Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Anonīmie parādnieki

Rupes

BirutaB
Bez sekām neviens un nekādi no parāda neatbrīvos.

Ja būs tiesvedība, tad būs vēl papildus tiesas izdevumi jāmaksā utml.

Pilnīgi piekrītu jums tikai tajā, ka bezjēdzīgi maksāt kaut ko nevajag. Tas tiešām ir muļķīgi, jo bieži vien tie maksājumi aiziet tikai līgumsodos.

Jūs tagad jūtaties tāda baigi kompetenta, ka zināt, kā izvairīties no parādu maksāšanas, kas būtībā nav godprātīgi....ieslēdzāt baigo pofigismu. Bet savu daļu atbildības vismaz izvērtējāt?

Neviens neko nevar atņemt tikai no tādas personas, kurai nekā nav.

Ja jums nekas nepieder, nav laulāto kopīpašuma utml., ja ir tikai "plika alga", tad jums viegli citiem ieteikt arī kā vienīgo risinājumu maksātnespēju. Bet citiem parādniekiem tomēr ir ģimenes, ir īpašumi kaut kādi utml. - tiem maksātnespēja var izrādīties ne tas labākais veids kā likumiski atbrīvoties no saistībām.

mea
Un ko vēl var izdarīt, ja nevar samaksāt parādus? Un vispār man bija īpašums, jau kādu laiku nav. Un neviens tam netiks klāt. Vot tā.

Godprātība un mana atbildība? Pofig. Man jau no parādu piedzinēju uz kaut ko tādu spieda. Labi ka tā juriste iepriekš apskaidroja, lai tikai uz šito neiekrītu.

Neko nelikumīgu nedaru un nedarīšu, tik daudz es tagad zinu, kas ir likumīgi un kas nē. Bet aiz liela godaprāta un atbildības sajūtas sev un bērnam kumosu no mutes ārā neraušu. Izmantoju tikai likuma iespējas. Un kāpēc gan nē? Ja likums man atļauj nemaksāt, kāpēc jāmaksā?

Papildināts 16.02.2018 14:27:

Un es neiesaku maksātnespēju kā vienīgo risinājumu. Bet maksāt parādus, un atņemt sev pēdējo, nu nezinu vai tas ir prātīgi. Vispirms tak vajag noskaidrot, ko var un ko nevar. Manā gadījumā ļoti daudz ko varēja un varēs. Un likumīgi.

Paldies par atbildēm.

Šobrīd bigbank nodevis manu lietu creditreform bet saprotu, ka tas baigi nesadārdzina man viss, kamēr ar viņiem vienojos un sadarbojos.erc

Maksātnespēja man neder, nav tie 5000€ un tomēr gribās atdot pašai visu, pati paņēmu.

BirutaB ar shaadu attieksmi nekas labs juus negaida.paaadi ir jaaadod, prati uzdziivt paari meeram, proties maksaat par priekiem.Maksaanespeejas pueteikshana neatbriivo no atbildiibas un no augstpraatiigas attieksmes iesak tikt valjaa.Nekas neviens jurists neieteiks neko pretlikumiigu, paraadi tikuntaa buus jaaatdod

Papildināts 16.02.2018 16:16:

Nekad

Šī tiešām ir atbalsta grupa, vismaz man paliek vieglāk saņemties un nekrist nomāktībā, bet risināt situāciju. Paldies visiem.

Rupes
Krist depresijā vai doties uz Daugavu gan nevajag dēļ pāris tūkstošu parāda. Tur es jūs pilnīgi saprotu, atbalstu un novēlu sakopot spēkus un maksāt parādu. Lai nekristu nomāktībā, ir jākoncentrējas uz ko citu, uz parādu apzināšanos un plānošanu, kā tos atmaksāt.

Jā, parāds nav brālis, bet tai pat laikā tā ir tikai ... nauda. Tai pat laikā mēs katru dienu ejam un pelnām to naudu... Ir daudz lielākas šaizes dzīvē par parādu. Ja tas jūs spēj kaut nedaudz mierināt, tad gandrīz katram LV iedzīvotājam ir kādi parādi, un vairumam tie ir nenomaksāti .

Papildināts 16.02.2018 17:35:

BirutaB
Maksātnespējas process tomēr nav bezmaksas un bezatbildības pasākums, kā tikt galā ar saistībām. Nesaktoties uz maksātnespējas depozītu 2 minimālo mēnešalgu apmērā (kā jūs teicām ap 1000 euro), ko vajadzēs samaksāt administratoram, tomēr papildus vajadzēs arī pildīt saistību atmaksas plānu, kas paredzēs, ka noteiktu laika posmu jums vajadzēs šķirties vismaz no 1/3 savu ienākumu, ko pārskaitīsiet administratoram. Kā arī, ja jūsu īpašumā būs kāda manta, uz ko vērst piedziņu, - to administrators pārdos.

Protams, parādnieki arī ir gudri, tas ir, uzsākot maksātnespēju, pēkšņi vairums sāk oficiāli strādāt tikai par valstī noteikto minimālo darba algu, lai pēc iespējas mazākas summas būtu jāpārskaita saistību dzēšanai utml.

Margosha

Tur jau ir tā lieta, ka parādus var neatdot, bet ar laba jurista palīdzību.
Es parādus nevaru atdot un neatdošu. Ja likums atļauj neatdod parādus, tad es to izdarīšu. Un es visu izdarīšu likumīgi. Pietiekami es jau viņiem esmu samaksājusi, vairāk viņi no manis nedabūs. Sirdsapziņa mani nemoka. Lai sirdsapziņu moka tos, kas visu šo ātro kredītu shēmu ar nenormālajiem procentiem, pagarināšanas maksām un tamlīdzīgi ir izdomājuši. Varbūt arī es esmu pieļāvusi kļūdas, bet kredītu devēji arī nav nekādi baltie un pūkainie. Kad deva tādus kredītu, tad stāstīja, ka viss būs OK, kad nevaru atdot, tad sāk draudēt.

