Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šajā tēmā — tikai par Bībelisko Lieldienu stāstu

nothing_special

(Attiecībā uz 30.03.2016., L. Rozentāls, "Augšāmcelšanās"*)

Augšāmcelšanās ir kristīgās ticības centrālais notikums. Mācītājam L. Rozentālam tas nav traucēklis, lai apkrautu šo stāstu ar meliem.

Krāpšanas nolūks —„ nobēdzināt” Jēzus Kristus fizisko ķermeni tā, lai nerastos jautājumi par tā pašreizējo atrašanās vietu.

Katrs var viegli izsekot krāpšanas shēmai. Savus melus mācītājs balsta uz evaņģēlija tekstu, ka Jēzus pēc piecelšanās no kapa Marijai Magdalēnai saka: „Neaizskar Mani” (Jāņa 20:17). Šo frāzi, kurai nav tālāka izvērsuma, mācītājs sakompilē ar paša izfantazēto „cita veida esību”, kurā novieto Jēzu (sk. 22.49 min). Apgalvojot, ka pēc augšāmcelšanās Jēzum nav iespējams pieskarties, L. Rozentāls melo (sk. 25.04 min).

Patiesais Bībeles** vēstījums ir šāds — Jēzus saka: „Redziet Manas rokas un Manas kājas! Es pats tas esmu. Aptaustait Mani un apskatait; jo garam nav miesas un kaulu, kā jūs redzat Man esam.” (Lk.24: 39), Tomam saka: „ .. dod šurp savu roku un liec to Manos sānos ..” (Jāņa 20:27), „Viņš no tiem šķīrās un tapa uzcelts debesīs” (Lūk. 24:51).

Mācekļi Jēzus ķermeni aptausta un pārliecinās, ka tā ir matērija (miesa un kauli), nevis gars. Tas ir stāstu caurvijošs motīvs. Noslēgumā Jēzus vēl paēd un, kad ir pārliecinājies, ka ir pārsteidzis publiku ar brīnumaino ķermeņa atdzīvošanos, ar visām sandalēm uzlido debesīs.

Kristiešu mācītāju centieni Jēzus fizisko ķermeni „izšķīdināt” telpā vai novietot izfantazētā dimensijā ir Bībelisko Dievu noliedzoši. Cenšoties piesaistīt domāt spējīgu (maksātspējīgāku) publiku, L. Rozentāls ir spiests melot. Ja mācītāji paši demonstratīvi pārkāpj baušļus, tā ir reliģijas sabrukšanas pazīme.

* https://www.youtube.com/watch?v=mQ8fRifcb74

** https://www.bibele.lv/bibele/bibele.php

Daugavietis

Ja mācītāji paši demonstratīvi pārkāpj baušļus, tā ir reliģijas sabrukšanas pazīme.

L. Rozentāls ir spiests melot.
Neko, kā cilvēks viņš nav spiests, bet kā reliģijas monstra "skrūvīte", to dara. Varbūt, dzīvē, citur sociālajā vidē, viņš ir visgodīgākais un labākais cilvēks. Bet esot "amatā" viņam tas jādara. Savādāk izkritīs no sistēmas. Nebūs mājās ko ēst. Un arī zemapziņa viņam tā ir ieprogrammēta no egregora puses.
Normālās egregoriālās marionetes izpausme sava egregora iekšienē. Nekas vairāk. Un tas tikai stiprina egregora "štābu". Jeb, šajā gadījumā, reliģiju kopumā. Tā kā gaidi vien ar maisu - lielu, lielu, kad tā reliģija sabruks.

Daugavieša cāļblogs

Jūs tikai uzskatāt, ka komunicējat ar mani. Bet īstenībā Jūs komunicējat ar saviem uzskatiem par mani.

Nesaprotu. Kapēc tāda pārliecība, ka bībelē baigā taisnība sarakstītas? Vsp Lieldienas ir Saules svētki, saulstāvji. Tos pievāca kristietība.

Satery

Tioba

Nepievāca jau neko Tie ir dažādi svētki dažādos datumos. Tik vien, kā nosaukums līdzīgs.

malacis

nothing_special, nu žēl skatīties, kā Tu tur pūlies pārliecināt ticīgos. Tev jāsaprot, kā tāpēc to sauc par ticību, ka loģikas argumenti tur nedarbojas, tāpēc labāk atslābsti un izbaudi dzīvi

Satery

Kāds tad Lieldienām - Kristus augšāmcelšanai sakars ar olām?

Rotuks

nothing_special

Kristietība jau nu neizčibēs dēļ tā , ka kāds kaut kur , kaut ko ne tā saprot ...

Tioba

Nekāda , bet gadiem ejot tiek atšķaidīta šī pamatvēsts ... žēl noskatīties ,kā Kristus Augšāmcelšanās svētki tiek izķengāti ....

malacis

tāpēc to sauc par ticību, ka loģikas argumenti tur nedarbojas,
Tieši tā , jo noticēt tam , ka Kristus ir Augšāmcēlies ir diezgan grūti ... plus prāts vēl maisās pa vidu un tēlo "gudro" .... , bet to var piedzīvot ... ja Tu esi to piedzīvojis tad , gan Tu tici ... bet ticība nāk no sludināšanas un tas ,ka Jēzus ir Augšāmcēlies tiek sludināts Bībelē , es to esmu piedzīvojusi un ticu tam ,kas ir rakstīts ...Tim.1-5 .....bet sludināšanas mērķis ir mīlestība , kas nāk no skaidras sirds un labas apziņas un neliekuļotas ticības ...

Nu kaut kā tā ... bet tā ir mana pieredze un viedoklis

Rotuks

Es ticu tam, ka Kristus ir bijs viens lāga Zelis. Kas un kā tur tālāk-kas to, lai zin...

Satery

Tioba
Ola kristietībā ir dzīvības un augšāmcelšanās simbols. Bet līdzīgi- arī daudzās citās reliģijās. Tā kā, laikam katrs pielāgojis savām vajadzībām.

Basteta

Ja Kristus necēlās augšā no kapa ar visu miesu, tad Kristietībai nav nekādas jēgas. Dīvaini tā mēģināt to noliegt....

Anything worthwile is Dangerous.

/Victor Anderson

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18369151