Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šajā tēmā — tikai par Bībelisko Lieldienu stāstu

nothing_special

Par LTV sižetu sēriju “Ceļā uz Aglonu”, “Māsa Marija Benedikte klostera noslēgtībā redz laimi”*. Māsa Benedikte savu dzīvi pavadīs, tupot uz ceļiem un pielūdzot neesošo. Sludinātāji māsai smadzenes izskalojuši tādā apmērā, ka viņa visu savu dzīvi pakārtos tam, kas realitātē nenotiks. Baiss reliģijas simbols.

Katra godprātīga cilvēka pienākums ir māsām pateikt: Dieva nav. LTV rīkojas pretēji un ar šo sižetu veicina to, ka seši apkrāpti cilvēki savu dzīvi izmetīs miskastē. Šis ciniskais, reliģijas ļaunumu slavējošais valsts televīzijas akts ir amorāls un ir pretrunā ar cilvēktiesībām. Valsts TV uzdevums ir informēt, nevis veicināt maldus. Reliģisko funkcionāru ietekme uz valsts plašsaziņas līdzekļiem ir “valsts nozagšana” nr. 2.

* https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/masa-marija-benedikte-klostera-noslegtiba-redz-laimi.a287440/

Zilspukuzirnis

Dievs IR. Katrā cilvēkā, dzīvniekā, dzīvā un nedzīvā dabā.

Bet par tavu ateismu un briesmīgo vēlmi pārliecināt uz pretējo - ko Dievs tev nav devis, kā apkrāpis? Vai tu pazaudēji bērnu, izcieti smagu slimību, bankrotēji vai zaudēji visu ugunsgrēkā, jo Dievs ''nepalīdzēja''? Liec tak cilvēkiem un Dievam mieru, un viņi liks mieru tev, jo var ļoti just, ka laimīgs cilvēks neesi.

Un, ja vēlies meklēt Dievu, nemeklē to Bībelē, vēdās, Korānā utml. Meklē to savā Sirdī (- pieliec labo roku sev pie krūtīm, it kā sakot - es esmu.. skolotājs, ateists, blablabla. Garīgā Sirds ir labajā pusē, tur arī roka atdūrās, ne? Lūk, meklē Dievu tur.).

Zilspukuzirnis
Sapratu – dievs ir visur, un viss ir dievs. Kāpēc vēl kaut kas jāmeklē, ja Tu saki, ka dievs ir manī? Lasi manus ierakstus un priecājies par dievišķo.
Drīzāk ar savu savārstījumu Tu centies novirzīt uzmanību no mana ieraksta par kristiešu reliģijas ļaunumu, no tā, ka stankevičveidīgie izčakarē cilvēku dzīvi.

http://veselam.la.lv/2018/09/01/dievs-lauj-skoleniem-iziet-no-stundas-mirdzosam-acim-sirsniga-skolotajas-lugsana/

Nu lūk, esam nonākuši līdz tumsonības popularizēšanai skolā. Ievelkot klasē „radītāju”, šī „skolotāja” iznīcina eksakto mācību priekšmetu pamatus un degradē izglītības sistēmu. Es nekad neuzticētu savas atvases izglītošanu skolotājai, kura skolniekiem stāsta par neeksistējoša iedomu tēla ietekmi uz viņas reālo dzīvi.

Daugavietis 01.06.2018, 20:54

„Man ir bijis iespēja virspusēji iepazīties ar izgudrojumu arhīvu kādā valstī. Protams, virspusēji, bet nopietni un ticami. Ja, Jūs zinātu, kā tiek noslēpti un nobremzēti pasaules ekonomiku stimulējoši izgudrojumi, kas mums ļautu dzīvot salīdzinošā, bet ļoti jūtamā Labklājībā, tad Jums tie svētie tēvi, ko Jūs gānat būtu eņģeļi zemes virsū salīdzinot ar dažādiem Nobela un citu prēmiju ieguvējiem.”

Sagādā mums Labklājību, protams, arī sevi neaizmirstot! Vismaz pastāsti, kuras Nobela prēmijas ir piešķirtas par plašai publikai nezināmiem atklājumiem.

RXEI, pirms turpināt dziedāt slavas dziesmu kristiešu reliģijai, jāizvērtē daži svarīgi aspekti par Tevis teikto 27.08.2018 „Mans ceļš uz ticību un sirdsmieru - varbūt kādam palīdzēs”.

