Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jēzum Kristum 2020 – jaunākās kompilācijas pārsteidz

nothing_special

https://www.youtube.com/watch?v=9kMfYnz3HUg

(Saistībā ar mācītāja I. Paiča lekciju Nr. 6 "Dievs"; iesvētes mācības Rīgas Lutera draudzē)

Lekcijā mācītājs noliedz bībelisko Dievu. Tā paredzēta auditorijai, kas nav pazīstama ar Bībeles saturu. Mērķis – sagatavot potenciālo dievlūdzēju Bībeles pretrunu un muļķību interpretācijām.

Atbilstoši Visuma rašanās teorijai, ko akceptē arī mācītājs I. Paičs, Lielajā sprādzienā radās laiks, telpa un matērija. Rašanās procesa iemesls ir šā paša fizikālā procesa sastāvdaļa, tā nav filozofiska kategorija. Tas, ka nezinām šo iemeslu, liek teologam sarosīties un aizpildīt nezināmo ar jēdzienu "Dievs”. Mācītājs noliedz Bībeles stāstu, kurā Dievs ir visa radītājs, bet arī viņa mēģinājums Dieva jēdzienu piekabināt Visuma rašanās fizikālo procesu aizsākumam ir muļķīgs.

Teologs aizrautīgi stāsta, ka mums ir jāzina Visuma pastāvēšanas iemesls. Tā auditorija tiek virzīta uz bībelisko izpratni – Visuma iemesls ir cilvēks. Skan stulbi, bet Paiča veiklība to nomaskēs.

I. Paiča krāpšanās tiktu izgaismota, ja viņam vajadzētu atbildēt uz jautājumu – kas ir Dieva iemesls vai Dieva radītājs? Komentāru par mācītāja pēdējo gara darbu skatīt tēmā par kristiešu reliģijas vardarbīgo būtību*.

Piebilde par forumu. Vēlos vērst portāla administratoru uzmanību uz nekorektu foruma lietošanu. Tas, ka vienam autoram ir vairāki vārdi, redzams komentāru hronoloģijā. Attiecīgi daudzas tēmas ir fiktīva polemika ar iepriekš ieplānotu iznākumu.

* http://calis.delfi.lv/forums/tema/18356737-sogad-reformacijai-500/16/


no malas

Nu re, tagad Cālim ir arī pašam savs reliģiozais fanātiķis, kas kaist dedzībā pasludināt kristietībai piepārotu ateisma vēsti


a²+b²=c²

Zinātniskais ateisms tiek balstīts uz vienādu skepsi pret visām reliğijām. Te ir redzams, ka autorei ir vienveidīga ideoloğija tikai pret kristietību. Tá izskatās pēc mānijas.

" Cilvēks ir visu lietu mērs "

Protagors.

Papildināts 16.12.2017 16:34:

Starp citu, kas ir " kompilācija " ??? Kā to definē?

※ Nū trakonamā vismaz puse klientu droši vien sakarīgāki ※

justrelax

Tēmas nosaukumā ar „kompilācija” domāju savstarpēji nesaistītu jēdzienu mehānisku savienošanu ar nolūku maldināt. Faktiski tie ir meli. Tie ir jāatmasko, jo īpaši, ja apkrāpšana ir legāla. Tad tā ir divkārt kaitīga sabiedrībai, jo veicina vispārēju krāpšanos un degradē morāli. Pret kristiešu reliģiju jāvēršas nesaudzīgi, jo, neskatoties uz tās amorālo un antihumāno saturu, tā tiek aktīvi propagandēta saziņas līdzekļos. Par to ir izklāstīts tēmā par reformāciju*.

Mācītājs Paičs savos sacerējumos žonglē starp nesavienojamiem apgalvojumiem. Tie virspusēji izskatās pieņemami, bet to saturs ir aplams un tie ir paredzēti tam, lai maldinātu klausītājus.

Kompilācijas piemērs no tās pašas lekcijas (sk. 35. min)

Mācītājs runā par Visuma bezgalību un šajā kontekstā apgalvo, ka dzīvības rašanās ir dramatiski mazvarbūtīga, tā virzot klausītājus uz secinājumu, ka cilvēks ir radīts. Jā, lai pastāvētu dzīvība un cilvēks, ir nepieciešama ļoti daudzu apstākļu sakritība. Un evolūcijai ir vajadzīgi miljardi gadu. Krāpšanās ir tajā, ka teologs ignorē paša teikto par Visuma bezgalību. Attiecīgi redzamajā Visumā (miljoni galaktiku, katrā no tām — miljardi planētu) ir iespējamas visneiedomājamākās matērijas metamorfozes un dzīvības formu rašanās varbūtība ir ļoti augsta uz daudzām planētām.

Pārfrāzējot mācītāja teikto: par kristieti var kļūt tikai tas, kurš neredz sludinātāju krāpšanos.

* http://calis.delfi.lv/forums/tema/18356737-sogad-reformacijai-500/


Lekcijas* iztirzājuma turpinājums.

