Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ar dekrēta sākumu gribu pārcelties uz Vāciju...

komatinjsh

lindabitena

Sixpārnis
Es gäju integracijas skola ar rumanien, vins policists atbrauca lidz sievai kimikei, baigi lielas naudas kimiki te sanem, loti zolida gimene un draugi viniem zolidi, otrs rumani kaut ködu biznesu te vada , brauka turpu surpu Rumanija Vacija, gäja kursos, lai aogutu körtigi valodu. Man nav nekas slikts sakäms, bet nu katrä tautä ir savi plankumi. Rumani asociejas ar ciganiem, tapec tä, ir jau vel tädi rumani kuri dzivo vel taboros, bet vai vini brauc uz Vaciju , kas to lai zin.

Krista Bella un Miks un Šarlote un Violeta

skaa

Problēmas jau ir tikai ar rumāņu čigāniem. Tie ir tie, kas rada to nelāgo priekšstatu par rumāņiem, lai gan realitātē, rumāņi parastie ir normāli eiropieši, kā visi citi. Vienkārši mums viņi, pirmkārt, diemžēl asociējas ar tiem čigāniem. Mums klasē mācījās rumāņu meitene. Parasta, blonda eiropiete ar gaišu ādu. Izglītota, strādīga.

lindabitena

Še ku reku raksts par ires iespejäm, ir vél trakäk kä es biju iedomäjusies. https://www.rbb24.de/panorama/beitrag/2017/10/800-bewerber-fuer-eine-wohnung-in-berlin-prenzlauer-berg.html

Nebrīnos. Pāris sekundes paskatījos. Kad 80 kv m mitekli normālā Berlīnes vietā piedāvā par ~1000 plus maksājumi ; loğiski gribētāju būs ļoti daudz. Prasītu 1500 plus maksājumi, būtu cits pretendentu skaits.

lindabitena

justrelax
Nu 100 täpat savaktos vai vismaz 50.

Šî situäcija vien paräda cik cilvéku meklé dzivokli.

skaa

Prenzlauer-Berg nav normāls Berlīnes rajons. Tas ir viens no labākajiem un dāgākajiem. Lielākā daļa, kas šeit dzīvo, ir ģimenes ar bērniem, vācieši vai arī imigranti no citām Eiropas valstīm. 1000 eiro par 3istabu dzīvokli P-Berg tiešām nav daudz, taču apsaimniekošanas maksas var krietni sadārdzināt. 1000 noteikti ir tikai Kaltmiete.

Berlīnē ar dzīvokļiem sāk kļūt problemātiski. Pirmkārt, sadārdzinās dzīvokļu īres cenas. Otrkārt, pamatīgi aug pieprasījums, jo šurp brauc cilvēki no visām pasaules malām, kuriem ir lielas ekspektācijas, ka te dzīve ir vienas vienīgas varavīksnes un vienradži. Protams, daudziem ir pamatīgs aplauziens finālā.

Dzīvokļi ir dārgi, gribētāju ir daudz. Ļoti daudzi vienkārši šāre'dzīvokļus un dzīvo tā saucamajos WG. Ļoti izplatīti Berlīnē. Nezinu, kā ir citās pilsētās.

Nu jā. Un jābūt vismaz kādai rekomendācijai + ienākumi jāspēj pierādīt, ja vēlies īrēt dzīvokli. Kredītvēsturei jābūt. Mums tādas nebija, kad tikko atbraucām, bet dzīvokli dabūjām, jo bija ienākumi un rekomendācijas vēstule no UK landlorda.

Kāpēc ekspektācijas par " varavīksni "? Tipa mēs dzīvosim DE un rakstīsim citiem, cik DE liela sūdu jūra lai tautieši nebrauc?

Nu ne jau visiem ir izdevīgi braukt uz DE vai kur citur. Bet ir amati, kuros DE alga ir pat 3,5-5 reizes lielāka nekā LV. Un par to profilaksei klusē.

Jā, plika īre štuka.

Nu daudzi īrē komunalkás, ir tādas sparerūmi utt. Turklāt Rīgā, piemēram, 80 kv m dzīvoklis ar labu un svaigu remontu Berga bazārā arī maksā. Un 80 kv m izmēra par 450 plus rēķini tur neizīrē gan.

80 kv m miteklis nav 45 kv m midzenītis.

skaa

justrelax
Es runāju konkrēti par Berlīni. Un nestāsti man to, ko es zinu no prakses dzīvojot konkrētajā pilsētā. Arī par algām tu maldies. Berlīnē nav naudas un tā ir nabadzīga. Par to arī saku. Tās vizuālais tēls ir ārēji ļoti uzpūsts un tas, ka te ir jaunā Silikona ieleja, ir vienkāršu tukša muldēšana. Un nē. Es kā reiz profilaksei ne par ko neklusēju, bet stāstu, kā tas ir realitātē. Un ar to šeit daudzi ekspati saskaras. Es nerunāju par latviešiem, bet iebraucējiem no citām attīstītām valstīm - Kanādas, Amerikas, Austrālijas, Lielbritānijas, Francijas, Spānijas un tā tālāk.

Plusi ir labā medicīniskā aprūpe un tās pieejamība, visa veida sociālie atbalsti, krīzes centri, terapijas iespējas.. Tas viss te ir līmenī, bet arī tikai tāpēc, ka daudz cilvēku, kam tas ir nepieciešams. Un vai tas arī par kaut ko neliecina?

Un par algām. Jā, lielās algas ir tiem, kas strādā augstos amatos. Kā ar miinijobs, par kuriem maksā tikai 450 eiro mēnesī? Par to jau neviens nerunā. Ne visi ir IT megaspeci, kas mēnesī en tūkstošus pelna.

Es pat neteiktu ka IT speciem, kuriem ir laba pieredze un laba alga jau LV, būtu tik izdevīgi braukt tieši uz DE.

Algas daudziem IT amatiem tai pašai tehnoloğijai nereti ir lielākas U.K, Lux nevis pat ASV, kur vēl DE. Bet nu tas jāskatās konkrēti pēc konkrēta darba un tehnoloğijām. Piem, dažreiz alga pat Oslo tiek solīta zemāka nekā U.K. Bet cenas Norgē ir niknās! Viena firma Londonā speciālistam xxxx tehnoloğijās ar pieredzi, labu, protams, solīja 85-115 tk GBP gadā pirms nodokļiem. Tādam pašam specam Oslo piedāvāja , eiro pārrēķinot 88 tk gadā pirms nodokļiem!!!

Ja dzīvoklis Londonā krutā vietā izmaksā ne lētāk kā Oslo, tad rēķini un pārtikas cenas Oslo būs ↑.

skaa

justrelax
Tu atkal tur gvelz kaut ko Londonā ir dārgākās nekustamo īpašumu cenas, gan pirkšanai, gan īrei.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18360631