Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

MA/SA/ĀG meitenes palīdzam viena otrai un kopā paejam pretī brīnumam

Selesta

Sveikas,

Mēs savu bērniņu zaudējām 22.nedēļā, gājām pie daudziem ārstiem medicīniskās apaugļošanas klīnika saka, ka drošāk būtu ar mākslīgo apaugļošanu, taču neatkarīgs ārsts ir ļoti pret to, teica, ka tas esot bizness un šis process neesot drošāks, daba esot spēcīgāka. Esam iestājušies rindā, bet esmu ļoti apjukusi.

Laimiigaa86

Pele4

Man arī mākslīgās apaugļošanas tēma izraisa divejādas sajūtas, tomēr tā ir iespēja. Protams, tas procents nav liela, bet kas man liktos mazliet drošāk, tas ka tu gatavo tam organismu, tiec pārbaudīta utt. Es to redzu kā iespēju nevis 100% risinājumu. Bizness mūsdienās ir viss, bet tas arī palīdz cilvēkiem. Noteikti iesaku izmēģināt, ja nesanāks citādi.

Arī es šobrīd sliecos uz to pusi.

Papildināts 13.09.2019 21:43:

annuks
Ļoti žēl, ka mums ir jāiet visam šim cauri Atvadīšanās ir tiešām svētīga lieta.

Man ir mazāks laiks, bet domāju, ka visu salikšu kastītē un vai nu sev noglabāšu vai apakšu kaut kur.

Laimiigaa86

Mani sabaidīja tas, ka ārsts teica, ka pēc šīm procedūrām ģimenes nāk ar līdzīgām problēmām dēļ, kurām pazaudējăm bērniņu. Pirms tam biju diezgan pozitīvi noskaņota, jo zināmam pārim pēc otrās procedūras veiksmīgs iznākums, nu vairs nezinu, ko domāt. Viss, ko gribas ir tik pie vesela bērniņa, bet nezinu kur ir liekāks risks. Viens ārsts saka, ka dabīgi, otrs, ka ar medicīnisko.

Piedod, bet neesmu lasījusi Tavu stāstu, varbūt vari padalīties? Kāpēc domājat par mākslīgo apaugļošanu?

Boniite

Varbūt kāda ir manījusi grupiņu par patoloģijām un ģenētiskajām vainām? Vai arī par to visu it nemaz nerunā?

Ilziite_Ro

Pele4
Šajā pašā sadaļā meitenes diezgan daudz diskutē par medicīnisko apaugļošanu. Bizness tas, protams, ir, arī valsts procesā jārēķinās ar lieliem izdevumiem. Nezinu gan, kāpēc neatkarīgais ārsts ir tik ļoti pret to, neesmu arī dzirdējusi šādu statistiku - pēc šīm procedūrām ģimenes nāk ar līdzīgām problēmām dēļ, kurām pazaudējăm bērniņu, jo pirms šīs procedūras ir iespējams uztaisīt analīzes un jau sākumā izslēgt ģenētikas kļūdas (risks, protams, tāpat pastāv). Neesmu gan šajā šajā tēmā tik zinoša, bet skumji, ka ārstam tāds viedoklis par medicīnisko apaugļošanu, tik daudz bērniņu taču piedzimis. Kādas gan alternatīvas neatkarīgais ārsts piedāvātu sievietēm, kurām dabīgā ceļā nemaz nav iespēju tikt pie bērna...

Katrā ziņā novēlu tikt pāri šim zaudējumam, rast mieru un mierīgā garā apdomāt visus par un pret. Lai nākamreiz noteikti izdodas!

Laimiigaa86

Pele4
Mana pirmā grūtniecība arī beidzās ar MA, otrā grūtniecība iestājās tikai pēc 11 gadiem, bet viss bija labi un ir man vesels bērniņš. Tagad mēģinājām tikt pie otra bērniņa. Stāvoklī paliku pēc mazliet vairāk kā gada, kopš pēc dzemdībām atsākās mr. Un atkal MA...neesmu vairs tik jauna, lai ilgi varētu gaidīt. Protams, ar dakteres atļauju gribas vēl pamēģināt atkal dabīgi, bet ja nē kā, kādu pusgadu, tad domā sākt mākslīgās apaugļošanās procesu.