Dzīves jēga. To I. Paičs atkārto desmitiem reižu. Liekas, nu tik būs, bet beigās — čiks. Ja kristīgās dzīves jēga būtu „baigā konfekte”, mācītājam to nevajadzētu tik ļoti izsmērēt, ka tā vairāk līdzinās ateistu priekšstatam, proti, katrs pats sev definē savu unikālo dzīves jēgu.

I. Paičam nav dūšas pateikt, ka kristīgās dzīves jēga ir kalpot iedomu tēlam, samierināties, ciest un, protams, sildīt savu ego ar domu, ka esi paša Visuma radītāja ieredzēts un izredzēts.

Mācītājs aizrautīgi stāsta, ka jāmaina dzīves uztveres rakurss no katram ierastā uz Dieva redzējumu. Mācītājam viegli krāpties, zinot, ka klausītāji Bībeli nav lasījuši. Tur skaidri rakstīts: “Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla”. Ja godīgi, – cilvēks radīja Dievu pēc sava tēla.

No katras Bībeles rindas dveš tūkstošus gadu senas sabiedrības priekšstati. Tajos maz vērtīgu atziņu, tāpēc mācītājam nākas turpināt improvizēt: ”Bībeles tekstu jēga ir atklāt jēgu.” Tātad patiesā Bībeles jēga ir ārpus Bībeles teksta, domājams, Paiča galvā. Tas arī ir iemesls, kāpēc Bībeli nelasa, jo prātīgi ir lasīt grāmatas, kurās ir jēga.

* https://www.youtube.com/watch?v=9kMfYnz3HUg

Par L. Rozentāla lekciju „Jēzus piedzimšana” Rīgas Lutera draudzē, 09.12.2013.*

Bērniņš piedzima, zvaigzne iemirdzējās, austrumu gudrie zināja, kā atrast jaundzimušo. Katram skaidrs — tā ir pasaka. Vienas zvaigznes iemirdzēšanās nevar būt orientieris ģeogrāfiskas vietas atrašanai.

Mācītājs L. Rozentāls apstiprina — evaņģēlijos aprakstītie Ziemassvētku notikumi nav reāli dokumentēti notikumi, tās ir kristiešu fantāzijas. Tālāk mācītājs liek apšaubīt ne vien evaņģēliju patiesumu, bet arī Jaunās Derības patiesumu un Jēzus Kristus kā reālas personas patiesumu.

Ne jau dievišķā atklāsme mācītājam liek „spārdīt” Bībeli. Tā ir kritiskā domāšana, kas Rozentāla galvā ievārījusi pretrunu putru.

L. Rozentālam nelīdz tas, ka evaņģēlija sākumu viņš nosauc par uvertīru, jo no tā izriet, ka arī visa evaņģēlija „simfonija” ir to pašu autoru, respektīvi, kristiešu sacerējums. Rozentāls mēģina glābties ar paša safabricēto kompilāciju — „līdzības patiesība”. Līdzība un metafora var balstīties gan uz patiesību, gan izdomājumu. Līdzība nevar pasaku pārvērst par realitāti.

Mācītāja uzskaitītā Jaunās Derības tapšanas hronoloģija liek secināt, ka Jēzus Kristus nav reāla persona. Uzsverot pretrunas Lūkas un Mateja evaņģēlijos, mācītājs izslēdz iespēju, ka Jaunā Derība varētu būt uzrakstīta tā sauktajā dievišķo atklāsmju iespaidā.

Mācītāja centieni apmuļķot klausītājus ir neveiksmīgi. Lekcija kārtējo reizi apstiprina secinājumu — cilvēks radīja Dievu pēc sava tēla. Teologa uzstāšanās ir ieturēta klasiskajā sludinātāju garā — iedragāt klausītāja stingro „jā” vai „nē” nostāju un pēc tam „implantēt” vajadzīgo. Mācītājs it kā aicina: „Sarauj saites ar realitāti, par pārējo es parūpēšos!” L. Rozentāla optimismu par viņa spējām ietekmēt klausītājus raksturo viņa teiktais (33. min): „Ziemassvētkos kristieši nesvin Jēzus dzimšanas dienu. ”

* https://www.youtube.com/watch?v=Fd2TDAbuubY

Danica

Eh, ja tā padomā, kāds cilvēka resurs iet postā. Ideja ir, spēks ir, vēlēšanās ko mainīt ir, spēja pasniegt domu ir....tikai neceļos tas viss aiziet. Žēl.

hihimājā tiešām ir pieeja datoram? reliģiskie murgi tā kā ar mūsdienu medicīnu būtu samērā viegli ārstējami.


Who do you think you are? ('Cause I'm a bad bitch) I killed my poor friend  Left her in the trunk on highway 10  Put the knife under the hood


Opiņki, durdomam ziemassvetku dāvanā- wifiks bez paroles. Hepī krismas

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18365929