– c/ „Kāds ir ieciklējies uz kristiešu pastrādātajām zvērībām, bet nesaprot, ka arī kristieši ir tādi paši grēcinieki ar savām vājībām..”/c

Tēmā „Šogad reformācijai 500” tiek diskutēts par reliģijas iedvesmotajām zvērībām. Ja kristieši viens otru slaktē, sacenšoties, kurš ir tuvāk Dievam, ir jābūt gana trulam, lai to pieņemtu kā Dieva gribu.

– c/ „Kāds vērtē Dievu kā cilvēku, apgalvojot, ka cilvēks tā nekad nedarītu (jo tas nav loģiski).” /c

Ja Bībele būtu Dieva novērotāja pieraksti, mācītāji varētu teikt: mēs Dievu nesaprotam. Kristiešu izpratnē Bībele ir Dieva vēstījums cilvēkiem un tajā Dievs sevi prezentē kā neloģisku. Piekrītu, Dieva „vēstījums” nav loģisks, nav humāns un nav morāls. Šis vēstījums atbilst reliģijas autoru – pirms mūsu ēras dzīvojušo cilvēku – izpratnei par sabiedrību, mūsdienu izpratnē tas ir krāms.

– c/ „Kāds ieciklējies uz aprakstītajām šausmām Vecajā Derībā un nesaprot .. tā laika grēcīgo cilvēku.” /c

Jā, Bībelē ir skaidri pateikts, ka Dievs pret visiem nav vienādi taisnīgs, respektīvi, ir netaisnīgs. Tad nu kristieši, lūdzot debesu valdnieku, Oliņietes garā, mēģina „sarunāt” un „nokārtot” štelles. Ja Dievs nav objektīvs un viņa „taisnīgums” ir mainīgs, tādu Dievu pielūgt ir idiotisms.

– c/ „Parunājot ar cilvēkiem, kuri daudz laika veltījuši šo jautājumu risināšanai, var ātrāk nonākt pie skaidrības, kāpēc Dievs rīkojās tā vai citādi.” /c

Parunājot ar sludinātājiem, saņemsi improvizāciju – no katra muldētāja atšķirīgu. Skaidrojumi nesakrīt, tie nav „svētā gara” iedvesmoti. Melnsvārču blefošana par „svēto garu” pierāda viņu melus. Tūkstoši Bībeles pretrunu un nejēdzību katru mācītāju novedīs pie klasiskās atrunas: mēs to nesaprotam.

– c/ „demokrātija .. tagad viena ķēniņa vietā visu nosaka vairāki ķēniņi, kuri savā starpā sadarbojas” /c

Demokrātija paredz nevardarbīgu ideju konkurenci. Pat ja tas darbojas nelielā mērā, ir pietiekami. Lai būtu labi, ir jābūt attīstītai pilsoniskajai sabiedrībai, bet viens no traucēkļiem tam ir baznīca. Katrā gadījumā realitātē demokrātija ir nesalīdzināmi labāka nekā kristiešu baušļi, kur cilvēki tiek pielīdzināti kustamajam un nekustamajam īpašumam.

– c/ „kad centrā ieliek Jēzu .. mēs pēkšņi varam pieņemt par māsām un brāļiem tos, kuri varbūt mums kādreiz pat ir nodarījuši pāri” /c

Jā, kristietim ir jāpieņem gan „ķēniņi”, gan „ķēniņu izredzētība” un ir jāsamierinās ar šīs pasaules netaisnību. Bībeles nodaļa „Romiešiem 13” ir būtisks iemesls, kāpēc šis reliģiskais krāms joprojām eksistē.

– “Jāņa 20:29 Jēzus teica Tomam "Tāpēc ka tu Mani redzēji, tu ticēji. Svētīgi tie, kas neredz un tomēr tic!"

Toms gribēja aptaustīt Jēzu, un viņam tas tika nodrošināts. Tas Tomu padarīja par ticīgu kristieti. Ja Dievs visus mīl un visus grib evaņģelizēt (to sludinātāji pasniedz kā Bībeles pamatjēgu), viņš bez piepūles var kristiešu pulkam pievienot miljardu “izglābto”. Tad kāpēc viņš rīkojas pretēji? Kāpēc viņš slēpjas? Tādā situācijā vairot šaubas par savu eksistenci, tas ir stulbi. Bībele kristietim par pienākumu uzliek evaņģelizēt nekristiešus. Tai pat laikā Tev, RXEI, nav dots uzrādīt Dieva dislokācijas vietu, lai kristiešu pulkam pievienotu miljardu “Tomu”? Tu redzi, cik muļķīga ir kristiešu reliģija. Tev atliek tikai bazūnēt: mēs viņu nesaprotam, viņa darbības nav loģiskas utt. Ja visu varošais Dievs caur Bībeli vēršas pie cilvēkiem, bet nespēj izteikt savu sakāmo, respektīvi, tie viņu nesaprot, Dievs ir nevarīgs plānprātiņš un tad nav jēgas uz Bībeles instrukcijām reaģēt loģiski.