Un piekrītu Ilziite_Ro, ka viss šajā sakarā noteikti nav tik melns. Protams, ka arī šeit pastāv riski, bet viņi ir visur. Varbūt kādam tomēr mākslīgā apaugļošana ir labāks variants par dabīgo procesu. Man ir vairāki zināmi pāri, kas tādā ceļā ir dabūjuši bērniņus un viss ir kārtībā. Mesdicīna nestāv uz vietas un tas ir labi.

Bamboocha

Tieši tā , nav šis process tik melns cik varbūt liekas. Protams, skaidrs viens, cik dakteru šajā jomā, tik arī pieeju šim procesam. Vienam patīk pārbaudīt bez maz visu Gulbja analīžu lapu, otrs pieiet skrupolozāk un izvērtē tiešām,ko vajag konkrētajā situācijā. Tāpēc opcija ir iestāties valsts rindā un gaidīt savu kārtu,kas pienāk teju gandrīz pēc gada un tad skatīties piekrist tam vai nē. Un par to kurā procesā dzimst veselīgāki mazuļi, to nevar pateikt. Mākslīgajai ir pastiprināta kontrole,kas varbūt pat ir labi,jo Tevi visu laiku uzmana. Bet,diemžēl, garantija,ka mākslīgajā procesā būs 100 % iznākums nav. Bet citiem pāriem tā ir vienīgā palikusī iespēja tikt pie mazuļa...labi ja vēl ar savām šūnām, bet var nākties izmantot arī donoru, kas,savukārt, atkal ir liela viela pārdomām. Mūsu gadījumā šī metode ir palikusi vienīgā, ja vien brīnumu kārtā nenotiek dabīgs process. Bet sakarā ar to,ka brīnums notika,bet neattīstijās, cerība man ir,ka varbūt tas atkal atkārtosies,jo donoru procesu es,laikam tā īsti nevarētu sagremot....bet ,ja tiešām nebūtu vairs variantu,tad ej nu sazin uz ko cilvēks tad ir spējīgs....

Dāmas,

Novēlu, lai mums visām viss izdodas, galvenais ir veiksmīgs rezultāts

Greyish

Kad pati gāju cauri medicīniskajai apaugļošanai, ārste tā arī pateica, ka med.ap. rezultātā pataloģijas notiek un slimi bērniņi dzimst tikpat bieži, cik dabiskās apaugļošanas rezultātā. Jo med.ap. process ir tikai apaugļošana nevis mākslīga grūtniecības attīstīšana un embrija, augļa mākslīga audzēšana tālāk dzemdē.

Ir gan opcija pirms transfēra apaugļotās olšūnas notestēt uz plašāk zināmajām pataloģijām, trisomijām, bet tas valsts programmā nav iekļauts un maksā baigo piķi. Bet tiem, kam nauda nav problēma un pastāv riski uz kaut kādām pārmantotām štellēm, tā ir opcija.

Bet atkal - tas, ka apaugļotā šūna ir vesela, vēl nenozīmē, ka tā “pieķersies” vai arī ka tālāk jau dzemdē attīstība neapstāsies. Kā saka - viss pārējais tālāk notiek tāpat kā dabiskajā procesā un ir atkarīgs no mātes dabas, Dieva vai nu kas kuram. Jo, ja viss būtu atkarīgs tikai no medicīnas, tad rezultativitāte būtu 100% un katrai pietiktu ar vienu procesu, lai tiktu pie viena mazuļa.

Es teiktu tā, ka vismaz vienreiz der izmēģināt, ja visas citas opcijas izsmeltas. Bet katrai tas ir individuàli. Ir sievietes, kurām ne tikai ar donora materiālu tas nav pieņemams, bet process kā tāds nav pieņemams.

Katrā ziņā, ja ir piedzīvots SA/MA, veiksmīgs med.ap. process sirdsmieru gaidību laikā nedos, jo satraukums būs tāpat.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18362259