Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Fantāzija, fantastika, distopijas u.tml. literatūras žanri – par un ap

Kurkulis

Kurkulis
No jaunākajām grāmatām šķiet tev varētu interesēt Kāpņu pilsēta DŽEKSONS BENETS ROBERTS. Pati gan lasījusi neesmu, bet sākuma fragments ~ 40 lapas, ko izlasiju , izskatījās ļoti daudzsološi.

Kaut kas no distopijas, kaut kas no mitoloģijas (bet ne no mūsu - zemes mitoloģijas)

fragments

Vai nav vienalga!

pelēkā pele

es nezinu, vai man patīk fantāzijas žanrs. Laikam man vispār nav tāda "mīļākā" žanra. Ja grāmata ir labi uzrakstīta, tās galvenā doma un atziņas mani piesaista, ir interesants stāsts, tad patīk. Ja nē, tad nepatīk, neatkarīgi no žanra. Ursula la Gvina patīk. (kaut Jūrzeme drīzāk ir filosofija, nevis fantāzija) Bada spēles patika, Klejotāja arī. Vampīru gabali nepatīk. Laikam jaunākus neesmu lasījusi.

sirdsapziņa ir kā kāmis - vai nu guļ, vai nu grauž...

Joprojām uzskatu, ka Krēslas panākumus nodrošināja ne tik daudz vampīri, cik stāsts par pirmo mīlestību. Tā sakot, erotika bez seksa.(Un lasāma ir pirmā grāmata, pārējās nē, nu, varbūt vēl otrā.)

Patīk gan sci-fi, gan fantasy. Jo vecāka palieku, jo vairāk nosliecos uz otro.

pelēkā pele

Ar nožēlu atzīstos, ka daudzu mīlētais Mitago mežs mani pilnīgi un galīgi neuzrunāja. Līdz galam pat netiku, aiznesu uz bilbliotēku atpakaļ.

Savukārt pilnīgā sajūsmībā biju no Džeimsa "Zelta poda".

aveirulz

Joprojām uzskatu, ka Krēslas panākumus nodrošināja ne tik daudz vampīri, cik stāsts par pirmo mīlestību.

Un kāds šo apstrīd? Krēsla ir tādas pats fantasy kā Džudas Devero grāmatas - vēsturiskie romāni.

bet ja par vampīriem, tad mans favorīts bija Kronina Pāreja. Jo Raisa savukārt paŗāk filozofiska, Vamīru akdēmiju un hronikas i netisījos sākt, bet Harisas Ture Blood izrādījās ļoti neforšas grāmatas (reti gadās, ka serāls ir labāks. Nu vsimaz pirmās 2 sezonas).

. Jā, starp citu, varbūt ir kāds labs ieteikums fantasy grāmatai (latviski, angliski), ja nu tomēr ievelk

Mans favorīts ir Nīls Geimens, un konkrēti Zvaigžnu putekļi.

Papildināts 15.01.2018 13:25:

Mitago mežs ir mana sāpe - manā bibliotekā nav, grāmtas tikapt kā nepērku un jau gadiem tā arī palieku gribot.

Un jau aug mana "gribu lasīt" liste - Zelta podu vispār nebiju pamanījusi.

pelēkā pele

Džeimss Stīvens ir Zelta poda autors, tā iet, ja ātri drukā.

Geimens man arī ļoti patīk, bet favorītgrāmatas ir Amerikāņu dievi un Labas zīmes. Un Okeāns ielas galā, lai gan tas īsti nav pieskaitāms pie šā žanra.

aveirulz
Pārejā bija vampīri? Lasīju, patika, bet neko neatceros

Bija, bija vampīri

Pārejā ielasījos pēc 300 lapām, tad gan nevarēju nolikt nost.

Amerikāņu dievi ir vienīgais Geimena darbs, ko nespēju pārkost un izlasīt līdz galam. Mans favorīts no viņa ir Kapsētas grāmata.

12345

Ночной дозор

Дневный дозор

Atceros, ka patika. Neatceros pilnīgi neko, kas tur bija.

.

aveirulz

pelēkā pele
Jā, bija vampīri. Bet nevis kā līdzvērtīgi tēli - cilvēce pēc vīrusa par tiem pārvērtās.

Babs

Atcerējos vienu autori, ko lasīju pirms vairākiem gadiem, izlasīju trīs grāmatas, bet nu skatos, ka ir uzrakstījusi vēl četras, forši, būs, ko lasīt - Amanda Stevens, sērija saucas Graveyard Queen. Par meiteni, kas atjauno vecas kapsētas un pie reizes redz spokus. Tur ir arī mīlestība, parasti katrā grāmatā ir pa gandrīz vai detektīva sižetam, tāpēc tās var katru lasīt atsevišķi, jo katrā kapsētā atrodas kaut kāds noslēpums, kas jārisina. Bet, nu, labāk sākt no sākuma. Valoda laba.

"Es gibt viele Wege zum Glück. Einer davon ist aufhören zu jammern." — Albert Einstein

Tact: The ability to tell someone to go to hell in such a way that they look forward to the trip.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18367551