Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kusties, Leon! Nav laika fidroties-2.

12345

Klusais okeāns nav īstā vieta, kur nodarboties ar airēšanu, it īpaši, ja airētāji vārgi un akli, ja viņu laivas ir lielas un smagas un vējš nenāk talkā. Viņš bija tuvu; viņš bija tālu. Viņš bija no manis pa kreisi; viņš bija no manis pa labi. Viņš bija man priekšā; viņš bija man aiz muguras. Taču beidzot mums izdevās. Laivas saskārās ar būkšķi, kam manās acīs bija vēl saldāka skaņa nekā bruņurupuča atsitienam pret laivu. Viņš pasvieda man virves galu, un es piesēju viņa laivu pie savējās. Izpletu rokas, lai apkamptu viņu un tiktu apkampts pats. Manas acis bija pilnas asaru, un es smaidīju. Viņš atradās man tieši priekšā, es sajutu viņa klātbūtni, tā blāzmoja cauri manam aklumam.
- Mans dārgais brāli, - es čukstēju.
- Esmu šeit, - viņš atbildēja.
Es izdzirdēju klusu rūcienu.
- Brāli, ir viens apstāklis, kuru aizmirsu pieminēt.
Viņš uzgūla man ar visu svaru. Nokritām pa daļai uz brezenta, pa daļai uz vidējā sola. Viņa rokas taustījās pēc manas rīkles. "Brāli", es elsu, šī negaidīti dedzīgā apkampiena pārsteigts, "mana sirds pieder tev, bet mums aši jāpārvietojas uz citu mana pieticīgā kuģa daļu."
- Tiesa gan, man tūlīt piederēs ne tikai tava sirds, bet arī tavas aknas un miesa! - viņš sēca.

Un papildus citātiņš vieglākai atminēšanai...

"Tieši šajā brīdī novibrēja gaiss un pret mums triecās vesels bars lidojošo zivju. Tās uzlidoja kā siseņu mākonis. Šo iespaidu radīja ne vien to lielais skaits, bet arī kukaiņiem raksturīgā dūkšana un spārnu švīkstoņa. Veseliem dučiem tās vienlaikus iznira no ūdens, un dažas nolidoja pa gaisu pāri par simt jardiem. Daudzas ienira ūdenī, laivu nesasniegušas. Daļa pārlidoja tai pāri. Dažas ietriecās laivas sānos ar tādu troksni kā petardēm eksplodējot. Dažas laimīgās pēc palēciena pret brezentu atgriezās ūdenī. Citas, mazāk laimīgas, iekrita tieši laivā, kur tās sacēla varenu troksni mētādamās, plivinādamās un šļakstinādamās. Un vēl citas ietriecās mūsu augumos. Būdams pilnīgi neaizsargāts, es pārdzīvoju īstas Svētā Sebastjana mocības. Katra zivs, kas mani ķēra, ieurbās manā miesā kā bulta. Tvēru pēc segas, lai kaut kā aizsargātos, vienlaikus cenšoties arī nogrābt kādu zivi. Viss mans augums tika sadauzīts un saskrambāts.
R. no zivju uzbrukuma prata aizsargāties daudz labāk nekā es. Izslējies pilnā augumā, viņš stājās tām pretī un koda visas, kam varēja tikt klāt. Daudzas tika apēstas dzīvas un vēl mutē plivināja spārnus. Tas bija žilbinošs spēka un veiklības demonstrējums. Būtībā pārsteidza ne tik daudz ātrums kā zvēra apbrīnojamā pašapziņa un spēja izmantot brīdi."

Kurkulis

Nelda
neesmu lasījusi, bet vai tā nav "Pī dzīve"?

Pasakas - tie ir briesmīgi stāsti, kas saudzīgi sagatavo bērnus avīžu lasīšanai un televīzijas ziņu vērošanai.

Pareizi!

Kurkulis

re kā atmaksājās interese par grāmatu (pat ja tomēr izvēlējos nelasīt).

Bet citādi - pilnīgi žēl, ka grāmatas lasīšanai ņemu bibliotēkā. Mājās nav no kā paņemt citātu ierakstīšanai.

Pēdējās izmaiņas: Kurkulis, 20.10.2017 09:25.

Pasakas - tie ir briesmīgi stāsti, kas saudzīgi sagatavo bērnus avīžu lasīšanai un televīzijas ziņu vērošanai.

aveirulz

Kurš liks citātu?

astuti

Es varu ielikt:

“Hmmm. Roka jums karsta. Man jāsecina, ka jums ir drudzis?”

“Jā,” negribīgi piekrita Laurentijs. Nebija nekāda iemesla mēģināt to slēpt.

“Kā jūs ārstējaties?”

“Cenšos ar vītolu tinktūru līdzsvarot drudža karsto un mitro elementu,” Laurentijs pateica un tad saprata, ka acīmredzot būtu vajadzējis teikt ko citu vai neteikt vispār neko. Priekš Boila un Ņūtona piekritējiem elementu teorija noteikti bija novecojusi.

“Elementi!” Dombergs pārsteigumā ieķērcās. “Tā ir aplama pieeja un tikai padara jūs slimāku. Jāatrod slimības gars, spiritus. Par to runā arī Boils. Ir korpuskulas, kas nes slimības garu, un tās ir jāiznīcina.”

Papildināts 20.10.2017 20:18:

Oi, gadījās viena drukas kļūda, bet es nevaru atvērt uz labošanu...

Samael

Žēl, ka nevaru atminēt - man uzradās tik burvīgs citāts...

Paraugies uz to veco sievieti pāri ielai.Tu nekad nebūsi tāda. Tu nekad nekļūsi veca,un tu nekad nemirsi.

Flokse

astuti
Neesmu lasījusi, bet citāts varētu būt no Mēlisa Frīdentāla romāna "Bites".

astuti

Jā, pareizi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18362321