Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šajā tēmā — tikai par Bībelisko Lieldienu stāstu

nothing_special

RXEI = trollis_manipulētājs

Kristiešu reliģijas saturs nav morāli labs. Attiecīgi arī ietekme uz dievlūdzējiem ir negatīva. Tu nupat aplauzies diskusijā par Jēzus krāpšanos, tomēr nebeidz slavēt ”terapiju ar sūdiem”. Saki, ka esot mistiski ieguvumi. Ir jau ar, tikai ieguvumi ir pašiem „terapeitiem”. Apkrāptajām avīm „ieguvumi” ir atlikti. Tos krāpnieks Jēzus sola viņpasaulē.

Par Jēzus amorālajām pamācībām Tu pat nemēģini izteikties. Neesi atradis neko vērā ņemamu, ko pretstatīt Jēzus ļaunajām komandām. Protams, Jēzus komandas nes ieguvumus. Ieguvēji ir varaskāru, merkantilu dīkdieņu bariņš. Lielais kristiešu pulks savu pazemojumu norij klusējot.

Tu saki, ka apkrāpt iespējams dažādu profesiju pārstāvjus. Tam es piekrītu! Arī starp sportistiem, dziedātājiem un aktieriem ir muļķi un gļēvuļi. Tie, kuri reliģiju reklamē publiski, lielākā daļa ir angažēti reliģisko paverdzinātāju pakalpiņi.

c/„ja kristīgā ticība patiešām nedotu nekādu labumu indivīdam, tā nespētu izplatīties un izdzīvot cauri gadsimtiem.”/c

Tu nu gan publiku turi par naivuļiem! Izplatīšanas metodes – vai kādam tas ir noslēpums? Gadsimtiem kristietība bija valsts varas sastāvdaļa. Tad noderēja šis Jaunās derības pants: 27 Bet tos manus ienaidniekus, kas negribēja, lai es pār tiem valdītu, atvediet šurp un nokaujiet manā priekšā!

Citādi domājošie Jēzus izpratnē ir jāiznīcina. Kas nav ar Mani, tas ir pret Mani. (Mat. 12:30, Lūk. 11:23) Viņš tērpies drēbēs, kas asinīs mērktas, Viņu sauc: Jēzus. (Atklāsmes 19)

malacis

nothing_special, iespējams, ka Tev ir teksta uztveres problēmas, kas automātiski noved pie rekomendācijas nemēğināt interpretēt bībeles tekstus, taču mans jautājums bija par mistisko Ēci, ar kuru Tu sarunājies, atbildot uz dažādu cāļtēlu replikām.

RXEI

nothing_special "Par Jēzus amorālajām pamācībām Tu pat nemēģini izteikties"
Pirms gada pietiekami izteicos, lai saprastu, ka viens no mums runā par meitu, bet otrs par kleitu. Bezcerīgs gadījums. Lai katrs pats lasa Jēzus vēstījumus cilvēkiem un skatās, kā tas reflektē ar viņa dvēseli. Varbūt pie vainas ir nevis Jēzus vēstījums, bet mūsu dvēseles, ja tik atšķirīgi visu saprotam?

"Arī starp sportistiem, dziedātājiem un aktieriem ir muļķi un gļēvuļi..." - skarbi un nepatiesi. Es priecātos, ja pasaulē būtu vairāk tādu "muļķu un gļēvuļu", kuri citiem neko ļauna nenovēl, bet pasauli mēģina veidot par labāku vietu, mainoties pašiem.

WWJD

Trollim – malacim

Par visu, ko zinu vai nojaušu, neatskaitīšos. Interpretē! „Ēcis Pēcis” ir trollis, kurš pieķerts kārtējos nedarbos. Turklāt nemākulīgs trollis, kurš ar savu „nabadzību” ir degradējis forumus. Visi Tavi niki ir kā garlaikota apsaukāšanās pēc piecu aliņu iztukšošanas. Sekla un neempātiska fantāzija!