nothing_special - man ir sajūta, ka tu negribi saskatīt, ka neesmu tāds, kādu tu mani gribi redzēt. Ja man izrādītos taisnība, tev diezgan pamatīgi būtu jāpārskata savi uzskati un teorijas, bet tici man - tas būs tā vērts.

Tavos tekstos redzu tik daudz aplamības, ka pat rokas nolaižas, lai cīnītos ar šīm vējdzirnavām, bet ok - respektējot tevis veltīto laiku mana skribelējuma analīzei, vēl pēdējo reizi punkts pa punktam ar norunu, ka tu kaut nedaudz pamēģināsi ieklausīties manis sacītajā.

1) "Ja kristieši viens otru slaktē, sacenšoties, kurš ir tuvāk Dievam, ir jābūt gana trulam, lai to pieņemtu kā Dieva gribu." . Tieši tā - Dievs negrib, lai mēs viens otru slaktētu, un es visvairāk nosodu vardarbību no baznīcas puses. Tas, ko mēģināju pateikt, ir fakts, ka kristieši pēkšņi nekļūst par perfektiem cilvēkiem, bet vismaz uz to tiecas. Cilvēka grēcīgo dabu neviens nav atcēlis arī pēc kristīšanas, un tas izskaidro, kāpēc noziegumi notiek. Domāt un sagaidīt, ka kristiešiem jābūt nevainojamiem, ir utopija. To pat Dievs no cilvēka nesagaidīja, samaksādams mūsu parādu pats, lai atjaunotu līdzsvaru. Bet tas nenozīmē, ka Dievs attaisno baznīcas noziegumus. Tieši otrādi - tie pirmie būs tie pēdējie...

2) "Ja Bībele būtu Dieva novērotāja pieraksti, mācītāji varētu teikt: mēs Dievu nesaprotam...". Jo vairāk es iedziļinos Bībeles vēstījumā, jo vairāk es brīnos, cik ļoti daudz fundamentālu filozofisku domu un loģikas ir šajos rakstos. Rodas šaubas, vai cilvēks maz apjēdza, ko toreiz pierakstīja, jo tas bija pret tā brīža (un arī mūsdienu) normām, ar kurām būtu grūti "pavilkt" masas sev vēlamā virzienā. Jā, mēs kopbildi un ilgtermiņa plānu neredzam, tāpēc arī dažkārt nesaprotam lietas, kuras notiek īstermiņā. Kad rodas pārliecība un uzticība Dievam attiecībā uz ilgtermiņa plānu, tad paliek vieglāk pieņemt arī īstermiņa pārbaudījumus. Pat savu nāvi paliek vieglāk pieņemt, kur nu vēl visu pārējo, par ko cilvēks tā cepās.

3) "Ja Dievs nav objektīvs un viņa „taisnīgums” ir mainīgs, tādu Dievu pielūgt ir idiotisms." Tirgošanās ar Dievu neies cauri, tāpēc tavs skatījums uz kristiešiem caur Oļiņietes prizmu ir nepareizs. Nevari sadarīt labās, tavuprāt Dievam patīkamās lietas, un tad nākt ar lūgšanu, kurā tu patiesībā nostādi Dievu parādnieka lomā - nu, davai - es savu darbu izdarīju, tagad tu man šito štelli sakārto Tas, ko mēs caur lūgšanām varam panākt, ir atvērt šo garīgo telpu, kurā Dievam ļaut darboties. Jābūt gatavam pilnīgi visu ielikt Dieva rokās un pieņemt jebkuru lēmumu. Jāpriecājas, ja kāda no tavām vajadzībām sakritīs ar Dieva ilgtermiņa plānu, un tiks piepildīta, bet nevajag kurnēt, ja būs vēl nedaudz jāuzgaida. Šādas garīgās telpas atvēršana Dieva darbībai cilvēka dzīvē labi redzama sportā. Varbūt pamanīji, ka daudzi pēc sasnieguma pārmet krustu vai paver skatu augšup? Cilvēks ļoti labi apzinās sava ķermeņa fizisko iespēju robežas, bet, lai kļūtu par labāko pasaulē, ar to nepietiek. Pacel to latiņu augstāk par savām spējām un dod iespēju pārējo izšķirt Dievam. 99 reizes varbūt nepārlēksi, bet tad pēkšņi kaut kā pareizi sagrupēsies lēcienam un labi atspersies, un tomēr pārlēksi šo neiedomājamo augstumu. Ja cilvēks domātu tikai savu iespēju robežās, nekad tik augstu latiņu neuzliktu, un ne ar ko tā arī neizceltos. Tas pats biznesā - sagatavo budžeta plānu, bet tad pieliec 10% klāt un ej uz šo mērķi. Varbūt 10% nesasniegsi, bet 5%, kas jau būs labāk par 0, kuru sasniegtu ar savu iespēju plānu.

