Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Anonīmie parādnieki

Rupes

Centa jā, 100% piekrītu tam, ka ģimenei manis dēļ nav jācieš. Līdz ar to parādus maksāju kā varu, bet bērnu dzimšanas dienas un citi ģimenes pasākumi paliek kā bija. Jostas savelku tikai uz saviem tēriņiem.

Rupes
Man vieglāk, jo nav mazi bērni, toties nevaru taupīt uz zālēm. Tev izdosies, Forši, ka atvēri šo ''duraciņu'' tēmu. Man arī bija tāda doma. Tomēr ja ir iespēja ar kādu parunāt, paliek vieglāk. Espat labākajām draudzenēm neesmu stāstījusi. Draugiem , kas man aizdeva naudu arī sastāstīju pasaciņas. Stulbi.

Es arī draugiem nestāstu, kauns... un tagad, kad grūtāk paliek nomaksāt visu, tā uz nerviem krīt tās nebeidzamās ātro kredītu reklāmas.

Sveikas. Es šajos kredītos iegrābos pēc izslimotas un izārstētas onkoloģijas. Pēc ārstēšanas beigām esi atstāts viens ar savām bailēm un neziņu, kas būs tālāk. Atbalsta nebija ne no viena. Vecākiem visu taisnību nestāstīju, lai lieki neuztrauktu. Vīŗs uzskatīja, ka man visu izgrieza un viss ir OK. Tas viss laikam bija tāds belziens pa galvu, ka neapjēdzu ko daru. Šis laiks vispār tādā kā miglā pagāja. Kad atjēdzos, esmu kur esmu. Vairākas reizes esmu mēģinājusi kredītu apvienošanu. Atsaka, jo vajag galvotāju vai ķīlu. Labprāt kaut kur piestrādātu, bet dzīvoju mazpilsētā un darba iespēju vispār ir ļoti maz. Nezinu, ko darīt. Privāti aizņemties arī nav kur.

Klimpa
Cik liels parāds, cik kompānijas, kāda alga. Rīgā jau arī nemaz tik viegli papildus darbu nedabūt, Esmu jau 4 vietās pieteikusies par apkopēju bet nav atbilde ne no viena. un Tavā situācijā tas arī diez vai būrtu labs risinājums. Atliek vienīgi runār ar kompānijām, ne?

Man arī bija laiks, kad parādi bija tas, par ko visu laiku domāju, līdz tam, ka bija problēmas naktī gulēt. Sajūta ne tā labākā, painteresējos par maksātnespēju. Tur gan vajag 1000 eiro, lai to uzsāktu. Bet labākais tas, ka aizgāju pie vienas juristes, kas man gan par maksātnespēju visu izstāstīja, gan ko un kā darīt ar kredītiem. Tas tiešām nomierināja, man ir plāns ko darīt, zinu aptuveni, kas un kā būs, vēl nesen viņai vēl piezvanīju un paprasīju, ko darīt, kad kredītu nodeva parāda piedzinējai kompānijai. Kredītus nevaru un nevarēšu samaksāt, bet tā saruna un plāns par maksātnespēju stipri daudz ko deva, katrā ziņā galīgi vairs nav tas bezcerīgums.

BirutaB
Jā, doma par maksātnespēju ir apsverama un apdomājama, bet tur vajag būt kredītsaistību apmēram vairāk nekā 5000 euro, kā arī jābūt darba vietai, kā arī vismaz 2 min . mēnešalgu iekrājumam maksātnespējas depozītam, un ir jabūt gatavam pāris gadus (atkarībā no saistību apmēra) maksāt vismaz 30 % no saviem ienākumiem saistību dzēšanai. Un galvenais, ka jābūt gatavam uz to, ka par to uzzināt var jebkurš, tas ir, nesanāks melot par parādiem utml.

Ja parādniekam pieder kāds nekustamais īpašums, tad es neieteiktu par 5000 euro parādu uzsākt maksātnespēju, jo tiks zaudēts īpašums.

Visizdevīgākā maksātnespēja ir tādā situācijā, ja cilvēks dzīvo viens (viens ar bērniem), īrē dzīvesvietu, strādā darbu, kur saņem minimālo algu vai nedaudz vairāk , un apzinās, ka nekādi nespēs nokārtot parādsaistības, kā arī kuram parādsaistības krietni pārsniedz minētos 5000 euro. Citos gadījumos ir krietni jāpadomā un jāizvērtē, vai maksātnespēja būs labs risinājums, jo tam procesam ir zināmas sekas arī, nevis tikai ieguvumi .

