeshanos.

Tulip

Pag, man interesanti palika, ja cilvēks te strādājis, nodokļus maksājis, un aizejot dekrētā pārceļas uz citu Eiropas valsti, tad zaudē visas māmiņalgas utt. kas pienāktos Latvijā? Un sanāk, ka ne tur, ne tur nekas nepienākas? Neticas.


Sixpārnis

justrelax
Tāds iespaids rodas dēļ ağentūrām. Jo mazāka priekšapmaksa, jo vairāk saimnieku interesē kur un cik ilgi, par ko strādā. Ja saimnieka cienīts darba devējs iesaka, priekšapmaksa var būt vēl zemāka. Ja cilvēks samaksā krietnu priekšapmaksu, saimnieka interese mazinās. Tiesa gan tam vajag naudu . Kurš var noskaitīt 5-6mēn īri uz priekšu, tam saimnieks par darbu var nepajautāt.
Tu esi Vācijā dzīvokli meklējis, ka šitādas aplamības raksti?
Kā reiz brauc ar šādiem uzskatiem un tad brīnās, ka neviens neko neizīrē.

Papildināts 17.10.2017 17:16:

Tulip
Pag, man interesanti palika, ja cilvēks te strādājis, nodokļus maksājis, un aizejot dekrētā pārceļas uz citu Eiropas valsti, tad zaudē visas māmiņalgas utt. kas pienāktos Latvijā? Un sanāk, ka ne tur, ne tur nekas nepienākas? Neticas.
jā. Vienīgais var kādu laiku pavilkt, neizdeklarējoties LV.

Papildināts 17.10.2017 17:23:

komatinjsh
Daudzi precas, jo Vācijā nodokļu klase tad labāka, un līdzapdrošināšanu var dabūt.
Kaut iepriekš tās precības nesvarīgas šķitušas.

komatinjsh

Jēlības savā tekstā pie labākās gribas nesaskatu, bet nu ok. Paskaidroju vēlreiz un citiem vārdiem - Vācijā NAV tādas valsts apmaksātas medicīnas. Medicīniskā apdrošināšana ir dārga, ja nav algota darba/oficiāla bezdarbnieka statusa/u.tml. LAULĀTIEM ir iespēja ğimenes apdrošināšanai, kad maksā viens, bet apdrošināti ir visi (bērni un partneris). DRAUGAM šādas iespējas nav, tas nozīmē, ka Tev vajag SAVU apdrošināšanu.

Par dzīvokli - draugam ļoti derētu iepriekš noskaidrot, vai Tu pie viņa ievākties vispār drīksti. Bērni var dzimt klāt vienalga cik, bet vienkārši tāpat pieaudzis cilvēks pie kāda ievākties nedrīkst (ja vien nav, protams, privātīpašums). Var vēl Kündigung sanākt.

Ieteikums - draugam atbraukt uz LV, sarakstīties. Bērnu laist pasaulē Latvijā. Vīram sameklēt 3istabu dzīvotu ģimenei. Mazāku jums diez vai kāds izīrēs. Tad vari pārcelties, vismaz dzīvesvieta un ārsti tad ir nodrošināti.

Papildināts 17.10.2017 20:07:

Apdrošināšana: privātā diez vai kāda ņems grūtnieci pēdējās nedēļās, (un ar privātajām vispār var smagi aplauzties, ja domāts Vācijā ne tikai mazliet pastrādāt, bet arī novecot). Valsts (gesetzliche) ir ap EUR 180 mēnesī vismaz kā freiwillig versichert.

Es ieteiktu griezties VSAA Starptautisko pakalpojumu nodaļā, lai noskaidrotu par pabalsta saņemšanas iespējām pārceļoties uz dzīvi Vācijā. Un NVD par iespējām iegūt S1 veidlapu. Man bija cits pamatojums, bet S1 veidlapu es pieprasīju, dabūju un izmantoju kādu laiku.

Par sarakstīšanos/laulībām - noteikti LV. DE tas ir ļoti sarežģīti. Pagajušo nedēļu redzēju TV pārraidi, ka neprecētam vācu pārim no manas pilsētas bija problēmas ar bērna dzimšanas apliecības iegūšanu, jo tēvam bija nepieciešams dabūt papildus dokumentu no Jugendamt + Dzimtsarakstu nodaļa arī ne tā aktīvākā, rezultātā bērns 6 ned bez dzimšanas apliecības, līdz ar to ģimenei nebija iespējas nokārtot veselības apdrošināšanas karti, bērnu pabalstu, pie pediatra arī visai neiespējami tikt.

Kopš 2015.gada 1.novembra piedeklarējot dzīves vietu vismaz manā Bundeslandē ir jāpierāda tiesības deklarējoties (piemēram, īres līguma pielikumā norādīts personas, kurām izīrē dzīvokli).

O, Sixpārnis man piekasās. Labi cālistes, labi.

Ja jau cālī tiek rakstīts, ka bez darbavietas neko neizīrē, lai jau cāļtaisnība uzvar, DDD.

Priecē tikai fakts, ka cilvēks, kurš patiešām gribēs pārvākties, palasīs Vācijas forumus, viņiem tādi ir. Arī angliski, ārzemniekiem, kuri dzīvo DE. Cālī nevar uzlikt google banu.

skaa

justrelax
Neesi iedomājies, ka tev vienkārši ir novecojusi informācija? Tas, ka tu google kaut ko salasies pa citiem forumiem, pilnīgi neko nenozīmē. Likumi pa šiem gadiem ir mainījušies.

komatinjsh
Neviens tev nekādas jēlības nerunā, tikai saka, kāda ir reālā situācija. Un šis jautājums jau ir izmalts krustu šķersu šeit esošajās tēmās. Būt par laulātu partneri Vācijā ir ļoti būtiski. Kā draudzene, tu nekas neskaities savam partnerim. Iesaku kārtīgi apdomāt un izsvērt šo jautājumu, jo citādi var sanākt pamatīgs aplauziens. Te forumā jau ir bijušas meitenes ar līdzīgām ilūzijām un smagiem aplauzieniem.


Sixpārnis

justrelax
Es nepiekasos. Bet nudien apgalvoju, ka nevienam DE izīrētājam neinteresē tava nauda, ne tava priekšapmaksa. Viņš nemaz tā nedrīkst ņemt to priekšapmaksu par pusgadu.
Jebkuram interesē ilgtermiņa īrnieks. Tātad tāds, kuram ir darbs, nauda nebeigsies pēc tā pusgada, viņš neaizskries uz savu tēvzemi vai citu bundeslandi.
Tāpat likums paredz lielākas īrnieka tiesības kā izīrētājam, ja ģimenē ir mazi bērni.

Saliekot šo visu kopā padomā pats, cik Tavi apgalvojumi ir patiesi un DE piemērojami.

Nezinu, kurus forumus Tu lasi, bet DE galvenais ir Tava reputācija, stabili ienākumi, stabils darbs. Izīrētājs palūgs atsauksmes no iepriekšējiem izīrētājiem un arī viņiem piezvanīs, lai pajautātu, cik Tu uzticams.

DE nav dzīvokļu pārpilnības, bet ir to trūkums. Attiecīgi pieprasījums ir krietni lielāks kā piedāvājums.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18360631