Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Fantāzija, fantastika, distopijas u.tml. literatūras žanri – par un ap

Kurkulis

12345

D. Glukovskis "Metro 2033". Nezinu, vai ir latviski.

.

grupai "Zāle" ir smuka, savdabīga dziesma ar klipu par Mitago mežu. (Lasīju, bet nebiju īsti sajūsmā. Jūrzemes hronikas gan patika).

no vecajiem zinātniskās fantastikas darbiem patika pilnīgi visas H. Harisona "Tērauda žurkas"

„Man ir vienalga ko jūs par mani domājat, jo es par jums nedomāju nemaz” (c) Koko Šanele

Okean Elzy – "Така як ти"

Kurkulis

Tā, esmu paēdusi un rāma kā jūra bezvējā (uz ko mani te tagad pavilka, hmmm)

Lasu es latviski un krievu val. Līdz angļu neesmu izaugusi. Krieviski - gan jāatzīst, pēdējā laikā esmu lasījusi krimiķu sērijas, kas iepatikušās, bet latviski vēl nav turpinājumu vai nav vispār. Cita veida literatūru neesmu mēģinājusi (v'ēsturnieku studiju laikā lasītā spec.literatūra neskaitās).

Sākšu varbūt ar to, kas mani nesaista un laikam arī nesaistīs. Tie ir vampīri. Nezinu kāpēc - vienkārši nevelk un viss.

Vēl, mēģinot koncetrēti ielikt tēmas pieteikumu, laikam nonācu pie secinājuma ka fantāzija ar pārdabiskām maģiskām lietām drīzāk nē nekā jā.

Ar Mitago mežu mani saista īpašas sajūtas, varbūt tāpēc tas mani ļoooti uzrunāja. Kad lasīju, tad meža apraksts izsauca manī ļotui spēcīgas bērnības sajūtas par vieniem mežveidīgiem brikšņiem, kur gājām lasīt vizbulītes. Mazam bērnam tie sakritušie koki, kas paspējuši apsūnot un veco lapu smarža likās kā no citas nereālas pasaules (tad man patika fantazēt, ka esmu pasaku mežā). Un šīs ārkār'tigi dzīvās meža sajūtas dēļ Mitago mežš mani burtiski ievilka.

Ja runā par fantāziju, man laikam ļoti svarīgi, lai ir kaut kāda saikne ar reālo pasauli. Pilnīgi abstrakta atrauta fantāzijas pasaule mani kaut kā neinteresē (ej nu sazin' kā būs vēl pēc gadiem desmit).

Un jā, neesmu lasījusi ne Bada spēles, ne Krēslu, ne Poteru (lai gan Poterfilmas patika), nez kādēļ nevilina.

Kas man ir svarīgi grāmatā - lai mani sižets / intriga dzen uz priekšu. Tāpēc pārsvarā tie ir krimiķi, ko lasu. Ārpus krimiķiem man prasās tomēr kaut nedaudz sevi asociēt/iedomāties grāmatas situācijā, vai arī, lai tā aizskar kādu man būtisku sociālo problēmu. kaut ka tā apmēram.

Ja kāda, kas fano par žanru, ir lasījusi "Ogļu kalna bibliotēku" - labprāt dzirdētu, ja patika, tad kādēļ. Iekopēšu savus iespaidus pēc izlasīšanas:

"Pirmā trešdaļa bija interesanta, tāpēc, ka oriģināla, tālāk aizgāja trilleris, beigas mani emocionāli ipaši neuzrunāja. Izlasīju pēc tam jūsmīgās blogeru (žanra cienītāju) atsauksmes un joprojām nesaprotu, par ko tur no sajūsmas jālauž krēsli. Nekas mani tur nešokēja (bet trillerus, detektīvus un spriedzes romānus mīlošu cilvēku laikam grūti ir ar ko nošokēt), bija skaidrs, ka tie bibliotekāri (nejaukt ar seriālu) nav burvji, bet ar izkoptām zināšanām un spējām apveltīti cilvēki (katram savs katalogs - vienam karš, vienam - mirusšo valstība, trešam - atdzīvināšana, ceturtajam - dzīvnieki u.t.t.), Man likās, ka idejiski pēdējā ceturtdaļa (kur ielikta doma) ir atrauta no pirmajām 3/4. Tā Tēva meklēšanas doma man likās vāja. Nu kaut kā tā".