4) "Parunājot ar sludinātājiem, saņemsi improvizāciju – no katra muldētāja atšķirīgu". Nevar arī apgalvot, ka jebkuru citu jomu ekspertu viedokļi būtu ignorējami. Protams, ka citu viedokli tu tikai pieņem zināšanai, filtrē, ko tev saka, un pieņem savu lēmumu. Kristieši bez tā visa vēl arī meklē jebkura apgalvojuma pamatojumu Bībelē. Bet man labs filtrs vēl ir arī mana sirdsapziņa un morāle - ja kāds liek iet pret to, tad nostrādā drošības bremze, un pamatojums tiek meklēts Bībelē. Tāpēc arī neesmu kļuvis par katoli, jo man nav saprotama dažādu priekšmetu un personāžu pielūgšana. Vienkārši neredzu tam pamatojumu Bībelē. Bet tas nenozīmē, ka katoļi ir sliktāki cilvēki. Varbūt viņi tiešām to lietu ir dziļāk atkoduši, ja jau tik daudzi cilvēki seko tieši viņiem? Laiks rādīs.

5) "Demokrātija paredz nevardarbīgu ideju konkurenci" Paredz ta paredz, bet kā ir realitātē? Arī Bībelē ir dota perfekta cilvēka instrukcija, bet vai kāds to ievēro? Atduramies atkal pie tā paša apgalvjuma, ka perfekta demokrātija un perfekta kalpošana Dievam ir utopija, bet tiekšanās uz šo perfektumu jau ir labāk, kā nekas.

6) "Jā, kristietim ir jāpieņem gan „ķēniņi”, gan „ķēniņu izredzētība” un ir jāsamierinās ar šīs pasaules netaisnību. Bībeles nodaļa „Romiešiem 13” ir būtisks iemesls, kāpēc šis reliģiskais krāms joprojām eksistē." Ļoti labu tēmu aizskāri šī brīža valdības veidošanas kontekstā Mūsu valdība ir sabiedrības spogulis un tas, ko esam pelnījuši. Nevari sagaidīt perfektu valdību no neperfektas sabiedrības. Ko sēsi, to pļausi. Ko te pārmest Dievam? Ka neielika mums Norvēģijas valdības pārstāvjus, kuri baidās no korupcijas, kā no uguns? Tikai ar sliktu valdību mums tiek dota iespēja laboties un progresēt. Komfortā un labklājībā progress nav iespējams. Nu un pārējās lietas - ievērot likumus, solidāri maksāt nodokļus u.t.t. ir tikai normāli. Nekādu problēmu te nesaskatu. Tieši otrādi - atrisinājumu šī brīža situācijai.

7) Un visbeidzot "Toms gribēja aptaustīt Jēzu, un viņam tas tika nodrošināts. Tas Tomu padarīja par ticīgu kristieti. Ja Dievs visus mīl un visus grib evaņģelizēt (to sludinātāji pasniedz kā Bībeles pamatjēgu), viņš bez piepūles var kristiešu pulkam pievienot miljardu “izglābto”. Tad kāpēc viņš rīkojas pretēji? Kāpēc viņš slēpjas?" - lieliski tevi saprotu! Arī man tas bija lielais jautājums pašā sākumā. Bet tad es parunāju ar neticīgajiem un sāku saprast, ka šādi fokusi nerada to ticību, kāda ir nepieciešama Dievam. Tā būtu nepastāvīga ticība. Tiklīdz Dieva oponents parādītu kādu triku, pūlis pagrieztos pretējā virzienā. Viens mans draugs ateists pat izteicās, ka viņš nekļūtu ticīgs pat tad, ja zibens no skaidrām debesīm pēc pavēles iespertu kokā, jo smadzenes tam meklētu citu izskaidrojumu. Te ļoti labi var redzēt, kas tika domāts ar mūsu prātu kā ienaidnieku ticības jomā. Ja prāts saprot, ka tam tiks radīts diskomforts, ja pieņems citu realitāti, tad viņš nobloķēs jebkurus mēģinājumus šo citu realitāti pieņemt. Bet ne par to šoreiz stāsts, tikai atkāpe uz citur redzētu jautājumu. Vienvārdsakot - tā ticība, kura tiek iegūta tādā veidā, kā Dievs to paredzējis, ir pastāvīga, svētīta un nes augļus. Ja tev to grūti saprast, jo prāts to vienkārši nepieņem, pagaidām vienkārši pieņem zināšanai. Man Dieva fokusu ir vairāk, nekā vajadzīgs manai ticībai. Katrā dabas ainā, katrā ziedā un dzīvā būtnē un pat šūnā es redzu šī "fokusa" sekas. Bet, kur ir sekas, ir norādes arī uz to cēloni.

