Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Meklēju domubiedrus, līdzbraucējus mainīt dzīvesvietu uz ASV

JJvon

Charly

Ingunite
Es kaut kad pasen lasīju viņa blogu. Vispār nepatīk blogus lasīt, bet viņš interesanti raksta.


Jā, zinu, ka ar ESTA nevar strādāt.

Par darba meklēšanas procesu rakstīju jau ; pat ja būtu ASV pase . Amīšiem pašiem nav viegli.

IT specu AR pieredzi ASV tirgū ir daudz. Konkurence paliela. Daudzas firmas piekopj eleastīgu taktiku. Tas nozīmē, vienā dienā var outsourcēt uz ārzemēm vai vnk samazināt pesonālu. Viena gamedev firma vienā dienā atlaida 250 pieredzējušus specus ar pieredzi 7-15 gadi. Protams, ir arī savi plusi ; visādi unicorni, startapi. Bet pat Silīcija ielejā kuram katram ar pieredzi 2-5 gadi darbu nedod un ierindas cilvēkiem algas/dārdzība nav tik patīkamas.

U.K sucks medicīna, bet par U.S rakstīju " apdrošināšana sucks ". Ir starpība?

Jā, šis uz investora vīzas. Agrāk bija jābūt vismaz 0,5 milj, lai to dabūtu. Cik tagad, nezinu.

Charly

Būtu vismaz paguglējis kādas ir asv pieprasītākās profesijas...

Kāda no tā jēga?

Darba vidi neizpēta, skatoties ciparus darba sludinājumu skaitā un statistiku. Noteikti darba meklētāju skaitu profesijā arī nav interesanti pētīt.

IT izglītība ASV bija populāra jau tad, kad R eiropā vēl nebija populāra. Tas viens.

Kad cilvēks nopietni interesējas par darba iespējām, viņš izpēta PRASĪBAS. Papīrs IT speciālists darba devējam ASV interesē a) vīzas prasību dēļ b) ja pabeigta TOP skola.

Cilvēks ar papīru IT speciālists NAV speciālists Darba Devējam. Ne ASV, ne LV.

Speciālists ir cilvēks ar konkrētu tehnoloğiju pieredzi. IT ir ļoti plašs jēdziens. Programmētājs ir ļoti plašs jēdziens.

Darba Devējam vajag cilvēku ar konkrētu pieredzi, konkrētu tehnoloğiju, valodu, freimvorku un vēlams konkrētu risinājumu veikšanas pieredzi. Visu IT stuffu nezina neviens uz pasaules.

Tātad, tie C,C++,C# game devi ar pieredzi spēļu programmēšanā. Protams, viņi atradīs nākamo spēļu kodēšanas darbu. Ja tāds būs. Bet tai pašā laikā, ja gribēs kodēt iegultās sistēmas, industriālos u.c. > ja kur vispār paņems, tad par junioru sākumā. Un tas nozīmētu vismaz 2* zemāku algu. Izcila leiputrija.

Tai pat laikā, ja gribēs iet par web dev, piemēram, nāksies uzcept normālu portfolio, lai vispār kāds pasauktu uz interviju. Jo proven experience iekš tām tehnoloğijām nav.

ASV arī ļoti outsourcē uz Indiju. MS pat lielu filiāli uzcēla + 15 citas lielas firmas arī. Ķīna tagad arī intensīvi sāk izplesties kodēšanas jomā. Viņi ne tikai ņem outsourcētos pasūtījumus, bet diemžēl veido savas lielfirmas. Tie lielie kodēšanas kantori ir 20-45 stāvu ēkas, nevis pažobeles. Pilnas ar programmētājiem. To nevar salīdzināt ar indusu frīlanseru pārpildītajiem frīlanseru portāliem vai mini kantoru piedāvājumiem.

LV arī ir konkrētas prasības, nevis parādi papīru IT speciālists un DD būs laimīgs.

Prasa konkrētu prasmju kopumu, kurš, atkarībā no iepriekš strādātā/darītā IR dažāds! Katram DD un projektiem IR savas prasības.

Mazas algas? Viena firma, sagrābusies klientus, kam BE ir uz RoR. Tad nu meklē senior dev ( man gan aizdomas, ka PHP ar jāzina augstā līmenī ). Alga 4500, var strādāt remote.

Ko man vēl skatīties? Būvinženieri un mediķi tak arī ļoti pieprasīti ASV. Bēda tāda, ka dokumenti, licences, permiti, insurances utml. Bet ja izdodas visu nokārtot, vismaz stabilāk nekā koderiem būs.

