Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Telpaugs-naudas koks.

ogai1

Harmony

Lielais puķu pods stāv ziemeļu pusē, ir zaļš un veselīgs. Mazais ņemts no tā paša auga, bet stāv uz rietumu palodzes(saule vasarā no 16-17) - var redzēt, ka lapu malas krāsojas sarkanas. Zeme un pārējā kopšana abiem vienāda.

Harmony, kā tu viņu dabūji tik veselīga paskata? Un nav arī nekāds 'ļurīgais' Redzu,ka zeme izskatās parastā. Viņš ir regulāri apgriezts,ka tāds smuks,stabils?

Harmony

ogai1
Nav nekādas speciālas kopšanas. Griezusi neesmu nekad - ja nu pārbīdot podu kāds zariņš nolūzt. Ļoti liels un smags, pacelt vairs nevaru. Zeme ir veikalā nopērkamā kaktusiem domātā. Nemēsloju un neko īpaši nedaru, pārstādīt gan ir sanācis ik pēc pāris gadiem, jo vajag lielāku podu. Tagad augam ir kādi 6-7 gadi. Man liekas, ka atslēga ir ēnas puse un reta laistīšana. Minu, ka ļurīgs var palikt, ja laista katru nedēļu - aug pārāk strauji un zari nepaspēj nostiprināties. Es lieku dušā reizi 2-3 nedēļās, lai neapput. Dažreiz gadās aizmirst uz ilgāku laiku, nokaltēt viņu nav iespējams.

OgaOga

Man bija divi naudaskoki. Viens (fotogrāfijā lielais)- stingrs uz viena kāta, otrs ļurīgs, bet ne tik ļoti, vienā podā iestādīti 3 apsakņoti zariņi. Stingrajam lauzu nost zariņus no stumbra, lai stumbrs veidotos kā kokam. Ja kāds zars auga ne tur, kur man patīk, vai arī bija pļurīgs, griezu nost. Bet pa lielam viņš auga un veidojās pats.

Otrs bija izaudzis liels krūms, līdz uzmetās bruņutis (laikam), tādas baltas pūkainas kā vates piciņas. Nolēmu paņemt zariņus un apsakņot, lai varētu iestādīt jaunus kociņus (mazajos podiņos 3gb). Veco krūmu izmetu. Jaunos mēģināšu veidot kā kokus. Tad jau redzēs, kas iznāks.

Katram savs

Pārlasīju veco tēmu un tā arī neatradu - vai kādam ir izdevies uzziedināt naudas koku?

Vai tas sausuma periods tiešām "jāorganizē" vasarā? Man viņš vasarā aug, liekas jocīgi tad mērdēt nost. Tad jau drīzāk tagad varētu. Un cik ilgi jātur sausumā?

Man naudas koks izskatās briesmīgi, nezinu kā dabūt smuki zaļu. Stāv visu gadu uz dienvidu palodzes, bet saules tur nav daudz, jo priekšā koki. Ir mēģināts likt uz austrumu palodzes, kas vir ēl sliktāk, jo tur es to aizmirstu. Sadīgušas kaut kādas gaisa saknes. Tas ir ok? Vismaz vairs nav galīgi brūns un mīksts, bet zaļu lapu nav vispār.

Katram savs

Juneberry
Manējam uz ziemeļu palodzes nepatika. Uz austrumu sāka augt.

Papildināts 21.01.2021 19:42:

Sadīgušas kaut kādas gaisa saknes. Tas ir ok?
Nezinu, bet esmu tādas saknes redzējusi. Gan jau ka pa sausu.

Katram savs

Nemaz nepūloties,man šoruden negaidīti uzziedēja naudaskoks.Vecums-ap 10 g.

Uz iestiklotas lodžijas atradās no 2019.g.pavasara.Temperatūra no 10-15 grādiem,dienvidu saule,pavasarī drusku sarkanīgas lapas palika.Un šoruden 17.nov.ieraudzīju.ka ziedēs.Vismaz mēnesi nemainīgi balti ziedi.Šobrīd gan sabijos no aukstuma un ienesu istabă.

Bez šī seniora man vēl 3 gb 3 gadus veci un vienam no tiem bij 2 ziedu čemuriņi.

Mans secinājums,ka viņiem iepatikās tas vēsums.

Papildināts 21.01.2021 20:27:

Sagriezās bilde☹Neprotu izlabot

Katram savs

mimarta
Cik skaisti.

Njā, istabā grūtāk regulēt temperatūru - kāda ir, tāda ir. Bet man ziemā pie loga nav diez ko silti, kādi 16 grādi aptuveni.

Man naudaskociņu jau ziedošu uzdāvināja kolēģi, tagad aug uz palodzes Austrumpusē. Bieži nelaistu, raisās jaunas lapiņas galotnē.

mimarta, cik skaists!

Optimists optimistiem optimists.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18374817