Bībeles interpretēšana kristietības totalitāro ideoloģiju nepārvērtīs par kaut ko pretēju. Kristiešu reliģijas faktiskais satur ved pie inkvizīcijas un „raganu” dedzināšanas. Tikai pateicoties sekulāro likumu dominēšanai pār Bībeles likumiem, varam izvairīties no reliģiskā terora. Lai „kristīgās vērtības” mūs pamet galīgi un neatgriezeniski!

Tu saki: „jāstrādā pie jaunas bībeles”. Ar savu aktīvo pilsonisko nostāju mēs katrs rakstām sabiedrības „bībeli”.

Papildināts 23.05.2021 14:35:

RXEI = malacis ...

/c Pirms gada pietiekami izteicos. /c

Par Jēzus amorālajām pamācībām Tu neesi izteicies. Neesi atradis neko vērā ņemamu, ko pretstatīt Jēzus ļaunajām komandām.

„Bet Es (Jēzus) jums saku: jums nebūs pretim stāvēt ļaunajam; bet, kas tev sit labajā vaigā, tam pagriez arī otru. 5 Netiesājiet priekšlaikus, tiekāms Tas Kungs atnāks. 37 Netiesājiet, lai jūs netopat tiesāti.”

„Ikviens lai ir paklausīgs varām, kas valda. Jo nav valsts varas, kā vien no Dieva. 18 Kalpi, paklausiet saviem kungiem visā bijībā, ne vien labajiem un lēnajiem, bet arī ļaunajiem. 20 Ja jūs, labu darīdami, cietīsit pārestības un tās panesīsit, tas Dievam labi patīk.”

Citiem vārdiem sakot: esi lupata, neaizstāvi savas intereses, katra vagara priekšā lien uz vēdera, apslāpē savu pašcieņu, nenostājies pret ļaunumu un meliem, neaizstāvi vājāko, vienaldzīgi noskaties uz valsts nozadzēju shēmām un politiķu mahinācijām.

Ja savā gļēvumā nolaidīsies līdz kājslauķa statusam, tad Jēzus sola tevi atalgot. Par savu netīro sirdi būsi Dieva ieredzēts un izredzēts un tiksi atalgots viņpasaulē.

RXEI

Ļaunumu apturēt ar labo manuprāt ir nedaudz lielāka prasme, nekā "aci pret aci un zobu pret zobu", kas pa spirāli ved uz aizvien lielāku postu. Tas, kurš ir lupata, vēl ir liels jautājums, kad saskaita upurus un zaudējumus pēc konfliktiem. Ar lielāku varbūtību savus gēnus tālāk nodos tas, kurš sekos Kristus mācībai, kad sastapsies ar lielāku pārspēku un neskries tam pašnāvnieciski un bezjēdzīgi virsū kā kamikadze.

Tāpat arī iemācīties izmainīt savu attieksmi un dzīvot harmonijā ar pasauli ir prātīgāk, nekā censties izmainīt pasauli lietās, kuras ir ārpus tavas kontroles. Pirmajā gadījumā ir jāmainās pašam, kas nav viegli. Tajās lietās, kuras es varu ietekmēt - tur es rīkojos, un pamatojumu šādai rīcībai es atrodu tajā pašā Bībelē.

WWJD

RXEI

c/ „Es rīkojos, un pamatojumu šādai rīcībai es atrodu tajā pašā Bībelē” /c

Nostāties pret ļaunumu un rīkoties – tādu komandu Jēzus saviem sekotājiem nedod. Tava jā/nē žonglēšana nereabilitē Jēzu.

Gļēvums un ļaunuma ignorēšana ļaunumu neaptur. Ļaunumu aptur taisnīguma izpratne, taisnīguma aizstāvēšana un, ja nepieciešams, arī tiesa un sods. Tiesu sistēma un represīvās instances ir tāpēc, ka cilvēki tās akceptē kā sabiedrībai nepieciešamas. Izliekoties, ka bez tā var iztikt, Tu blefo.