Dizains? Amīši ļoti nodala industriālā, vides, produktu, reklāmas dizainu un vides reklāmas no interneta reklāmām. Diploms ta var būt kaut mākslas koledža vai speciāls reklāmista, dizainere....,Viņi PIEREDZI vispirms skatās. Ak, Jūs 3 gadus strādājāt vides dizainā ? Jauki, un tagad gribat interneta reklāmā? Portfolio tai Jums ir? Ak nav? Sorry, uz interviju neuzaicināsim. Ak ir? Jā, labi, mums Jūsu web lapa un portfolio charity projektiem patika. Varbūt Jūs pie mums par trainee nāksiet ( apgooglējiet ko tas nozīmē), ja ies, paņemsim par junioru. Tagad salīdzinām junior entry algu ar algu dizainerim ar 3 gadu stāžu. Toties lauciņa maiņa būs izdevusies.


Charly

Lūzerus nekur neņem. Nebēdā. Strādā Latvijā kur katram darbiniekam pa "3 darba piedāvājumiem"

Tas 4500 piedāvājums ir Latvijā . Tiesa anglene ir jāzina perfekti.

Un ko Tu sauksi par luzeri? Piemēram, cilvēku, kurš no 0 var uztaisīt trīs tādus forumus kā calis.lv, pie tam sākot no dizaina līdz BE server side? Katru ar savu valodu BE. Protams, runa neiet par delfi daļu . Viens kekss tādus uzcepa 3 gab, pirms ar visu UNI diplomu dabūja trainee vietu. Bez šī viņam bija vēl ~15 vienkāršas lapas, uzceptas no 0.

Un ja par luzeri var nosaukt, piemēram, cilvēku, kuram 7 gadus maksāta laba alga par spēļu programmēšanu, tad es nezinu, kur tālāk vēl iet. Tur skilus vajag ddaudz vairāk, nekā e-veikalu cepšanai. Kuru katru tur pat par trainee neņem, kur nu vēl lielā firmā ar vārdu.

Papildināts 31.10.2017 15:07:

Protams, ir darbi, kurus ASV daudz vieglāk dabūt nekā jebkur eiropā. 1) ātro ēstuvju un lēto krogu personāls. Algas mazas, gribētāju daudz, bet kadru mainība fantastiska. Menedžeris paņem uz pārbaudi, kaut kas nepatīk ; nākamais tūlīt klāt. Strādā labi, var palikt. 2) telemārketings. Notirgosi maz > izmetīs vai tupēsi uz algas, zemākas nekā burgernīcā.

Par luseriem tad var nosaukt jebko. Tramps apgrūtināja vīzu saņemšanu ārzemju programmētājiem ne jau tāpat vien. Bija spēcīgs politisks spiediens no ASV IT programmu absolventiem, jo tiem esot grūti dabūt darbu. Realitātē ko tas dod? Firmu filiāles un firmas Āzijā tādēļ tikai aug un aug. Kods nav slimnieku kopšana, ko nevar ražot remote.

ASV datoriķu darba meklēšanas tēmās ~6 mēn ilgs jauna darba meklēšanas laiks esot nereta parādība. U.K tas skaitās ddaudz.

Luseri? Protams, vajadzēja iet burgernīcās strādāt.

Arī viena cita firma samazināja koderu štatu ASV filiālē un U.K firmā pārcēla kodēšanu uz Indiju un Rumāniju. Tomēr, cik papētīts, tie U.K čaļi diezgan ātri atrada jaunu darbu, bet desmitiem tādu koderu no ASV vēl pāris mēnešus ganījās visos portālos, kur tik spēja, for job hunting.

Vēl jau par deklarācijām. Bija minēts ; cilvēks vienkāršais. Tobiš, kurš saņem cieto algu vai % no Darba Devēja.

Pašnodarbinātajiem, kuri grib taisīt attaisnotos izdevumus, nav tik vienkārši. Ir likumi un skalas, cik % no kā drīkst norakstīt. Ja vēl materiālu grāmatvedība, kur amortizācijas jārēķina % pēc skalas konkrētam rīkam....ja vajag aplēst inventāra ekspluatācijas izmaksas un paliekošo vērtību taksācijas gada beigās utml.

* Par to datoriķu izglītību. Pirms laikam gada US Labour Statistics aplēsa, ka 36% ASV programmētāju nav diploma. Pie diplomētajiem pieskaitīja tos, kuriem ir IT vai matemātikas diploms. Tikmēr pasaulē lielāko profesionālo portālu aptaujas un recreuiteru analītika parādīja, ka pasaulē nediplomēto programmētāju īpatsvars ir 56%.

Dizainā statistika dažām ağentūrām ir vēl graujošāka, tomēr tur viņi skaitīja tikai diplomus ar vārdiem design iekšā. Respektīvi, mākslas koledžu un akadēmiju absolventi, kuriem humanitāro zin grādi mākslā > netika skaitīti pie diplomētajiem. Ja nebija design ieraksta diplomā. Kaut arī realitātē daudzi ar mākslas diplomiem strādā dizainā, pat biežāk nekā mākslā.

Datoriķu darbi ASV, tur sludinājumos momentā jāatmet tie, kur prasa drošības pārbaudes. Jo tās ātri var pabeigt tikai tiem, kas ilgi dzīvojuši ASV.