Es arī kādreiz kaunējos, dzēru nervu zāles un naktīs negulēju. Tagad vairs ne, lai gan neteiktu, ka esmu par savu stāvokli sajūsmā. Un iesaku arī citiem kļūt mazliet pofigistiskākiem, uzspļaut visiem parādu piedzinējiem draudētājiem un noskaidrot līdz galam, kas ir kas un ko var darīt, nevis tikai stresot, "vilkt jostas" vai naktīs negulēt.

BirutaB
Un iesaku arī citiem kļūt mazliet pofigistiskākiem, uzspļaut visiem parādu piedzinējiem draudētājiem un noskaidrot līdz galam, kas ir kas un ko var darīt, nevis tikai stresot, "vilkt jostas" vai naktīs negulēt.

Šim padomam var sekot tikai tad, ja cilvēkam tiešām nekā (nekādas mantas, ģimenes kopīpašuma utml.) nav, bet ir tikai "plika alga" robežās līdz 500 euro, no kuras dzīvo līdz nākamajai algai...

Papildināts 16.02.2018 17:46:

Rupes
Bigbank parādu tiešām nemaksātu nevienam, jo viņiem ir nesamērīgi un nenormāli procenti un līgumsodi. Attiecībā uz šo parādu, es teiktu, lai viņi ātrāk sniedz tiesā prasību pret jums, jo tiesas ceļā viņi var panākt tikai pamatparāda (neatmaksātās parāda summas), aprēķinātos procentus (tikai 100 % no pamatparāda summas) un līgumsodu maksimums 10 % apmērā no neatmaksātās pamatparāda summas piedziņu. Lai gan brīdinājuma vēstulēs gan Bigbank, gan Creditreform norādīs krietni lielākas procentu un līgumsodu summas, ko viņi ir aprēķinājuši, tomēr, uzsākot tiesvedību, viņi šīs summas krietni samazina (jo viņi ļoti labi zina esošo tiesu praksi, kas vairs neapmierina viņu pārmērīgos līgumsodus), līdz ar to tieši šo parādsaistību gadījumā parādniekam ir izdevīgi gaidīt vēstuli no tiesas par parādsaistību izpildi brīdinājuma kārtībā, kur var atzīmēt/atķeksēt, ka atzīst tikai pamatparāda summu un samērīgus procentus, bet neatzīst līgumsodu, ; jebšu gaidīt no tiesas prasību par parāda piedziņu. Pat ar visiem tiesu izdevumiem, šīs kopējās summas būs vairāk reižu mazākas, nekā tās, kas norādītas Bigbank brīdinājumos.

mea

Tu tomēr iesaki stresot un nenoskaidrot neko, ko var izdarīt? Manuprāt, jādara pretējais - tieši tiem kam kaut kas pieder, visvairāk vajag padomāt ko un kā darīt. Man arī bija gan ģimenes kopīpašums, gan mašīna. Tagad gan vairs "nekā nav". Pilnīgi likumīgi visu pārdevām.

Papildināts 16.02.2018 17:55:

Starp citu, man juriste kaut ko stāstīja par to, ka tie lielie procenti un līgumsodi nemaz nav likumīgi un tur kaut ko varot darīt. Manā gadījumā gan tas neko nedeva un nebija aktuāli.

BirutaB
Tam, cik daudz ļauties vai neļauties stresam, katram pašam ir jāizvērtē. Krist depresijā vai nošauties gan nevajag dēļ parādiem, tas tiesa.

Noskaidrot, ko var un vajag darīt - to vajag darīt tiem, kuri to nezina. Es ļoti labi zinu visu par maksātnespēju un parādu piedziņām. Bet es tak nevaru to visu te rakstīt un skaidrot, jo tam man vajadzēs pāris stundas drukāt vispārēju info. Tik daudz brīva laika resursu man nav. Par Bigbank kredītiem un ieteikumu tos vispār nemaksāt, līdz tiek uzsākt tiesvedība - es jau uzrakstīju savu kā juristes viedokli savā iepriekšējā komentārā.

Runājot par šo: tur jau ir tā lieta, ka parādus var neatdot, bet ar laba jurista palīdzību. Ja tā būtu taisnība, tad jau rajona (pilsētas) tiesās nebūtu izskatīšanā nevienas parādu piedziņas civillietas. Realitātē ir tā, ka parādu un zaudējumu piedziņu civillietas ir apm. 95 % no visām 1.instancē izskatāmajām civillietām.

Humoram var pateikt, ka bija viena smieklīg atruna kādam parādniekam un viņa pārstāvim, kurš sevi dēvēja par finanšu ekspertu, - ka parādniekam neesot pienākuma atdot parādu, kura summa bija tuvu 100 000 euro, un neesot pienākuma izpildīt savas saistības, jo uz viņa kontu pārskaitītā aizdevuma summa neesot nauda tās burtiskajā izpratnē Arī tādi ir padomdevēji, kuri noteikti par saviem pakalpojumiem no nelaimīgā parādnieka iekasēja noteikti pietiekami lielu atlīdzību sev par šo garadarbu (paskaidrojumu tiesai). Protams, ka tiesa piedzina minēto parādu, neskatoties uz parādnieka pārstāvja radošo domu lidojumu un utopiskajām idejām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18369295