Šādus ne pārāk lielus parādus - līdz tiem 5000 euro tomēr var un ir iespējams nomaksāt, ja vien tiešām savelk jostas cieši, kaut vai sāk novirzīt parādu samaksai vismaz tos 30 % ienākumu, nevis melo apkārtējiem un turpina svinēt ar plašu vērienu ģimenes svētkus utml.

mea
Un kādas tad ir sliktas sekas maksātnespējai? Kaut kur kaut kāds ieraksts? Nedabūšu vēlāk kredītus? Domā, ka kāds, kas vienreiz ir iekļuvis nepatikšanās ar ātrajiem kredītiem, vēlreiz ņems kredītu?

Papildināts 16.02.2018 12:58:

Netaisos vēl kaut kādu jostu vēl ciešāk vilkt. Un tas nav reāli, jo tad man josta jāvēlk cieši aptuveni 6 vai vairāk gadus. Un ko man kāds vēl var atņemt, ja man nekā, izņemot to algu nav?

Papildināts 16.02.2018 13:02:

Jā, es arī pirms sāku skaidrot, ko darīt, domāju visādi, kā samaksāt, tagad man drusku nospļauties, ko par mani domā, vai kāds uzzinās vai nē.

BirutaB
Ja nekā vērtīga īpašumā nav, izņemot saņemamo algu, tad es arī piekrītu, ka maksātnespēja ir labs risinājums. Ja paredzamais kredītu atmaksas termiņš ir vidēji 6 gadi un vairāk, - tad, acīmredzot, summas ir krietni lielas, līdz ar to ir pamats domāt par maksātnespējas procesu.

Bet, ja vēlāk dzīvē ir vēlme lūgt izsniegt hipotekāro kredītu utml., tad izietais maksātpespējas process var būt negatīvs aspekts.

Pēdējās izmaiņas: mea, 16.02.2018 13:20.

mea
Un kādas tad sliktās sekas maksātnespējai? Jā varbūt pa galvu un pa kaklu bez apdoma nevajag mesties šajā procesā. Tie kas baigi reklamējas, ka viņi atbrīvos no parādiem, saka tikai davai, davai, viss būs kārtībā, rakstam tik prasību tiesā. Labi, ka drusku padomāju, palasījos un pakonsultējos izrādās, ka tie lielie atbrīvotāji no parādiem neko vairāk arī nezina, kā uzrakstīt prasību un pateikt, kādus dokumentus vajag savākt. Manā gadījumā man sastāstīja muļķības. Izrādās patiesībā jau man neko neviens nevar atņemt vai ko izdarīt ne ar, ne bez maksātnespējas. Tā kā gaidu un krāju naudu. Biju baigā muļķe, ka bezjēdzīgi centos kaut ko vēl maksāt. Nebūtu maksājusi, tad tagad man tie 1000 eiro maksātnespējai jau drīz būtu sakrāti.

Papildināts 16.02.2018 13:27:

Un summas nav tik lielas, cik daudz tās ir pieaugušas, un maz iespēju nebadojoties kaut ko reālu samaksāt.

Papildināts 16.02.2018 13:36:

Gribēju pateikt, ka man ļoti palīdzēja juriste, kas palīdzēja sakārtot domas un nonākt pie laba plāna, kā rīkoties un ko tālāk darīt. Nezinu, kas īsti, vai tas, ka tagad zinu vairāk par visu no juridiskās puses, tā saruna vai mans plāns, bet kaut kas salika punktus uz i, un vairs nav tas izmisums, bezcerīgums. Un kauns arī ne. Varu mierīgi runāt par saviem parādiem.

Papildināts 16.02.2018 13:40:

Un visādu forumu lasīšana uzdzina lielu stresu, jo kas tik nebija sarakstīts, par parādu piedzinējiem, par kontu bloķēšanu un visu ko. Liela daļa bija baigās muļķības, kas lika tikai uztraukties.

Papildināts 16.02.2018 13:47:

Rupes

Vispār baigais besis par šito, nesaprotu kā es, tak sakarīgs cilvēks, varēju tā iekulties parādos.

Man bija tieši šādas domas. Daļēji jau taisnība ir, bet tas ir kā uz to skatās. Nospļaujies, noskaidro visu, ko vari un ko nevari izdarīt, un dzīvo tālāk. Ne vienmēr, viss, kas izskatās tik bezcerīgi tiešām tā ir. Man šķiet, ka mēs par daudz pārspīlējam par kredītiem. Man arī tā bija.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18369295