Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Anonīmie parādnieki

Rupes

Es gan pašlaik neierakstos nekādi šai anonīmo parādnieku grupā, bet ļoti labi jūs saprotu, jo pirms pāris gadiem ari biju atvērusi overdraftu, bija pāris preces nopirktas kredītā utml. Man arī šķita, ka tas ir sīkums, bet, kad es paskaitīju kopējo summu, tad tas nemaz nebija sīkums... Bet saņēmos un nomaksāju, arī ar topošā vīra materiālu atbalstu. Bet, lai līdz tam nonāktu, man bija jāatzīst pašai priekš sevis un jāuzliek uz papīra visas summas no vairākiem kredītiem, kā tas viss izskatās, kādi ir nomaksas termiņi utml.

Tā kā nenomaksāti parādi patiešām ir pieskaitāmi vienam no lielākajiem sliktā stresa iemesliem, tad mūsu pašu veselības labā, jo ilgtsošs sliktais stress nodara nopietnu kaitējumu mūsu veselībai un pašapziņai, ir jāsāk tos parādus apzināt, sagrupēt, sadalīt pa sastāvdaļām, vēlams noskaidrot, cik naudiņas par katru atsevišķu kredītu jau esat samaksājuši kreditoram utml.

Ja kavē maksājumus, ja maksā neregulāras summas, ja maksā par termiņu pagarinājumiem utml., tad nekad mūžā nebūs iespējams nomaksāt tos ātros kredītus, jo tiem procentu (par aizdevuma izmantošanu, par kavējumiem utml.) un līgumsodu likmes ir tādas, ka gadiem ilgi jūs maksāsiet principā "par neko", tas ir, maksāsiet kreditoram tikai procentus un līgumsodus, kamēr pamatparāds tā arī nemaz netiks iesākts maksāt. To visu es saku no pieredzes, jo 10+ gadus ir pētītas parādu piedziņas lietas, kurās skatīti atmaksas grafiki, skaitītas summas un rēķināti līgumsodi, uzklausīti parādnieku stāsti utml.

Patricia L

citronzaale
Vīram būtu parāds un es neko?!

Zini, es laikam neko. Tas arī atkarīgs, kāds parāds - ja sagrābstīti ātrie kredti "jaunam kurpītēm", tad, jā, lai pats/pati tiek galā, neskatoties, ka aldziņa nepietiek.

Pievienojos parādniekiem. Esmu ļoti līdzīgā situācijā. Un arī man no vīŗa atbalsta nav un nebūs.

Kádreiz Cālī bija iedvesmojoša tēma par parādu samaksu vai tamlīdzīgi, un man patika tur aprakstītā situācija, kā viena ģimene beidzot izlēma tikt vaļā no šā tā sagrābtiem kredītiem un to arī paveica 2 gadu laikā, bet tos 2 gadus viņi ļoti skrupulozi rēķināja katru centu, apgrieza sev pilnīgi visas izklaides un citas lietas, atstājot tikai pamatvajadzības utml. Askētiska dzīve 1-3 gadus, bet pēc tam tu esi brīvs no kredītiem un brīvs no tā stresa.

Taču, kā jau teicu, tas der tikai tad, ja cilvēks grib tikt ar to galā, spēj uzlikt situāciju uz papīra, paanalizēt, godīgi ieskatīties aizdevumu atmaksas grafikā un apjaust, cik daudz naudas tiek samaksāts tikai par aizdevuma izmantošanu procentos utml. Tas dod motivāciju sākt saprātīgu atmaksu.

Es noteikti sāktu ar mazāko kredītu, iekrātu mājās nepieciešamo summu pamatparāda un procentu atmaksai un vienotos ar kreditoru par tā atmaksu. Iespējams, ka varētu panākt abpusēji izdevīgu darījumu starp kreditoru un parādnieku, lai nomaksātu kādu kredītu. Kreditori mūsdienās arī jau sāk kļūt pielaidīgāki un atbalsta vienošanos, jo viņi labi saprot, ka tiesas ceļā nemaz vairs nevar piedzīt tās milzu summas, ar kurām "baida" un kuras raksta savos brīdinājumos, ko sūta parādniekiem.

Samael

mea
Tur jābūt ļoti dzelžainam raksturam, jasaņem sevi kā dzelzs spīlēs.

Es, savukārt, atceros tēmu, kur bija iekrāts dzīvokļa parāds, bet džeks kaut kādu labu negaidot dabūtu naudu notrieca vienā vakarā krogū, jo - vai tad atlaist nevarot! Un daudzi šejienes komentētāji atbalstīja šo "atlaišanu".

Paraugies uz to veco sievieti pāri ielai.Tu nekad nebūsi tāda. Tu nekad nekļūsi veca,un tu nekad nemirsi.

Vīrs noteikti palīdzētu, ja es to lūgtu. Viņš gan neko daudz arī nezin.