Starp citu, par tiem "Citādie", vispirms redzēju filmu, tad uzzināju, ka ir arī grāmata. Iespējams, ja vispirms lasītu grāmatu, mani varētu uzrunāt, bet filma bija ok, bet ne vairāk un tāpēc nevaru saprast, vai mēģināt lasīt vai nē.

Papildināts 15.01.2018 13:51:

OMG, kas par palagu

Pasakas - tie ir briesmīgi stāsti, kas saudzīgi sagatavo bērnus avīžu lasīšanai un televīzijas ziņu vērošanai.

pelēkā pele

Sarmozo
Amerikāņu dievu lasīju, blakus turot mitoloģijas enciklopēdiju

sirdsapziņa ir kā kāmis - vai nu guļ, vai nu grauž...

Kurkulis

Man Amerikāņu dievi neaizgāja

Pasakas - tie ir briesmīgi stāsti, kas saudzīgi sagatavo bērnus avīžu lasīšanai un televīzijas ziņu vērošanai.

VLapsa

Patīk le Gvina, Harisons, Bredberijs, Azimovs, vampīri, pūķi, elfi, rūķi, viss patīk, apakšnozares nešķiroju, man laikam vissvarīgākais ir autora ideja un spēja / prasme uzburt savu izdomāto (hm, varbūt arī ne) pasauli, un jā, patīk arī kkādas paralēles ar šībrīža pasauli. Piemēram, Bada spēles ļoti patika - nu taču grāmata par mūsu esošo pasauli, kāda tur fantastika. Viss ir - izklaides, cenzūra, sabiedrības noslāņošanās, manipulācijas, cīņa par varu - un - kas man sevišķi patika - revolucionāri vs tirāni - kas ir kurš un vai vienmēr labais ir labs un ļaunais ļauns.

Pēdējā laika spilgtākie žanra iespaidi - Hjū Hovija Elevatora triloģija (Vilna; Maiņa; Putekļi) un Īana Tregillisa Asinszāles triloģija (Rūgtās sēklas; Visaukstākais karš; Nepieciešamais ļaunums).

Kurkulis

VLapsa

Bada spēles ļoti patika - nu taču grāmata par mūsu esošo pasauli, kāda tur fantastika.

Tu saki? Būs laikam jāpamēģina (es pat nebiju pievērsusi uzmanību, tikai zināju, ka ir tāds. Man likās, ka kaut kādas tur izdzīvošanas spēles - nu tas nav man).

Papildināts 15.01.2018 14:46:

Prātā esmu metusi aci uz Azimovu, ka gribētu pamēģināt.

Selana

Uh, cik laba diskusija!

Ļoti patīk grāmatas par Sci-fi (kosmoss) un dystopian future.

Pēdējā laika labākās - Sylvain Neuvel

"Sleeping Giants"

" Waking Gods"

Un tagad gaidu kad iznāks trešā daļa maijā! Ļoti iesaku!

Papildināts 15.01.2018 14:50:

VLapsa

Jā, Hjū Hovija Elevatora triloģija (Vilna; Maiņa; Putekļi) bija super!

If you want the rainbow, you gotta put up with the rain...

Kurkulis

starp citu, kas ir Young adults žanrs ? Varētu kādu piemēru

Kurkulis
Man ar Bada spēlēm bija tas pats, kautkā apraksts galīgi neiedvesmoja, bet tad vienu (diezgan paģirainu ) sestdienas rītu stāvot JR paņēmu, jo nekas cits neuzrunāja. Uhh, manis nebija visu brīvdienu, jo pēc pirmās grāmatas izlasīšanas es tak nevarēju sagaidīt pirmdienu un atradu abas pārējās grāmatas internetā. Tas bija vēl pirms elektroniskās grāmatas iegādes, sēdēju ar laptopu un lasīju.

Jā, gan bada spēlēs, gan Citādajos nav fantasy, ir tikai distopija. Un abas šīs skaistās arī young adult.

Young adult parasti galvenie varoņi ir 15-16-17-18-19 gadus veci. Bieži vien tikai grāmatas sākumā, pēc tam jau pieaug.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18367551