Charly

justrelax
Ko tad tās ārzemju filiāles aug, ja savējo darbinieku pietiek? Jo nepietiek!!! Domā amerikāņiem traki patīk ņemt darbā indiešus? Nē, viņus ņem jo nav citu ko ņemt. Un man informācija ir no ģimenes. Es zinu cik ātri zaļš gurķis uzcēla sev lielisku karjeri asv - bez diploma. Ir vienkārši latviešu kategorija kurai viss ir grūti - deklarāciju iesniegt neiespējami, dakteris uz mājām nebrauc, darbu arī jāsagādā pašam. Izskatās, ka Tu piederi pie tiem.

Es, visdrīzāk, šādi neriskētu. Pastāv iespēja,ka a) nemaz neielaidīs ASV ar to ESTA (nu laikam gan bik uztrenējušies tie ierēdņi uz robežas atšķirt tūristu no nelikumīga darba meklētāja), b)ja tomēr ielaiž, tad izbraukt no ASV, kamēr nenokārto oficiālos dokumentus nevarēs (t.i.varēs, bet visdrīzāk atkārtoti atpakaļ neielaidīs), un vissvar ievilkties uz ilgu laiku.

Šādi var braukt, ja Latvijā nekas netur. - ne ģimene, ne bērni... Pilns risks uz visu klapi.

Papildināts 31.10.2017 19:15:

Mans sens paziņa dzīvo ASV no 1989.gada. Programmētājs. Izglītību, savulaik, ieguvis vēl LPSR. Ilgi negribēja laist no Latvijas ārā. Cilvēks, kas savulaik veidojis datorizēto IeM kartotēku.


Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская


O, nu Charly zinās, ko es zinu un ko nezinu. Savulaik esmu pat piestrādājis, meklējot ASV firmai klientus programmēšanas darbiem. Tāpat firmai ir arī ASV klienti un es zinu, kāpēc viņi nereti outsourcē. Ne jau programmētāju trūkums ir galvenais faktors. Eiropas klientiem gan ir bijis, kad reizēm nevar sakasīt staffu kam sarežğītākam.

Protams, kad ir tehnoloğijas, kurās trūkst, bet uz Indijām utml outsourcē lētuma dēļ. Galvenokārt.

LV jau arī reizēm ir paraugs - viena U.K firma outsourcēja ~150 programmētāju darbu uz Indijas kantori. Kad tas sāka ražot mēslus, kurus paši ğēniji nejēdza debugot, sameklēja kantori LV, kurā čaļiem lika veikt QA un debugošanu indusu sataisītajiem brīnumiem Javā. Pēc tam produktu šipoja uz U.K, kur kādi 10 spečuki centās samakāt kopā ento subčiku saražoto. Saucās Shared Development. Jau vairāk kā pirms 12 gadiem, laikam pat pirms 14 it bija tas dīls.

Protams, kopš 2003-2005 indusi ir gājuši uz priekšu, dabūjuši MS filiāli un 15 citu firmu filiāles, sacēluši daudz ofisu ēku. Tas nav vairs tikai mēslu štancēšana Javā un PHP. Viņi tagad intensīvi saņēmušies pārpalikušo sistēmu moduļu cepšanu iekš Cobol, visādus darbus, ko kodē C, C++, indusi ir ne tikai MS developeri, viņiem ir arī daži linukšu kerneļu devi. Dotnetistu bari aug, tiek cepināts blāķis tutoriāļu citām tehnoloğijām.

Webam viņus klasificē kā krietni vājākus nekā eiropas vai amerikas speciālistus, bet matemātiski šiem līmenis ( protams jēdzīgākajiem ) jau ap 2005o nebija sliktāks kā ASV. Pēc pašu amīšu secinājumiem.

Papildināts 31.10.2017 22:09:

Cucamonga
Jā, piekrītu. Turklāt šobrīd darba tirgus IKT EU un ASV ir tāds, ka ja čalis nevar dabūt normālu darbu EU, tad ASV nedabūs vēl netik. Bez proven experience meklēt darbu pat vietējam ASV nav viegli. Zinu pat 4 gadījumus, kad ASV čaļi ir uztaisījuši par brīvu dizainu e-veikaliem, lai būtu ko ierakstīt Portfolio sadaļā...jo izsisties nav viegli. Protams, tikko iegūta normāla pieredze, dzīve izmainās par 180 grādiem.

Un nav viegli izsisties arī IT firmām. Viena, kurai daļa ir LV, daļa ārpus LV, reāli knapinājās un sitās tirgū ar lētāko cenu. Kamēr dabūja pasūtījumu no reuters. Kad to firma varēja ielikt savā portfolio, uzņēmumam sākās cita dzīve, labs klientu loks un no lētučiem viņi kļuva par vidēju cenu firmu R- eiropas mērogiem. Stuffs arī pieauga vairāk kā 3 reizes.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18363059