Man laikam paveicies ar to ātro kredītu kompānijām, jo ikmēneša maksājumi tiešām sedz pamatsummu, tie ir trīs apmēram 400€ apmērā, tos nosegt nebūs problēmu, tur arī vienam tik parāds no pagājušā meneša. Ja vien ar darbiem viss sakārtosies. Nepatīkamākais ir bigbank, šodien atsūtija ka nodevuši lietu kredītreform, grrrr... bet nu tur arī sakarīgi cilvēki pretī, liekas varēšu vienoties.

Man laikam būs jānopelna vairāk, nevis jāsamazina izmaksas, kā nekā, es taču anonīmais parādnieks, nevarēšu visas ģimenes izklaides utt., nogriezt. ( to gan vairāk sedz vīrs)

Papildināts 14.02.2018 17:16:

Klimpa kāda Tev situācija?

Rupes
Esmu identiskā situācijā. Es gan sāku ņemt, kad vajadzēja kopt vecākus, lai atvieglotu viņiem pēdējās dzīves dienas, kad jau bija iestājies ''autopilots''. Alga uz to brīdi bija laba. Viens kredīts, otrs, lai atdotu un aizgāja ķēdīte nemanot. Vīram nespēju pateikt, viņš vienkārši to nav pelnījis, tā jau visas naudas rūpes uz viņu (hipotekārais), saimniecība, pārtika. Mana alga ir tikai man un es ar to nemācēju izdzīvot. Stulba biju, bet nu viņam tas nav jāzin.Jātiek pašai galā. Algu, protams samazināja, un tagad man pietrūkst tieši tā summa, ko man noņēma. Piepelnīties nav iespēju. Tagad kaut kā kuļos, vismaz kavējumu nav, jo bija izdevība aizņemties no draugiem 2000. Esmu samazinājusi izdevumus līdz minimumam. Vienīgi tik cik zāles sev pērku, Bet nu izmisums mani nepamet. Alga ap 500,- Parāds 5400. Toč nezinu no kurienes.

Centa Tev vienā vietā aizņēmums, vai vairākās? Ja visu esi laicīgi maksājusi un ir vairākās vietās varbūt izdevīgi ir apvienot vienā kredītā, piem., tajā kredītbrīvībā.

Vispār baigais besis par šito, nesaprotu kā es, tak sakarīgs cilvēks, varēju tā iekulties parādos.

Samael

Centa
Es neteiktu, ka cilvēks ir stulbs, ņemdams kredītu vecāku kopšanai/veselībai utt.
Toties cik nav dzirdēti gadījumi, kad čupām ātros kredītus ņem gēla nagiem, ašpadsmitajai blūzītei, kroga (!!) apmeklējumam... Tad nudien jābrīnās, ar kuru galu ņēmājs domā.

Paraugies uz to veco sievieti pāri ielai.Tu nekad nebūsi tāda. Tu nekad nekļūsi veca,un tu nekad nemirsi.

Kredbriviba man iedeva 2000. no Latkredita. Bet izmaksāja Bigbanka. Godīgi arī apmaksāju sīkos parādus. Tagad palikušas 4 kompānijas. Tā apvienošana tik raita nav. Esmu mēģinājusi. Parastā atbilde - jūsu parādsaisstības ir pārāk lielas. Ja izdzīvošu līdz augustam, tad 2 būs nost. Godīgi sakot nav ne jausmas ar ko tas viss beigsies. Nervi jau toč beigti. Ak, ja varētu šo dzīves posmu izdzēst. Stāstu haotiski, tādas ir arī manas domas.

Es noteikti sāktu ar mazāko kredītu, iekrātu mājās nepieciešamo summu pamatparāda un procentu atmaksai un vienotos ar kreditoru par tā atmaksu. Iespējams, ka varētu panākt abpusēji izdevīgu darījumu starp kreditoru un parādnieku, lai nomaksātu kādu kredītu.

Tā apmēram rīkojos.

Rupes Tev jau arī situācija bezcerīga neizskatās. Un ja ar BIG komunicē ir, ir pretimnākoši.

Tur jābūt ļoti dzelžainam raksturam, jasaņem sevi kā dzelzs spīlēs. Tā jau ir, nekas cits neatliek Skatos tagad modē maksātnespēja. Nav ne jausma kas tas ir. Manā izpranē PARĀDS, lai kāds arī nebūtu ir jāatdod. Punkts. Vēl pie tam maksātnespēja atstātu manu ģimeni bez dzīvesvietas. Manai ģimenei manis dēļ nav jācieš.

Pēdējās izmaiņas: Centa, 14.02.2018 19:47.
Pēdējās izmaiņas: Centa, 14.02.2018 20:12.
Pēdējās izmaiņas: Centa, 14.02.2018 20:15.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18369295