„Netiesājiet, lai jūs netopat tiesāti.” Šāda Jēzus komanda ne tikai vairo ļaunumu, bet arī ir liela muļķība. Netiesāšanas rezultātā ļaunums savairosies. Līdzko tas skars kristieti, viņš nospļausies uz Jēzus pamācībām un teciņus vien skries uz tiesu vai policiju. Bībeles likumi ir rakstīti vergturu sabiedrībai. Ar indivīda tiesībām tur ir švaki. Jēzus iztēlotajā pasaulē neviens saprātīgs cilvēks (arī kristietis) negribētu dzīvot.

Krietns cilvēks nostāsies taisnīguma pusē, pat ja personīgi viņu konkrētais ļaunums neskar. Tas ir mūsu zemapziņā vai gēnos, un gala rezultātā tas atmaksājas.

RXEI

Pareizi jau tu saki par tiesu sistēmu. Ja es būtu jurists un strādātu tiesā, tad pildītu savu darbu un pieņemtu lēmumus, balstoties uz tiesu praksi un normatīvajiem aktiem. Arī tad, ja es būtu kristietis. Bet, ja es kā kristietis tiesāšanu balstītu uz emocijām, un kādu iesēdinātu nepamatoti, tad tas vairs nebūtu labi. Kristus mācība ir pavisam par kaut ko citu - pirms kādu tiesā, pārliecinies, vai pašam nav baļķis acīs. Un tie baļķi ir visiem. Laicīgajā pasaulē ar tiesāšanu nodarbojas atbilstošās institūcijas, kuras no sabiedrības ir saņēmušas šādas pilnvaras. Garīgajā pasaulē kristieši tiesāšanu atstāj Dieva ziņā. Pārliecība, ka Dievs pieņems taisnīgu lēmumu arī tādos gadījumos, kad tiesu sistēma to nespēj (vai piespriež nepietiekami lielu sodu), kristietim vienalga dod lielāku sirdsmieru, nekā mūžīgā pārdzīvošana par izdarīto netaisnību. Sirdsmiers ir lielāka vērtība par cepšanos par lietām, kuras tu tāpat nevari izmainīt. Pirmā ir veselīga attieksme, bet mūžīgā sevis mocīšana ir neveselīga. To tev arī psihoterapeiti apstiprinās.

WWJD

RXEI

c/ Kristus mācība ir pavisam par kaut ko citu – pirms kādu tiesā, pārliecinies, vai pašam nav baļķis acīs. Un tie baļķi ir visiem. /c

Tu savā muldēšanā esi sapinies kā vista pakulās. Tavs teksts apstiprina iepriekš iztirzātos pantus: „Netiesājiet priekšlaikus, tiekāms Tas Kungs atnāks. 37 Netiesājiet, lai jūs netopat tiesāti.”

Šie panti ir nepārprotami. Kristietis ir vārgulis, kuram ir liegts iestāties par taisnīgumu un kritizēt slikto. Kristiešu trulums un vienaldzība vairo noziedzību un ļaunumu. Ir noziedznieki un zagļi, kuri iemanās apiet likumus, vai nav iesēdināti, jo pietrūka pierādījumu. Šāds kontingents ir lieli kristīgās ideoloģijas fani. Piemēram, Itālijas mafiozi.

Nekrietna un negodīga rīcība, pat ja nav likuma panta, kas pret to vēršas, ir NOSODĀMA. Ziemeļvalstis mums ir demokrātijas paraugs. Tur politiķi pat pie neliela misēkļa, reaģējot uz iespējamo sabiedrības nosodījumu, paši atkāpjas no ieņemamajiem amatiem. Neatkarīgie žurnālisti, pilsoniskā sabiedrība – tas ir bieds tiem, kuri savus nekrietnos darbus piesedz ar kristīgo ideoloģiju.

Pēdējās izmaiņas: nothing_special, 29.05.2021 18:21.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18369151