Ceru, ka kaut nedaudz palīdzēju saprast šo pasauli caur viena kristieša prizmu, kas turpmāk veicnās kaut nedaudz lielāku toleranci. Lūdzu neizmanto turpmāk tādus vārdus kā idioti, tumsoņas, stulbu aitu bars u.tml. To, vai kristietība patiešām ir izsmēlusi savus resursus, rādīs laiks. Man ir pamats šim apgalvojumam nepiekrist. WW2 labi parādīja, pie kā noved novēršanās no kristīgajām vērtībām. Pamazām uz ko līdzīgu arī virzamies, bet tad nevajag atkal vainot Dievu, ka tas to pieļaus. Sāciet beidzot vainot arī sevi.

RXEI

– c/ „Kāds ir ieciklējies uz kristiešu pastrādātajām zvērībām, bet nesaprot, ka arī kristieši ir tādi paši grēcinieki ar savām vājībām..”/c

Tēmā „Šogad reformācijai 500” tiek diskutēts par reliģijas iedvesmotajām zvērībām. Tātad Dievs grib, lai cilvēki viens otru slaktētu.

Tavas fantāzijas par tēmu – “Dievs grib/Dievs negrib” ir parastā melnsvārča muldēšana. Arī visa pārējā Tava pentere ir tikai akcentu mainīšanas spēle.

Daugavietis

nothing_special
Cik saprotu, Tev dzīve nav izdevusies. Tu pielipusi pie reliģijas, kā pirtsslotas lapa pie dibena, pēc pēršanās. Būtu, manuprāt, labāk savu enerģiju un laiku kam praktiskākam tērējusi.

RXEI

Tavos tekstos redzu tik daudz aplamības, ka pat rokas nolaižas, lai cīnītos ar šīm vējdzirnavām, bet ok - respektējot tevis veltīto laiku mana skribelējuma analīzei, vēl pēdējo reizi punkts pa punktam ar norunu, ka tu kaut nedaudz pamēģināsi ieklausīties manis sacītajā.

Kaut kur jau rakstīju, ka viņa ir mūžīgais cīnītājs ar vējdzirnavām. Un, drīzāk, ka viņu izmainīs tikai k...., bet ne Tu un ne es. Neklausīsies viņa nedz Tevī, nedz manī, nedz kādā citā. Šajā virzienā viņa ir "kurla" un pie ausu ārsta neies. Bet, manuprāt, Tu jau arī neesi savādāka. Tikai "barikāžu otrā pusē". Es esmu "trešajā pusē". Kuram "lielākā taisnība", lai izlemj "Dievs". Un, apbalvo uzvarētāju.

Daugavieša cāļblogs

Jūs tikai uzskatāt, ka komunicējat ar mani. Bet īstenībā Jūs komunicējat ar saviem uzskatiem par mani.

RXEI

c/ “Jā, mēs kopbildi un (Dieva) ilgtermiņa plānu neredzam, tāpēc arī dažkārt nesaprotam lietas, kuras notiek īstermiņā..” /c

Zem šā uzmundrinošā aicinājuma dieva lomai kvalificējas katrs, kuram nav slinkums.

Viss, kas notiek, ir mana griba. Ja tev šķiet, ka tā nav saprātīga vai taisnīga, tu nesaproti manu plānu. Ciešanas ir pārbaudījums, kuru es tev sūtu, tās tevi tuvina mūžīgajai dzīvošanai. Es pazemīgs un pacietīgs, tad viss vainagosies ar absolūto laimi. Tev būs ticēt man!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18369151